Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
2. apr 2010

vinifera spinkáš??či gruntuješ? 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

Som si pozrela tu tvoju temu ,uplne je super 😉 budem si ta citat na dobru noc 😀 😀 😀

mukky
2. apr 2010

zuzka a čo ti je na nej také smiešne?? 😀 😀 😀
si tam vítaná 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

Smiesne nic,ale co som si pozrela tak tam mas uzitocne veci,ale kym to docitam,tak budem babicka 😀

mukky
2. apr 2010

to nemusis od zaciatku 😀
podla toho ci chces citat drby alebo recepty 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

tak drby preskocim 😀 ved uz su neaktualne 😀

mukky
2. apr 2010

kukaj jaké su naše dievčatá slušné a sedia pri mužíčkoch 😀 😀 😀 😝

e.vacka
2. apr 2010

tak tu som. Eurovea je fakt velka,super je to,len tie vytahy,otras s kocikom a kym som nasla wc,skoro som nedobehla. Mukky ano pozname sa ,rada ta vidim opat. Ako sa mate? Malinka je ok,akurat malo papa,ale neriesim. To je jeden z nasledkov choroby. Inak ako 2 mesacna prekonala cmv virus, 2 mesiace sme boli v nemocnici a bolo to otrasne. Ale vsetko je za nami a barborka je ok. Ma energie za desiatich,aby ste boli v obraze,teraz kuka telku a beha po gauci a nieco mi vyprava a pomedzi to si dava kotrmelce,takze dokonale netabulkove dietatko a s maminou na cele.

mukky
2. apr 2010

e.vacka ahoj,
ja som ti len chcela povedať ze my sme tabuľky 😀 😀 no a ja ako vyšitá 😀
to co sme pisali o nasom detstve je ok,ale tým ze už práveže nic nie je také ako bývalo,hlavne vzduch,prostredie,potraviny a vsetko ostatné,sme viac menej tabulkové 😀
je to taký paradox,lebo sme tu ostali tabulkové a netabulkové su preč už velmi dávno 😀

ale tabulka je siroky pojem... 😀

teším sa že ste už ok 😵

zuziiiicek17
2. apr 2010

Prave som si o tom nieco precitala,no nemala si to lahke. 😒 obdivujem take matky co sa tomu dokazu postavit,ja som strasny slaboch.

mukky
2. apr 2010

e.vacka my sa máme super,malý je zdravý,je to neposedko a som strašne štastná že ho máme 😵
no a papá za troch 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

fiha mukky ,moze to fungovat ?

mukky
2. apr 2010

myslíš tu gulu??
no nemám to este naštudované...len tak zbehlo,ja koli vinifere som to pozrela..

zuziiiicek17
2. apr 2010

Ja poslem ten link mp sestre,jej maly ma tiez s tym problem.Ale vyzerá to doveryhodne

mukky
2. apr 2010

inak mm ked sa chce udobrit a ho nieco mrzí je taký priehladný 😀
poobede povysával celý byt,vecer bol este v obchode si dokupit rum 😝 trosku si dava do nosa 😀 a kupil mi sladkosti 😝 a teraz sa ma pytal ci pojdeme zajtra na nakup 😀
ja hram drsnaka,zvozila som ho za ten dnesok,no a ok ze reku mozme ist,zajtra ma cas,tak nakupime amoze sam vsetko variť 😀 ze ja si tez rada sadnem a sa len najem 😀

doobeda ide stahovať este nejake veci rodicom a sa vyhraza ze pojde sam na nakup 😲 😲 😀

mukky
2. apr 2010

e.vacka kde si?? ☹

zuziiiicek17
2. apr 2010

Heh,vidis aki su chlapi 😀 😀 😀 presne ako v tom tvojom motte 😀

mukky
2. apr 2010

si ho čítala??? 😀
ja motta a citáty zboznujem,takze v tejto novej verzii sa aspon v nich mozem vyžívať 😀 😀 😀

e.vacka
2. apr 2010

tu,musela som uspat tu malu certicu... Jasne tabulka je siroky pojem,je ina doba ako ked sme boli deti my. Aj ja sa drzim nejakych pravidiel ale vacsinou vyhra zdravy rozum alebo materinsky instinkt. Zuzi keby si musela,tak zvladnes. Ked vidis,ze ta tvoje dietatko potrebuje,nespis,nejes...az teraz si uvedomujem,co vsetko sa mohlo stat,ale v tej chvili myslis len na to ako pomoct.

mukky
2. apr 2010

evacka pamatám si ako ste sa trápili ☹ a ako velmi som ta obdivovala...

e.vacka
2. apr 2010

mukky:je to sila,akurat sme boli v nemocke a pisali sme spolu...to bol aky ventil,niekomu to napisat,vies takemu nestrannemu. Som ti za to vdacna.

zuziiiicek17
2. apr 2010

Dufam,ze nebudem potrebovat taku silu,ak chapete ako to myslim...ze bude misko zdravy stale.
Pokial ide o tabulky ,tak ja sa ich az tak nedrzim,ja mam aj netabulkove dieta 😀

mukky
2. apr 2010

ja som ti vdačná..,slzy sa mi kotulali ako hrachy vtedy..
este mam odlozene tusim tie posty.. ☹
ja by som to neviem ako niesla..ja som strasne citliva a ked malý mal horucku z choroby som uz plakala..taka bezmocna som sa citila strasne...

mukky
2. apr 2010

zuz ako to maslis ze sa nedrzis??myslis babku? 😀

no ja som v strave neviem,ty ale asi zuzka nevies prisna 😀 😝 ,ale viem preco to robim.. 😔
nepozname ani vyzivy ci pohariky 😔
ale inak som normálna 😀 😀

mukky
2. apr 2010

apna tu si? 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

😀 no to vidim ,ze si normalna 😀
A prisna si ako v com ? myslis vo vyzive ?
No ja nemozem byt tabulkova,lebo babka je ako to povedat,..brzda ...cieze aj keby som chcela nieco dodrziavat,taknie je sanca,lebo do maleho hned napcha debiliny,Nedavno som bola v meste bez maleho a ked som sa vratila ,tak sa mi babka pochvalila ,ze malemu urobila nadrobene ( rozok v mlieku!!) a ze maly vseeetko spapal.Myslela som ,ze ju roztrhnem.Stale argumentuje ,ze je zivy a zdravy ,tak co stresujem,ale stve ma to.Nechcem mu poskodit.Nedost to ,ze som neskusena mlada zaba,este ani ona mi nepomoze.Proste proti babke nic nezmozem

e.vacka
2. apr 2010

joooooj zuzi tak vidím ze som neni sama. Ale to robia asi všetky babky... idem off muz dosiel z roboty, tak mi musi porozpravat všetky pikošky...

zuziiiicek17
2. apr 2010

😀 tak ti prajem dobru noc e.vacka 😉 a zajtra sa ozvi

mukky
2. apr 2010

zuzka áno,vo výžive 😀
zuzka ty si tiez také dievcatko 😵 😵 😵
no ale aj trosku vysvetlím..mm mal do 7 rokov bezlepkovu dietu,kedze v tej dobe mu diagnostikovali celiakiu,len ziadne zaznamy sa nenasli,pretoze som si ich ziadala,nech viem...takze pravdepodobne to bola len alergia na lepok,kedze uz dietu nemusi dodrziavat,celiakia je dozivotná 😢
takze lepok som zaviedla po roku
no a ja som alergická na rozne kovy a iné prisady 😝 pokozka mi reaguje výsevom,a strava a aj takatoi alergia na nikel,pripadne aj astma so stravou suvisia,ale malokto o tom vie..
preto som opatrna.navyse mame obaja predispozicie na nadvahu u oboch rodin a smm ochorenie stitnej zlazy ☹ ☹ ,moja mama ma astmu