Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
22. máj 2010

aha

wandeirra
22. máj 2010

no hodka je dost,je to skodlive na oci,moj zas pozera panelak,ked pocuje zvucku,bezi k telke a nepohne sa kym neskonci z gauca

vinifera
22. máj 2010

Poslali sme Vám z KNM búrku wan 😀 U nás už prehrmelo.

Nie nám nevarím - ale mame pomáham s obedom - takže pomocné práce ako oškrabať zemiaky atď robím ja. Mama to nahádže do hrnca a dorobí.

@wandeirra overaly od Disney sú isto aj 18 - 24 mes. Tie tesco sú o čosi vačšie tak stačí aj 12 - 18 (malý ma teraz nejak 11 kg)

A už som to písala že svokrovci si neberú každý víkend malého. Ale ak im to vychádza tak sa snažia. A je to fakt veľká pomoc.

A mne tiež malý nechodí za ruku. Ale prikladám to tomu že nikdy za ruky nebol vodený - ke´d sa "učil" chodiť. Tak ma nepotrebuje ani teraz 🙂 Zásadné beží opačným smerom ako potrebujeme ísť.

wandeirra
22. máj 2010

ze tvoj muz bude mat dietu na tej chate,ked su bez jedla 🙂
teraz som ho nemerala uz par mesiacov,odmeram ked sa zobudi,,ale do body 92 sa uz ledva zmesti. kde mu kupujes overaliky?

wandeirra
22. máj 2010

dakujeme Vini 😀 😀 😀 prave som chcela ist do umyvarky s autom,uz nemusim

wandeirra
22. máj 2010

vini,Disney mam teaz nejake tri,ale to mi poslala znama z nemecka,nevies kde ich dostat v ZA? v hyperku som nasla len mikiny disney

vinifera
22. máj 2010

No a s varením pre drobca som už v koncoch - lebo by v podstate nemal jesť nič s BKM - takže smotana, mlieko, jogurty, syrokrémy, syry nehrozia. Nič so sójou, rybami, zelerom ... Žiadne jablká, citrusy .... Nemal by v podstate ani rožky, kuracia maso, strukoviny. Detské výživy a presnidávky nehrozia.

mukky
22. máj 2010

ve aj podla mna je to dost hodka,preto mu vypnem po urcitej dobe ale nejak neplace,zakýva papa 😀 dam mu lego,ci papat,kreslit,,vacsinou pijem kavu doobeda ked ide papat sám a potom tv nepozerá ale snazim sa vyhýbat notebooku,tam len pozerá bambulku a disney obcas..pri pc clovek nemá tendenciu žmuriť,preto je na oči horší ako tv 😝 😔

mukky
22. máj 2010

tak sa majte,večer dojdem nakuknut,idem si lahnut k drobcovi 😔 a ty wan sa pridaj obcas ak budes mat cas 😉

wandeirra
22. máj 2010

mame teraz velkost 18-24 mesiacov a ledva to zapne medzi nohami. je chudy ale dlhy, asi uz body a overaly nebudeme moct nosit vobec,len klasicke dvojdielne pyzamka

vinifera
22. máj 2010

@wandeirra Tak ja tie overaly kupujem len v hypertescu - sú tam aj tie klasické biele aj farebné do Disney. Aj včera som kukala bola tam nová "kolekcia" od disney - také zelené. Tie som ešte nevidela. Bývajú tam žlté a modré a potom také farebné s pásikmi. Zelené som včera videla prvý krát. Čo je na dievčenskej strane netuším 😎 Inak tam nebolo nič moc - len pre malých miminákov rifle, tričká a tak.

mukky
22. máj 2010

wan celý panelák pozerá?ci len tu zvucku? 😀

wandeirra
22. máj 2010

vini chuda male,ved to tvoje zlatko nemoze skoro nic 😖 😒
by ma porazilo asi

vinifera
22. máj 2010

Inak tie Tesco sú fakt vačšie. Kupujem o jednu veľkosť menšie ako disney. Takže by to isto zapol. Lebo sú také dosť dlhšie. S disney máme už aj my problém. Tiež je dlhý a chudý jak vyžla.

wandeirra
22. máj 2010

cely panelak od 8 do 9 sedi na gauci ako prilepeny potom ide haji

wandeirra
22. máj 2010

viem ze to nem dobre,ale co mam robit...nechapem co ho na tom seriali tak moze zaujimat

vinifera
22. máj 2010

@wandeirra No mna z toho ide poraziť. Lebo on papá rád. Ale v podstate nič nemôže ☹(((

wandeirra
22. máj 2010

vini,pojdem tam kuknut dnes,ci nedostali nejake vacsie disney

vinifera
22. máj 2010

@wandeirra No ono vačšie som ani ja už nevidela. Len potom také veľké overaly tam po jednom visia na vešiakoch - to je fakt veľké a od disney. Ale to už nie sú tie tri packy.

wandeirra
22. máj 2010

a co mu davas papat? ja neviem uz niekedy co mam varit a to moze vsetko,neviem si predstavit co mu ty varis,hovadzie,bravcove?

vinifera
22. máj 2010

No doteraz jedol kuracinu - ale som už čítala že by ani to nemal ☹( Tak by bolo super keby bola zajačina alebo jahnacina. Ale to sa ťažko zhána. Tak kuknem nejaké iné maso. Ono je pravda že tie kuratá sú dopované hormonmi. Také kura v klietkovom chove vyrastie 3 x rýchlejšie ako normálne kura ☹
V podstate môže cestoviny (bezvaječné - na vajco ako také je alrgický) ryžu, brokolicu, mrkvu (ale len varenú lebo čerstvá obsahuje ten istý alergén ako jablko a on má skríženú potravinovú alergiu na brezu - takže nemôže brezu, jablko a čerstvú mrkvu) a potom už asi len vodu z vodovodu ....

wandeirra
22. máj 2010

ja davam zajacinu a telacinu iba z poharikov raz za cas,cestva sa tazko zhana. to jedine ist na nejaky salas a barana odchytit 😀

wandeirra
22. máj 2010

to chce papat dookola mrkvu brokolicu,ryzu,cestoviny? musi to byt fakt tazke,hlavne ked mu chuti

vinifera
22. máj 2010

telacina je mladá krava 😀 nie baran 🙂
Ale už pomaly vyhľadávam čo môže - špeci Sinlac kašu (10 € krabica) pohánkové a ryžové chrumky (napr spomínané sušienky od Nestlé alebo Hamé nemôže lebo je tam BKM) Sú špeci "jogurto termixy" KIKA - čo je bez BKM.

wandeirra
22. máj 2010

jeziss ja som krava 😀 som myslela jahna nie tela 😅 😅 😅
no to je tak ked robim vela veci naraz

wandeirra
22. máj 2010

susienky nestle alebo sunarky my vobec nepapame,malemu to vobec nechuti

zuziiiicek17
22. máj 2010

DPc ....ja som takaaaa nasrataaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 ona mu dala cokoladu ,kym som bola s MP v kuchyni .Sa s nou nebavim .Som jej povedala ,ze to jest nebude m,ale ona si neda povedat a jej deti sa cokoladou pchaju vkuse 😠

vinifera
22. máj 2010

jééééžiššš to je kravaaaaaaaaaaaaa. ☹ ☹
NO to bude boj s nou. Zjavne má vedenie odtiaľto až do Pakistanu. Nemám predstavu čo by na nu zabralo keď je zjavne dutá ako bambus.

vinifera
22. máj 2010

No tak ja som už prezliekla posteľ, periem druhú várku prádla, utrela som prach, povysávala, idem vyvenčiť psa lebo tu poskakuje jak na gumičke. Dovarila som prvú várku pudingu - naspodku ananás na to vanilkový puding, ke´d sa vrátim tak tam hodím ešte asi piškoty a navrch čokoládový puding s banánmi.

mukky
22. máj 2010

ahojte,vyhnala som chlapov von na chvilu a ja si akurát napustam vanu,idem urobiť zo seba človeka...masky,atd...sme nesli nikde,mm prisiel neskoro a uz sa mi nikde nechcelo ist..idem rychlo kuk co ste popisali