Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bejbypd
18. nov 2009

sak neviem ci nahodou zase nesla domov 😀 ale ak mi tu okaka nejaky roh pred domom tak ju asi zastrelim 😀 no co by si pomysleli moji drahi susedia 😎

bejbypd
18. nov 2009

a kde je ta mukky urcite hlada niekde na nete odpoved na moju otazku 😀

krpito
18. nov 2009

ona čaká kedy pôjdeme spať aby zasa s mamou.wolfkou tu nabehli 🙂 a to ja som sa premáhala 🙂

krpito
18. nov 2009

bejbypd a som Ti vychválila fotky a nič, žiadne ďakujem, to sa patrí ? 😀

krpito
18. nov 2009

no ale už naozaj idem spinkať, mukky asi varí, alebo sa venuje drahému, vini asi čistí chlpy od psíkov, zuzka1. sa učí 😀

mukky
18. nov 2009

maly place

bejbypd
18. nov 2009

pocuj ja som ti strasne vdacna a vrucne ti dakujem velmi si ma potesila 😉 no idem off babenky lebo dosli kamosky tak neviem ci tej jednej nepoziciam plienku malej 😀 dobru nocku zajtra sa vidime krpi tebe specialne dobru nocku a este raz dakujem 😵

mama.wolfka
18. nov 2009

budem vám tu písať trošku od veci 😀 čítam od včera ...

inak dobrá zábava 😉

Zuzka veru to ti malý krásne rozpráva, nám to tiež nejak nechce ísť ☹ ale snáď sa rozbehne 🙂
tiež to máme podobné ako Mukky - dnes sa práve doki pýtala či listuje v knižkách - to síce hej, ale keď sa mu tam zamocem a hovorím zvieratká, tak dovi 😀 a ukazovať to už vôbec nie, ešte tak očko nejakej tetušky niekde na fotke v časopise 😀

mukky, ale našla 😉 asi nevieš o čom točím, myslím to pomáhanie s bábom po pôrode ... nemáme nikoho (teda rodinu, ktorá by stála za to), takže mm bol so mnou doma pár dní, pôvodne mal byť aspoň týždeň, ale už ho brali mrle do roboty - workholik, nepamätám, že by prebaľoval, alebo kúpal či niečo podobné, myslím, že si na to netrúfal, ale dal mi kompliment, že sa obával ako to zvládnem, keď som z takých pomerov akých som a žiadne dieťa nikde naokolo a ide mi to fajn ... aj ja som sa divila, ani kúpať som sa nebála ... to moja matka nás vraj nechcela kúpať, lebo sa bála, tak musel tatko ... a to všetko ostatné išlo tak akoby automaticky, dobré základy som dostala už v pôrodnici ... teda bol to riadny kolotoč, kojiť, odgrgnúť, prebaliť, pospať, stále dokola ... aj preto som mala malého u seba v posteli, lebo niekedy v noci keď som ho kojila posediačky a chytali ma mikrospánky až som sa vydesila, že mi vypadne ... nič iné som síce nezvládala, ale prežili sme to všetci v zdraví, našťastie ... pred časom keď je už krpec veľký, tak som ho chcela donútiť na večerné sprchovania, alebo, že aspoň na striedačku, ale po pár dňoch bol veľký protest a hláška "šak tebe za to platia" tak som sa pobavila, a povedala som si, že si nervy ničiť nebudem a sprchujem večer opäť zasa len ja ... tata sa rozhodol, že ja sa starám o malého a domácnosť a on zarába ... tak mu to vyhovuje, tak prečo nie? no nie? (až na to, že donedávna som makala po nociach - občas aj ja a dopadlo to ako to dopadlo) ... hlavne, že sme zdraví 😀 ... ale musím povedať, že neboli žiadne veľké problémy, problémy s kojením sme poriešili už v pôrodnici, malý dobré spával, aj v noci, teda okrem kojenia, nemal nejaké extra bolesti bruška ... a vlastne by som mm krivdila, kým bol Sam ešte maličký, tak ho občas zobral aj na prechádzku, aby som mohla upratať 😀

pozerám, že Vini podobne 😉

mama.wolfka
18. nov 2009

ale vini je lepšia, palec hore ... ešte aj škola, uff

mama.wolfka
18. nov 2009

mukky, nemyslela som, že či sa zarátava do denne dávky mlieka, ale či sa zarátava takto:
150 gr. jogurtu = 150 ml. mlieka ?

inak dnes som sa na to popýtala v poradni a doki, že "chcem aby jedol 3 mliečne dávky denne", takže jogurt, kaša + acidko napr. alebo actimel (má také srandovné vyjadrovanie 😀 ) ... alebo, že keď bude jesť ... budem saturovaná 😀 , ešte povedala, že nech papá syry ako lučina, žervé, mozarella, neúdené, aj parenica, maslo, aj nátierkové, smotanu do jedla a tak ...
a inak sa pýtala čo papá a, že nech už viac mu skúšame dávať aj našu domácu stravu, teda keď nie je veľmi korenená ... toho nie je veľa čo by teda mohol ... a že možno nebude chcieť, ale nech koštuje 😀 😀 😀 ha ha čo by nechcel, ten chce všetko čo jeme my 😀 , citrusy môžme skúšať, ale pomaličky, a veci ako sója, orechy a tak sa ešte nemusíme ponáhľať ...

mama.wolfka
18. nov 2009

krpito 😀 no vyzerá, že si tu píšem sama 😀
stále som pozadu, tak poctivo čítam a píšem a popri tom robím, nech nemám zlý pocit, že sa len flákam 😀

mama.wolfka
18. nov 2009

vini, veru to prebaľovanie máme tiež riadnu zábavu, ale keď mal toľko ako tvoj malý, tak bol ešte poslušný 😀
ale zato teraz, presne ako píšeš, len niečo vyzlečiem a už uteká po posteli, utečie dozadu hádže sa do vankúšov a rehoce sa mi do ksichtu 😀 nám pomáha na to, aby chvíľu ležal či postál reklama, na to čučí jak puk 😀 😀 😀

mama.wolfka
18. nov 2009

krpito v pohode, ani som si to nevšimla ... a volali ma už aj horšie, tak toto je OKi 😀

mama.wolfka
18. nov 2009

no tak som si zasa popísala 😀 a kým som skončila, teda vôbec, tak všetci odpadli 😀 to nič nevydržíte ?

mukky včera mňa krpec vytiahol do postele a tuším teba dnes zasa tvoj 😉
dúfam, že je OK, keď píšeš, že plače ☹

idem ja robkať a budem priebežne sledovať 😉

mukky
18. nov 2009

maly dufam uz teraz zasspal 😝 a krik a plac a krik a plač a je to tu opat a uz je ticho...boze to nepozname,normal ma hlava rozbolela,idem zas 🙄

mukky
18. nov 2009

nic ho dufam neboli 😒 ,ked chodil bolo dobre,a potom ked som ho chcela dat do postielky plac nenormalny,aj s nami na posteli,vselijako..2 krat sme ho prebalili,ci 3?vodicku pit aj mliecko som mu teraz dala...len na rukach trosku sa ukludnil ....aj hlas sme trosku zvysili,nic nepomahalo,ani hracky ani bambulka velmi 😝
malu kavu som si spravila keby ze pijem tak si asi hrknem 😀 😀 😝

mama.wolfka
18. nov 2009

jééj akurát, že nakuknem a ty tu 😀

mama.wolfka
18. nov 2009

tak pevné nervy 😉

asi má len trošku zmenu, píšem ako maďar, teda chcela som, že snáď je to len dočasné a vráti sa mu spanie do starých koľají
náš je tiež večer grogy, ale potom chytí 2.,3.,4., ... 25.dych ... už skoro spí na cicku a potom sa zrazu posadí a vychytí sa dolu z postele a tak dokola, našťastie nie každý večer, ja sa nad tým už nerozčulujem, nechám ho, keby som ho nasilu držala, tak bude jačať na celú bytovku, takto zbehne dolu, pobehá a zas príde ...
a keď je už fakt grogy, tak sa pritúli a pekne hajá 🙂
inak tiež mi chvíľu trvalo kým som si zvykla, do roka to bol anjel aj inak aj so spaním a potom prišli zmeny 😀

mukky
18. nov 2009

bejby teraz je vela bizu antialergickej,bez niklu a vacsinou je to aj oznacene...nikel free

mukky
18. nov 2009

ahoj 😵
ale sedim tu jak na ihlach lebo mame ist do madarska a aj našich sme zavolali a teraz neviem ake bude rano a ci mu nieco neni...ale myslim ze nie..ja som mala citaka ze sa nieco domrvi,ale snad pojdeme
a to som si chcela taky oddychovy vecer urobit 😖 no neva,hlavne nech je maly v poriadku
idem vas docitat

mama.wolfka
19. nov 2009

možno má cestovnú horúčku 😀 ale nie, dúfam, že bude všetko OK, asi má len blbú noc

bambulko sa teraz prvý krát mrvil od 22. čo zaspal, sa teším, že už nebuntoší po 1-2 hoďkách ako ešte pred nedávnom, nech mu to len vydrží

bože tak sa mi nechce ako nikdy, zas budem robiť posledné noci s adrenalínom v krvi, to ja tak mám rada asi 😠
ale nie, idem sa prekonať 😕

nakuknem 😉

mukky
19. nov 2009

no poplackava obcas tak kratucko....no keby este to hodku bude trvat neviem ci nema skusit dat nurofen sirup?co ked zubky? 😒
radsej nejdem k nemu lebo trosku vrzga postel a neviem lezat bez pohnutia tak pockam ci uplne zaspi

mama.wolfka
19. nov 2009

to by som radšej ostala hore ešte chvíľu keby niečo, ani nebudeš taká rozbitá, aj rýchlejšie môžeš reagovať

no hej, zúbky by to mohli byť, myslím si tak neodborne, že keď nemáva často ten nurofen, že by si mu mohla dať, keď poplačkáva, tak asi ho niečo trápi, nemyslím, že by mu uškodilo, keďže je to proti bolesti, tak ho to asi skôr utlmí a možno sa lepšie vyspí ... asi si chceš aj ty pred cestou pospať

keby ste nešli na výlet, tak všetko ok, to máš tak 😅

mukky
19. nov 2009

wolfi a ano,pocita sa to tak ako si napisala s tym jogurtom a mliekom

mukky
19. nov 2009

mame 16 zubkov a sirup mal len ked nam vysli ocne zubky v chorvatsku,mal horucku tusim 39 ☹ na piaty den pobytu,sa snazim vyhybat takym veciam pre drobca ak netreba..aj ja som od vcera na mrchu si nic nechcela dat a teraz som musela si dat proti bolesti hlavy,áu 😒

mukky
19. nov 2009

wolfi idem,pisem si co chcem kupit v ktorom hypermarkete a su 3 tak sa tu s tym este poprplem asi 20 minut a to som dnes chcela ist o 1 aspon si lahnut
este raz nakuknem potom

mama.wolfka
19. nov 2009

ty koki, že 16 zubov, nám teraz ledva vyšiel kúsok 9. 😀 začali mu aj neskoro vykúkať, niekedy v 8. mesiaci 😕

inak aj ja som dnes nejaká ubolená, nejaký blbý čas či čo 😒

OKi, tak držím zajtra palce, nech zajtra všetko vyjde tak, ako má 😉 a dobre nakúpte

neviem či sa tu zrovna vystihneme, keď nakukneš, tak keby nie, tak dobrúúú 🙂

mukky
19. nov 2009

este som tu idem kuknut akurat hracky v hungarii tescu,hodim link nech sa nenudis? 😀 😀 ja mam taku chut na kavu ale co ked maly vstane o 6 😝

mama.wolfka
19. nov 2009

hoď, hoď lebo nejak sa mi chce strašne spať, možno ma to preberie 😉
mala by som sa inak dobre vydesiť, vtedy som taká svieža a všetko ide tak rýchlo 😀
aj som si večer kávu dala, ale keďže ja pijem kávu už od 15 každý deň niekoľko, tak to nepomáha, skôr na chuť

ty si nejaká prebratá či čo 😀
no tak to si veľmi nepospíš 😀
ako budeš vládať nakupovať ?

mukky
19. nov 2009

http://www.tesco.hu/akcio.php?oid=Te2b586979218...

ja a nakupovat?aj keby som spala hodinu budem cely den chodit,nic ma neodradi 😀 😀 ,ked som bola tehu to si mala vidiet 😀 a to sme tam boli pomaly kazde 2 tyzdne,teraz sa tam uz velmi neoplati,aj tak prerobime asi,ale aspon vypadneme opat niekde mimo nasej dzedziny 😀 😀