Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do škôlky v dvoch rokoch na celý deň

emakiki
6. máj 2013

Ahojte, mňa sa to síce netýka, ale chcem sa spýtať, môže dať matka dieťa do škôlky v dvoch rokoch na cely deň? V minulosti to bolo tak, ze pri poberani materskej, mohla dieťa odložiť len na 4 hodiny... Ako je to teraz? Môže naraz poberať matersku, byť zamestnana a mať dieťa v škôlke na cely deň, keď ma len dva roky?

hellenkap
6. máj 2013

@emakiki síce u mňa to bolo pred 6 rokmi, ale syn mi šiel ako dvojročný do škôlky na celý deň ale bola na zamestnaná. Zobrali ho bezproblémov a boli mu ochotné dávať aj plienku na spanie ale tú nepotreboval 🙂

mj28
6. máj 2013

@emakiki ano mozes, osobne som sa bola pytat na urade prace 😉

emakiki
autor
6. máj 2013

aha, tak už sa to zmenilo...dakujem za odpovede 🙂

elise
6. máj 2013

@emakiki odložiť dieťa je silne slovne spojenie do škôlky sa deti neodkladaju. 😠
čo sa týka toho 2 ročne môže byť celý den v škôlke v pohode prispevok rodičovský bereš do 3 rokov veku dieťaťa a ked pracuješ máš to super. ak ideš na dalšiu matersku tiež môže byť dieťa v škôkke celý den lebo ak máš jedno rozhodnutie o prijati na celodennu starosltlivosť nemôže to škôka svojvolne meniť na pol dna. môžu však od tba zobrať vyšši poplatok za škôlku lebo jedno 2 ročne dieťa v škôlke sa počita ako 2 miesta. trba spočitať náklady ak su cez 200 euro pri sukromnej škôlke treba požiadať o preplatnie nákladov (260 euro) ale rodičák nemôžš poberať

cherry1981
6. máj 2013

@emakiki Ja co viem co si pamatam tak na 4 hodiny mohlo ist dieta len v priapade ak bola matka na predlzenej rodicovskej a tym padom poberala RP

simca06022011
6. máj 2013

ano, mam tak dcerku v jasliach (platim pausal cely, aj ked ju beriem zatial na obed domov)... rodicovsky bude poberat mamicka normalne, v pripade, ze si da preplacat dennu starostlivost bude jej chodit iba ta platba a rodicovsky sa musi zrusit. Tlaciva na vsetko su na webe usvar. Co sa tyka prijatia do jasiel/skolky je to indivindi, podla dohody s riaditelkou a po podani ziadosti. Co sa tyka platieb, neviem - my sme v sukromnych, platime mesacny pausal, ten je rovnaky a k tomu stravu.

elise
6. máj 2013

@cherry1981 v zákon to nie je žiadnom že musi byť dieťa na 4 hodiny v škôlke iba ked je žena na materskej alebo rodičovskej

cherry1981
6. máj 2013

@elise 😕 Hm? neviem teraz nerozumiem ale to je jedno 🙂 ja co viem, do troch rokov moze matka robit a zaroven poberat RP alebo MD a dieta moze byt v jaslach cely den. Ked je matka na predlzenej rodickovskej tak dieta moze chodit do skoly len na 4 hodiny. Alebo to uz neplati? 😕 😕 Neviem takto to bolo ked som ja bola s malym na predlzenej zo zdravotnych dovodov 😉

elise
6. máj 2013

@cherry1981 ono to neplati nie je to v zákone podchytene ale môže to mať v školskomporiadku ukotvené škôlka ale čo viem tak aby nemali vela deti toto hovoria rodičom aby mali poobede pokoj a menej deti. ja som namaterskej a malý chodi na ćelý den do škôlky.

cherry1981
6. máj 2013

@elise ano ale niesi s malym na materskej , resp rodicovskej, tym padom jasne ze moze byt cely den, Ked by si bola s malym na predlzenej RD tak by mohol len na 4 hodiny.,az by si poberala RP. Aspon ja to mam takto zafixovane. Ale mamicka sa pytala ci moze byt dvojrocne dieta v skolke cely den ked je matka na RD, tak jasne moze 🙂 To sme jej zodpovedali 🙂 🙂

julka1979
6. máj 2013

ahoj.Moj mali bude mat v auguste 2 roky a od septembra ide do skoly na celi den.Bola som zistovat ci sa to moze a moze.

matozazzo
6. máj 2013

@emakiki Ano moze, aj mladsie dietatko. Do 3r veku dietata pobera matka (alebo otec) RP bez ohladu na to, ci pracuje alebo nie a ci je dieta v skolke alebo nie... Ine je, ak je na predlzenej MD - RP, ale to uz pisali vyssie.

k_a_j_k_a
6. máj 2013

@emakiki moja mladsia isla do skolky ako 2r2m. Isla rovno na cely den, prakticky isla zo dna na den. Nevedela som dopredu, ze pojde do skolky, az v utorok mi povedali, ze v piatok moze nastupit. A v pondelok som nastupila do prace. Rodicovsky dostavam nadalej, do jej 3.narodenin. Alebo sa da vybavit prispevok na starostlivost, kedy Ti zoberu rodicovsky a budu Ti preplacat kazdy mesiac fakturu zo skolky, max. 230€. Nam sa to neoplati, lebo chodi do klasickej skolky, ale keby chodila do sukromnej tak to urcite vybavujem.
Podla mna zavisi od skolky, ako sa k tomu postavia, viem, ze niektore to maju dokonca tak, ze aj ked ma dieta viac ako 3, ale ma mamu na MD s mladsim, musi zostat cez prazdniny doma, pripadne moze chodit len na doobedia. Je to cudne, ale v niektorych skolkach to tak funguje.
A k tomu odkladaniu. Nemam rada, ked sa pouziva to spojenie. Deti nemame preto, aby sme ich odkladali niekam. Ci uz do skolky alebo k starym rodicom. A to nase chodia k starym rodicom od roka aj na cely vikend, tieto prazdniny pojdu aj na dlhsie. Dieta predsa nemoze byt 24/7 len s rodicmi.

sorciera24
6. máj 2013

moze na cely den, moj nastuúpoval do skolky presne ked mal 2 roky a siel hned na cely den..... 🙂

kvetinka211
6. máj 2013

Preco mam tak pocit ze bud bratislavsky samospravny kraj alebo mesto/mestske casti bratislavy nieco velmi zanedbali ked v inych mestach davaju 2 rocne deti do skolky a v inej teme pise mamicka z BA Vrakune ze jej dieta nezobrali ani v 4r ... tak bud sa nam tu nastahovala polka slovenska a teraz dava deti do skolok, alebo sa tu tuneluje viac nez inde a na skoky sa akosi pozabudlo, alebo oboje ...

k_a_j_k_a
6. máj 2013

@kvetinka211 ja som nad tym tiez rozmyslala minule, lebo sa mi to nezdalo, ze by bolo az tak zle v BA, ale potom ma napadlo, ze vela ludi sice v BA byva, ale nema trvaly pobyt alebo su aj ludia, co v BA len pracuju a vozia deti do skolok do BA. Pocet miest v skolkach je podla mna pocitany na deti, kt. maju trvaly pobyt v okoli. Cize to bude asi tym.

kvetinka211
6. máj 2013

@k_a_j_k_a je to jednak tym a mnohi uz aj pobyt maju .. taki co prisli z inych miest a po dokonceni skoly tu uz zostali zit a pracovat ... pocet obyvatelov sa sice dramaticky nezmenil, ale meni sa zrejme struktura, pribudlo 30tnikov bratislavskych aj mimobratislavskych plus ako pises takych co dochadzaju a najdu si skolky v mieste prace, teraz to ma vsetko deti a nikomu za posledne roky nenapadlo prisposobit tomu pocet miest v skolke, skor ich este rusili aj ked bolo jasne ze tie odkladane porody dnesnych 30tnikov niekedy pridu ...

matozazzo
8. máj 2013

Presne tak, rodi sa viacej deti, vraj rok 2011 je najsilnejsi z poslednych obdobi a kedze v minulosti bolo menej deti a naklady na prevadzku velke, mnoho skolok sa porusilo alebo cast dalo do prenajmu inym firmam a teraz kapacitne nepokryju to, co napr. BA potrebuje. Podobne je to aj v dalsich velkych mestach...

precudziedeti
10. máj 2013

Do troch rokov môžete poberať 230€ a dieťatko môže ísť na celý deň škôlky/jasiel. Súkromné škôlky nerobia problém čo sa týka pobytu, aspoň u nás nie. So štátnymi je to horšie - tam je problém dosťa aj 4 ročné deti, preto si dávajú rôzne podmienky.

zuzana42
31. aug 2013

@elise Ahoj chcem sa spytat mne mala 20.9 .2013dovrsi 3roky a chcem ju dat do skolky na cely den je to mozne alebo len na 4hodinky prosim odpiste mi dakujem...PS:Bojim sa aby som potom nemusela vracat RP spat ma soc.

elise
31. aug 2013

@zuzana42 kludne môže byť aj na celý den v škôlke a o rodičák neprideš 🙂 za clý septmbr b udeš mať klasický plný rodičák 🙂 hlavne ako máš napisané rozodnutie o prijati ak máš na celodennu starostlivosť nemôžu to v škôlke svojvolne meniť ak ty nesuhlasiš 🙂