Do ktorého mesiaca chodili vaše deti na špičkách?

nikusssik
10. okt 2013

Ahojte, moja dcérka bude mať 6 mesiacov a stále je vo zvislej polohe na špičkách...aj sa odráža a poskakuje zo špičiek keď ju niekedy tak držím...Nepostaví sa na celé chodidlo...Neviem, či je to okej, alebo nie...Je to moje prvé bábo tak preto sa chcem informovať...Ďakujem veľmi pekne 🙂

katka708
11. dec 2014

Nasla som tuto temu sice neskoro ale neda mi neprispiet. Ak malu sama nenuti tak na tom tiez nie je nic cudne ze je v zvislej polohe. Ak sa teda vie sama postavit. Mozno ste o takych detoch nepoculi ale su take. Napr.moje. V 6m zacal stvornozkovat a o 2t na to sa zacal stavat pri nabytku. Vsetko robil sam bez pomoci, v choditku bol asi 3x dokopy. Od 10m chodi sam. Ani za ruky sme ho nevlacili (obcas stary rodicia lebo oni si to nedali vysvetlit) ale nemozme za to ze mal take rychle tempo, to sme ho mali brzdit aby siel podla tabuliek??? No a napriek vsetkemu chodi uz 4m po spickach, nie stale ale je to tak 50:50 mate teda pocit ze som nieco zanedbala? Hladam temy o spuckovani aby som sa dozvedela ci sa to casom upravi same alebo to treba riesit. Maly xacal chodit doma v ponozkach a vonku v kozenych capackach. Som zastankynou barefootovej obuvi ale uz skusame aj pevne snurovacie topanky ci sa to nezlepsi. No vysledok ziaden.

laurika25
11. dec 2014

Moj ma 3,5 roka a stale spickuje-:(Nerobi to stale.Riesime to uz dlho.Bala som sa,ci nema skratene slachy.Boli sme na ortopedii a ma ploche nohy .Ked ho upozornim hned prestane ,pytala som sa aj neurologa tak mi povedal,ze aj jeho vnuk spickuje-zlozvyk.

saska121212
12. nov 2019

Tak rada by som vedela kedy sa špičkovanie vytratí , môj má tiež 8 mesiacov, od 6m sa stavia na nohy ale stále je na špičkách. Nikdy som ho do ničoho nenútila podotýkam a v chodaku nebol ani raz