Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuziiiicek17
11. máj 2010

Dakujem Lenka ...myslis ,ze by sa to dalo nejak zrusit ? Este som sa do tej zmluvy nepozerala ,ale dufam ,ze hej .Ja nnechapem ,preco su ludia take hovada ,ze oklamu starku 😔 Ona je chudak z toho na nervy.

lenka_66
11. máj 2010

sa mi zda ze by sa to dalo.a ak povies ze babka nevidi co cita a ze je dost mimo skratka trochu prifarbit.vela zalezi od zmluvy ale aj tak je narok na vratenie tovaru 7 dni.a uz jej dali tu kartu abo ako?

mukky
11. máj 2010

hadam sa to bude dat s tou zmluvou 😒
to je t mobile zuzi?

lenka_66
11. máj 2010

inac t mobil je total humus

zuziiiicek17
11. máj 2010

hej t mobil ...no je to humus a kartu jej uz nechali ,lenze ona nevedela ,ze naco to je .Ete mi tak natesene vravela ,ze co vybavila a ja som ju zfukla 😔

lenka_66
11. máj 2010

no oni boli u vas doma?

mukky
11. máj 2010

zuz moja teta tam ma znamu v meste v t mobile by som sa spytala ci sa to da len by si mi potom musela konkretnejsie do ip napisat ze o co ide vlastne

zuziiiicek17
11. máj 2010

hej u nas boli ,ked som ja nebola doma 😔

zuziiiicek17
11. máj 2010

mukky ,to by bolo fajn ,napisem ti to asi az rano .Ked budem volat s tou slecnou a precitam si zmluvu

lenka_66
11. máj 2010

zuzi , najprv citaj zmluvu potom volaj aj ked si myslim ze vy bolo lepsie ist tam.v pripade potreby sa odvolat na zakon .
ak sa ti nechce tak citaj len ten spodok tmavy

http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-spotrebitelov...

mukky
11. máj 2010

zuz napis rano..zapnem sa skor 😀

lenka_66
11. máj 2010

jedna sa o podomovy predaj tak mas narok 7 dni bez ohladu na zmluvu bez udania dovodu

zuziiiicek17
11. máj 2010

Vaaazne ??? Lenka ,ty si ma tak potesila teraz .

mukky
11. máj 2010

zuz daj hned rano zistit co a ako si vybavila

lenka_66
11. máj 2010

zuzi , no tak sice sa jedna o sluzbu ale nevolali ste z karty.tak by sa to malo.a este sa mozes odvolat ze jej nik nepovedal ze ma kupit novy mobil a nic jej nedali len tu kartu

zuziiiicek17
11. máj 2010

Hej ,lenze ona tu kartu aj rozbalila ,teda otvorila obalku a tak .to nevadi ?

lenka_66
11. máj 2010

ale nevolala.sak tolko este vie ze skontroluje abo sa len pozrela co jej dali za darcek 😉 .zavolaj na soi a pytaj sa .nech vies hned byt tvrda

lenka_66
11. máj 2010

Zákon o podomovom predaji a zásielkovom predaji nepojednáva o tom, či je tovar, vrátený v zákonnej lehote, použitý alebo nie. Z toho vyplýva, že ak spotrebiteľ tovar rozbalí a vyskúša, teda podľa niektorých predávajúcich tovar „použije“, nestráca nárok na jeho vrátenie. Jedná sa o tovar, ktorý nie je vylúčený z možnosti vrátenia v zmysle vyššieuvedeného § 12 ods. 5 zákona o podomovom predaji a zásielkovom predaji.

Ak predávajúci odmietne v rámci zákonnej lehoty 7 pracovných dní takýto tovar prijať, koná v rozpore so zákonom a spotrebiteľ má možnosť obrátiť sa s podnetom na kontrolu na miestne príslušný inšpektorát SOI podľa sídla predávajúceho.

lenze sa jedna o sluzbu

lenka_66
11. máj 2010

Podľa § 12 ods. 5 zákona o podomovom predaji a zásielkovom predaji, ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú:

- poskytnutie služby, ak sa služba už začala plniť so súhlasom spotrebiteľa pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy,

ked nevolala tak sa sluzba nezacala plnit , aspon podla mna

zuziiiicek17
11. máj 2010

AAsi tam veru zavolam este rano na soi ,nech viem ,co mam povedat hentej
Babka sa boji tej pokuty 30000

zuziiiicek17
11. máj 2010

Presne toto som citala tam ,tak snad mi to vyde.dakujem Lenka ,pomohla si mi velmi 😵

lenka_66
11. máj 2010

zuiz , tak dufam ze to vyjde.

zuziiiicek17
11. máj 2010

hej a som zabudla ,vela zdravicka a spanku malemu marekovi 😵 k 9 mesiacom

lenka_66
11. máj 2010

hehe si to stihla LTT .dakujem a ten spanok potesi 😀

zuziiiicek17
11. máj 2010

pozajtra aj ty nam poptajes vela spanku 😀 Bodlo by 🙂

lenka_66
11. máj 2010

mas recht 😉

http://www.spotrebitelskeforum.tym.sk/index.html

V § 8 zákona o ochrane spotrebiteľa č.634/1992 Zb. je jednoznačne napísané: „ Nikto nesmie klamať spotrebiteľa, najmä uvádzať nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepresné, nejasné, dvojzmyselné alebo prehnané údaje alebo zamlčať údaje o skutočných vlastnostiach výrobkov alebo služieb alebo úrovni nákupných podmienok.“

zuziiiicek17
11. máj 2010

Babiky ,idem ja hajat ,nech mam zajtra energiu sa vadit 😀 tak bru nocku vam ,vasim muzom aj detiskam 😵 😵 😵

mukky
11. máj 2010

zuz dobru

lenka_66
11. máj 2010

zuz, pekne sa vypinkaj a chod nato zlato