Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

janac1974
16. jún 2010

vinifera 😀 sikovny je drobcek...zlatulinky...

nikollette
16. jún 2010

Vini aj ti sám pije z flasky? Náš nechce.. ked bol menší aj sa napil že si sám držal flasku, ale teraz ani za nič 😒

vinifera
16. jún 2010

@janac1974 zlatulinký je keď spí 😉

vinifera
16. jún 2010

@nikollette Hej pije sám. A ked sa potrebuje presunúť alebo na ničo zavesiť - tak si ju zacvakne medzi zuby a obe ruky má voľné. Bud v nich niečo nesie alebo niekde visí alebo sa niekde škrabe. A fľaška zacvaknutá medzi zubami. 😀 Pije tak aj mlieko aj čaj.

nikollette
16. jún 2010

Náš nechce už zase mlieko ☹ ale vôbec 😒
už ani v spánku 😢 každú noc zbytočne zarábam. Len zacíti, aj už aj odmieta, ešte aj ked spí. Čo mám robiť?????

leelo
16. jún 2010

niki, mozes skusit kravske. alebo kaslat na kravske a davat ine plnotucne ml.vyrobky: acidko, syry, jogurty. ved to mu aj davas...
baby, fakt verte, ze pravidlo UM do 3 rokov je len podly marketing

leelo
16. jún 2010

a davas kravske do varenia? napr. do polievociek, omacok... aj to sa pocita

nikollette
16. jún 2010

Leelo jogurt ma každý den. Syr na chlebíku občas.
A do varenia občas. Napr. do zemiakovej máčky či polievky. Ale ved to neje každý den 😒
čiže má tam mlieko 145g v jogurte... Doteraz aj okolo 300-400UM v noci.. no už vôbec nechce ☹

janac1974
16. jún 2010

vini 😀 ale je to fakt zlate...
niki nic si z toho nerob,ani moj nebude sam pit z flase,ruky vedla seba a musim mu sama do ust dat...
a z pohara to iste.....
moj sa polepsil v papkani...stale nieco pyta...a ked vidi niekoho jest,zobre...
niki mozno ma len take obdobie,ze nechce mliecko...ak papa jogurty,kase,tak sa tym netrap

nikollette
16. jún 2010

Kaše nepapá vôbec, neznáša ich..tak nejeme už niekolko mesiacov...
To ani tvoj ešte sám nepije z flasky? 😅

leelo
16. jún 2010

ale on uz neni babo na cisto mliecnej strave, nepotrebuje tolko, navyse ma vsetko to, co si vymenovala. skus mu do um rozmixovat banan napr. a dat mu to k ranajkam/veceri, z poharika, nech je to akoze nieco ine. a syr davaj kazdy den a skus to mlieko kamuflovat v strave castejsie. aspon pokial odmieta, ber to ako prechodne obdobie. v jeho veku kravske moze.
presne o tomto sa vravelo na tej konferencii: uz to vsetko zaslo tak daleko, ze vo svete existuje UM do 7 rokov. dalej su um pre nastavajuce mamy(u nas gravimilk), pre moslimske tehule, pre ludi nad 50, nad 70, nad 80, dokonca um do 13 rokov! je to smiesne

leelo
16. jún 2010

a na flasu ho vobec ucit nemusis, moze pit slamkou z pohara al.len z pohara.
podla mna chris vie, co je dobre 😉

nikollette
16. jún 2010

Banán som skúšala, to nechcel vôbec... rafinovaný je 😒
aj tak ešte budem skúšať... ved uvidíme...

janac1974
16. jún 2010

nie...on je lenivy,ale vie to,par krat sa uz napil z poharika sam....
my sme mali iste obdobie tiez take,ze nechcel mliecko...tak sme to nejak doplnali jogurtom,
krupicov kasu lubi,ale tu mu davam len tak raz za dva tyzdne,teraz som kupila taku kasu
od sunarky 8cerealnu s medom,aom skusila mu dat a chutila,otvaral usta....

nikollette
16. jún 2010

Nemusím učiť? Ved Chris pije od narodenia iba z flaše 😅
SO slamkou piť nevie vôbec... skúšame to pravidelne...

leelo
16. jún 2010

nemusis ucit nech pije sam z tej flase. pochopila som, ze sam nepije z flase

janac1974
16. jún 2010

moj takisto banan nechce,len ho zaciti,uz odvracia tvar...

nikollette
16. jún 2010

Ale nevie ani z iného piť zatial, vieš 😒
Moj banán, občas troška... popučený aj zje so zabávaním, ale v mlieku nehrozí,....

leelo
16. jún 2010

tak nejakym oblubenym ovocim mu to zakamufluj. banan je priklad, B sa ide za nim zabit...zatial

leelo
16. jún 2010

ja chapem, len som ti poradila, ze nevynakladaj energiu na ucenie z flase, mozno mu nevadi ani tak mlieko, ako ta flasa.. ale uc ho z poharika, chce to cas

vinifera
16. jún 2010

@leelo aj T zbožnuje banány a ešte môže hrozno. A potom už nič☹

leelo
16. jún 2010

@vinifera nic preto, ze nechce alebo nemoze?

vinifera
16. jún 2010

nemôže

leelo
16. jún 2010

mne sa uz parkrat stalo, ze maly na to nejako prisiel a pil z poharika s naustkom. potom na dalsi raz uz na to nevedel dojst a jedoval sa. slamka detto. je to tazke

leelo
16. jún 2010

@vinifera Tomi to ma zlozite, ale podla foto mu nic nechyba, je vysmiaty a stale bizi 🙂

nikollette
16. jún 2010

Náš nevie piť s tých pohárikov z náustom. Uplný mantáčik je. On to len kúše 😒
Slamku tak isto...
On má rád flašky práveže, ako bábo... 😅
čajík z nich popíja celý den...

vinifera
16. jún 2010

hej still busy

vinifera
16. jún 2010

...

nikollette
16. jún 2010

ideme do dažda pred dom nazbierať čerešne 🙂

mukky
16. jún 2010

čaute,
nedávno sme došli,bobík už hajá 😅