Do ktorého mesiaca chodili vaše deti na špičkách?

nikusssik
10. okt 2013

Ahojte, moja dcérka bude mať 6 mesiacov a stále je vo zvislej polohe na špičkách...aj sa odráža a poskakuje zo špičiek keď ju niekedy tak držím...Nepostaví sa na celé chodidlo...Neviem, či je to okej, alebo nie...Je to moje prvé bábo tak preto sa chcem informovať...Ďakujem veľmi pekne 🙂

edie63
10. okt 2013

nikdy. ak si to dobre pamatam, moja nebola v 6 mesiacoch vo zvislej polohe. ked sa zacala stavat na nohy, ani vtedy nebola na spickach, tak neviem... 😅

brumka
10. okt 2013

moja tiez nebola nikdy na spickach, chodit okolo nabytku zacala v 7m sama od11... ako sa zacala stavat sme obuvali ortopedicke topanocky, tusim som ju zaspickovatvidela 2x ale ked bola obuta sa jej nedalo

zuzik307
10. okt 2013

vsetko ma svoj cas, deti netreba do nicoho nutit...okrem toho, kazde dietatko je ine...netreba ju davat sediet, davat do zvislej polohy /do choditka uz vobec nie/, drzat za ruky pri prvych krocikoch...precitaj si toto: http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs... 😉

linda20111
10. okt 2013

Moj tiez nikdy nebol na spickach ani ked bol v choditku. Co jej davas na obutie? Ked je v choditku - tak netreba davat topanky s pevnou podrazkou, iba ponozky, ked myslis ze je chladna podlaha tak 2ponozky alebo su aj take latkove papucky. To spickovanie moze byt z toho ze sa len odraza lebo ma tvrdu podrazku na topankach.

aadulik2110
10. okt 2013

v 6 mesiacoch som bola rada, keď sa mi "kotúľal" z bruška na chrbátik a opačne... a do zvislej polohy som ho ani nedávala.... máme susedu, čo v 7 mesiacoch už sama chodila.... ( ale rodičia sa chceli popýšiť akú majú šikulku - ale verím, že sa to odrazí v budúcnosti na jej zdraví. Malý začal chodiť okolo nábytku až v 11 mesiacoch a sám, keď mal 13 mes a 3 týždne... netreba sa nikam ponáhľať

kristinaanna
10. okt 2013

kým sa dieťatko samé nepostaví, nevie ako má stáť, a to že ju ty dáš do zvislej polohy nie je státie 😉
a niekedy je dobré si pozrieť aj tabuľky🙂

gaby21
10. okt 2013

A prečo ju v siestich mesiacoch staviaš na nozicky, moje sa postavili na nozky niekedy vo vo osmich mesiacoch, ked zacali chodiť okolo nabytku, dovtedy som ich na nozky nestavala, nešpičkovali nikdy

jasminet
10. okt 2013

v 6 mesiacoch sa este valali obe moje deti po kobercoch, v 7 mesiacoch zacali stvornozkovat a obe sa postavili pri nabytku + okolo neho zacali chodit, ale ani jedno nespickovalo. od zaciatku sa stavali na cele chodidlo. v choditku nebolo ani jedno...

janie80
10. okt 2013

Nas drobec uz je na nozickach, ale postavil sa sam pred par dnami... Ani ked uz stat vie, ho ja nestaviam, trvam na tom, aby vsetko urobil sam, tak, ako sa na to jeho telicko citi. A nie je na spickach, ale na celej nozicke. Taketo dietatko ma este cas, nech sa sama rozhodne, kedy sa postavi... Ale sama, bez pomoci a bez drzania vo zvislej polohe.

maribell
10. okt 2013

ja som citala ze toto spickovanie je dosledkom vseliakych choditok a toho ze dieta vedieme za ruky...ja som sa tym riadila a maly sa naucil pekne chodit sam popri nabytku a verte ci neverte nikdy po spickach nechodil..kedzevho nic nedrzalo musel sa postavit na celu plochu noh... samozrejme ze vela krat padol na zadok ale nikdy sme z toho nerobili tragediu praveze sme mu tlieskali a smiali sme sa a on bol nadseny z toho ze pekne sam chodi .... ked som videla ze by sa rad poprechadzal musel si poradit sam pretoze ked som ho drzala za ruky tak isiel po spickach tak som povedala ze toto teda nije .. a ani nije za mesiac od toho ako som ho nechala sameho sa "trapit" behal jak sarkan 🙂

adri2211
10. okt 2013

vobec nebola na spickach

abbie
10. okt 2013

Ty ju v pol roku stavias ??? 😲 nenormalne

daniela242
10. okt 2013

Moje na špičkách neboli nikdy lebo určite som ich v 6. mesiacoch nedávala stavať na nožičky. Ale ak s ňou budeš robiť aj naďalej takéto pokusy tak na tých špičkách bude ešte pekne dlho..... 😝

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
10. okt 2013

no takto... a sedí sama pevne, bez opory?? ak nevie sedieť, tak sotva bude stáť pevne na nohách... tak ju nechaj, nech sa vyvíja svojim tempom postupne, lebo tým že ju staviaš alebo čo to vlastne robíte (nie som si istá, či som celkom dobre pochopila) jej nepomáhaš, ale poškodiť jej môžeš a dosť...

katkabac
10. okt 2013

Moja ma 6a pol mesiaca a uz sa sama postavy.Neviem co vidia na tom cudne v takom veku.Su deti aj sikovnejsie ci vsetky idu tabulkovo?Moju ked dvihnem na nohy tak tiez ide na spicky.Aj ked sa opiera o nieco, ze ruky ma polozene na napr.lavori a stoji na spickach.Niekedy na chodidlach.Ale ked stoji sama pri posteli tak na celej nozke.Neobuvam jej ziadne papucky ma malinku nozku.Ona casom pride na to ako sa postavit na cele chodidlo.Ved sa len uci.Nechat ju volne nech sama skusa nesilit ju do nicoho.....

lubina
10. okt 2013

polrocne dietatko nema byt v zvislej polohe, urcite to nedokaze samo a dieta ma robit iba veci, ktore dokaze urobit samo, ci sa same posadit, postavit alebo zacat chodit

milka1978
10. okt 2013

@nikusssik ahoj ... tak ja mám 10,5 mesačného syna a teraz už začína sám chodiť a až teraz pochopil, že potrebuje na chodenie celú nôžku nie len špičky ... aj prvý syn sa naučil pekne chodiť a zo začiatku tiež chodil iba po špičkách ... to sa časom stratí ... takže neboj keď sa začne sama púšťať tak bude chodiť po celých chodidlách 😉

ketrinka17
10. okt 2013

Vobec nechodil po spickach. Na vsetko som nechavala volny priebeh a aby vsetko robil sam. V 6m zacal sam sediet a v 11 sam chodit.

danim
10. okt 2013

moje nikdy, lebo ako aj vyssie baby pisu som ich nestavala na nohy, nechala volny priebeh....po spickach chodia deti, ktore rodicia v 5-6 mes vopchaju do chodaka... a to dieta tam visi, lebo ine nevie.. a "akoze sa odraza"... spickami pochopitelne.. potom ked zacne ozaj samo chodit, chodi dlho po spickach..

ikke
10. okt 2013

a ty sa cudujes??? 🙄

a vies co, chod ju rovno zapisat do baletnej skoly. v dvadsiatke bude primabalerinou a v tridsiatke pojde do dochodku so znicenou chrbticou. lebo len na to moze byt dobre davanie ani nie polrocneho dietata na nohy...

majka99999
10. okt 2013

ani moj nebol na spickach, len ked sam chcel, aj teraz obcas prejde 2-3 kroky na spickach alebo ide ako vojak pri vojenskom pochode, skusa. ale ak ma 6 mesiacov, tak to je este skoro. ak to robi sama, pri opore, nechaj ju. ak nie, tak ju nedavaj na nozky.

dukokatka
10. okt 2013

to je velmi skoro staviat dietatko na spicky v 6 mesiaci ,ma este casu dost ,este sa nastoji v zivote vela na nozkach.Preco uz tak skoro zatazovat nozky.Nech si este lezka,obracia a gula sa .hraje sa .

cerez
10. okt 2013

Je ešte maličké aby si ju stavala na nôžky. Najprv sa má dieťa prevaliť na bruško, potom pohojdávať na štyroch, štvornožkovanie, samostatné posadenie a nakoniec sa dieťatko samo postaví. Nehovorím o chôdzi. Všetko to súvisí s vývojom mozgu a posilnením chrbta. Netrápiť ju.

stanislavao
10. okt 2013

neni normalne a spravne polrocne dieta stavat na nohy. niektore deti v polroku ani sediet nevedia a maju len lezat. a nie vsetky deti su na spickach. moje deti neboli ani jeden. ale nestavajte ju. pockajte este pol roka a potom. alebo aspon do 10 mesiacov.

kikina84
10. okt 2013

moja mala ma 3 roky a stale chodi po spickach,priebezne,,uz od malicka tiez,ked sme ju chytili na ruky s naznakom ze ju idem postavit.hned napinala do špičiek nohy a stale po nich aj chodi..chodili sme aj ortopedovi,ale je to ok..vraj len zlozvyk,ktorý by mal časom odísť,prípadne sa nejak znormalizovať..podla slov lekara..tak uvidime..
Ked zacne sama chodit,a bude chodit aj tak po spickach,chod ortopedovi,nech ju prezre

majka508
10. okt 2013

Aj my sme boli presne tak isto,že ešte v troch rokoch sme špičkovali,ale boli sme u doktora-ortopéda len raz a povedal nám,že keď trošičku ešte podrastie a bude úplne tomu rozumieť,čo od nej chceme,aby došľapovala na celé nožičky,tak to aj bude.A že vraj takéto deti veľmi dobre behajú,čo nám zatiaľ vychádza,všetky škôlkárske bežecké súťaže vyhrala,tak uvidíme.Ako ako píšu dievčatá hore,všetko chce svoj ČAS.

mamiajka04
27. okt 2013

no naša ťahá 7 mesiac a zrazu sa v postielke postavila a akosi ju to baví stáť na tých nôžkach ale ešte padá,ja ju dávam hneď dole keď ju tak nájdem, lebo ona strašne šantí, keď ju tak nájdem, potom sa ide obiť na dreve v tej postielke, no neviem, čo mám s tým robiť, či ju tak nechať, alebo jej to nedovoľovať??

dejnas
27. okt 2013

v prvom rade - je rozdiel, či sa dieťa postaví samo alebo či mu výdatne pomáha rodič, resp. iná osoba...
u 6 mesačného dieťaťa by som ale státie, poskakovanie, či chodenie nesilila a nejak nepodporovala, ani v prípade, že sa samo už pokúša stáť...
naši drobci začali chodiť popri nábytku vo veku cca 8 - 9 mesiacov, za rúčky sme ich NIKDY nevodili, takisto sme nemali chodítko.... nešpičkovali - ani jeden

usiko
27. okt 2013

no, to asi preto ze 6 mesacne dieta nema co stat pretoze jej to vyvojove stadium mozgu jednoducho nedovoluje...boooze, taketo sprostosti, co dokazu niektore mamicky ktore maju pristup na internet a teda k informaciam, ma fakt stvu....