Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
4. aug 2009

Neni to ten fisher price psík??? Toho máme aj my...
Ani nehovorm o hračkách, ja nakupujem amlemu niečo kazdy den 😅
Aj kecáme o manii na nakupovanie s babami vo volnej diskusii, v téme, ktorú som založila, Mania na nakupovanie vecí a hračiek pre bábo..
Maly mi nepije mydlovu vodu... Najorv mu tam dám len čistú vodu, kým sa hrajká a jaší, a ked ho uz idem umyvat vtedy prilejem sprchový gel, umyjem ho celého a hned vyberem..
Od kedy sa tak jaší vo vani, to tak robím.. no a moj teda uz necche byt na chrbatiku, nehat aby som ho ja umývala, on sa chce jašiť, ako keby plaval, rúčkami, kope nožkami, a stále chytá taky obrazok co mame na vanicke.. on sa mi sam pretočí vo vani, takú ma silu.. ja ho nenhavam sameho, ved sedim pri nom, a špliecham na neho vodičku na chrbátik.. v zivote sa mi nenapil vody, ani čistej z vaničky, on sa taj pevne drží tymi rukami, že halvička mu nikdy nepadla do vody.. a aj keby sa mu troška ponorila, myslim že by sa nic nestalo ved tam ma njprv kým sa jaší iba čistú vodu... a dietatka zvyknu bravat maminy na plavanie, aj ich potapaju vo velkých bazénoch.. moj miluje to jašenie, tak sa hýbe, dobre že sa vanička neprekotí 😅

Miska zaberá moj sposob uspáavnia? Gratulujem, to je super 😉
podla mna je to super sposob na uspávanie, však 😉

megi93
4. aug 2009

miska nedávala som jej maslo, vymstila som to iba troškou olivového oleja, ale kludne môžeš aj normálnym maslom. A doma varené fakt inak chutí ako tie kupované. Neporovnatelne. Síce sa malá chvílu vzpierala, keď sme z pohárikov prešli na varené, ale potom jej toto zachutilo a je v pohode 🙂 A keď tam hodíš pár zrniek soli, tak to dostane hned inú chuť a myslím, že mu to neublíži

miskachrumka
5. aug 2009

ved nikol ako povies ja som sa len pytala a ano zabera ja som ho ale hojdala za ritku a tak zabuval za 15min na prvy krat ale nechcem viac otom rozpravat alebo to fakt porieknem .............

miskachrumka
5. aug 2009

a nikol sameho som myslela tak ze ho nedrzis vobec nie ze niesi prinom!a asi je to on ale je bohovy aj ten vas aj tancuje ci nie? 😀

miskachrumka
5. aug 2009

a este ktej zaleninek teraz muju budem kupovat ked bude viac casu tak sparavim aj doma je mi jedno ze to stoji peniaze vsetko nieco stoji v dnesnej dobe! 😒

roka96
5. aug 2009

ahojte no včera som zase nemala absolutne čas..malý bol strašne uplakaný, ale strašne. Boli sme mu kúpit topky.. No my sme hračky asi poriadne ani nekupovali on strašne vela dostal a dostáva.. a u nás hračky nula bodov. Náš sa rád hrá so všetkým okrem hračiek. Má ich plnú izbu, no jeho bavia tyčinku do uši a také nezvyčajné hračky.. 😀
aj domček máme ale jeho ho baví rozoberat.. Minule ho úplne prevrátil a má tam také malé okno a tade chcel vyiest.. No zostala mu tam iba hlava 😀 Ja mám doma nenormálneho výmyselnika fakt.

roka96
5. aug 2009

v noci bol 5 krát hore ale oproti včerajšku som sa už normálne vyspala.. Som sa v noci zobudila hladám ho a on pri kraji postele noha mu visela von..no tak som sa zlakla. On totiž aj zo sna lozí, prehadzuje sa atd.
náš mal vanu rád teda až od 4 mesiaca dovtedy plakal a teraz najnovšie tam vstáva a nechce sediet špekuluje.. tak ho musíme iba sprchovat.
no poviem Vám si s ním užijem!! 😝

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

roka ako keby som o svojom drobcovi citala to co ty pises o Miskovi 😉 tiez je taky huncut. vsetko ho zaujima len jeho hracky nie. uz nam dolamal antenu na radii, teraz studuje televizor a ked vidi zasuvku tak prelozi celu izbu len aby sa k nej dostal. no a kupanie vo vani, to je normalne historka sama o sebe. take hovadiny co tam robi to je az az. ani nechapem kde sa to v nom berie. malych zbojnikov veru mame 😀

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

niekedy ked tak vymysla tak sa nestiham ani najest nieto este robit nieco ine. este ze v bjornym chvilu vydrzi, tak mozeme robit nejake domace prace aj spolu

miskachrumka
5. aug 2009

ahoj roka 🙂 no to ti verimm ze si uzijes! 😀 ason mas srandu doma a tad...........no povedane nenudis sa moj sa doetraz prehral vtej ohradke s amcikom no karasa som sa nasmiala nanom!spapal celu kasu baby olnu misku ......waw som stastnaaaaaa a teraz drieme tak idem zas varit no ale este neviem co!nemam už napady 🙂

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

Miska super ze ti Davidko tak zaspal bez kocika.
inak vcera ked som bola v poradni a povedala som doktorke ze nas maly nechce pit UM, tak mi povedala ze deti od pol roka mozu pit plnotucne kravske mlieko. poradila mi, ze mu ho mam skusit dat, ze mu mozno zachuti take. ale vsade kde surfujem na nete tak neodporucaju kravske mlieko do jedneho alebo do troch rokov. tak teraz neviem co robit, ci este bojovat s malym a tlacit do neho UM alebo po roku skusit to kravske mlieko

nikollette
5. aug 2009

Ahojte, no už sme hore aj my...

Baby včera som vyskúšala dať malému tie chrumky, len tak jednu do ruky, s tou vevericou, čo su vhodné pre deti, bez lepku. Jak zalto to žužla, úplne mu to chutilo..a sú super, lebo s tým sa nemôže ani drhnuť, nakoko sa hned roztopia v ústočkách 🙂

Miška no už musís maleho stale takto uspávať 🙂

miskachrumka
5. aug 2009

tie chrumky aj ja skusim o nejake 3tyzdne no na pol roka .....................andrea ja som to pisala ze deti od pol roka moze kravske mlieko a vidis vsetky ma odcudzili ze som neviem aka aze moj syn je chudatko a atd............no nonsens a to tie prave pisali! 🙂 ja som tiez rozmyslala nad zavedenimkravskeho mlieka od toho 7mes.eate hadam vydrzime 2mes. na humane!dufam.........a musi byt plnotucne lebo ine neobsahuje tie tuky co deti potrebuju!a co sa tyka uspavania tak cez den nehrozi ze tak zabuva neexistuje!!!!!!!!!ale tak aspon nieco hadamaj dnes mi zaspi tak aako vcera aspn vecer ho hadam nebudem musiet kocikovat!aj to potesi a a velmi!!!!!!!! 😀 😀 a teen macko nikol ma meno tummy a je riadny normalne som zneho viac happy ako mali!

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

miska ved prave to. doktorka povedala ze tu v NL normalne deti mozu pit kravske mlieko od pol roka ak ine mlieko dieta nechce. a nechapala co na nu tak cumim ako blbec. hej musi byt plnotucne ako pises

zuza.m
5. aug 2009

suem
čo na tom že ma v klokanke oporu chrbatika,??nikdy nieje tak uzka aby tam to dietatko držalo v spriamene a neklesalo alebo aby sa nevyhynalo do bokov.okrem toho tam iba vysi a tlači to na genitalie.v chodaku ma ako tak možnost postavit sa na nožky a tak jemne posilovat svaly.a nikdo taam neda dieta čo ešte nedrži chrbatik.ako to tu niekto pisal pre zdrave deti chvilka denne je dobra vec.

nikollette
5. aug 2009

Miska odfot toho macka 😀 😀 😀
my mame toho náučneho hovoriaceho-spievajúceho psíka od Fisher-price 😉

miskachrumka
5. aug 2009

nikol vecer ho dam do albumu potom kukni ano! 😉

nikollette
5. aug 2009

oki 😀 😀 😀 😀 kuknem 😉

miskachrumka
5. aug 2009

zuza presne tak ako pises mne tu ide niekto hovorit ze kvoli tomu ze bola zameskana doba tak sme chodili v tychto choduloch a teraz je vela mladich kudi u doktoroch ale co by podla mna je to vtom ze je ina doba dnes si mlady ludia uliavju len kvoli somarinam idu dr aj s obicajnymi vecami jednoducho sme "rozcickany"dakedy ludia robili makali na poliach a bohvie co este a nic ich netrapilo............dnes prave preto ze si vsetci davaju pozor na vsetko co sa hovori tak su deti ine jednym slovom povedane rozmaznane!dr pridu este na vsetko mozne a zchvilu nebudeme moct ano deti kocikovat preboha.........a dakedy to zeny nosili male babatka so sebou do zpraseho pola a kade tade a boli zdravsie ako v dnesnej dobe co matky davaju pozor na vsetko!

nikollette
5. aug 2009

My akurat papáme morčacie masko-zemiaky-kukurica vo vyžive.. jaaj musim krmiť malý už kričí 😅
Vy čo robíte??

miskachrumka
5. aug 2009

to mu dvas kupenu ze?no mi idem do obchodaku o nejaku hod najprv sa idem najest lebo mi je už zle od hladu!

nikollette
5. aug 2009

Kupená hej 😉

miskachrumka
5. aug 2009

no ok a kupujes od hami alebo hipp

nikollette
5. aug 2009

Hipp 😉

nikollette
5. aug 2009

No napapaný, zapil to čajíkom,a otočil sa sám na bok, zabúval.. Už hajinká 😵 🙂

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

baby ako chutie te Hipp pohariky? my ked pojdeme na dovolenku tak v tej oblasti kde budeme sa budu dat kupit Hipp pohariky. chuti mrkva ako mrkva ... nie je to nejako moc dochutene?

nikollette
5. aug 2009

Podla man tie Hipp, sú úplne bez chuti.. je pravda že ja všetko extra solím,a korením, ale tie pohariky sa mi zdajú fakt bez chuti.. halvne take ako maso-zemiaky-kukurica alebo jemny špenát-ryza, atd..
Ale ovocné sú chutné 🙂 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

pytam sa preto, lebo ked kupujem Friso pohariky tu v NL tak tie chutia tak ako maju len su neslane. normalne tam citim kura, mrkvu ryzu. vsetko ako ma byt 🙂

nikollette
5. aug 2009

No ja tam tu chuť morčacoeho masa, zemiakov, a kukuroce veru necítim.. neviem 😅
Cítim len takú kašu bez chute 😝 😀

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

oki tak sa pre istotu popytam bab z Francuzka ako chutia tie ostatne o ktorych pisali,ze sa daju na Korzike kupit ☹ alebo budem musiet drobcovi varit zeleninovo masove prikrmy kazdy den, alebo si nabalim tie co kupujem tu v NL