Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smily
30. júl 2009

bejbypd
dakujem.uz zaspala tak dufam ze sa z toho vyspi...lebo ak nas nieco drapne tak to je vzdy uprostred noci.....nam okrem nurofenu nikdy nic ine nezabralo ani na teploty...ked mala zapal ucha tak jedine nurofen a este obcas aj panadol pomohol ale je asi slabsi....

bejbypd
30. júl 2009

markiza nebudem kludna za to ze niektore tu nedaju detom rezen do dospelosti to mna nemusi zaujimat!a presne ako napisala andrea raz za cas na vase prekvapenie kuraci a este na minime oleja lebo tiez neholdujem vysmazanym jedlam...no ale to je skoda reci len ma zaujimalo co niekto nejde rypat inam kde pisu o stravovani ovela horsie veci!kazdy si moze precitat ze som sa snazila byt vzdy kludna a nejak velice prevelice neprovokovat ale co je vela to je vela niekedy aj na mna...

miskachrumka
30. júl 2009

no nikollette ako ste dopadli už ste papali?mi sme už doapapali a spapal znova 230ml tak som stastnaaaaaa!!!!!!!§pouzivas aj probotika?mi hej infans dophilus!

nikollette
30. júl 2009

No spapal 120ml.. takze nic moc na noc..
nie nepouzivam nic.. my iba pijeme nutrilon, a raz za den zeleninka, a kazdy den vigantol... to su nase denne dávky 😅

nikollette
30. júl 2009

Jááj a ešte čajík som zabudla... to pije rád...

miskachrumka
30. júl 2009

ved vigantol je ryby olej na kosti a probiotika su vitaminy!je to dobre brat dlhodobo! 😉 a cajik aj nas stale pije a vypili ste pekne tak co! 🙂

nikollette
30. júl 2009

Hm 120ml, oproti vašim 230ml 😕 ja ako nič 😅

miskachrumka
30. júl 2009

ved ale to nemozes takto brat ja som kukala tvoj album a je tiez nadherny a nic mu nechyba!kolko ma cm?ak sa smiem opytat!

nikollette
30. júl 2009

Hm, cm ani neviem presne okolo70 tak nejak...
ja nevravím ze je chudy, podla mna je akuratny, ani chudy, ani tučný... len z coho voebc pribera, ked tak malo papá? 😕 dnes iba 90ml mliecka naprikald, a 20lyžíc mrkvy...
Kamoškina papá poctivo každe 3hodky aj 180ml, od mojho je presne o mesiac staršia, a vazi okolo 6500g...a nekaká aj tri dni vacsinou...
a to mou kadí kazdy den, niekdy aj 3x 😅 😝
Každé babo priberá fakt inak...

megi93
31. júl 2009

Ahojte, mám akútnu prosbu. Asi o týždeň ideme na cesty. Cesta nám bude trvať cca 2,5 hod. možno 3. A ešte v ten deň ideme aj späť. Takže malá bude takmer celý deň v aute a mimo domu. A ja neviem čo jej mám dať papať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ona ráno vypije mlieko, potom na obed má polievku a normálne druhé, na olovrant jogurt alebo ovocie a pototm večeru. Na večeru už budeme doma, na raňajky tiež, ale neviem ako mám vyriešiť obed a olovrant. Lebo jogurt alebo ovocie sa mi pokazí nie? V tomto teple. A čo jej dať na obed????? Poraďte ako to riešite vy, alebo ako by ste to riešili? Lebo polievka aj akákoľvek vára sa mi podla mňa pokazí, okrem toho to nebudem mať kde prihriať. ☹
Ďakujeeem

zuzka1.
31. júl 2009

megi kolko ma mala?

nestihnes jej dat pred odchodom normalne obed? papanicu polievka+druhe?
olovrant jej das potom na obed a po pripade zopakuj zas eolovrant.
daj si do termoobalu jogurty a bude mat jeden den takuto stravu. alebo nejaku vyzivu tiez, to s anepokazi hned neboj sa.

veceru uz bude mat doma normalnu ako vzdy.
a mylsim, ze sa to nepokazi, a asi o tyzden uz nemusi byt takto teplo.

roka96
31. júl 2009

megi93 tak mi cestujeme strašne vela.. ked sme na cestách beriem synovi takú polievku alebo masko v pohári,čo predávajú v obchodoch .. zohrejú ti to hocikde aj na pumpe.. určite bude nejaká okolo..
na olovrant sa ti ovocie nepokazí ja beriem vždy banán alebo ked sa bojíš kúp výživu v poháriku.. a vela vela vody.. neviem kolko má tvoje dieta my už po roku ale robíme to tak už dlho..

roka96
31. júl 2009

zuzka1 moj tiež nechcel moc rajčinu ale som mu ju udusila s maskom a tam mu chutila..inak máme rovnaké deti... my sme ale 9.6
dnes mu varím masko dusím s broskynou.. to mu velmi chutí a zemiaky.

markiza
31. júl 2009

megi, ja taketo cesty riesim prenosnou chladnickou, mame aj taku co sa da zapojit v aute aj obycajnu na zamrznute naplne. na jeden den to urcite staci. ten obed by som z domu niesla len v pripade, ze nebude niekolko hodin stat, inak volim v lete radsej "poharik"

roka96
31. júl 2009

probiotiká sú dobre pri problémoch s kakaním a tak podobne.. my sme tiež brali..

zuzka1.
31. júl 2009

roka ozaj!!! Z kade si?

my dnes mame zemiakove pyre, to maly miluje a samozrejme parok, ktory by najrasdsej zhltol cely. kupujem ludove kuracie parky, je tam okolo 50%maska kuraiceho, 20%bravcoveho.
predtym osm kupovala krasno parky, 90%maska, ale nemozem ich uz zohnat.

co davas malemu na olovrant?

probiotika sme brali aj my asi mesiac, infant dolphius a teraz mu kujem uz len probio jogurty.
Tiez sme brali sucasne s probio aj b-komplex na podpory chuti do jedla trosku, lebo je maly taky drobnejsi a moc papaniu neda. Ma papacie dni a nepapacie. Ale aspon zacal konecne pit vodu kao s aaptri, 4-5flasiek za den, odkedy s anaucil sam z flase, nie je problem. predtym osm mu mohla ponukat aj 3x nehccel.

roka96
31. júl 2009

ja som z prievidze..
na olovrant mu dávam ovocie alebo jogurt alebo acidko vela pije.. tiež máme problémy s kakaním ale tiež už dávam jogurty miesto probiotík.. niekedy mu dávam ked sme vonku bebe kekse také nejaké mliečne alebo tak bez plnky..moj zase vobec nechcel pit z dudlíka od narodenia ani dudlík nechcel tak som mu kúpila flašu s takým no neviem ako to nazvat 😀 ved vieš nie? a to pije. on už pije aj z pohára a ked nechce dám mu do pohára slamku a to ho baví a tak vypije vela..
inak mi sme boli dobrý papkači akurát teraz po roku začal vymýšlat a málo papá ale idú aj zúbky.. no snád sa to upraví.. vy máte kolko zúbkov??

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

ahoj megi ja by som to riesila tak, ze na desiatu by som jej dala ovocny prikrm z poharika, na obed by som jej dala mliecko s ryzovou vaflou, chleba by asi este nemala, raz si pisala ze ma sedem mesiacov. na olovrant jej mozes dat jogurt ak ho kupis. u nas predavaju normalne tie danone detske jogurty od 6 mesiacov a tie nesmu byt v ladnicke len na izbovej teplote. no a na veceru by som jej dala to co mala mat normalne na obed.

inak tu mas link na tie jogurty, som rada ze to dostat aj na slovensku
http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

a zase som domylena lebo ked som pozerala tu stranku tak tam bola jogurtova presnidavka s jahodami alebo s bananom a informacia ze od ukonceneho osmeho mesiaca. tu v NL predavaju presne to iste a je tu napisane od ukonceneho siesteho mesiaca. v com su asi tak holandske deti ine ako slovenske ze moze ten produkt jest skor

roka96
31. júl 2009

zuzka1 máš zlatého syna tiež také modroočko...ozi ako si robila také krásne foto? ja mám jeden program ale tam je len zopár.

zuzka1.
31. júl 2009

my mame 8 uz od 9 mesiacov, odvtedy zatial nic, dasna biele, naliate, ale zatial nic. 😀

ja davam tiez bebe alebo sunarky, kukuricne chrumky a tycinky klasicke ale sol lupem smaozrejme.

to sa vola pitko alebo uciaci poharik aj maly ho ma rad, najradsej ma tie flase s tym sportovym uzaverom. slamky ma len na hranie

acidko pije tiez, obcas, ale nevypije nejak moc.

z prievidze je aj jedna kamoska odtialto z konika, ma nick blau, piseme si vo volnej diskusii, nepoznas?

roka96
31. júl 2009

pozriem neviem podla nicku..my máme 10 zúbkov teraz idú očné a strašne to prežíva,,,

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

megi este som tam objavila na tej stranke ze mozes kupit mliecko s kasou v krabicke, to nemusis ani prihrievat a das jej to rovno do flase, takze aj to by mohla byt alternativa obedu 😉

zuzka1.
31. júl 2009

este spinkaava 2x za den?
my doobeda aj poobede.

ja momentalne chytam strachy na ockovanie MMR v 15mes, kedze sa o tom vela pise a nie moc dobre.Zatial vsetky ockovania bez problemov, ale uvidime co toto. Kedze je to "ziva vakcina"

roka96
31. júl 2009

my sme strašne zlí spáči.. spinká tak 15 minút snažím sa dvakrát za den.. a v noci sme hore stálle..
no my sa tiež pripravujeme na očkovanie v 15 mesiaci ale ešte som o tom nepočula.. no tak sa teším..
my sme tiež zatial všetky zvládli ok pri pichnutí plač asi aj do druhého mesta ale potom už ok..
on je taký aj ked sa buchne total plač chvilu a potom ok

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

megi este dalsie linky na jogurty a mliecko ktore nemusis prihrievat. inak ovodnu presnidavku tiez nemusis prihrievat. teraz som surfovala na stranke nutricie:
http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

zuzka1.
31. júl 2009

nas spava krasne v noci, chvalabohu, lebo mi sme spaci aj s mm, chodi spat okolo pol 8-8 a potom taha do rana. niekedy o 6, niekedy o pol7 vstava. ako kedy.

roka fotky nam robil profi fotograf.

cez den spinka doobeda 1,5-2hodky, poobede to iste.

ake mate miery??

maly je podareny, taky maly chlapicek.

miskachrumka
31. júl 2009

nokollette to ti spapal za cely den tych 20lyzic mrkvy a 90ml mlieka?napr je už obed a moj mali este nechce nic jest som zufala ☹ 😢 aj mlieko som už vyliala celu flasu aj kasu som vyliala ...................naposeldy spapl tych 230ml vecer o pol desiatej! ☹

nikollette
31. júl 2009

Ahoj, u nas nápodobne...
od rána nechce nic, tiez som vylievala 150ml mlieka ☹ už je obed a on ešte nejdedol nič... 😒
a ano, vcera mi spapal za celý den len tyých 90ml mlieka, a 20 biednych lyžíc mrkvy 😒 za celý den!!!!!!!!
A enymsli si ze som mu nezarobila aj 4x za den mlieko, ze ideme papať, jasne ze som aj 4x vylievala, lebo nechcel ani kvapku, tak stahuje uz tie ústa a flasku mi už dokaže vyraziť z ruky ako sa oháňa, že on nechce...
Tak vidíš, čo sním narobím.. kým priberá a je spokojný, nebudem to nejak velmi riešiť, už som sa narozčulovala dosť... veď ked bude hladný vypýta si sám... nech už predje toto obdobie, nech už može papať čím viac všetkého, e nebudú tieto stresy potom.. no ale potom už mlieko nebude chcieť asi vobec ked spozná tolko nových chutí 😕

Inak baby, dokedy musí byť bábo aj na mliečku????
Myslím tým že už aj ked papa skoro všetko, rozne príkrmy, do akeho veku musí mať príjem mliečka, a kolko ml minimálne denne? Vdaka...

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

miska a nikollette a nejdu vasim malym nahodou zubky. my mame taky isty problem s mliekom pri zubkoch zakazdym. a aj jedenie je vtedy biedne. aspon ze cajik vtedy pije.

nikollette
31. júl 2009

Moj akurat zaspal, a to sme spinkali do 10tej dnes... asi dospáva včerajšok, včera bol taký nekludný a aktívny, nervozny, a horúčku mal po tom očkovaní, asi ho včerajšok zmohol, tak už podriemkava zase... tipujem že bude hajť tak pol hodku.. potom mu vyskúšam dať mliečko, uvidíme...