Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
26. apr 2010

😀 😀 😀
dam ti postupo ak nahodou tu omacku si nerobila tak pismi potom 😀 😀 :-
D
pretlaku tam ide za jednu malu kavovu lyzicku a je to fakt super len ho jemne poprazis na pore ci cibulke aj menej mozes dat 😀

mukky
26. apr 2010

sampinony niekedy nedavam a nikedy davam kuracie masko na kocky,je to bozske 😀
alke ja robim vela omacky pre mna ja lubim 😀

mukky
26. apr 2010

aj s nivou robim nikedy a uz chod naozaj spať 😀

vinifera
27. apr 2010

Bré ránko ženy.
No wolfka mne chodí takto spať aj vstáva pravidelne. Keby bývali spolu tak ráno vypochodujú zo spálne spoločne -)
Mukky fenomenálne motto 🙂
Malý soplí. Má oslabenú imunitu takže aj ekzém zasa vylieza - a to už vyzeralo že sa to vstrebe.

sunny_face
27. apr 2010

som v receptoch?
Cavky vcera som sa pozabudla pri filme dala som si nahrat Libas jako buh a pacil sa mi,konecne normalny film a ziadny cesky ulet.
Mukky ohladne toho dylongu, asi je to pravda, ze moze urobit skvrny,ale ja ked som ho natrela,tak kym nesiakol som L.neobliekla,bola holotrt.potom uz v pohode,vyhoda je ze rano natries a posobi cely den.
A mama.wolfka ja som tiez mala anemiu pocas tehotenstva a doktor mi dal zelezo,ale nejedla som ho,bala som sa zapekania,lebo sa mi zacali robit hemeroidy-horor.nastastie po porode som mala od nich pokoj. co som si pomohla tehotenstve,tak som mesiac pred porodom zacala pit alchemilku na rychlejsie otvaranie a nejake homeopatika,co mi poradil doktor,ohladne krvacania pri porode.
Ok idem robit ranajky,dufam, ze tomu mojmu krpcovi vyhoviem a poriadne sa naje.

womenne
27. apr 2010

Ahojte kočky vitam Niki a bobatku prajem skore uzdravenie.

Zuzi ja som sa tiež prestahovala za manželom do ČR a nelutujem je to užasne a popravde sa na SVK ani enchcem vratit a an neplanujeme pretože chlapci už rozpravaju po česky.Kde by ste byvali?Ak budeš potrebovat poradit čo po uradoch daj vediet je to beh na dlhe trate 😖

zuziiiicek17
27. apr 2010

Dobre rannko 😀 ja som vcera zaspala pri notebooku 😀
womenne ,ja by som nechcela ,aby maly hovoril cesky 😔,ale asi sa tomu nevyhnem 😒Ideme do Novej Paky ,co je asi hodku a pol od Prahy.To je na tych uradoch az take zlozite ?

lenka_66
27. apr 2010

cauko,
priznam sa som leniva docitat , asi to bude pocasim.len som si vsimla ze wolfka ...
wolfinka , kup si toto ja som ako speci rizikova tehulka (s krvou a crevne problemy ) brala, neupchava ani nic. aj babam v termine som odporucala a ked zacali brat tak hned sa im polepsilo.to mi predpisala moja hematologicka.gyndos len cumel ze coto aj letacik si nechal bo to bola novinka asi.
http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_material...

zuziiiicek17
27. apr 2010

Lenka ako bolo v Aide ? 😀

lenka_66
27. apr 2010

no , isla som z domu o 9,30 .a vratila sa o 17 😀 😀

ked sme dosli maldy pan spal tak mama zbastila miesany zmrzlinovy pohar .no a to uz sme sa tam velmi nemestili aj deti boli nervne tak sme sli do parku najprv ku fontane no tam neboli lavicky tak z druhej stany kostola .

vevusiatko
27. apr 2010

Ahojte, vcera bola u mna kamoska tak som nestihala pisat 🙂 Ako sa mate vidim, ze niki je uz tu 🙂 ako sa ma Chris?

womenne
27. apr 2010

zuzičeek naši rozpravaju aj po česky a aj po slovensky,sami si to"prepnu" a čeština je krasny jazyk mne sa hrozne pači.A ked budu starši určite ich budeme učit aj slovenčinu aby ju nezabudli,a vy ak tam chcete zostat sa tomu nevyhnete pretože by mal problemy v školke a neskor v škole.
PO uradoch no najviac je to na cuzdineckej policii a zdravotna poistovna.Odporučam vybavit hned my sme stym mali dost problemy lebo manžel mal vela prace.

mukky
27. apr 2010

ahojte,
idem Vás dočítať

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

caute. vobec som nemala cas pisat minuly tyzden. dnes mam v praci troska klud 😅 tak popisem nieco.
mukky ty si sa ma pytala kedysi ze preco som bola unavena po dovce na SR. no skus hadat.... kedze vsade kde sme boli pozriet som musela lietat okolo maleho tak sa ani nediv. tolko navstev a vybavovacie 😝 😝 za tyzden bolo toho akurat dost. az sa divim, ze to dobre zvladal, len po navrate domov sa nevedel vpratat do koze. nakoniec sme zistili, ze bol taky, lebo sa predieral prvy ocny zub. teraz ked je uz prerezany a moja mama je z NL nazad na SR, tak je opat zlaty dobry chlapec. neviem preco ale nereagoval najlepsie ked bola u nas moja mama 😔 😅

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

napisala som to ako tatar, no dufam, ze pointu pochopis 😀

mukky
27. apr 2010

vini a vieš že ked som písala včera to motto som myslela akurát na teba že sa ti asi bude páčiť? 😀

mukky
27. apr 2010

sunny no my si tu píseme o všetkom 😀
a čo varievaš malej,robila si jej uz prazenicu?a uz ti rozpráva?a ako ste na tom s nočníkom?hadam nie je vela otázok 😀

adi pochopila som neboj 😀
som myslela ze ti ho tam budu čičíkať a ty si oddýchneš ☹ 😀

mukky
27. apr 2010

vevus už balíš?

vevusiatko
27. apr 2010

mukky ty robievas uz prazenicu?? mne mala do roka nejedla vajicko jej robilo tazko na zaludok ☹ teraz jej davam len zltko obcas do nejakeho privarku ale inak vajicka nerobim

vevusiatko
27. apr 2010

mukky nie 😝 zase sa to posunulo mali sme ist uz vo stvrtok ale este nevytvorili pre mojho chlapa miesto takze este dalsi mesiac musime cakat...uz ma to cakanie nebavi 😠 😠 😠 😠

mukky
27. apr 2010

Savierko mal ráno mliečko-klasika,mávame ho na ranajky a veceru a teraz dopapal chlieb s lučinou a pažítkou,este sa mu málilo tak som mu dala kukuricne chrumky 😝
na obed ma kuracie rizoto

vstal o 7 sa pokakal 😖 a nie je vyspatý aj v noci sa budil..ja to nechapem take zmeny po par dnoch mimo domu?pred tym spaval pekne celu noc nerozumiem tomu...a potom je unaveny ale behá het 😀 len pohlad ma unaveny a kruhy pod ockami

mukky
27. apr 2010

vevusiatko nerobla som mu este prazenicu preto sa pýtam ako vy...tiez mu obcas dám žltko na prívarok alebo mu vymiešam s maslom a pazitkou ci mrkvou,redkvickou a natriem na chlebík
este nemal ani bielko...

adal by nám mozno povedala ako su oni na tom s prazenicou ked je malý starší....ja som rozmyslala ze len tak nasucho urobit na teflonke ale nie som s tym velmi este stotožnená

vevusiatko
27. apr 2010

mukky nebude to zubkami??? aj moja mala je teraz taka a neviem ci jej nejdu uz stolicky 😒

zuziiiicek17
27. apr 2010

mukky,sa bojim ,ze sa mi to stane s Miskom ,ked pojdeme do CZ 😒 lebo 😒 az tam ideme na tyzden a potom uz na furt

vevusiatko
27. apr 2010

mukky ani ja sa mi to zda malo upravene este to vajce predsa len na tvrdo ked sa uvari je lepsie epelne spracovane 😒

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

mukky taky prd cicikat. Damian sa nechcel dat. stale chcel chodit vsade s nami 😀
akurat ked sme boli u zubara tak sme boli nekompromisni. este aj v banke bol s nami ako majitel uctu 😀

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

ja by som tiez prazenicu este nerobila 🙂

zuzicek neboj sa tej cestiny, deti vedia velmi rychlo prepinat medzi dvoma jazykmi. pisem z vlastnej skusenosti. nas Damian rozumie aj NL aj SR. niekedy na mna zacne hovorit jednoduche holandske vety ale ja mu odpovedam len slovensky. bude dobre ak budes na neho hovorit len jednym jazykom aby si ho nedomylila.

mukky
27. apr 2010

vevu ved presne preto sa mi to nejak nepozdáva ešte mu urobiť praženicu...

ad 😀 a vy ste uz dávali prazenicu?

mukky
27. apr 2010

adi si ma predbehla 😎

zuzicek nemusi sa mu narusit rezim,nas mal 13 mesiacov ked sme boli v Chorvatsku atam mal rezim naruseny dost a doma sa to hned vratilo do normalu...o mesiac nato sme sli doi BA na par dni a tiez potom pohoda...