Dlhý a hlasný plač v noci

arcticcode
13. nov 2018

Nas chlapcek bude mat zajtra 3 mesiace. Posledne dve noci sa budi a brutalne place, nepomaha nic, dakedy ani prso nie. Proste 1,5 hodiny ustavicne jaci, potom na hodinu zaspi a toto sa opakuje sustavne. Ked ho vezmem na ruky, zase sa nachvilu utisi, ale tiez nie vzdy. Uz nevieme co s nim. Ma niekto nejaku radu? Autenticke zabery su na tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZQA0N_KOQhA
deniskap
13. nov 2018

@arcticcode neboli ho nieco? vtedy je plac taky vyrazny a nic skoro nezabera

arcticcode
autor
13. nov 2018

@deniskap Ako to zistíme? Kakal včera pekne. Aj cez deň spal vonku po 2 hodiny doobeda aj poobede. Aj nočný spánok pekne začal od 18:00-21:00 potom do 23:30 a potom už od jednej do pol tretej jačal a od piatej do 6:24 ale brutalne

petis815
13. nov 2018

v rodine sme mali takýto prípad a nakoniec zistili, že malá keď bola na väčšom vyšetrení kvôli tomu, že ma zápal niečo s pupíkom aj jej ho potom operovali ale presne neviem čo... možno by ste mohli zájsť na nejaké dôkladnejšie vyšetrenie...

arcticcode
autor
13. nov 2018

@petis815 Toto sme už skúmali u doktorky :(

tinaa64
13. nov 2018

Koliky .reflux,skryty reflux?to ma napadlo co by mohlo trapit tak male babo...

misha666
13. nov 2018

syndrom 4trimestra... CNS nestiha spracovat podnety tak dieta na to reaguje silnym placom a nepokojom... satka,nosic, fitlopta, a mojkat mojkat mojkat.... ono to prejde...moj syn to mal tak do 4teho mesiaca....

tinaa64
13. nov 2018

@misha666 o tom som este nepocula..chuda moja mladsia..mala tiez take stavy a ja som mevedela co snou je a vo mam robit..ja nervozna...a ona este via..lrba take stavy nemala

ada309
13. nov 2018

a moc vyšetrili .. tiež sme mali v rodine taký prípad a zistilo sa,že bábo mala zápal močových ciest .. ešte to môžu byť kolíky ..

arcticcode
autor
13. nov 2018

Same "radostne" spravy... som chcel mať dakedy 4 deti. Teraz mam jedno, aj to sa chcem zabiť

tecko28
13. nov 2018

@arcticcode carovna mantra znie: "Je to len obdobie" 🙂 Prejde to, vela z nas tym preslo

jennky13
13. nov 2018

aj my sme si tym prešli . Ja som zvykla babatko vyzliecť a cvičit s nozičkami. Veľmi často to boli vetríky . Masirovali sme brusko, cvičili s nozičkami a potom sa drobček upokojil a zaspal. To trvalo dovtedy kym sa sam nevedel pretačať lebo v crevach mal stale plyny a to ho tlacilo.
Je to dost bolestivy plač, tak mu treba pomoct. Aj fit lopta by bola dobra ....skuste a uvidite. Vela sil a vytrvalosti .
My sme sa dost natrapili s detmi a nakoniec som sa naucila pouzivat rektalnu trubicku ( velmi zatracovanu ) a problemy sme riesili ooooovela rychlejsie.
Ale to je len nasa skusenost.

misha666
13. nov 2018

@arcticcode to su trosku silne slova ze zabit sa... male deti male starosti.... 🙂

arcticcode
autor
13. nov 2018

@misha666 toto hovoria vsetci, ale ja tomu neverim. Predsalen kes vie rozpravat tak ti aspon povie co ho boli.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arcticcode
autor
14. nov 2018

@ptmt1011 teraz ma take posledne dve noci. Dnes sice v noci spal dajme tomu ze pekne, no kym zaspal, ta som myslel ze z koze vyskoci

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arcticcode
autor
16. nov 2018

@ptmt1011 Hej, aj u nás to je tak, akurát že so ženou sa máme radi, takže po sebe nevreštíme, len po chlapčekovi a potom reveme do vankúša obidvaja :( Seginiatko maličke za to nemože, nerobí to naschval veď, ale človek si to neuvedomí, keď je nasratý. Teraz sa to trošku upokojilo, ale aj tak sa trhá, aj keď spí, tak ho trhá na všetky strany, rozhadzuje ručkami labkami

arcticcode
autor
16. nov 2018

@misha666 O tomto som sa akurát bavil včera s jedným kamarátom, čo je odomňa 5 rokov starší a má už 1,5 ročného chlapca. Hovorí, že tento výrok je blud nad bludy. Teraz je šťastný, zoberie ho do obchodu, on tam chodí, rozprávajú sa. Kým bol menší, tak vkuse len jačí a nič iné. Takže ja tomu neverím, že bude horšie. Horšie bude možno v puberte, ale to je ešte ďaleko, však ešte ja som pomaly puberťak :D (viete jak chlapi - adrenalin, ohňostroje, vzduchovky a podobné veci, z ktorých nikdy nevyrastieme :D ). Takže keď bude rozprávať a povie, čo ho bolí, alebo že má hlad, a pod. tak neverím, že to bude horšie ako je to teraz. Samozrejme, rátam s tým, že bude treba na neho dávať pozor, aby nevypil savo a nežral prací prášok... ale aj tak :D

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luba41
16. nov 2018

ak spí s vami, tak manželka nech ponukne prsník skor ako sa dieta precitne..už ked len zamrnkne.. po ležiačky bez dvíhania..proste ho musí "predbehnut", nedvíhat, nezažíhat, proste uspat....neboli nejaké zmeny-očkovanie?

arcticcode
autor
16. nov 2018

@luba41 Toto robí aj moja žena. Chlapček začne naprázdno mliaskať s pusou, ta hneď na neho tasí prso. Niekedy sa ani nezobudí. Keď má tuhý nočný spánok, že pochrapkáva, ta by som ho mohol nechať pod železným železničným mostom a nezobudil by sa. :D Dakedy sa ani počas prebaľovania nezobudí. A minule sa nezobudil ani u doktora, a to sme tam s ním šarpali, hore, dole, doprava, doľava, na brucho, na chrbát a on si spal. To isté pri krste. Kňaz mu leje vodu na hlavku a on si spí :D Nezájem :D

desszi
16. nov 2018

Nebol ockovany?

jahodka11
16. nov 2018

Mozno koliky, my sme si tym prešli.....bolo to strasne, nepomohlo vobec nic,len ked trosku vyrástol, preslo to....teraz su uz velki, 10 a 6 a ver mi, teraz su tie starosti omnoho omnoho vacsie...presne som si hovorila,to co ty, ze kto toto povedal, taka blbost, ved predsa male babatko, nevie mi povedat,co mu je....noooo a uz mame za tym a presne vidim, ze je to bohuzial pravda ,,

arcticcode
autor
16. nov 2018

@jahodka11 No a jaky je teraz problem? Hyperaktivita? Že sa s ním treba učiť?

tatianka2323
16. nov 2018

moja dcéra neznasala plienky, resp. jej v nich bolo asi neprijemne horúco. Z casu sa stalo že sa v noci zobudila s plačom, ale takým akoby spadla z postele a jedine co pomohlo bolo vyzliect ju a chvillku ju nechat ochladit. Potom spala dalej. Ale samozrejme boli aj dni ked ju nafukovalo, bolelo hrdlo, mala teplotu, bola hladna...