Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
11. aug 2009

aj vy pisete o kakani a mrkve,ja reagujem hned na prispevok a nemam docitane tak postupne sa vraciam,preto asi opakujem aj ja co vy pisete,tak sorry

vinifera
11. aug 2009

Áno. Porušila som autorský zákon.... Zastreľte ma 😀

mukky
11. aug 2009

vini 😀

mama.wolfka
11. aug 2009

miška - mrkva na to, aby dieťa kakalo ? mňa naopak dokina upozornila pri prvých príkrmoch, že mrkva môže zapekať, tak nechápem 😨 to máš radu od dokiny ?

mukky
11. aug 2009

az teraz som vas docitala,uf,bola som aj inde 😀
ja som davala lucku asi 3 mesiace,potom uz vodu prevaranu z vodovodu

aj ja som si kupila rurku,ako neskusena mamina...tak mi kamoska nakazala,ze je dobre ju mat,pouzila som ju asi 2 krat,ale bala som sa toho a radsej som masirovala brusko s gelom ,ked som si precitala ze sa nou moze natrhnut crievko,ked sa dietatko nejak prudsie pohne,viac som ju neskusila a je mi nejak proti srsti

ja som pila aj pijem doteraz caje pre kojace matky a maly prdkal ukazkovo a mamina tiez 😀
mne maly vecer uz aj vcera aj dnes nejak nechcel prsnik 😢 ,a pozeral na mna a usmieval sa...ale asi cakal a ja viem na co...lebo som minule dostavala zachvaty smiechu pri kojeni..sa nad neho nahnem a on pije a s druhou rukou sa s mojou druhou didou zacne tak smiesne hrat,ze to sa neda vydrzat bez smiechu,si ju hompala 😀 aj dnes so mnou mykalo a on sa usmieval...a nechcel pit,musim to nejak poriesit 😵

mama.wolfka
11. aug 2009

miška - vieš v čom je lepok ? tak podľa toho zistíš, ktoré sušienky ho obsahujú 😉

mukky
11. aug 2009

wolfka aka bola oslava?coze opat nespis?

mama.wolfka
11. aug 2009

jaj veru bol to krásny deň 😀 oslava bola len maličká, len my traja, ale bolo nám fajn, doobeda som ešte stresovala s prípravami, potom doniesol tatino objednanú husacinu, skočili sme spolu po tortu a potom už sme fotili jak blázni, nech sú spomienky 🙂 inak kým Samuš spal, tak som na skriňu a na okno zavesila farebné girlandy a keď sa zobudil tak úžasne na to zízal, že som až nechápala 😀 nafúkala som mu balóniky - to sa mu páčilo 🙂 pôvodne som chcela urobiť aj plagát s fotkami a obrázkami (dám tip na obrázky niekde do inej témy), ale už nevydalo ☹(( ja som taká nestíhačka, ale ešte ho urobím ... no a potom sme sa na striedačku napchávali, Samko si dal neskorý obed a všetci traja sme svorne zaľahli na poobedňajší spánok 🙂 no a potom trošku kuknúť von na vzduch a už je večer ☹ inak bola som dnes taká šťastná z tých jeho narodiek, myslím, že to aj cítil ... je to môj milovanček ... jaj a ešte na olovrant si dal svoju tortičku, nechala som ho nech ju preskúma rukami ... a potom som to poriešila ja 🙂

mama.wolfka
11. aug 2009

je tu toho fakt veľa, kým to všetko prečítam už je zasa hlboká noc ... 😠 a to by som mala pracovať 😖 nuž, ale keďže je už tá pokročilá hodina, tak treba ísť aj trochu pospať, jaj dúfam, že sa tu veľmi nenamotám, lebo potom budem jak maniak, len čítať a nič nerobiť (teda v noci) 😝 hrúza

mama.wolfka
11. aug 2009

a pribudla aj nová téma ...zlatá stredná cesta, tak bude čo čítať 🙂

- k vode - nám pedi odporučila do roka dojčenskú a aj tú prevárať ... asi je opatrnejšia

tak zasa zajtra 😝

mama.wolfka
11. aug 2009

jaj ešte mukky - čo ťa to nas...., vzbudila si takú zvedavosť ... tak daaaaaaaaaaaaj 🙂 🙂 🙂

mukky
11. aug 2009

ale niiiiiic,to baby prehanali ,ziadne tajomstvo sa nekona 😀

mukky
11. aug 2009

a budete mat aj rodinnu oslavu?

tak ste sa mali super,hlavne ze malemu sa pacilo 😵
a ta husacina,co tam konkretne bolo?

mukky
11. aug 2009

hej,vsimla som si tu temu 🙂 asi by som mala prejst tam,aby tu neboli zbytocne natahovacky

miskachrumka
12. aug 2009

baby nam dr predpisala na zubky nurofen od horucky a gel mamistad na zubky a nejak mu to nepomaha lebo skor ako mu to momoze tak to spapa z tych dasien! ☹ dodnes rana zas nic nebuval 😢

miskachrumka
12. aug 2009

poradte nieco co fakt pomoze dakujem som ztoho zufala ked vidim ako place 😢

miskachrumka
12. aug 2009

ten gel je kamistad nie mamistad! 😀

roka96
12. aug 2009

ahojte ste sa včera rozpísali! no my sme mali reflux silný- chodili sme aj po doktoroch ale jednoducho nepomohlo nič! Syn grckal aj 2 hodiny po papaní a najviac po mojom mliečku. Muž mi hovoril, nech mu dávam nutrilon ar ale ja som nedávala bolo mi luto prestat kojit dávala som nutriton ale vobec to nepomohlo- bolo to hustejšie ale aj tak grckal a čo pomohlo- zvýšená poloha a v 8 mesiaci to skončilo ani neviem ako. A muž mi povedal, že je rád, že som ho s nutrilonom neposlúchla, lebo vobec nebol chorý ani nič podobné! Tým nechcem povedat, že nutrilon je zlý! Je to asi naj mlieko ale ja by som miesto nutrilonu ar dávala nutrilon imunofortis+ nutriton! Je to to isté akurát nutrilon imunofortis je omnoho lepší ako to ar!

roka96
12. aug 2009

ku kakaniu aj s tým sme mali problém a može mi hocikto hovorit, že rúrka nie! Proste ked vidíš dietatko ako sa pučí má bolesti a týždeň nekakalo robíš všetko preto , aby to vyšlo.. Masáže a pod veci to je pekné- ale nepomohlo.. Nehovorím, že som rúrku dávala často ale ked to nešlo tak som dala a bolo..
a inak vraj majú chalani problémy s kakaním preto, že niektorí majú črievko už ako dospelí! A musí sa im viac naplniť aby mali nutkanie na kakanie ako bábatku.. No a kým sa naplní tak to už aj stvrdne a potom sa tažko kaká! Vraj tieto problémy má teraz dosť chlapcov! My tiež kakáme raz za 3 dni a to sa snažím stravou podporovať kakanie ,... ale som rada, že je to ako je!
inak rúrku už nepoužívame - bolo to fakt v krajnou prípade!

roka96
12. aug 2009

miška mi sme tým kamistad gelom mu to poriadne masírovali mali sme také kefky na to..
To ho ako tak ukludnilo!
teraz na tieto očné nezaberá nič! Proste sme mrzutí celý deň- aj noc! ale my máme za chvilku všetky zúbky-- idú skoro všetky naraz!

miskachrumka
12. aug 2009

ahoj roka rurku v krajnom pripade hej ale mne bolo vykricane ze ja som dla mrkvu aze ta zapeka ako napriklad aju dopeleho mojho manzela banan zapecie a ja mam znich redsiu stolicu takako kazdy dspeli je iny tak aj babatka kazde babo reaguje na vsetko nac!a mi kakame kazdy den aj bez probiotik mam mu ich znova nasadit?

roka96
12. aug 2009

tie probiotika sú fajn, aj keď dobre kaká! Ja by som mu ich dávala.

roka96
12. aug 2009

nám mrkva tie pomáha na kakanie aj jablká!
Kolko krát, ked sa nevie vykakať dám mrkvu alebo nejakú štavu a kaká!
Banán vraj tiež zapeká- ale nás nie! my s tým problém nemáme.. jedine tie kvapky maltofer po nich nás zapekalo!

miskachrumka
12. aug 2009

roka 🙂 tak to budes mat skvele a za sebou to ta musi potesit 😉 mne povedla ze mu to staci takou 0,5cm vrstvou natriet iba ten kusocuk kde mu ide tie dva zuky a viac ao 3krat nie!ja mu to aj tak natieram len vecer ked ho to chyti!ale nevidno ze by mu to nejak strplo alebo co! ☹ mi sme vcera paapli prvy krat brokolicu a mali mi je vygrckal necakane na konci poharika ale nie prudom ale ho naplo a iby mu to vytieklo ale neplakal!

roka96
12. aug 2009

a nedávala si mi náhodou mrkvu, už ked si mohla? Ved mne sa zdá, že už mal 4 mesiace a vtedy sa deťom na UM možu začať dávať zeleninové príkrmy.

miskachrumka
12. aug 2009

boze roka dakujem spasila si ma 😀 niesme jediny ja si tu už pripadamniekdy ako k...a 😀

miskachrumka
12. aug 2009

ved mrkovicku papa už davnejsie ale chcela som vyskusat novu zeleninku aj nikolo pisala ze ju dava malemu!aj spenar so zemiakmi sme kupili ale nedala som este!a kolko mam pockat kym muskusim dat druhy poharik brokolici!rada by som bola keby mi papal okrem mrkvi aj nieco ine!aj nas banan nezapeka ked som mu roztlacila na tanierik tak sa vykakal este vten den vecer a nemal tvrdu stolicu hovorim kazdy sme iny!

miskachrumka
12. aug 2009

roka mali bude mat už 5,5mes!a mali ti buvka?tento nas hej spapal vsetku kasu nemliecnu o pol deviatej a zabuval dospava noc!

roka96
12. aug 2009

moj tiež brokolicu nechcel.. ☹ tak som mu ju potom uvarila aj s inou zeleninou a spapal!
myslím, že týžden sa má čakať, kým zavedieš niečo iné!

roka96
12. aug 2009

zaspinkal teraz na chvilku je unavený z noci..ale on bude len chvíľku! Chudáčik moj..
Včera sa zasekol s manželom vo výtahu..Boli tam 45 minút som skoro umrela! Tak som sa bála, aby sa nerozplakal a tak. Naštastie bol statočný! 😉