Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vevusiatko
20. apr 2010

ved si nebude drat kolena 😀

lenka_66
20. apr 2010

co ti budem vysvetlovat. prave sa pretocil na brucho a vresk neskutocny .neviem ci na bytovka nespadne.asi si dam stuple do usi , sak musi byt trosku obratnejsi .tulen jeden maly 😵

vevusiatko
20. apr 2010

leni skus ho nechat mne mala nechcela tiez byt na brusku tak som ju nechala sa ani , ze vyplakat skor potrapit a potomsa pretocila sama a usmev a tak dookola.... 😉

lenka_66
20. apr 2010

vev , on sa pretacat vie ale nebude . lebo on iba ruky a sediet .lezanie je nuda

vevusiatko
20. apr 2010

hej hej ale snad pride na chut aj tomu 😀

petka035
20. apr 2010

ahojte dnes tu bolo nejak prázdno 😕 my chodíme 3krát denne von,kedže doma nespí,tak som ani čas na koníka nemala 😢 😅 a máme prvý zubok-konečne 😵

vevusiatko
20. apr 2010

ahoj petka 🙂

zuziiiicek17
20. apr 2010

Jeeej,blahozelam k zubku peti 😀
My sme dnes boli v meste u koznej a poflakat sa a ku sesternici ...Kozna nam dala nejaky ichtiolovy krem ci co ,tak dufam ,ze pomoze

vinifera
20. apr 2010

zuziiicek ichtyol je super krém. Nám ho dali až v nemocnici. V podstate vysušuje a mal by aj dezinfikovať. Akurát čo budete mať všetko od neho zababrané do hneda. Ale dá sa to vyprať.
My sme dnes boli u alergologičky. A potom celýýýýýýýýýýýýý den vonku.

adal
20. apr 2010

vini a ako ste dopadli ? verím že dobre 🙂

vinifera
20. apr 2010

ťažko povedať. Povedala že na atopika je taký kľudný. (no to by mala byť s ním domaked nervačí - ked je okolo veľa ľudí je vždy kľudný🙂 Ale na druhej strane zasa veľmi aktívny (sestrička hned povedala že jeho by teda strážiť nechcela 😀
Zhodnitla že strava oblečenie a úprava prostredia je super. Povedala že ked teda všetko tak super dodržiavame tak mám dať psa preč. Lebo podľa nej to nevyzerá na alergika ale na zníženú imunitu. Teda jeho koža zareaguje rýchlejšie na škodlivé podnety z okolia. (teda mám dať psa preč lebo je potencionálny nosič kadejakých papluh - ten pes teda ani labu do blata nestrčí a nechce žrať ani granule - neviem kde by čo chytil - no ale je to pes...)
Mne je len divná jedna vec. Dnes aj odfotím. Pod plienkou kde ako sama doktorka povedala by mal byť ekzém zhoršený lebo je tam vlhko a teplo nemá nič! Žiandy ekzém. Nad úrovnou plienky to má hrozné. Normálne môžte čiarku podľa toho nakresliť. Aj ona povedala že je to divné. Takže podľa mna veľmi reaguje aj na prací prostriedok - dnes už naštastie došli mydlové vločky tak som zvedavá ako sa bude vyvíjať stav. + ešte povedala že mám dávať dvojité plákanie, žiadny aviváž, a žehliť veci zvnútra a kupovať mu veci na telo len bielej farby. Žiadne letné bazéniky nám nehrozia☹
Inak mi sestrička na úvod povedala že takéto ekzémy sa liečia stráášne zdlhavo a so zlými výsledkami. A bolo aj doktorkedivné že všetky testy z nemocnice (krv, moč, stery, stolica) sú negatívne.

vinifera
20. apr 2010

No a ešte povedala že je veľmi dobré že kojíme (na rozdiel od kožnej) lebo vraj keby sme neboli kojení tak by bol ekzém o moc horší.

vinifera
20. apr 2010

A ešte som zabudla 😝 brali mu krv na ďalšie testovania.

zuziiiicek17
20. apr 2010

Ten ichtiol mame asi na pol palca 😠 nejak setrila kozna,ked to miesala.vraj mu to ma vydrzat na desat dni,ale o 5 dni tam isto nabehnem,ze uz nemame 😒 dufam,ze pomoze ☹
Ten psik ma mrzi ,mne by sa tazko lucilo so psom,co je clenom rodiny 😒
inac,myslis ,ze ked prestanes kojit,tak sa zhorsi ? lebo ja sa toho bojim 😒

petka035
20. apr 2010

zuzi dakujem 😉
vini fakt zvláštne s tým Tomáškovým ekzemom 😖 nieže by som sa nejak vyznala v kožnom lekárstve,ale väčšina dr. ked nevie nájsť príčinu alebo aj vie, tak káže dať zvieratká preč,,že čo ked" skor by som povedala,že to majú tak nejak zaužívané 😔 aspon čo som sa ja počas praxe s nejakými obdobnými prípadmi stretla 😅 a už by bolo asi fajn nájsť príčinu ,lebo taká nevedomosť je ešte horšia 😝

vevusiatko
20. apr 2010

inak nechapem radsej nech hladaju pricinu 🙄 ako kazat dat zvieratka prec ved kebyze je alergicky na zvierata teda na nejake druhy zvierat tak sa to v krvnych testoch ukaze nie?
vini hlavne sa drzte
mukky kde si?

petka035
20. apr 2010

veve ano alergia na zvieratá sa dá lahko dokázať v krvných testoch,teda na srsť,no ale vieš topiaci sa aj slamky chytá a aj lekár musí niečo povedať a vini spomínala,že aj ked nie je alergický na neho,tak že psík môže byť bacilonosič 🤐

vevusiatko
20. apr 2010

hm ale sak oni maju psa doma a ockovaneho 😠 boze ja neiem preco ked lekari nevedia tak povedia uz fakt hocico 🙄

petka035
20. apr 2010

tak nejak 😔

vevusiatko
20. apr 2010

ach mne odisiel chlap domov ☹ nudim sa bez neho

petka035
20. apr 2010

tak to ja sa nudiť nestíham pri tej mojej malej herečke.Ešte že už spí 😝 Ja mám mm na pnke 🙂

vevusiatko
20. apr 2010

mne mala dojedla mlieko akurat a teraz sa hra...pockam ci sa nepokaka a dam ju spat 😝

vinifera
20. apr 2010

Babenky ďakujem za podporu. Krvné testy konk na roztoče a srst mu robili až dnes.Výsledky budú o dva týždne. Tie čo robili v nemocnic boli na BKM, sojú a podobné veci. Ale každopádne 7 mesiacov na nič nereagoval. Až keď začal papať príkrmy. Dovtedy mu akože nevadil pes a zrazu začal? NO aj je pravda že môj pes je častejšie u veterinára ako ja u lekárky. Je očkovaný pravidelne odčervovaný a na ku...a drahej strave. Zatiaľ psov riešiť nejdem. Nemám silu. Asi začnem od mačky. Tá najčastejším nositeľom kadejakej pliagy. Tak ho asi zaveziem do druhej dediny. Aby bol v civilizácii a bol schopný nájsť si stravu pri nejakom RD a je teplo tak neumrzne🙂a inak čo som si dnes brala od alergologičky leták tak som si zobrala aj venovaný alergiám na domáce zvieratá - prejavuje sa opuchmi očí a očnými problémami, soplením a sťaženým dýchaním - nič z toho môje dieťa nemá. A ohľadom hygieny splnam požiadavky tak na 99 % (každý den umývané podlahy, každý týžden menené posteľné prádlo ....) Akurát že ten cundrak spaval doteraz s nami v posteli. Ale už mesiac intenzívne pracujem na tom aby nespal. No a dnes bol napr celý den vonku na dvore 🙂

petka035
20. apr 2010

vini ale potraviny bývajú spúšťačom alergie 😖 tak ťažko povedať,ale máš pravdu,že alergia na srsť sa neprejavuje vyrážkou.Tak psíka neriešte zatial 😉

vevusiatko
20. apr 2010

vini macka zije na dvore ci v byte s vami???
inak hej ved to aj vo filmoch kazdy kycha pri alergii na zvierata 😀 vini ja si myslim, ze ani o hygienu nejde skor nejaka potravina co ju jedava kazdy den nie je nic take?? alebo co casto papka??? fakt ma nic nenapada 😒

vinifera
20. apr 2010

No mna z tých potravín tiež už fakt nič nenapadá. Uvidím čo testy ukážu.
Mačka býva u maminy na poschodí. Teda chodí dnu a von ...
zuziicek aj jedna kočka v téme o ekzémoch to písala že kým 17 mesiacov kojila tak bol ekzém ako tak v norme a ked prestala nastalo rapídne zhoršenie. No tak hold budem kojiť asi do 18 tky 😝 😀

zuziiiicek17
20. apr 2010

Tak asi aj ja 😒 😀

petka035
20. apr 2010

😀 si Vás viem predstaviť ako máte prisatých na prsníku takých velkých chlapov 😅

vevusiatko
20. apr 2010

no snad sa to nezhorsi ☹

mukky
20. apr 2010

ahojky 😎