Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuziiiicek17
10. jún 2010

no ,misko je tiez neustalle spoteny a vlasky ma uplne mokre .mimochodom ,myslite ,ze by som mohla miskovi trochu ostrihat vlasky ?

mukky
10. jún 2010

caute,
ja pratám a periem a idem ale rýchlo do sprchy kym malý hopá a bude papať rožok a acidko..ja si dám ranajky a ked bude sa dať a ostane sediet nakuknem a dočítam..
chcela by som ist aj von niekde do tiena,to budu zase behy 😖

od vcera ma bolí ucho bodavou bolestou,auuuuuuuu ☹ ,asi si dám horuci olej alebo co..mi nafukalo a ja mam to ucho take citlivé 😒

mukky
10. jún 2010

auuuuu,bolí ma ucho ☹ ,idem kuk ci sa predavaju nejake kvapky do uší od bolesti v lekárni 😒

bashenka
10. jún 2010

Baby kde ste setky? ... neviem ci si pamätate s tym mäskom nejako sa uz polepsilo vcera spapala 6 lyziciek aj troska rozmixovaneho takze sa vytesujem 😉 akurat hajá, co budete robit s drobcami poobede? Ja uz ani neviem co mam vymyslat ked je take teplo... vlasy ma aj moja malá mokre a hlavne ked spi tak cela je spotena...
zuziiiicek17 kludne strihaj 😀 ved mas chlapca a je brutalne teplo ... ja by som tu moju hned smykla 😀 ale ona tam toho vela nema tak som rada ze aspon nejake páperičko tam rastie na to ze je dievca

nikollette
10. jún 2010

Ahojte, dobré ránko...
Krmim malého, pijem kávičku, pozerám si s ním knižku a ešte aj kona stíham 😅
Pôjdem vás dočítať... Máme teplo ako v peci... Neúnosné..... fuj 😝
Zatial ani von nejdeme, ved by sme skolabovali. A kupkať v bazéniku ešte malého nechcem, kedže len teraz mu prešiel kašel a soplíky..

Ako sa máte, čo tu nové?????

Chudák MP si bol dnes vybaviť novú simku s rovnakým číslom....
On tam mal okolo 280kontaktov ☹ ani nejde tak o telefon, ale o kontakty ☹

saskarisko
10. jún 2010

Ahojte,
baby to je vec nazoru, ci ist alebo neist na dovcu mimo SR. ak sa na to citite, a mate moznost chodte. my ideme s oboma detmi, aj s malym sme boli, ked mal rok. tiez som mu z ust dolovala kamene, a spevnoval sa v chodzi, ale bolo to super. hlavne to slnko a voda ich odvali, takze si tam naozaj oddychnete 😉

Mukky - burrow roztok. male zarabane kvapky, vonou citia po octe. treba ich dat na tamponik, a vlozit do ucha, a kazde dve hodiny vymienat. ja ich musim teraz dokupit na dovolenku do lekarnicky, lebo v pripade potreby ich uz mozu.

nikollette
10. jún 2010

Vidím že ste rozoberali všetko možné.. (topánočky na prvé krôčiky, dovolenky, rozprávanie detí, potvúrku 😅 😝.....)

Mukky moja máme sa ok, Chris sa mi už zdá v pohode, dík za IP 😉
Ako vy, a Savierko? Bllahoželám k mesačníku 😵 😵 o chvílu máte 2 rôčky 😵

Jani ani náš moc toho nepovie 😒 (iba mama, tata, ada (znamená daj), Kkk (hovorí na kona, auto, kolesá 😅 ) go (hovorí na nášho chameleona) ham, baba, anejaké citoslovcia ako robia zvieratká (hav, mnau, ssss, iá, vrrr...) inak nič moc... ale zatial to neriešim 😉

Bejby no hej MP povedal že nemusím, ale uvidíme.. kedže chceme sa odtialto odstahovať a mať niečo vlastné, takže ked malý pojde do školky, asi robiť pôjdem 😉

Zuziček, a čo má Miško až také dlhé vlásky, že chceš strihať? 🙂
A k potvore sa radšej nevyjadrujem.. Ako píše Mukky sa čudujem že sa s nou vôbec bavíš a diskutuješ o niečom 😝

Peti, takže maličká sa začína staviať.. O chvílu sa ti rozbehne, potom budeš musieť byť pri prvých krôčkoch v strehu 😉

ak som na niekho zabudla prepáčte 😔 😔

bashenka
10. jún 2010

A kedy maju prijst tie slubovane burky ... ne ze by som sa na ne tesila ale troska vaanku by uz nezaskodilo 😉 ja tiez este nechcem v bazene moc macat malu ona stale este trosicka kasle.. nikollette vy co budete robit poobede ked je take teplo? ci len tam na dvore sa hrat?

nikollette
10. jún 2010

My chystáme tento víkend teda sobotu u nás na dvore opekačku, grill party, a opijáš párty..
Malého by mi tu strážila mama...
No ešte musíme pozvať ludí...
Chceli sme pozvať okrem nás 6 párov a 3 ludí v nepároch.. Nakupiť všetko plastové, (poháre, taniere, ...) aby nesotal bordel na umývanie,. len vyhodiť smeti 😀 😀
Lenže MP ako vždy neskoro vymyslel.. kto vie či každý bude môcť 😒

nikollette
10. jún 2010

Bashenka, ešte nevieme... Mne je normal na odpadnutie z toho tepla. A to som len vnutri 😝
Strááášne teplo a dusno... aj malý je celý spotený, a to je len v tielkovom bodynku...
A čo vy, čo budete???

bashenka
10. jún 2010

Aj mne je !! ... sak mne sa uz nejak pismenka rozmazavaju take teplo mi je a tiez pijem kavu a ztej kavy este duplom... 😀 tiez neviem preto sa pytam ci mi niekto neda inspiraciu ale som vymyslela ze asi do sadu Janka krala lebo sak tam je aj tien a v pohode by tam mohlo byt hned vedla by bolo ihrisko a potom obchody 😀 ... ale fesaka mam v robote tak neni ani auto a moc sa mi teda nechce 😀 co uz

saskarisko
10. jún 2010

jaj, a rozpravanie.
ak deti rozumeju, tak nerieste (vlastna skusenost). ja som zacala riesit s logopedickou v 2 r a 4 m, a rec sa spustila az v 2 r a 9 m. kazdopadne logopedicka mi ukazala, co a ako. ale az teraz zacinam mat doma riadne hovoriace dieta 😉

nikollette
10. jún 2010

Mne sa v tomto dusne tiež nič moc nechce 😝

bashenka
10. jún 2010

A tak ja pockam aspon do tej 16-tej a potom vyrazime .. 😉 aspon ze to nemam moc daleko

nikollette
10. jún 2010

Saskarisko, hej malý rozumie, až moc dobre 😉

bashenka
10. jún 2010

moja tiez... ... a hlavne nadávkam, musim si davat riadny pozor co pred nou poviem 😅

nikollette
10. jún 2010

Veru deti vedia také veľmi rýchlo zaregistrovať 😕 😅

bashenka
10. jún 2010

Ale mna to este ani tak velmi nenapadlo ze take nieco moze pochopit ... a vo vani mi dneska spustila take dve slova ze som len gulala ocami 😅 velky bacha treba davat uz ovela skor ...snad kym nastupi do skolky na to zabudne 😉

vinifera
10. jún 2010

Čaute.
Boli sme nakupovať v hypertescu. Potom sme skočili za tatikom na bazár (do práce). Trocha si tam krpec pobehal s kolegynou. A bola som hodiť kamošku na poštu nakoľko má ortézu na nohe a nemôe moc chodiť. Zaviesť nejaké veci po malom malého krstnej pre malého Branka.
No poviem vám v tomto počasi je t fakt "super" mať čiernu kožu v aute a chodiť v kraťasoch!

Inak budte radyi že malý môžu chodiť takmer holatý. Malý musí mať bodynko s dlhým rukávom a teraz som mu dala ušiť nohavice z balvnenej látky - dlhé a s gumou okolo členka a popod členok aby si ich nemohol vyťahovať a škriabať sa. Pretože keď sa dostane k holej pokožke tak sa škriabe do krve ☹

Jedinou výhodou je že máme zapetlenú chalupu takže je tu ako v ľadničke a v aute klímu. Lebo vonku by sa roztopil.

nikollette
10. jún 2010

Vini, hm chudák, teda nič moc...
My nemáme našťastie kožu v aute.. A MP chcel, mohol by mať hocikedy zadara, kedže jeho otec v tom podniká (čalúnenie) čiže by mu to pretiahol hocikedy... Ale som povedala že ne....
Jeho otec má tiež čiernu kožu, a moc si to nepochvaluje 😒

janac1974
10. jún 2010

ahojte a pekny dnik vam prajem...
niki 😉 dlho si tu nebola...chlapci su asi trosku lenivejsi ako dievcatka...ani ja to uz neriesim😉
u nas tiez veeeelmi teplo,doobeda sme boli vonku,na dvore,v bazeniku...teraz zacalo trosku pofukovat...
aj sa zamracilo...maly sa akurat zobudil,uplne spotenu hlavicku ma...neskutocne sa nam prehrieva izba
cez stresne okno...
bashenka...len tak dalej,nech malinka pekne papka masko,my sa tiez trapime mixujeme...vselijako so zeleninkou
aby nieco popal...

bashenka
10. jún 2010

Dneska bude mat tiez mäso tak drz palce nech nieco daa doseba 🙂 idem ja malinku troska skontrolovat lebo uz dlho spiii ... potom nas ten sad cakaa a tak daleeej tak si uzite dnesny den a davajte bacha na uupal 😝 vecer vas mozno navstivim.

maatkka
10. jún 2010

Ahojte baby
dakujem za komplimenty - ze silna zena 😀 No vtedy som si tak vobec nepripadala a trochu sa aj hanbim ked uz teraz poznam aj baby ktorych deticky boli na tom aj horsie a zvladali to ovela lepsie ako ja...
Mukky jasne cela rodina mi velmi velmi velmi vtedy pomohla - teda rodicia svokrovci a sestry - ale najviac mi pomohol moj manzel... len vdaka nemu som sa nezblaznila... bol stale pri mne staral sa o mna o vsetko... vzdy presne vedel co povedat a spravit aby som nepadla uplne na dno. Casto citam (a je mi to velmi luto) ze vo vacsine pripadov taka skusenost skuska sok ako je predcasny porod velmi preveria vztah partnerov a velmi casto vtedy vznikaju partnerske krizy rozchody. My sme mali aj predtym krasny vztah ale za to vsetko ako to mm zvladal a co pre mna vsetko robil ho lubim asi este viac ako predtym a to som si predtym myslela ze to uz ani nie je mozne 😀 Bol (a samozrejme stale je 😉 ) uplne super 😵 Je to moj poklad. Pre nas dve urcite najlepsi manzel a ocko na celom svete 😵
Mukky neviem co na to ucho ale musi to byt neprijemne. Mna len raz v zivote bolelo aj to nie velmi (klop-klop) a vtedy mi pomohol ten teply olej... taka babska rada.
Zuziiiicek ja by som ho tiez ostrihala teda - naco sa ma chudiatko parit ked nemusi... Julinka je na tom s vlaskymi podobne ako bashenkyna Laurinka 😉 nemame co strihat... takze ani sa jej vlasky nepotia.
Nikolette zavidim gril party - opijas party 😀 My by sme mali ist na chatu s mm a kamaratmi len to je moja vecnaaa dilema a milionkrat som to uz odlozila presunula zrusila... lebo sa proste neviem donutit nechat malu na noc nasim (aj ked viem ze to by bola v najlepsich rukach a ani by si pri starkej a dedovi na nas riadne nespomenula)... Ja si myslim ze nezaspim bez nej - a uz vobec neviem ci sa budem bavit... a rano sa zobudim a nie pri nej... To je asi este pozostatok tej mojej traumy z toho ze sme po jej narodeni nemohli byt tie dlheee noci spolu ☹ Ako chodime sami bez nej s mm sem-tam na kavu na nakupy najest sa vecer posediet a tak ked je Lilu u nasich ale ja si neviem predstavit byt bez nej v noci... Takto to mate original vyriesene 😉
Vinifera ja ani neviem co ti k tomu ekzemu a spol. napisat lebo sa v tom vobec nevyznam... Mate to fakt tazke - chudacik maly - snad vas to nebude trapit dlho a bude sa to lepsit... Nas tiez stale strasili kadejakymi ekzemami alergiami a neviem cim vsetkym lebo u predcasniatok je vraj kvoli tomu materske mlieko este dolezitejsie ako u v termine narodenych deti... a mne vydrzalo odsavanim asi 3,5 mesiaca. Mala bola dlllho krmena sondou do zaludka potom nevladala sat lebo bola velmi slabucka a mne sa mlieko napriek tomu ze som robila vsetko mozne stratilo ☹ Ale nastastie sa u nas (klop-klop) ziadne alergie ani nijake z tych zlych scenarov nepotvrdili.
No my sme dnes boli len v obchode - inak trcime stale doma. Mm je cely den v robote (ale uz sa chysta domov pomaly). Mali sme tu na navsteve kamosku tak nam ten den aspon rychlejsie ubehol. Uvidime ci vecer este niekam vybehneme ked pride mm z prace ale chcela som ist aj dnes cvicit a ak budem potom taka znicena ako vcera tak asi nie...

nikollette
10. jún 2010

Matka baby majú pravdu, že si silná. 😉 čím všetkým ste si prešli.. Pre nás je to nepredstavitelné 😔
NO neviem či z toho niečo bude... či bude vedieť každý dojsť a tak....

fuuuuuuuuuj strašné teplo je... ja skapem 😝 😝 😝 😝 😝 😝
ešte som dnes nič nejedla, a ani nemám chuť nejak...

maatkka
10. jún 2010

Nikol tak dakujem 😀
Prajem nech vam to vyjde 😉

nikollette
10. jún 2010

Hm mám tušáka ze to zase nevíde...
kedže MP este stále nie je zapojený, kvoli stratenému telefonu, a nemá čísla na dotyčných ludí, tak ich nevie ani obvolať ☹

janac1974
10. jún 2010

tak my sme boli v tescu...kupili sme taky bager do piesku,dve knizky,taky uteracik cez hlavu,
alebo ako sa to vola,ma to aj kapucu...
mna boli hlava z toho tepla,dusno je fuj 😝
maly cisti bazen s mm

mukky
10. jún 2010

ahojte 😎

mukky
10. jún 2010

@saskarisko ahoj 😅
dakujem ...mm mi siel teraz ku mame po nejaké kvapky čo mi kupila...veru,aj na dovolenku treba pribaliť také ušné,minulý rok som mala takmer celu lakárničku so sebou,ale ušné nie..

mukky
10. jún 2010

@maatkka zlatá nemáš sa začo hanbiť také ani nepíš..ani na také nemysli,si toho prežila veľa a slzy a strach o dieťa nie su nikdy niečím co nezvládame alebo zvládame inak ako ostatní

ja slzím aj ked malému je niečo oveľa menej ako tvojej Julii a ked som niekomu na smiech je to ich chyba a nie moje zlyhanie..

tiež som ťazko znásala ten plac pár mesiacov s malinkým Savierkom pri cvičení Vojtovky a ani mm to nebolo lahostajné a moja mama sa na to ani poriadne nemohla pozerať...

sestra mi raz povedala to si si este na ten plač nezvykla? 😕 no čo k takému dodať? a ona nevidela ako sa so S cvičilo