Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
24. mar 2010

A akurát čumím na bazar psov...
Ja som strašná... furt niečo vymýšlam...
Sa mi páči mini yorkh 😵 😵 😵
čivavku máme, a aby nebola sama... lebo už nemáme tolko času sa jej venovať, ked furt niekam chodíme, už ju nebrávame...
Volakedy ked sme nemali malého, som ju obliekala, nakupovala jej vecičky, hračky, nosila ju všade so sebou v tej psej taške,..
ešte aj do potravín, na nákupy, na úrady, do NC proste vsade... a teraz je furt doma...
Rozmýšlam o nejakom spoločníkovi pre nu...
Len kto by utieral šťanky po šteniatku 😖
My ked sme nasu kupili mala 4 mes. a ani raz sa nepocikala... ani neposrala... bola už vycvičená...
A vtedy sme ešte bývali na prízemí.. ale teraz bývame hore na poschodí, a stále behať so štenatom dole, a učiť ho hygiene...
No neviem....

bejbypd
24. mar 2010

niki tiez som bola proti combi ale ked som ho uvidela,tak som sa donho zamilovala,krasne cervene no laska na prvy pohlad...a ani mi naozaj nevadi ze je to combi...no my ked sme kupovali byt,kupili sme aj auto ciernu audinu a3 no to bol nas milacik,nase druhe dieta 😀 a necely rok potom ako sme ju kupili,depko havaroval tak nestastne ze jemu sa sice nic nestalo chvalabohu ale auto dopadlo zle a oprava by nas stala vyse stotisic 😝 co sme sa dohodli ze radsej casom kupime nove,tak toto sme predali jednemu chlapovi nech si to rozoberie na suciastky a tak a doteraz sme mali svokrovu favoritku no hrozne ale tak odviezlo kam malo a konecne sme si vcera kupili nove auticko no tak dufam ze bude sluzit co najdlhsie...baby a co varite?ja som si vcera naplnila papriky take na studeno no uz sa tesim ked to bude riadne stuhnute nakrajam s cerstvym pecivkom a sa dojem 😀 dnes idem zase cvicit sa mi moc nechce ale musim musim 😀 😝 nikol a ty co uz cvicis? 😀

nikollette
24. mar 2010

Bejby nie necvičím...nechce sa mi lenivá som 😔
My sme mali zemiakovú polievocku tu má malý rád...

nikollette
24. mar 2010

A ja nejem 😀

bejbypd
24. mar 2010

nikol a k psikovi...depkovi rodicia maju boxerku staru damu teraz v auguste bude mat uz jedenast rokov 😵 Miska miluje psikov a kedze druhe babatko este nechceme az tak o tri roky tak sa coraz castejsie pohravam s myslienkou ze jej v septembri k narodeninam kupime havka...ale tiez mam urcite poziadavky nemoze to byt velke plemeno pretoze to do dvojizboveho bytu nechcem a na dvojhodinove prechadzky naozaj nemam cas kedze od septembra pojdem uz do prace a mala do skolky,nechcem ani uplne male plemeno teda depko nechce ten je proti malym psikom 😀 a tak sme sa rozpravali ze ja by som brala kokrspaniela len tam ta srst s tou je starost a depko chce buldoga takeho aky bol v tom seriali jake a tlustoch 😀 no tak uvidime co nakoniec vymyslime,ja mam psikov velmi rada len nebudeme mat nanho prilis vela casu tak nejakeho menej narocneho by som no 😀

bejbypd
24. mar 2010

my mame silzikovu polievku,tu som zjedla,mala bude mat kuracie masko so zemiackami a depkovi upeciem zemiacky s klobaskou a slaninkou on moze ved on je pomaly chudsi nez ja 😀

vinifera
24. mar 2010

Nika to je u chlapov normálne. My sme len za tie tri roky čo sme spolu vymenili už veľa áut. Dokonca čo som dostala min rok Vectru ako darček na Vianoce. Tak už v máji bola predaná.
Mne sa tiež kombi nepáčili. Kým som neprišla na to aká je to výhoda. Teraz je síce moja audina už dlhodobo v servise lebo ide len na 5 valcov. Ale inak je to super auto - audi A 6 avant 2.5 TDi. Kufor jak svet. Všetko tam natrepem. Kočík nakupy. Psy. Takže ťažkáá pohoda.
Tigra je fajn. Len je to fakt krpec. Si pamatám ešte ked som ochdádzala z bazáru tak sme jednu fialovú predali vtedy za 50 000 Skk. Aj kamoška by ju veľmi chcela. Len nemá ešte vodičák a problémy s kotníkom tak aj tak nemôže šoférovať.

nikollette
24. mar 2010

Kokry su dosť divoké, uslintané, a potrebuju vela behať, naozaj...

my máme čivavku, úplne mini, má niečo cez kilečko...
ja neviem.. mp by chcel bandoga 😕 😕 😕 😕 najbojovejšia rasa.. horisei ako pitbull, co hocico iné..
ak sa dá nejaká rasa nazvať bojov...

http://images.google.sk/images?um=1&hl=sk&newwi...

on by už malé nechcel...
ale ja nechcem takú zabijácku rasu 😖

nikollette
24. mar 2010

Mne by tigra stačila. Na to že je to také maličké auto, ma velmi pekné športový, úzky dizajn...
ja mám ajtak problém s parkovaní, už som raz oškrela auto, takže ja už iba malé..

My máme škodu Octaviu... mne sa to auto velmi páči... a aj dobré je...
velký kufor, vždy sa nám tam vsetko zmestí, a to chodíme fakt na mega nákupy niekedy, kocík vláčime a čo ja viem co vsetko..
Svokor má audi combi, a mne sa to ták nepačí že až.... ja neviem... neviem tou prísť na chuť...

nikollette
24. mar 2010

Mne sa z velkých plemien velmi páči doga argentino...

http://images.google.sk/images?um=1&hl=sk&newwi...

bejbypd
24. mar 2010

Dogy su nadherne...ale bojoveho psa by som nechcela ani do domu ani do bytu ani vobec...nebojim sa psov ani hentych len im jednoducho nedoverujem a uz vobec nie v blizkosti malych deti 😝 viem ze kokr je taky saso ale nasi susedia maju dvoch a tu su tak krasne vychovani psikovia ze az...nas kamarat ma jacka rusella a toho by som brala hned az na to ze ten psik ma energie za celu nasu rodinu a kym sa mu nevybiju baterky tak stale pobehuje hra sa no 😀 nestihala by som mu...

nikollette
24. mar 2010

Veru, ja by som tiež nemohla mať takého psa... a taký potrebuje poriadnu výchovu, stále...
no a na to by mp určite nemal čas..
Takže jedine niečo malé zase prichádza do úvahy 😅

nikollette
24. mar 2010

Alebo si kúpim radšej koňa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ale nieee, ja už vymýšlam, šibe mi...
ked neviem čo so sebou od dobroty, tak vymýšlam a haldám čo kupime nové 😅 😅
Nebude ani havo... máme našu krpanu,tá nám stačí... Aj ked niekam budeme chcieť ísť v lete, kto by nám strážil dvoch psov..
Jeden stačí... zatial....

vinifera
24. mar 2010

Kristova noho že bandoga - ved to je obrovské psisko.
Inak bejby anglický buldog je už dosť veľký pes. Skôr by som Vám odporučila Anglického buldočka. To mám aj ja. Má to 13 kg. Stredne plzne. Je to strašný lenivec (takže dlhé prechádzky nehrozia) a fest flegmatika. Inak na plznutie sú super pudle, bišony a yorky - lebo oni neplznu - to treba len strihať.

nikollette
24. mar 2010

To ale dvor chcel, nie dnu...
aj ked ako sa poznam, nevedela by som nehať psa vonku... hlavne v zime.. nech je to hocijaká rasa..

vinifera
24. mar 2010

NIka ustajnenie kona na mesiac stojí min 175 €. Viem o čom hovorím jedného máme takto ustajneného. Doga argentino je nádherný pes. Ale ja si to pri svojej smečke nemôžem dovoliť. No a jack russel terier je fakt hyperaktívne plemeno.
Idem ja von. Svokor zobral malého. Tak sa idem dať do poriadku a zoberem psa a skočim ku kamoške zaplatiť tenisky a ku švagrinej pre obliečky. Až ešte všetko vybavím skôr ako pôjdeme do nemocnice.

nikollette
24. mar 2010

Vini ja viem...
ani nie sám kôň je drahý, ale jeho chov...
načo by mi bol prosím ťa???? 😀 😀 😀 čo by som sa na nom do NC viezla aj s malým 😅 😀 😀 😀 😀
ja len tak blbnem 😉

nikollette
24. mar 2010

Kúpim si takéto auto, aká budem frajerka nie??? 😀 😀 😀

zuziiiicek17
24. mar 2010

😀 😀 😀 😀 super auto 😀
inac,ja som asi ina,ale ja sa koni neskutocne bojim.nevadi mi bojove plemena psov,lebo podla mna je pes taky ,ako si ho vychovas,ale k malemu dietatu by som ho asi vazne nechcela 😒
bejby ,mne nevadi ,ze som najmladsia,i ked sa pri vas citim ako krpana 😀 😀 😀 😀 ale ved zase nie ste o tolko starsie zas 🙂

bejbypd
24. mar 2010

😀 no niki take by bolo najidealnejsie auticko a do toho zobrat tu vasu malu civavku no krasa pozriet 😀 jasne zuzi sak mne ked mala miska pol roka tak ja som mala 19 a pol...miska je narodena 16.9. a ja 30.9.takze som bola este mladsia ako ty ked mala mala pol rocka 😀

bejbypd
24. mar 2010

zuzi az teraz som si vsimla,ze maly je misko 😵 aj moja Miska mala byt Misko po ocinovi a ja som si vysnivala uz ako tehotna chlapceka Miska...no tak nakoniec je to dievcatko a kedze som nesuhlasila aby sa volala Kristina akoze po mne 😝 tak je Miska...no a teraz ked budem mat v buducnosti chlapceka tak mi zostala len druha alternativa bude Matusko 😀

cestovatelkaandrea
24. mar 2010

no baby tak ja si budem moct kupit auto pre seba az ked si urobim vodicak tento rok ☹ chcela som ho robit na SR ale nakoniec ho budem robit tu v NL 😅 😅

nikollette
24. mar 2010

Ja som robila ako čerstvá 18tka 😀 😀 😀
Inštruktor bol bývalý muž Eriky Barkolovej 🙂 tá moderátorka z JOJKY... (je to sesternica, mojej sesternice) 😅

cestovatelkaandrea
24. mar 2010

Niki a je Erika taka prastena aj v skutocnosti alebo len v tej Jojke tak vyzera?

nikollette
24. mar 2010

Neviem, nestretávam sa snou 😅
Naposledy som ju videla už velmi dávno na jednej oslave u sesternici.. to som bola krpatá ešte 😅

cestovatelkaandrea
24. mar 2010

vsak ja som sa len pytala. v telke vyzera pri rozhovoroch taka mierne prastena ale mozno je to len sposob jej prezentacie.
oki musim padit domov z roboty. ideme sa s drobcom pobicyklovat na hodinku. to zas bude kopec srandy. Damian bude kricat z bicykla na vsetkych a prstom ukazovat kade tade.

nikollette
24. mar 2010

Ukazuje na Rambane čo 😀 😀 😀

vinifera
24. mar 2010

Fúúú už som doma. Čo by mi za iných okolností trvalo 20 min autom som dnes bola peši so psom skoro tri hodiny.
No ale aspon som sa vyvetrala. Šak sa nasedím v nemocke dosť.

nikollette
24. mar 2010

Ja som už ako dávno nebola nikde so psom 😕

Ja pozerám dovolenky na leto. Len mp sa bojí tak daleko s malým. (Myslím Chorvátsko) On by radšej na prvý krát s malým bližšie, napr. Madarsko - Balaton. Ale ja nechcem. Do madarska mozme ísť hocikedy na víkend, do Vidám parku, do toho podvodného sveta a tak...
A co Vini, ty neuvažuješ o tom mori, kvôli drobcovi? Kvôli tomu ekzému? (môžme ísť spolu 😀 )

vinifera
24. mar 2010

Jasné že uvažujem. Len pri mojom chlapovi sa nič nedá plánovať. Ale už som mu oznámila že by bolo vhodné ísť s krpcom kvôli ekzému k moru. Tak ak známym odrieknu známi tak (kurde aké je tam iy?) tak by sme šli do Chorvátska. Majú tam rodinnú chalupu a kúsok súkromnej pláže na nejakom ostrovčeku. Že je tam super kľud. A ak to nevíde tak by sme šli niekam do Chorvátska na bežnú pláž. Ale istom chcem ísť.