Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

krpito
3. dec 2009

nikoll klídek, na tú zďaleka nechytáš 🙂

krpito
3. dec 2009

teda neviem, dlhšie nesledujem 😀 možno sa naučila 🙂

nikollette
3. dec 2009

Krpi, uff odľahlo mi 😅

mukky
3. dec 2009

ja mam orange a t mobile a snažím sa neprevolať minuty,na orange mi len volaju a tam si dobíjam kredit raz za cas ak mi príde sms,takže fakturu mam tak asi 16 e.Aj to som sa musela teraz opytať mm lebo ja sa o učty velmi nestarám,od kedy sme spolu tam mm chodí na poštu a platí a teraz cez net,neviem ani kolko platíme inkaso a podobne 😔,2 roky som mala 110 min,teraz uz len 55 minut od tohto mesiaca a čakam na nejaku akciiu
máme aj pevnu linku od kedy sa drobec narodil,mozem volať zadarmo od vidím do nevidím 😀 za 240 sk,tiez som sa opytala mm 😝
ale viem setriť s elektrikou,plynom,kurením a máme stále pekné preplatky,toto mi ide 😀 preplatky 😀

mukky
3. dec 2009

krpi ahoj,kde si bola?Ci je to tajné? 😎

nikol peknučká suprava,moj štyl 😉 ,kolko Ta vyšla?

nikollette
3. dec 2009

Mukky, wau, dobrá si..aj ja chcem taký účet za tel 😝 🙂

nikollette
3. dec 2009

Ved tam bola aj cena.
Za super cenu som to vydražila, iba 13eur plus postovné 😉
mám tiež podobný set ale asi 5x hrubší 😀

mukky
3. dec 2009

😀 aj ked na to nevyzerám viem šetriť 😀 ,to mám asi po mojom dedkovi 😉 nebohom ☹
ked si predstavim ze mal s babkou biedny plat,3 deti a 2 detom urobil svadbu a este aj nasetril nemale peniaze...

mukky
3. dec 2009

nikol ja viem ze maš,ved ked som ta este nepoznala som &ti raz napísala ip že nieco také hladám a či to máš kupene alebo si si to dala robiť,nepamataš? 😀
som asi cenu prehliadla,lebo mm je veeeeli mily a v kuse ma otravuje 😀

nikollette
3. dec 2009

mukky hej pamatam ked si mi este davno pisala IP😉

nikollette
4. dec 2009

halo je tu este niekto?
Ja uz lezim v posteli, chlapi spia, a ja som na nete ale cez mobil...
Neviem nejak spat.

mukky
4. dec 2009

jasne ze som tu 😎

mukky
4. dec 2009

moji tiez zarezávaju,idem si asi posuťažiť,pozrieť si bez servítky a precítať noviny

mukky
4. dec 2009

po noťáku mi prešiel mravec 😕 🙄

nikollette
4. dec 2009

snad sa ho len nebojis 😅

mukky
4. dec 2009

nie 😀 😀
a ty či nahánaš myši po dome že nespíš 😀 😀 😕
ja už idem,o 7 mám živý budíček 😀

juj baby ja tak toho mojho synceka lubim a dnes bola teda riadna sranda s nim,zajtra Vám napíšem 😀

mukky
4. dec 2009

cafte bábiky 😀
nikol vari nespíš? 😀

ja mám chvílu čas,idem si vypiť kávičku,malý si študuje leták dráčika,zobrala som mu vcera 3 😀 ,to ho zaujme aj na pol hodku 😎
potom pojdem variť drobcovi polievku,nám urobím poobede len lečo s vajíckom,klobaskou,navrch nastruhaný syr,bez toho to neni ono,chlebík
poobede ideme k sestre na navstevu a odniest neterke mikuláša,potom snád este k prababke a pekný den je za nami 😎
vcera sme sa boli poflákat po nakupoch v lidli a tescu,dokupit este darcek neterke a mne som kupila celenku so sobom a rolnickami a mm mikulassku ciapku,bude sranda aspon 😀
no a v sobotu ideme z mm roboty rano na mikuláša

a vy čo máte nma pláne?čo varíte?

sendy10
4. dec 2009

Ahojte!

Chcela by som sa opytat na jednu vec, co ste tu vcera pisali (zvyknem vas citavat pomerne casto 😉 ...):

E-cka v instatnych kasiach.
Dost ma to vylakalo, lebo my sme na instatnych kasiach od cca 8.mesiaca denne...ja sa snazim maleho stravovat tabulkovo, aj ked mozno nie az tak prisne, ako ked je nejaka predispozicia. Hned som pozrela vsetky kase co mame doma, ale v zlozeni som nenasla ani jedno E-cko.
Tak napr.
Nutrilon - obilno-mliecna kasa instatna:
Zlozenie: nasledna mliecna dojcenecka vyziva 59,5%, susene odtucnene mliecko , rastlinny tuk (obsahuje sojovy lecitin - pozn. je to E322 , ale to je medzi neskodlivymi Eckami..), vlaknina, uhlicitan vapenaty, zmes vitaminov, difosforecnan zelezity, siran zinocnaty, siran mednaty, jodid draselny, obilna muka, ryzove lupienky.

velmi podobne napr. aj kase od Nestle...

Toto som nasla, ked som hladala odpoved na nete:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.... - tu su mineralne latky povolene EU v potravinach,
tu Ecka: http://www.cucman.cz/tabulka.html

Podla toho mi to stale vychadza, ze by Ecka v kasiach byt nemali, alebo? Ja sa snazim nedat na reklamu, ale nebyt kasi, tak my sme na veceru o hlade,lebo maly nic ine nechce...a krupicnu kasu mu zas nechcem davat ja
😒...(skusim, ale pozriet tu od polroka, ako pisala vini).

Tak ako to vlastne je s tymi kasami??

Dakujem za odpovede! 🙂

smailinka
4. dec 2009

sendy, ja som sa pravdupovediac nikdy nad tým nezamyslela, ale používame nestlé moja prvá kaša ryžová a tam ečka nie sú písané.....

http://www.mojalekaren.sk/nestle-mliecna-kasa-r...

nikollette
4. dec 2009

Dobré ráno...

som rozbitá, kedze som isla spať o 4tej... nevedela som zaspať... ale tak dnes sme vstávali o 13:30 😉

Sendy, my sme kaše obmedzili, malému nechutia 😝

nikollette
4. dec 2009

No môj drobček už búva, idem kuk na net 🙂

nikollette
4. dec 2009

Ja dnes prvý krát ranajkujem... ( čokoládu 😝 )
to je to moje otrasné stravovanie 😝 😔

sendy10
4. dec 2009

Ahojte, dakujem za nazory 😉 .

Ja to striedam: Nestle, Nutricia, Hami, Sunar...Ecka som nenasla, preto som sa pytala, ci som nieco prehliadla...
Nam nastastie chutia, lebo inak neviem, co by sme jedli. S domacou stravou nema problem (pohariky sme mali cca 5x), ale domace kase ee 😒 .
Doktorka nam nevravela, ze to treba nejak obmedzovat a teraz k nej uz chodime pomenej po roku, tak sa neviem spytat a volat kvoli tomu nechcem 😅 ...

nikollette
4. dec 2009

zajedla som to čispami, a zapila colou 😝
😔 😔 😔 ja si neviem pomôcť.
Ale malý papal špenát s vaječným žĺtkom, a zemiakmi, pomixované.

nikollette
4. dec 2009

Sendy nasmu kase nechutia, tak nedávam, fakt uz len raz za cas.
Ale on nemusí moc žiadne jedlo... vymysla, mrví sa, tvorí si z jedla jazierko v puse, a potom to vyplúva, och 😖

nikollette
4. dec 2009

Kde ste všetky???
Malý mi už vyše hodiny hajá, mala som isť spať s ním...
som unavená, ako vždy... ale zase večer nebudem vedieť spať 😝

nikollette
4. dec 2009

No malý sa pomaly budí tak idem preč z netu....

zuzka1.
4. dec 2009

ahjte baby,

tak mam po skuske, snad ok, vysledky budu az buduci tyzden-

teraz mam len 2 prednasky posledne, jendu zajtra, 3 posledne skusky este a bude pokoj, ale pred sviatkami uz len jednu.

dnes dorazil kocik, niki je super, pevny, dost velky sa mi zda, pasuje nam tam aj nas fusak cierny, takze aj ladi, nanoznik parada, kosik nakupny je maly, asi jediny nedostatok a je lahucky. som spokojna.

my sme kase jedli minimalne, nechutili mu, zlozenie som extra nesledovala. tak neviem sendy a necitaj, ale aj pis.

nikollette
4. dec 2009

Zuzi, hej?
Som rada že sa páči.. nohej nakupny kosik je malý, ale to vo vacsinie prípadov co som pozerala na takýchto tipoch kočíkov.
Hej je dosť veľký, priestranný podľa mňa 😉