Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

suem
5. aug 2009
roka96
5. aug 2009

suem skús si pozriet o osteopatií- je to len v cudzom jazyku nájdeš v angličtine, nemčine no neviem či ovládaš!!! je to podobné ako fyzioterapia.. Nájdeš tam aj prečo bábatka plaču, ked sú prebalené, napapané ...Takže asi tak.
a vieš čo neviem čo ti vysvetlujem a mínam energiu!! Človek čo chce si nájde a kto nie tak sa bude hádat!!!
Ja nemožem za to, že je niekto zakomplexovaný a vybíja si to na nete pretože ho tam nikto nevidí!!!! 😉

suem
5. aug 2009

Nehodnotim kto je aky rodic, to si tak zhodnotila ty, ja reagujem len na to co skodi detom.
A komplexy ja moja nemam, lebo nemam mat z coho. 😎

roka96
5. aug 2009

tak je fajn! 😉
aj ja hodnotím, čo detom škodí. Skús si prečítat moje príspevky! 😉
ani ja nemám mat z čoho!

katy1979
5. aug 2009

niki my mame doma odrazadlo odtialto
http://www.puky.de/homepage/produkte/myfirstpuk...

pukolino je najmensie my mame to vacsie ale aj to od 10.mesiacov v pohode.
teraz mame dvojkolesove laufrad a je to super vecicka.

smily
5. aug 2009

krpito co? kde? trocha som mimo.....a nechytaj sa 😵 😵 😵 😵

suem
5. aug 2009

Ja som nepisala zemas komplexy, mne diskusia nevadi, ani opacne nazory ak su podlozene rozumnymi argumentami. 😎

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

roka tu info o tej zablokovanej chrbtici ti povedal doktor ktory Miskovi chrbticu napraval?
Suem preco by to nemohla byt pravda to co roka napisala o tom porode?
Dost ma to zaujalo to zablokovanie chrbtice.

smily
5. aug 2009

vselico sa stava pri porode... pozrite ake urazy dietatka mavaju.. tak potom aj ta chrbtica kludne moze byt zablokovana.. a netreba hned pisat ze to je z trasenia a pod.

roka96
5. aug 2009

v zahraničí je to bežne, že sa to robí!
ak vieš trošku po nemecky tu je stránka: www.wso.at
práveže doktori nám vždy tu hovorili, že všetko ok.
Ale mám kámošku, čo žije v Rakúsku jej muž je fyziterapeut a osteopatia je niečo podobné. Oni mali tiež syna čo stále plakal a tiež im to hned pomohlo, ked mi o tom povedala hned sme išli a fakt! Len akurát oni išli ked mal 2 mesiace my sme sa o tom dozvedeli až ked mal pol roka.
A o zablokovaní povedala osteopatka, je to vlastne ako doktorka tiež sa o študuje asi 6 rokov. Ona nám povedala, že si vie predstavit čo sme si zažili, lebo tak bloknutú chrbticu ešte nevidela..

roka96
5. aug 2009

a pýtala sa prečo som nerodila cisárskym, lebo som vraj som strašne chudá a syn bol dost velký a v Rakúsku vtedy doporučujú cisársky.
Inak v Ba je jedna osteopatka ale berie deti od 6 rokov aj jej sme pred tým volali a ona nám to potvrdila a povedala, že ked sme sa na to dali nech ideme. A aj Miškova doktorka je prekvapená aký je zmenený!

suem
5. aug 2009

Smily to bol len priklad mala som napisat ze "prudky pre dieta neprirodzeny pohyb" , preto tam bola aj autohavaria a pod. Ak si to tak roka pochopila tak sorry, neobvinovala som ta ze s malym trasies . Pri porode neviem neviem, to skor pri manipulacii po porode.

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

roka, normalne je to dost zaujimave. ja som sice o tom nepocula,lebo maly take problemy nemal ale je to fakt zaujimave. kolkokrat ludia ani nevedia preco ich deti placu. tiez si myslim, ze je to blbost ze by si s dietatom triasla. to mi na teba jednoducho nesedi. suem do teba trochu viac rypla

roka96
5. aug 2009

fakt je to z porodu ako vychádzajú porodnými cestami stlačia sa, preto majú aj fontanelu, aby prešli. Nieje to manipuláciou po porodu ale pri porode..
Synovi urobila druhý krát porod povedala, že mal z neho aj traumu .. Presne ho točila tak ako vychádzal a fakt odvtedy zmena!

roka96
5. aug 2009

no ved mne tu bude niekto písat o trasení a pod.. Ale kolko rodičov nájde príčinu plaču? Vačšinou sa potom na to vykašlu.. A ja som behala stále lebo podla mna to nebolo normálne, že stále plakal a jeho doktorka bola zo mna už asi hotová. Boli sme v Rakúsku hned ako sme sa dozvedeli.
Ja mám známe čo im tak deti plakali a fakt majú problémy a nevedia zistit z čoho. Zlé čítajú, alebo rozné iné veci. A oni ich nechali len tak plakat a ani im to neprišli no ja som Miška nikdy nenechala proste bol stále na mne! A ja som pomaly nejedla ani nič podobné!
takže mi to príde smiešne ked mna niekto poučuje.. Ja mám fakt o detoch naštudované!! Lebo ma jeho plač donútil! 😉

roka96
5. aug 2009

bože fakt ma bolí strašne tá hlava!! Brutal Miško ešte búva no zázrak . Ani tabletku si nemožem dat, lebo ešte kojím!

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

ale teraz uz je v pohode nie? place len kvoli tym zubkom. napr. ja mam nabeh na zablokovanie chrbtice opat aj ked mi ju napravia. preto musim vela cvicit a posilovat chrbtove svalstvo aby sa mi ten chrbat neblokoval.

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

paralen 500ku mozes. vsetci lekari mi to tu potvrdili ze taku pirulu mozem aj ked kojim kazdych 6-8 hodin.

roka96
5. aug 2009

tak si dám.. teraz neplače vobec len kvoli zúbkom. Vtedy plakal stále a len tak. Ona nám vedela presne povedat, ked mu robila ten porod, že mal zlomené rameno a aj ktoré a aj to, že mal dlho žltačku. Vraj preto mu neustupovala, kvoli tomu bloku. Inak osteopati robia aj dospelých.. Naprávajú. 😉

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

no tak potom nejakeho vyhladam ak sa to s tym chrbatom nebude dat vydrzat. hadam tu v NL nejaku bude

nikollette
5. aug 2009

Aj mne lekrak povedala ked som bola chora ze paralen možem kludne..
dokonca som bola chora, mala som horucku, a isla som k lekarke, povedala som že kojím, a že preto som si nič nedala, a ešte ma sprdla, že to kludne možem aj ked kojím 😉

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

ok baby dnes koncim, idem pre drobca do skolky. som zvedava ako zvladol den v skolke po vcerajsom ockovani 😅

nikollette
5. aug 2009

Ako vždy okolo 17tej ked končíš v robote 🙂
tak pa

blesk44
5. aug 2009

ahojte,som tu nova.... citam tu, ze dieta sa nema davat nasilu sediet... ako krmite deticky, kym este nesedia, trebars v tych styroch mesiacoch? ja mam dvojicky a nejako ich podopriem na vankuse, len teraz mi lepi s tou chrbticou...

nikollette
5. aug 2009

Tiež podopriem 😉 a nesedká pri tom rovno, ale v polosede, v pololahu 😉

blesk44
5. aug 2009

presne tak aj my, diky... zacala som prikrmovat, lebo beba im nejak coraz menej chuti, predtym ju zboznovali...
ako keby sa jej uz prejedli... s prikrmami to slo dobre od zaciatku, tak som rada...
vsimli ste si, ze v hippoch od 5. mesiacov davaju sol?

nikollette
5. aug 2009

Ja davam príkrmy od 4.mesiaca zatial 😉
tak neviem.. aj v tých davaju sol?

blesk44
5. aug 2009

v tych nie, ale kupila som aj zopar od 5. a 6. mesiaca a v zlozeni je jedla sol

kristinka4m
5. aug 2009

Ahojte maminy tak ja som asi ani sem nezapadla mame uz skoro 5mesiacov pijeme sáčkove plnotučné mliečko kedže nám robila zle UM teraz je všetko v poriadku sme spokojny papame uz aj presnidavky ale v malom mnozstve a obcas si dame aj piskotku ale len pooblizovat a polievocky varime skoro kazdy den a zatial prospievame,nesolime necukríme ale celý den sme ako medik.A ked sa tu rozprávate o tej vahe ved ked chutí papat tak je to len dobre zopar kil navyse myslim ze neuskody ved ked zacnu behat tak to pôjde dole pekný podvečer.