Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sophie1981
20. júl 2009

caute......samozrejme, ze sa to tu nakoniec zvrhlo na boj tabulka-netabulka.....ja osobne necitam tabulky.......riadim sa sebou.....a mala je spokojna......je jasne ze do nej nepcham veci, ktore viem ze su dobre pre mna ale nie pre jej telo........cajiky pijeme od narodenia......na nedonosenom jej sestricky podavali cierny caj....kedze sa slnila koly zltacke.....ked sme dosli domov, zacala som jej davat feniklovy...ale nie granulovany, vyvarenych par zrniecok vo vode....s troskou cukru.....takze mi do dna vypila okolo 20ml caju a popri tom bola kojena...od 4 mesiaca jej podavam jablkovo medovkovy cajik od hippu....velmi jej chuti...hlavne teraz, ked je von horuco stiahne aj 125ml.....dostala aj troska stavy z mrkvy a jablcka(doma rucne odstavene)......a je v pohode.....nemam ju v plane krmit nejakym segedinom od pol roka.....ale zase ju ani nechcem drzat len na mliecku....nedavam jej prikrm aby som ju nasytila, ale aby si zvykla na chute....

a nesuhlasim s tym, ze kto ma dieta v choditku, tak sa mu nevenuje...podla mna je to aj jednoduchsie pre dieta spoznavat svet vlastnym pohybom a usudkom kadial ist....

sirinka
20. júl 2009

cestovatelkaandrea take babo by malo spapat cca 30 az 50g maska. alebo nieco, z coho dostane jeho telo bielkoviny, napr. vajicko. vegetariani zase maju nejake svoje vytipovane potraviny.

chasencha
20. júl 2009

adi presne sme len ludia 🙂
sophie cierny caj som aj ja davala eme ked mala hnačky 🙂 pomohol takze super 🙂

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

sirinka tak z 200g poharika ma 20g maska. to je teda asi malo 😒 je to ok ak mu davam raz do tyzdna prevarene zltko do stravy no a 3-4 krat v tyzdni ma moju doma varenu stravu a tam ma po mojom prepocte okolo 40-60 g masa? a do doma robenej stravy pouzivam aj ten vyvar z masa.

iwusca
20. júl 2009

Ahojte
ja som zatial len tehu a nasu malu (inak tiez Emu 🙂 ) cakame v septembri, ale som rada ze je tu tato tema lebo mam pocit ze aj ja budem netabulkova mamina
vlastne som uz teraz lebo sa nedrzim na 100percent vsetkych rad pre tehotne. Napriklad si dam aj kavicku aj ine veci ktore sa uvadzaju ako nevhodne pre tehotne. Ja ale zastavam nazor ze ked to neprehanam a nie je mi potom zle tak mozem vsetko. Moje tehu je bezporblemove mala je OK tak neviem preco by som si nemohla dat sem-tam kolu alebo nieco podobne nezdrave. 😅 🙂 a ked som niekomu len spomenula ze mame doma macku tak na mna kukali ci som normalna ved mozem ochoriet 😝 takym sa neda vysvetlit ze ked je macka doma, ockovana a pravidelne kontrolovana tak nemam co od nej chytit.....

a ked sa mala narodi tak saju samozrejme budem snazit kojit co najdlhsie a potom sa uvidi... ale asi to bude tak ako so mnou ked som bola mala 🙂 mamina mi vravela ze ked mi chutilo tak mi dali vsetko mozne a zevraj aj krupicovu kasu som uz jedla od roku a pol a tu som. Doteraz som nebola vaznejsie chora, nemocnicu poznam nastastie len zvonku (zacinam mat strach ani nie tak z porodu ako skor z toho prostredia 😅 )

a co sa tyka tabulkovych mamiciek ked si myslia ze je to pre ich dieta to najlepsie tak prosim to je ich vec ked sa chcu zbytocne stresovat vecami ktorymi nemusia a dzat svoje deti v sterilnom prostredi. Potom pridu do kolektivu a hned ochoreju ..

sirinka
20. júl 2009

cestovatelka ja som tiez tak pri klarke robila...

sophie inac ja som pocula taku teoriu, neviem ci je to pravda, ze mat. mlieko sa meni jemne chutovo v zavislosti od matkinej stravy a tak su kojene deti otvorenejsie potom skusat rozne chute, pricom UM ma vzdy rovnaku chut. ale nechutnala som MM tak neviem...klarka bola odjakziva dobry papkac.

sophie1981
20. júl 2009

je mi len luto, ze sa vela ludi vie len hadat......ved kolko ludi, tolko chuti, kazdy robi podla vlastneho svedomia.....ja mam kamosku, ktora dieta prikrmovala krupicou od 4 mesiaca a podava len kozie mlieko....nikdy ma nenapadlo ju urazat....ani odsudzovat, aj ked si nemyslim ze je to spravna volba....je to jej vec....

mna laktacna sestra tiez "zdrbala" koly caju......ale zase na druhej strane nikdy sme nemali problem s bruskom....mala sa krasne vyprdkala....a po jablkovej stave mi zacala konecne kakat kazde rano....

odsudzovat ludi podla gramatiky je tiez troska smutne....viem, ze clovek by mal vediet zaklady.....ale to hned neznamena, ze ten clovek musi byt vadny.....kazdy robi chyby...aj ja.... 😀

chasencha
20. júl 2009

iwusca uuplne mi zo srdca hovorim,ta posledna veta,sterilita az na hranici a potom bum same choroby 🙂
ja som ako tehotna pila kavu,aj viackrat za den,ved bez nej by som nebola schopna existovat v praci... 😒

ja som kojila rok a myslim si ze to staci,ine maminy hovoria ze minimalne 2 roky,je to kazdeho vec ale mna to obmedzovalo uz a ema uz aj hryzla a to nem prijemne 😀

inak dobry vyber mena 😉

sophie1981
20. júl 2009

sirinka...mm raz vypil moje mlieko....vraj chutilo za karamelom.....no neviem ako mohlo, kedze som na obed tlacila spenat..... 😀 .....

chasencha
20. júl 2009

sirinka aj ja som to pocula a myslim ze to ma nieco do seba 🙂 a ochutnavala som svoje mlieko,mmmmm no tak nebolo to nic moc ale ochutnavala som aj umele aaaa to uz vobec nie 😀 😀 😀

sirinka
20. júl 2009

iwusca... aj ja mam doma macku a obe baby su ok...a poviem ti, kolkokrat sa klarka s nim tak super zahra...
kava...je dokazane, ze dve az tri klasicke kavy u mamicky denne nemaju vobec ziadny vplyv na babo, ci uz v brusku alebo kojene...

ale co sa tyka sterility, nehnevajte sa, ale ked je niekto tabulkovy, to neznamena, ze chrani svoje dieta uplne pred vsetkym a drzi ho mimo reality 😉 to uz trosku prehanate...

sophie1981
20. júl 2009

iwusca...ja som bola na kave a cole a McDonalde pocas tehu....a nic sa nestalo...pribrala som 10 kil pocas celeho tehu, doma mame dobermanku. ktora pocas kadzeho prebalovania "asistuje 😅 ", a cumle vyvaram snad raz za 2 tyzdne.......flase tiez.....vyumyvam v horucej vode kazdy vecer a tod vsio..... 😀

iwusca
20. júl 2009

chasencha dakujem to meno sme si vybrali uz na zaciatku ked som este bola v zahranici a pre chalana Oliver. Az ked som prisla domov tak som zistila ze je to pomerne caste meno v poslednej dobe.... 😅 😉 kaslat na to nam sa paci ato je hlavne 😀
a ja si pamatam ze ked som bola mala tak ma nasi vypustili na zahradu a ked rastli paradajky ze som si ich trhala sama a jedla ako jablka 😀 ziadne umyvanie ani nic...ale zase neboli chemicky osetrovane ako byvaju tie z obchodu..

suem
20. júl 2009

Preco sa v tehu nemoze pit kava? Mne doky, pokial som nemala problem, povedal ze 2 salky denne si kludne mozem dat. MM ked sa snazil ochutnat moje mlieko bol totalne ako Ross v Priateloch , ked ste videli ten diel. Ani ho nakoniec neochutnal 😀

sirinka
20. júl 2009

iwusca ved prave...ja nase domace tiez umyvam len ked su od zeme...

chasencha
20. júl 2009

iwusca mmmm ja som v porodnici mala jedinu emu 🙂 oliver sa mi paci ale aj filip 🙂

sterilita,ja som nenarazala na nikoho z tejto temy 🙂 to bolo z inej kde som citala ze mamicka nikam nechodi s babatkom lebo sa boji bacilov... 😒

sophie1981
20. júl 2009

no nic, mala uz vstala...idem, .....aby som ju nezanedbavala koly vam..... 😀 ...aj tak uz mamprispevkov habadej......budem trnom v oku potom....ale nakuknem....slubujem az vecer, ked bude mala spinkat..... 😀

iwusca
20. júl 2009

sirinka nevravim ze vsetci tabulkovi to prehanaju aj s tou sterilitou....to som myslela tak ze poznam takych co svoje deti drzia doma max s nimi idu na dvor a ked sa niecoho chytia tak hned utieraju ruky dezinfekcnymi utierkami a doma maju prostredie sterilnejsie ako v nemocnici...to tiez nie je OK podla mna......

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

ja som ochutnala par krat moje mlieko a vzdy bolo nasladle a mala som co robit aby som si ho sama nevypila. len pred menstruaciou bolo chutovo ine.
sophie1981 ja sa nerada hadam ale nemam rada ak niekto niekoho napadne ako napr. s tym jedlom z poharikov o com pisala atrami. to ma uprimne povedane vytocilo a to som pre okolie za kludasa 😉 preto som musela zareagovat ale snazila som sa byt slusna

chasencha
20. júl 2009

mna tato tema bavi 🙂

sirinka
20. júl 2009

sophie 😀 u mna vynimocny stav, ze spia obe naraz

chasencha no ale ta asi tiez nebola potom celkom tabulkova 😝 ved vsetkeho z mierou

markiza
20. júl 2009

baby, sranda vas citat 😀 😀 😀
"netabulkove", co tak zalozit si niekde uzavretu diskusiu len pre "netabulkove"... aby vam tam nahodou nik nepovolany nevliezol... mozno ste si nevsimli, ste na verejnom fore 😎

egyptanka
20. júl 2009

no neviem ci k vam patrim, lebo este plne dojcim, ale planujem prikrmovat troska skor, lebo malicka sa narodila s nizkou porodnou vahou. Ale na mna sa tiez znama pozerala ako na sprostu, ked videla malicku spat v kociku na brusku a pustila sa do mna, ze preco ju tak nechavam, ved sa nieco musi stat. No a mozem ja za to, ze malej sa tak lepsie spalo a ze na chrbatiku mi spi tak 5 minut a potom sa prebudi?? a v zivote som ju nepolohovala na boku, lebo to neznasala. Som preto horsia matka???

ze sem tam zabudnem dat vitamin D, aleved ked je vonku tak na nu svieti slniecko a zoberie si ho odtial.

sirinka
20. júl 2009

egyptanka ja netusim ako je to s tym vit. D...v okolitych krajinach ho nikde nepodavaju....a ja na neho bohuzial pravidelne zabudam, niekedy mam aj vycitky kvoli tomu....ale tiez si hovorim, ze je leto, tak snad to nie je taka tragedia....

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

v holandsku ho davaju detom az do dvoch rokov 😉 vraj kvoli pocasiu. takze kazdy den malemu kvapkam na lyzicku ak sem tam nezabudnem

zuzana030
20. júl 2009

no ešteže som šla spať včera, pekne sa to tu rozbehlo a ja že bude kľud a v pohode témička, no čo dokážu niektoré inteligencie..tak fakt ako písala jedna mamina... nekomunikovať, oni prestanú, keď nedostanú odpoveď, nebude ich mať čo štartovať 😀 😀 😀

zuzka1.
20. júl 2009

kocky co mate deti starsie ako rok, to vam normalne zjedia polievku aj druhy chod?? lebo na smaly nehrozi teda. Bud to alebo to, ale vzdy je to vacsinou polievkove-fazulova, hraskova, slepacia(slize davam od 10 mesiacov).

inak papa ranajky- roztek s lucinou, alebo natierkou s bylinkami, lekvarom, vianocku a podobne
mliecko-uz asi mesiac s nesquickom, stale UM, bol chudokrvny a kravske az od 3. rokov
desiata-jogurt-probio alebo zvolensky
obed-polievka alebo hlavny chod,
pred spanim kakao
olovrant- ovocie, vyziva, mliecna ryza alebo jednotacik(to davam od roka)
vecera-chlebik so sunkou, vajicko, parky,
na spanie kakao

pocas dna papa sunarka-susienky, kukuricne chrumky, piskoty, niekedy cumle lizatko, kinder cokoladku, samozrejme jednu, nie kilo a uhorky, tie ma rad, alebo len do ruky kiri syrcek

nemyslim, ze by jeho vyziva nebola dostacujuca, alebo skodliva., uz mu iba varim, kupovane nechce, a ked varim, vacsinou na dva dni, maso mam v mrazaku nachystane tak, navazene, aby mu to vyslo na porciu 60g maska.
Gramatika vadi aj mne, ale neriesim. na co? mylsite, ze sa ju teraz budu maminy doucovat?

jevel
20. júl 2009

no baby super tému ste založili - som sa pobavila 😀 . Téma už v prvých príspevkoch pohŕdajúca tabuľkovými mamičkami. Tak sa nemôžete čudovať, že vám sem (na verejné forum)budú písať aj "tabuľkové maminy".

Ja sa tiež snažím vychovavať svoje deti srdcom , dám si poradiť od lekárky, od tabuľky 😅 , ale mám svoj rozum a viem si vybrať z toho čo vyhovuje najviac môjmu dieťaťu.

zuzka1.
20. júl 2009

my sme davali D do roka kazdy den 2 kvapky, od ropka dr povedal, ze v letnych mesiacoch nie, az v oktobri, novembri

krpito
20. júl 2009

tak ako napísala markiza, to je verejné fórum a "nekomunikovať, oni prestanú, keď nedostanú odpoveď", čo tak aj spätná reakcia, nereagovať na príspevky, ktoré sa Vám zdajú veľmi inteligentné 🙂