Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
6. aug 2009

ja neviem pochopit ako moze dat matka svoje mesacne babo do skolky preboha!to je nejak veeeeeeeeelmi skoro nie?andrea ´to kde je ta skolka?asi som neprecitala! 😒

miskachrumka
6. aug 2009

a andrea už davnejsie som ti chcela napisat ze mas pekne motto je fakt vystizne ............. 😉

roka96
6. aug 2009

no ved ja tiež robím, ked idú s tatinom von, len vačšinou chceme byt aj spolu.. Ale čo už. Večer robím aj ja, ale on je do hodiny hore niekedy aj skor takže vobec nestíham.. Ale ved za chvilku bude vačší a aj ja viac zvládnem ked budem s ním..

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

miska no je to skoro dat take dvojmesacne babo do skolky. ale ked materska tu v NL je velmi kratka a vacsina zien uz je v robote po 10 tyzdnoch od porodu. tak preto maju skolky aj pre mimca. mne sa o maleho do styroch mesiacov starala svokra a az potom som ho tam dala. tiez mi to nie je jedno ze som v praci ale co narobim, zijem v takej krajine a stazovat sa mi neoplati. sama som si vybrala ze tu budem zit 😅
dik to motto si velmi casto opakujem posledne mesiace

roka96
6. aug 2009

ja si to tiež neviem predstavit, ale ked človek musí!! Ja mám štastie, že mám super muža a možem si dovolit byt na materskej 3 roky, ale mám kámošky, ktoré nechceli ale museli íst do práce, lebo materská je výsmech! Fakt ked si predstavím, že žena zostane sama na materskej tak sa može íst pást, lebo jej nevíde ani na základné veci.. strava, bývanie atd..

nikollette
6. aug 2009

daj si tam elektrické autíčko, alebo autíčko na elektrinu,,,,,
sú paradne, však 😉
Miška, no ja som teraz upratala, plachty menila a cvakla som malého s našou čivavou 😀
Aj moj teraz dopapal, zeleninoy vyzivu (mrkva, karfiol, brokolica, hrašok, a ešte pár vecí, uz som vyhodila obal.. )
Celkom to baštil 😉

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

roka z toho upratovania by som sa nestresovala. ja ked nestiham tak co, hlavne ze maly ma vsetko co potrebuje.
no s tou robotou je to tak, ze som tu dostala robit to co som vystudovala na VS. na SR mi tu moznost nikto nechcel dat, tak som to zobrala. no a kedze ta materska je taka kratka tak som musela ist nazad ci som chcela alebo nie. inak by som o robotu prisla. sice by sme v pohode prezili z manzelovho platu ale moja buducnost by bola potom otazna. a to si nechcem predstavit keby o robotu prisiel nahodou on. takto robime obaja a ak by sa nieco stalo tak jeden z nas dokaze vykryt vsetko potreby rodiny.

nikollette
6. aug 2009

A ten moj nechce aby som išla ani po materskej do roboty 😅

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

niki no ak si to vies predstavit zostat doma, tak to neries 🙂 inak super ze ti maly pekne papa tie prikrmy

nikollette
6. aug 2009

No v podstate aj viem.. ja som v vyspávala vždy do 12tej,a potom už rýchlo ubehne čas... dala som si kupel, ranna hygiena, hned bola 13hodina, a tak ubehol den ze až 🙂

zuzka1.
6. aug 2009

niki zila ako ja 😀 😀 😀 😀
idem to pohladat, je to usper.
Myslim, ze u nas by sa z neho tesil najviac mm🙂

ani moj nechce aby som pracovala, chvalabohu 😀 😀 😀

nikollette
6. aug 2009

Zuzi tak sme na tom podobne 😀 😀 😀 😀
Kukni tie autíčka, ty to mas lepsie uz na Vianoce tvoj maly bude mat skoro rok a pol ,ale moj len 10mesiacov 🙄
vtedy este nebude vediet moc narabat s takým velkým parádnym porchem, alebo BMW-čkom 😀

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

niki kukla som to auticko co chcete kupit co mas albume. je pekne. aj ja som chcela nieco podobne pre nasho drobca len on moc sediet nemusi. asi mu rovno kupim nejake take slapacie auticko alebo nejaku trojkolku, ktora sa da tlacit

nikollette
6. aug 2009

Aj hento možeš talčiť, 😀 😀 😀 😀
pomaly na kolenách, hihi 😀 😀

ale nie to by bolo namáhave...
tvoj nerád sedí????
moj by už teraz cchel, tak sa snaží, tak sa teší sedeniu 🙂

megi93
6. aug 2009

Počujte, kedy začnete učiť chodiť bábo na nočník? Ja som dne malú naň posadila, ale po chvíli ju to prestalo baviť 🙄

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

moj teraz velmi rad splha kde sa da a rad chodi okolo nabytku. sedenie je uz pre neho nezaujimave 😀

vinifera
6. aug 2009

Tak ja mám opačný problém. Do práce by som rada šla. Ale nakoľko nie je kde nechať kprca tak ostávam doma. Nudím sa tu jak pes. Domáce práce nie sú zrovna môj obľúbený šport. Takže porobím čo treba a prchám von. Snažím sa aspon čo to predávať cez net, ale asi je fakt kríza lebo všetko stojí. Ja sa jednoducho cítim doma nevyužitá. Netvrdím, že výchova dieťaťa je zanedbateľná vec, ale mňa to až tak nenaplna a potrebovala by som ešte nejakú zábavku.

krpito
6. aug 2009

vinifera ☹

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

neboj vinifera ked maly zacne lozit, chodit hned budes vyuzita dost 🙂 tiez som mala take pocity ako ty ked maly bol taky 2-3 mesacny a velmi vela spal. zato teraz ked som s nim doma ked nie som v praci, tak mam dost veselo 😀

vinifera
6. aug 2009

Cestovatelkaandrea. On až tak veľa nespí. Tak 2 x 1 hodinku. Dnes dokonca len dve 15 minútovky. Fakt čakám kým začne loziť. Až je väčší fun.
Krpito neviem ako mám chápať tvoj príspevok.

nikollette
6. aug 2009

Vinifera, ani ja som moc nepochopila krpito 😕 😅

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

krpitko je asi smutna z tvojho nazoru. musim vsak poznamenat ze poznam vela mamiciek na slovensku ktore maju podobne pocity ako ty vinifera. len ich nahlas nehovoria.povedia to iba ked uz nezvladaju byt doma.
ja by som bola s malym aspon prvy rok doma, ale nie je to mozne.

nikollette
6. aug 2009

Andy a netrhalo ti srdce tak skoro malého odložiť? ☹

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

Damian mal presne 11tyzdnov ked som sa vratila nazad do prace. prvy den som plakala na toaletach asi kazdu hodinu. druhy den to uz bolo lepsie, len sa ma nikto nesmel pytat na maleho. no a po tyzdni som to akosi stravila, lebo som vedela ze maly je so svokrou. a ona bola na neho strasne dobra a dobre ho zvladala. asi si vies predstavit co som robila ked som prisla z roboty domov. niekedy mi je este aj teraz tazko ked je v skolke a nie je uplne zdravy lebo viem, ze zachvilu budeme marodovat znova.

nikollette
6. aug 2009

A to kolko uciteliek, je vtakej školke?? A na kolko detí??? Ved to musí byť makačka s tak malinkými bábatkami 😕

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

jedna ucitelka ma na starosti 5 babatiek od 0-2rokov alebo 6 od 2-4. V tej skolke kde je nas maly su styri skupiny po 10-12 deti a v kazdej skupine su dve ucitelky. Makacka to urcite je, ja si to ani neviem predstavit.

nikollette
6. aug 2009

Však to.. ved také malinke babtka, keby sa rozplakali všetky naraz, všetky naraz by boli haldne, alebo ja neviem, by sa tam mohli potrhat vsetky ukludniť, učičíkať na rukách 😕
ale asi na to majú systém 😉
Mne by stale chodil malý v hlave.. aj teraz ked idemem niekam a maleho stražia naši, alebo priatelovi rodičia, aj ked len na 3-4 hodinky, furt na neho myslím, čo asi robí atď.. strašne mi chýba 🙂

vinifera
6. aug 2009

Ty kokso z toho by mi asi vlasy vypadali 😲

nikollette
6. aug 2009

Vinifera, aj mne 😅 😝

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

😀 😀 niki a ty si myslis ze ich tam beru na ruky ked sa dieta len tak zrazu rozplace? 😀 snivaj. kolkokrat ked som prisla pre maleho tak som videla nejake deti ako moc plakali a ucitelka nic. tak som rychlo bezala k tomu babu a utisovala som ho. musi to byt fakt dovod aby ucitelka zobrala uplakane dieta na ruky. s tym krmenim maju system, najprv jedno potom druhe.... tak isto je to aj s vymenou plienok. ked som to videla ako to robia tak som si myslela ze vidim ludskych robotov.