Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
24. júl 2009

no ved ako myslis....ale ja by som skusala nejake um ine,mozno by zachutilo...
jej mas dvojcatka 😵

bobooo
24. júl 2009

áno mám ale nič nechcel malý vypil mi tak maximálne 20ml z um a z toho polotučného hneď 200ml....no a malú by som chcela tiež už naučiť na polotučné ale akosi jej nechutí ani do pusy ho nechce tak máme stále bebu 😠

markiza
24. júl 2009

megi, manduca je naozaj s klokankou neporovnatelna. neznala veci som najskor kupila klokanku a asi po mesiaci manducu, ale je to 100 a 1 aj co sa babatka aj mna tyka. nosim v nej dokonca aj stvorrocnu dcerku ked sa na ture unavi.

miskachrumka
24. júl 2009

no ja už neviem ja mam macochu co vychovala ěkrat dvojicky a materaz syna 1,5ma samko sa vola a tochto kojila do 7mesiacov a tie dvojicky len do troch mesiacov a tiez im dvala od pol roka kravske bud spravila gris alebo normalne same mlieko prevarene plnotucne!!!!!!!a maju už 17rokov tie starsie a druhe 14rokov tak ja zž nveien ja si davam dost na jej rady ved predsa kolko deti vychovala........... 😉 ja neveim ked mampravdu povediac ja tiez ned tym rozmyslam ale skor ako od 7mesica určite nie!mozno ma budete zas terorizovat ale len rozmyslam lebo sanca ze mi mali este nejaky mesiac pit toto mlieko je fAKT MINIMALNA!!!!!! 😢

womenne
24. júl 2009

boboo maš parik pekne ja mam chalošov 😉 nam alergologička povolila normlane mlieko v 1.5 davali sme plnotučne so sačku je kvalitnejšie lebo ma nizku spotrebu nema tolko prašku a inych konzistencii na udržanie spotreby.davame ho doteraz.

markiza
24. júl 2009

boboo, ja sa cudujem tomu polotucnemu mlieku, lebo ja viem tak, ze male deti by mali pit a papat plnotucne veci, pretoze pre ne je ten tuk prospesny pri vyvoji mozgu...

miskachrumka
24. júl 2009

A KED HO BUDEM NOSIT VTEJ KLOKANKE LEN OBCAS CO JA VIEM NEJAKE 2-3HOD KAZDY DRUHY DEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TAK 😒 AJ TO JE ZLE ??????????

miskachrumka
24. júl 2009

OPRAVUJEM SA V TOM PRISPEVKU O DOJICKACH AM BYT :CO YVCHOVALA 2 KRAT DVOJICKY 😀

miskachrumka
24. júl 2009

BOBOO A TO MASLIS KRAVSKE?

bobooo
24. júl 2009

wamenne malý nemá problém s alergiami vôbec ale malá má ekzém od narodenia a až do roka pila bebu HA, no a potom mi alergologička povedala že HA je zbytočné už po roku tak mám dávať obyčajnú no a to máme už asi 4 krabicu od vtedy.ja som len tak rozmýšľala , že pokiaľ už HA nemusí a má rok aj 2 mesiace skoro že skúsim to polotučné...malému by som ho pred rokom normálne nedávala no ale keď mi to prestal piť tak čo? 😀
markiza ja som si tiež myslela že plnotučné no neviem lekárka mi povedala že zlatá je stredná cesta ani nízko ani plno - tak teraz neviem ja nemám problém mu to zmeniť 😉

miskachrumka
24. júl 2009

BABOOO TAKZE OD KEDY SI DAVALA TO KRAVSKE MLIEKO?

womenne
24. júl 2009

baboo ono je HA mlieko ak nemate problemy davat zbytočne aj nam to povedala lekarka,ale plnotučne ho viac zasyti a je kvalitnejšie.ja ked dam občas polotučne kd už nestihnem plno.tak malym tak škvrka rano v brušku 😀 a stavaju skor,neviem možno to tym nesuvysi.

lilynka
24. júl 2009

miskachrumka prosim ta vypni si caps lock 😉

megi93
24. júl 2009

miskachrumka ja dávam kravské plnotučné už teraz. Síce nie piť, ale do varenia jej to pridávam a asi dvakrát som jej zaliala teplým kravským mliekom piškotky aby sa jej rozpustili na kašu a ešte som jej to dala zapiť, ale asi len tak hlt. A nič jej nie je. 😉

No s tými nosičmi ďakujem za rady, ale neviem si to predstaviť lebo v baby vaku nechela byť.

sirinka
24. júl 2009

bobooo kedze tvoja malinka mala alergiu, urcite by som jej kravske mlieko pred dvoma rokmi nedavala...na tom sa setrit neoplati... a skutocne, kvoli tukom davaj aj malemu radsej plnotucne. je to dolezite pre vyvin nervovej sustavy.

megi nosice sa daju zapozicat a vyskusat 😉

bobooo
24. júl 2009

miskachrumka no malá pije bebu do teraz a malý od 7 mesiaca to polotučné mlieko z krabička
womenne aj ja som o tom premýšľala nedávno že prečo polo keď to plno by malo by pre detičky lepšie...asi to tak vidím že skúsim plno 😉 , no a to HA kvôli tomu že ja som alergička tak automaticky mi ho predpisovala pre obidvoch no našťastie malý nič len malá...je to hrôza niekedy mi je jej tak ľúto pretože neviem od čoho sa mi stále vysype 😢 😢 😢

sisa.b
24. júl 2009

miska, rado sa stalo 🙂

mukky
24. júl 2009

ja by som neriesila spanok jedlom...ze ak dieta nespi tak mu treba dat ine mlieko a podobne...tym narazam aj na pred tym prispevky..

ak niekto da napr instantnu kasu na noc babu,moze urobit uplny opak...dieta po nej nebude spat,ale moze sa praveze castejsie budit..pretoze kasa instantna zaposobi ako beton,neberte to doslova..a zatazi zaludok,do rana ju musi travit a dietatku je tazko...

mukky
24. júl 2009

a samozrejme su aj ine faktory..niektore deti su spave viac,niektore menej...moj maly takmer do 5 mesiacov spaval cez den len take pat minutovky 😕 ..bolo to narocne...a dnes?spi do obedu 3 az 4 hodky,vynimocne 4,5 hod a mamka s nim 😀 a preto mam cas takto v noci surfovat...dospavam s malym doobedu,zatial 😀

miskachrumka
25. júl 2009

lilynka A PREČO?

sophie1981
25. júl 2009

dobre ranko....clovek tu jeden den nieje a zvas su kamosky....no som hrda na vas........a hlavne ze uz nevidim len !!!!!!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...nieeeeeeeeeeeeeeee, precooooooooooooooo...haaaaaaaaaa!!!!

takze len tak dalej, dokonca mam pocit, ze vy zacinate byt aj tak troska viac tabulkove.... 😉

miskachrumka
25. júl 2009

tabulkove určite nie a kamosky preto lebo su tu teraz super baby !!!!!! 😉

megi93
25. júl 2009

miskachrumka v pravidlách je písané, že sa nemá písať velkými písmenami, lebo to vyzerá ako keby si kričala....

No naša po kaši spí ako zarezaná, len v posledných dňoch sice zaspí, ale okolo polnoci sa zobudí a vypije tolko vodičky, že key jej to nevezmem, tak hadam aj plnú fľašu. Väčšinou ju nechám vypiť asi polovicu čo je cca 120ml. Neviem či je taká smädná, alebo jej tá kaša už vytrávi a je hladná. Inak ráno sa budí okolo 8 už aj sama ale nepýta nejak extrémne papať. V podstate je v pohode. Tak neviem čo to je.

A chcela som sa spýtať, čím vyberáte škvrny? Ja malej periem už s normálnym práškom a kupujem ten gel na pranie od arielu ale teda je to dosť drahé. Aké máte typy na škvrny od jablka, mrkvy rajčín a marhúl? A pod.?
Ďakujem

paskova
25. júl 2009

megi ja sa tych skvrn tiez neviem ako zbavit, a to uz som vyskusala vsetky zarucene gely, ktore su dostupne na trhu. 😒 😒
Idem sa vam pochvalit, dnes som mojej Sophi prvykrat dala vianocku s maslom, krasne to spapkala. 🙂 🙂 A chcem sa vas opytat, ze s ktorymi jogurtami ste zacinali. Ja som si vcera kupila Pribinacik aj sladku bielu Activiu, idem jej to dnes vyskusat.

evitkamalicka
25. júl 2009

ahoj kocky, tak ja tiez patrim medzi netabulkove, prave sa pohravam s myslienkou, ze od 10. mesiaca skusim dat kravske mlieko

evitkamalicka
25. júl 2009

kedze uz papa jogruty a milaciky tak si myslim ze je to v podstate jedno

sophie1981
25. júl 2009

evka...no ale... 😨 ..aj ty tu... 😀

evitkamalicka
25. júl 2009

bibka veru aj ja 😀

sophie1981
25. júl 2009

tak vitaj......pride aj andrea???...alebo ona tabulkova??? 😅

evitkamalicka
25. júl 2009

myslim ze ona tiez asi nie je tabulkova, ona mliecko tiez skusala este predtym ako mal maly rok