Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
16. dec 2009

Teraz vas očkovali?????
A proti comu? To som este nepocula ze v 9-10m, sa očkuje 😕

Jasné že pes nie je problém 😉

zuzka1.
16. dec 2009

ahojte, my sme doobeda zas ebehali o meste, nakupovali co to etse.
prisli odmov, najedli sa, pizza to istila, maly mal syrovu polievku, sa isiel zadrhnut, konecne sa najedol ako tak.

pozeram panelak, maly isiel pozriet prastaru mamu, a musim sa ist ucit, bleee sa mi nechce jak davno nie 😠

Vini tak asi z papanice nejakej tvojej, ci jeho.
Psy nevadia, alergolog sa niekde vyjadril, ze psy nevadia, macky a ine zvery su horsie.

vinifera
16. dec 2009

Hej ja som čítala x príspevkov, že psy nevadia. No ale už som fakt nevedela, že z čoho má ten ekzém. Tiež som čítala, že potravinové alergie sa prejavujú ajdo roka a nepotravinové až po roku. Čo mi moja pediatrička vyvrátila a dnes kožná zasa potvrdila. Každý hovorí niečo iné....

nikollette
16. dec 2009

No hej mačky sú horšie 😝
aj pre tehu ženy aj pre deti 😝

moja mama potratila, ked mala toxoplazmozu, spôsobenú mačkou 😒
ale to bolo dávno...

Ako ja milujem zvieratá, ale mačky nejak nemusím.

nikollette
16. dec 2009

Prázdno 😕

vinifera
16. dec 2009

Vakcína:
Prevenar
Infanrix Hexa

Juj to dieťa stále robí neplechu.... Už som fakt unavená. A to je len osem hodín. Ked si predstavím, že skôr ako o 23 nezaspí....

nikollette
16. dec 2009

Bože to Modré z neba je fakt smutné 😢 😢 😢
ta chudobná rodina s deťmi 😔

mukky
17. dec 2009

nikoll spíš?? 😕 😀
ako sa máte baby?
krpito kde si bola tak dlho,je neviem 😀 ,niekde na dovolenke? 😉

mukky
17. dec 2009

nikde nikoho 😕 ?
stavim sa podvecer 😎

vinifera
17. dec 2009

Zasa som tu len ja. Malý poriadne nespal celú noc. Podchvíľou ručal.
Mali sme dnes ísť na nákupy. Ale idme tak do r...i Tak aspon malého na poobedie šupnem ku svokre.
Ideme sa naranajkovať.

zuzka1.
17. dec 2009

dobre ranko,

ja som sa vecer ucila, idem aj teraz. maly je u nasich na cely den, ja sa idem okupkat, umyt vlasy, spravit nechty a pride spoluziak, ideme sa ucit.

Poobede skocim kupit malemu etse overal a zateplene gate , lebo sme rano zistili, ze co som pozerala pred dvoma mesiacmi doma, je mu uz ltt. tak treba a snehule potrebujem, kde to kupim netusim, ale treba.

Krasne nasnezilo, nie moc, ale staci pre atmosferu.

Vini nejdu mu zubky??kolko ich mate??
Mukky nejak nas zanedbavas 😖 😠

krpito
17. dec 2009

ahojte 🙂

No je teraz je také hektické obdobie ☹ Ráno fofry, potom von (dnes o to krajšie že je sniežik a u nás teda dosť 😉 keď malý spí tak sa snažím porobiť čo najviac, potom zasa von a je večer a som unavená, nechce sa mi ani akosi písať ☹ ale čítam 😀

zuzka1, ja sa idem okupkat, umyt vlasy, spravit nechty a že príde spolužiak a že učiť 😀 (sranda len, neboj) 😝

mukky, boli sme týždeň na horách 🙂

vini, teda to Tvoje dieťa je nezmar, ja už by som mala aj tých pár vlasov na hlave (teraz hovorím o sebe 😀) vypadaných 😢 A prečo do r..i ? 😀

bejbypd, kde si ? ☹

zuzka1.
17. dec 2009

Dadi, debilne to vyznelo, coo???ale je to sused, kamarat moj aj mm, taky neskodny tentoraz 😀 😀 😀 😀

takze makas o 106?ja upracem az po skuske, niekedy v sobotu, mozno az v pondelok, nech uz potom nemusim, musim aj svokre pomoct, kedze svagrina ma na salame, nieco budeme piect, ale tak pohodovo, ziadne stresy. to ja nemavam, na co aj, nie???

krpito
17. dec 2009

zuzka1. ani ja nie, keď človek upratuje priebežne po celý rok, tak nestresujem teraz 🙂

a ten spolužiak, to som Ťa len trocha podpichla 😀 bežím, okno volá 😀 😝

vinifera
17. dec 2009

No ak na teba okno volá krpitko tak na mna ziapú už dve 😲
No nešli sme nikam lebo môj drahý si zasa navymýšľaľ, že čo on všetko musí porobiť a prečo nemôžeme ísť. Vraj v sobotu. No si to tam viem živo predstaviť ako to tam bude vyzerať víkend pred Vianocami...

vinifera
17. dec 2009

akurát som prezliekla posteľ. Ale pred Vianocami budem musieť ešte raz. Len už som potrebovala odstrániť tie bacily čo sa tam plodili. Lebo šak a som bola chorá. Tatiko má chytené priedušky. Má zápal očných spojiviek. No a včera nám kožná povedala, že malý ma atopický ekzém. Paráda...

zuzka1.
17. dec 2009

fuuuha, vini nic neboj, susedovych chlapcek to mal, ten mal stravu uz v roku ako stary chlap a preslo to. vy nie st etaky extrem, tak sa neboj, bude ok, je na to ja nejaka masticka mylsim a im pomohla najma uprava stravy.
ziadne kakao, citrusy, dzusy a co ja viem co mu vsetko davala.

vinifera
17. dec 2009

No Zuzka ale veď práve to moje chúda nič takéto neje. Papá zemiačky, ryžu, ovsené vločky, kuracie a králičie maso. Mrkvu, brokolicu. Hrušku a jablká. Veď tam nie je nič alergizujúce. Tak vraj aj ja mám držať dietu nakoľko sa kojíme.
Nepoužívame ani dudlík. A ani nebýval chorý. Proste to malý zdedil po drahého strane. Lebo u nás síce všetci chlastajú ale inak sú zdravý ako repy....Ja už nemám predstavu ako inak by som mu mohla upraviť stravu....
Maste sme dostali 3. Tak sa mastíme. Ale aspon to sa mu páči a drží jak hluchý dvere. Inak je všetko s ním boj. Oblliekanie vyzliekanie prebalovanie... Vždy zdrhá a rozčuľuje sa ked ho nechcem pustiť. akurát keď sa mastíme tak drží. Sa mu to páči papľuhe malej. No ved aj mne sa u kozmetičky páči. 🙂

krpito
17. dec 2009

vini, dala som si pauzu, okno umyté, obývačka skoro celá O.K., ešte záclonu švihnem do práčky, umyjem podlahu a s...m na to 🙂 každý rok si poviem že záclonu ee, ale akási je útulnejšia tá izba 😝

vini, na atopický morééééééééé, na rok určite choďte do Chorvátska, keď sa celkom nevylieči, určite sa polepší 🙂 a buď sa Ty obmedzuj v strave (buď tabuľková 😀 ), alebo prestaň kojiť (čo je blbosť ☹ keď máš mlieko), ale ja na HA Nutrilon nedám dopustiť 🙂 no ačo je lepšie, včul buďme múdre 😢

nikollette
17. dec 2009

Ahojte..
no ten náš malý odkedy už 4den zhasínam na noc všetky svetlá, spí ukážkovo... klop,klop...
zaspí okolo 21.. a spí do 11:30 🙂 proste paráda 😵

Zuzi aj ja chcem sneh 🙂 u nas je len tak fakt trosku na pár miestach..
na Vianoce by ale mohol byť, po dlehj dobe 🙂

nikollette
17. dec 2009

Vini malý má atopický ekzém? ☹

nikollette
17. dec 2009

Ani nákupy nevyšli, vsak pojdete v sobotu. Aj my ideme v sobotu na celý den, ale bez malého.
A máš pravdu, t teda bude, ludí kopec všade víkend pred Vianocami 😝

No malý zaspal. Ja ranajkujem.

Krpi, ani som nevedela že si bola na horách 🙂 ze preto si tu tolko nebola. A ako bolo????

nikollette
17. dec 2009

Zasa som tu sama, a monológujem 😒

nikollette
17. dec 2009

Idem zalahnuť k malému 😔

zuzka1.
17. dec 2009

ahojte, ja som dnes stravila 4 hodiny so spoluziakom, sme sa ucili, presli sme vsetko, snad ok teda. ak bude cas etse to potriem.

boli sme v obchodoch, ale nebol moj napad ozaj 😀 kupili sme si lampu do obyvky, gate lyziarske vsetci traja, ciapku ja, malemu snehule.

a pozriem pocko, ze oteplenie na Vianoce, no nejeb.e ma??? 😠

Vini ved to som myslela, nie na maleho , ale na teba, ked sa kojite aj ked je velky, moze to byt z toho,

nikollette
17. dec 2009

No Zuzi, poteší čo 😠
tiež som pozerala ze na západe až okolo 13stupnov cez Vianoce 😒

zuzka1.
17. dec 2009

kokos my ideme na Tale, tam bude sice asi chladnejsie, ale zas mrazy ee, ma jeb.e uz ozaj, hlavne, ze som nakupila garderoby pre nas troch jak keby ideme na Sibir kurna 😠 😠 😠 😠

kde ste???

venujete sa?
krpi je urcite unavena a mukky napise nad ranom.

co niki ideme pred serialy?

vinifera
17. dec 2009

Hello. Som tu. Bola som kuknúť kočiky. Síce len taký malý obchodík ale aspon niečo.
Mali aj ten baby point mark 4. Kočky nehnevajte sa ale mne sa nepáči. Je to také strááášne ľahké presúvadlo. Taký nestabilný mi prišiel. A hlavne mne sa dzal nízky. Mi to nesedelo. To bude asi tým, že mám 173cm a vy ste asi nižšie. Ľahký sa mi asi zdal preto, že mám teraz takú kravu veľkú. Bol podobný od baby poin tuším sprinter. Čierny aj nádherný krikľavo zelený - 4 kolka. Taký masívnejší, vyšší a mal nádherné kvetové ornametny. Ale mna tie 4 kolky moc neberú. Boli aj 3 kolky. Ale také že quinny a x lander. Čo boli vačšinou 3 kombinácie takže pod 550 euro nešli 😒 Tak ak sa podarí pôjdeme v sobotu do toho PL. Ale tam je to vraj teraz vykradnuté. Tak asi až po novom roku.
Ved to tak nehorí aj tak sa všade vozíme autom. A v prípade núdze máme doma aj kravu 😀
Malého som nechala u svokry. Tak som chcela pretiahnut starého ale ešte šiel preč 😖 Tak sa aspon pôjdem pekne doružova vyspať. 🙂)

vinifera
17. dec 2009

http://www.kociky.eu/kociky/kocarek-babypoint-t...
Sranda nikde na nete nemajú ten nádherný krikľavo zelený. A v obchode stál "len" 150 euro. No asi som našla dobrý obhcod.
Inak ten mark 4 tam stál 126 ako aj na nete.

krpito
17. dec 2009

ahojte baby, či ahoj vini 😉
miesto pretiahnutia starého sa radšej vyspi 🙂 aj ja by som, ale som taká unavená že sa mi ani nedá zaspať, tak som zasa vyliezla z postele a erdžím, to sa mi už dosť dlho nestalo 😀