Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
29. júl 2009

ako pises pise sa velkym ked sa nieco zvyraznuje to som aj chcela!

bejbypd
29. júl 2009

trapne hrozne!cela tema uz len robenie si srandy z druhych a podobne..uz nemam nervy to ani citat som za zamknutie a co najrychlejsie...sorry baby ale ozaj by sa to malo zamknut uz tie co sem pisala ani nepisu lebo je to zbytocne uz aj tato tema je zbytocna...

miskachrumka
29. júl 2009

aj ja lebo fakt ............ach nic zbohom

megi93
29. júl 2009

Nebolo to o kvašakoch.... tie mám aj ja rada.

Jevel, nebola tu normalna debata, ale zase uražali nás, ktoré máme iný názor 😒 A to ma zase naštvalo...

nikollette
29. júl 2009

Jejda baby.. klídek 🙂
nehajte každej mamine svoj názor, napíšte aj ten svoj, a nesnažme sa presvedčiť ostatné o našej pravde, a bude kľud 😉

nikollette
29. júl 2009

A vidím že sa spomínajú kvašáky..
Aj ja ich milujem 😀 😀 😀

miskachrumka
29. júl 2009

no megi vitaj 🙂

markiza
29. júl 2009

megi, uplne beznu konikovu debatu sa tu snazis narusat ty, primitivne mne osobne pride stale sa vyjadrovat o tom istom.. sak ty ani k veci nepises 🙄

miskachrumka
29. júl 2009

no baby moj mali zacina byt riadny zivel 🙂 len na sekundu napr.idem zobrat plienku aon je už na brusku a zas na chrbate azas na brusku a na chrbte no a takto sa kotula po celej posteli aj ked ma 2krat 2m.ale je mu to asi nestaci 😀 zacina byt straaaasne zivy!doteraz som bola rda ked som mohla ist na wc a teraz sa bzdem musiet rozlucit aj stym lebo sa bojim ze sa buchne no co narobim no za par sekund precestuje celu postel !!!!! 🙂 som cakala ze to zacne trosku neskor......ale co už ! 🙂 🙂

nikollette
29. júl 2009

Mishka kolkokrat davaš denne príkrm?
Ja nie som síce tabulková, ale zatial iba raz... vždy okolo obeda... inokedy je zatial len na mliečku..
dnes zbaštil štvrťku hipp pohárika (brokolica a ryža) to som sa čudovala..
a včera zemiačik, no to ma nemsierne potešilo, že chcel aj zeleninku, nie len ovocie 😉

miskachrumka
29. júl 2009

a este som chcela ze doteraz som ho polozila do stredu postele a dala ohradku a hral sa z hrackami a gagal a atd........a mohla som si povesat alebo umyt riad napr.ale a dnes skopol nozickou celu ohradku a smial sa 😀 a aj asnim no neskutocne kolko ma síl a dnes mi aj vytrhol krcu vlasov no nadhera to budeme mat v sobotu len 5mes.co ma caka o par mesiacov?!to nikto nevie 🙂

miskachrumka
29. júl 2009

nikollette 3krat za den kedze mi vypije mlicko len ked dieme tak to by som ho musela kazde 4hod.uspavat 🙂 aby mi ho vypil ale dvammu jeden den rano mliecko poobede kasu nestle nemlicnu s jeho mlieckom na obed to iste medzi tamniekdy spapa aj hipp mrkvicku nikedy mi nechce a vecer zas mliecko ked je ospali takze 2krat ak je nestle s jeho mliekom tak aj 3krat je ryzova bez chuti a ta mu neublizi a ty aku kau pouzivas?ja mu este davam obilninovu prbioticku samozrejme bez lepku!

nikollette
29. júl 2009

Náš zase dnes sám sedkal v kočiku... vytiahol sa za moje ruky, a uchopil sa krajov kočíka a sedkal si 😀 😅
úplne sám 🙂
a s tým kotulaním, to je pravda.. aj môj sa kotúla hore dole, dnes urobil naraz tri otočky, a skoro zletel z postele 😕 zastal na kraji.. uff.. som vyskočila ako strela.. to je fakt okamih, a mohol byť na zemi 😖

miskachrumka
29. júl 2009

nokolete no napisla som ti to ako madar lebo popri jem lebo som dnes stihla len jogurt 😒 tak hadam si to nejak prelozis ale podstata je vtom ze davam prikrmy 3denne ale iba nemleicnu a mliecnu len jden krat za den ale on mi papa max.3-4krat dnne!a tebe koko kart papa?a ke mliecko UM pijete?

nikollette
29. júl 2009

Ja kašičky moc nepoužívam.. mam doma, kašičky od nestelé, od hami, aj od Hipp, všetky od 4.mesiaca, ale moc ich nedávam.. skušali sme asi 3-4x dokopy...
ja som cca tyžden pred 5tym mesiacm zacala s príkrmami, ale z ovocím, a tom chutilo, tak som ovocie musela trocha obmedzit a davam len zeleninku, ovocie zbaští kedykolvek...
Tak teraz len raz za den davam, bud zemiačik, alebo poháriky od Hipp, od 4.mesiaca zeleninkove.. skúšali sme už aj zemiakovo-kukuricovo-morčacie maso..

miskachrumka
29. júl 2009

no presne ved aj moj hovorim ved za sekundu je na brusku a takto sa kotula stale už ho emozem nechat sameho vobec asi bude musiet ist somnou aj tam kde aj krali chodia peso 😀 a majho maleho dala moja mama prvy krat sedkat v kocikua tiez hapal chytil sa ale po par sekundach sa zacal kolisat a tresk do lahu a smiial sa osto sest 🙂 ja nato odvahu nemam ja si ho dam max na 5min na nohu ze sa opiera omna!no a nikolete smeje sa ti už mali niekdy aj nahlas ?nas sa zasmial raz a odvtedy sa len uskrna ale len potichu ☹ joj take to bolo krasne ho 1krat pocut sa smiat nahlas!

markiza
29. júl 2009

nikollette, nemas sa kam ponahlat s viacerymi prikrmami za den...

miskachrumka
29. júl 2009

no mi zo zeleninky zatial len mrkvicku a zemiacik ale vyskusam aj ten karfiol uvidime jak sa bude tvarit 🙂 ale mrkvu so szemiakom ma strasne rad!!!!!!!ale nejak mi nechce jablko banan spapa a ine ovocie som este nedavala lebo zevraj hruska zatzuje brusko! 😒

nikollette
29. júl 2009

My pijeme Nutrilon.. papa mi menej ako ked mal 3 mesiace..
Ked mal 3mesiace pil pekne podstivo každe 3hodinky okolo 100,120ml...

Teraz pije tak každe 4, niekedy 4 a pol hodinky aj to len do 100ml, viac nechce a vyplúva...jeduje sa, ako u teba..
ale zase v noci to doháňa, po spiačky 😅 síce len 2x, ale aspoň niečo... začne sa pomaly budiť, inak by mu stačilo keby že mu dam dudel a on spí dalej zabudne že chcel jest, ale ja si dám tu namahu mu to mlieko dať, nakolko viem že cez den nevypil toho vela, tak nech to doženieme aspon v noci...

Niekedy mám pocit že papá táák maličko, ale keď priberá, tak potom myslím že by nemal byť problem.. moj maly bude mat 5mesiacov a 2 týždne za 4dni, a váži 7240gramov.. dnes sme boli u dokiny... a vravela že je velmi šikovný 🙂

miskachrumka
29. júl 2009

no mi mame presne 7920g a doktorka ze haldom urcite netrpiiii!ale oni to tak ci tak vybehaju neskor!a aj moj mali papa kazdych 4-5hod skor nic nespapa a rad sa nelieva cajom! 😒

nikollette
29. júl 2009

Moj karfiol nechcel, skusili sme jeden deň, jednu lyžičku, ale vobec mu nechutilo.. ale napodiv dnes tá brokolica, to mu šmakovalo 😉 aj ked len cca 10-15lyžičiek spapal aspon niečo...

Markíza, veď ja len raz za den dávam príkrm, ale dávam 😉

Náš sa smeje ked sa sním hrám, ked mu akože idem spapať jeho bruško (vieš čo myslím) vtedy sa smeje aj nahlas.. je to strašne zlaté 😀 alebo na hračkách sa vie smiať, keď vymyslím nejakú zábavnú formu pre neho, tak vydáva aj hlasy smiechu 😀 neboj aj tvoj sa bude ešte rehotať 😉

nikollette
29. júl 2009

NO čaj má rad aj ten náš..
a jaky je prefíkany.. ked vidí flasku v ktroej maval čajík, tak sa za tým hned hadze, chyta si to do ruky, otvára ústa.. a ked uvidí flasku z ktorej pijával mlieko, zacne trucovať.. tak som ho oklamala, a prehodila flašky..a celkom to zafungovalo 😅

markiza
29. júl 2009

ved ja som tomu porozumela nikolletta, 1x denne pre christopherka je postacujuce.

mukky
29. júl 2009

Ahojte,tak ja velmi nemam rada kysle uhorky,a moja babka robi rychlokvasky,ale tusim bez chleba...musim sa opytat..ale su chutnejsie ako normalne kysle,je tam vela kopru

ja by som s ryzou a ryzovymi kasami zacala az v 6 mesiaci...

nikollette
29. júl 2009

kedy mám začať dávať viac príkrmov, viac krát denne? 😕

nikollette
29. júl 2009

Ja som dala zatial len raz kašičku od Hipp (je od 4.mesiaca) z bio potravín, zloženie tiež v pohode, a to bola že brokolica a ryža.. zjedol okolo 10malých lyžičeik, nemyslím že to bolo niečo zlé...

andrea142
29. júl 2009

nikollette: u nás to nefungovalo, mlieko nechce ani z fľašky na čaj 🙄 ...asi rozpozná farbu

nikollette
29. júl 2009

A kolko váži Lili?

andrea142
29. júl 2009

zabudla som na pozdrav .... hneď som sa hrnula do písania odpovede 😀 .... ahojte
idem vás dočítať 🙂