Dokáže sa 5 mesačné dieťa chvíľu zahrať samo?

zmuzmu
10. mar 2013

Baby, som už zúfalá, môj 5 mesačný drobec sa nechce ani chvíľu zahrať sám...nechcem, aby sa hral sám pol hodinu, ale aspoň 5 minút s hryzátkom keby sa zahral sám, nech môžem ísť na WCko...stále vyžaduje moju aktívnu prítomnosť... nestačí, že ležím alebo sedím pri ňom, ale stále sa musím s ním rozprávať, hrať,... nemôžem doma ani krížom slamy prehodiť, lebo jednoducho nestíham... je pre mňa prvoradý, kašlať aj na domáce práce, ale som už vyčerpaná... v nosiči byť nechce a na rukách ho už nevládzem celý deň nosiť ( má 9kg). Keď ho dám ľahnúť, hneď kričí...mamina mi vraví, že nechaj ho chvíľu poplakať ak je v bezpečí ( ale ja nie som zástancom teórie, že dieťa sa má vyplakať, veď má mňa, tak prečo má plakať...),ale on nemernká, on hneď reve ako tur, až sa zadúša..... Myslíte, že z toho vyrastie? robím niečo zle?

lejlla
10. mar 2013

tak to by som aj ja rada vedela nas ma 9 mes. a toto iste 😝

sharmana
10. mar 2013

no to ti fakt nezávidím... mne sa chvílu zahrala aj sama, teda mohla som odbehnúť na wc, alebo po niečo do kuchyne... možno potrebuje niečo, čo ho zaujme viacej, skús nejakú hýbajúcu a hrajúcu hračku..

stanislavao
10. mar 2013

skusili ste ho dat do takej tej hojdacky, alebo ho niecoho, kde nebude len lezat a zavesit mu tam hracku, aby ho to zabavilo. ja som starsieho mavala aj v byte vo vajicku a v pohode som si pri nom aj navarila, upratala. pozeral na mna a neplakal. ja som nezazila to, ze by som sa musela non stop dietatu prihovarat, ale skuste ho niecim zabavit, radiom, detskymi pesnickami, pustite mu napr. spievankovo, nech to vidi a pocuva.

kacena4
10. mar 2013

5 mesacne babo sa mi uz dokazalo chvilku zahrat samo, ale vsetko je to o sposobe ako ho to naucis. daj ho do lehatka, autosedacky postav na stol a nech kuka na teba a mozes varit, upratovat.... ak zacne vrieskat tak sa len otoc a prihovor sa mu, zabrnkaj na hracku skus ho zaujat a pokracuj v praci, mozno par dni, ci tyzden/dva bude nepokojny ale zvykne si ze ta nema na 110% k dispozicii a zlepsi sa to casom, naucil sa, ze ke zaplace ako "tur" ako si napisala, tak ho hned vezmes na ruky a tak to zneuziva 😉 😉 ak ked je maly dokaze byt sikovny a "vychcany" nie??? 😎 😎 😵 😵 no co narobis mas sikovne dieta. neboj prejde to ked za zacne hybat a dotahovat sa za hrackami na podlozke. a bud rada ze mas len jedno, co maminy ktore maju aj starsie deti?? oc hvilu pride o obdobia ako pise @lejlla ze bude na teba naviazany a to je OK, je to super, buduje ta tym osobnost dietata a to je dolezite po roku sa ta pusti a uz bude len ty sledovat co vymysla a kde je 😉 😉

usiko
10. mar 2013

no,nasa mala je od malicka taka ze sa sama vyhra...ja si popri nej navarim, upracem, porobim.....ked potrebuje, pride, venujem sa jej, ked nie, hra sa sama....myslim ze sa niekde u vas spravila chyba uz od narodenia.....my sme od narodenia jej prejavovali velmi vela lasky, ale nechali jej vela priestroru pre samu seba...spala sama v postielke od narodenia, ziadne uspavanie...a vysledkom je, ze miluje spanok, spava 3-4 hodiny popoludni a to ma 2,5 roka, miluje postielku, sama sa pyta, chodi spat o 8 vecer, a od 2,5 mesiaca prespi celu noc bez prebudenia......vzdy sme jej nechali priestor na realizaciu, neobskakovali sme ju stale......ked zacala lozir , alebp plazit sa, tak sme ju nechali nech si chodi a objavuje vsetko co chce, zakazovali sme LEN NEBEZPECNE veci, nic ine...zvykla si na samostatnost ale na druhej strane vie, ze ked treba, sme tu, pomojkame, postiskame, pobozkame....joj a my sme ju nenosili stale, toto sme nepraktizovali.....ziadne nositko, ziadny nosic....nechali sme ju hrat sa samu....plazit sa, lozit samu...ziadne vlacenie...mam len 162cm/49kg ked netehulujem, takze na nosenie nie som stavana..proste hned by ma boleli bedra, chrbat.........deti vedia byt samostatne, len im treba nechat priestor, inak budes jeho otrokom do neviemakeho roka....niektorym mamkam to nevadi a uzivaju si to, ale ak si vycerpana, zacni riesit.......ja by som ho nechala tak, a intervaly ked pri nom nie som, preldzovala postupne...dala viac hraciek, nech si vyberie, pomeni....a ked zacne lozit, alebo sa plazit, neobmedzuj ho......nemusis hned okolo neho skakat, ked zaplace.....no a vela rozpravat s nim...teda ak aj nieco robis pomimo neho, rozpravaj co robis, ona ma pocit ze sa mu venujes.....mimochodom, ziadna telka , ziadne radio u nas neslo, ked boloa taka mala...nie som zastanca takehoto odlozenia dietata.....radsej knizky, hracky a tak...ale urcite ho neuc na radio a telku, lebo to stazuje aj vyvoj reci, som to niekde citala.....a vytvoris u neho zavislost na tieto veci...nasa mala aj teraz pozera iba vecer jednu rozpravku,aj to bambulku, vcielku maju, o zubkoch alebo pa api...rozpravky kde sa nieco nauci...nie somariny disneyovskeho typu co dnes ficia.......

nika5214
10. mar 2013

moja bude mat 2,5r a nevie sa sama zahrat a vždy si vyžaduje pozornost ale každe dieta je ine tažko povedat 🙂 može sa ale aj nemusi samo zahrat

evening_star
10. mar 2013

Moja, máme rovnaké deti - neviem ti poradiť, ale aspoň si prečítaj môj príspevok v téme náročné deti (asi ôsmy odspodu):
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/narocne-deti-ake-su/ Aby si si nemyslela, že si sama, a že nás je viac takých čo mám náročné deti... Veľa pevných nervov 😉

magdalenocka
10. mar 2013

ja mam 2 a polrocneho syna a doteraz sa sam nevie hrat. resp vie ale max.5 minut a aj to musim byt v izbe. ale stiham popri nom vsetko porobit , asistuje mi pri vareni, upratovni aj vonku ked mam robotu. a tk do roka sa odo mna nepohol vobec vtedy to bolo taysie kedye nechodil. A veci ktore sa nedaju pri nom ronit robim ked spi napr. oddzchujem 🙂 neriesim to som tu zatial pre neho ked pojde do skolky vsetko sa zmeni. teraz mam dvojtyzdnove babo a uz na neho tolko casu nemam ale aj pri kojeni mu citam, staviame puzzle, proste je pri mne. a ten druhy syn je to iste, spava mi na rukach, alebo na prse, v postielke nechce, takze mam pri sebe obidvoch takmer nonstop. 😉 hadam sa z toho za par tyzdnov nezblaznim 😀 😀 😀 a podla mna nepomoye nic skusat to dieta je proste take treba sa s tym zmierit

veriiii
10. mar 2013

Podla mna ho kludne nechaj poplakat! Ine je ,ked ide o novorodenca, ale 5 mesacne dieta by sa mohlo uz ucit akemu takemu rezimu-to ti radim v dobrom...bohuzial, mami si to mozu vysvetluju,ze by boli za zle matky, ked ho nechaju na chvilu poplakat,-ale ked viem,ze je nakrmene, prebalene, odgrgnute a zu sme sa aj hrali, tak niekedy dieta moze plakat aj ,ze je unavene, len nevie zaspat-..
Aj tvoja mam ti radi -a dobre a vie co hovori!nebudes moct stale takto byt pri nom, skor ci neskor budes musiet aj niekam ist a tak..apropo, kto ti robi domace prace?varenie,zehlenie, pranie?ano, su aj narocne deti,ale tie sa skor prejavuju v starsom veku, nie ako kojenci!inymi slovami-ako si naucis,tak budes mat....

suz2
10. mar 2013

no my máme tento istý problém. Malý je šikovný, bystrý, ale večne nespokojný.... nestíham sa ísť do kuchyne ani len napiť - a je jedno či na mňa vidí, aj keď ho dám do kresielka a vezmem si ho do kuchyne, že by som ho chcela mať pri sebe a aspoň mu uvarila mrkvičku, tak tam nevydrží ani 5 minút...aj to som prehnala, ani 3 minúty.... je milučký, ale ja neviem, čo robím zle... deti v jeho veku by sa vraj mali najviac usmievať a takmer neplakať ( má 5 mes.), ale my sme presne naopak...jasné, aj sa smeje, anjelik môj, ale väčšinou sa mu nič nepáči a len sa to zhoršuje... už ani prebaliť sa nechce dať, všetko mu vadí... a reve ako pavián, čakám, že susdia na mňa už pošle sociálku, lebo jeho plač znie, ako keby som mu prinajmenšom zaživa trhala nechty..a to mu len chcem dať čiapočku. Milujem ho nadovšetko, ale neviem, ako dalej....nechcem mať z neho rozmaznaného škrekľúňa.... veľmi sa snažím, ale bojím sa, že ako matka zlyhávam :o(((

1ivanka1
10. mar 2013

Ja mam skoro 9mes.dcerku atiez si vyzaduje moju 100% pozornost...zo zaciatku bola len na rukach lebo plakala kvoli kolikam a refluxu a kedto preslo tak sa naucila ze plac znamena niekto ma urcite zoberiena ruky 😒 dieta si to velmi rychlo zapamata a nauci sa to. 🙂 ona sa nechcela hrat ani v leze, len na mne by bola a tak..tak sme to docielili tam zev 8mes sa nevedela pretacat a skoncili sme na rehabkach lebo motoricky bola pozadu..takze od vtedy je na deke a MUSI sa proste hrat a sama rozvijat nie len na mojich,pripadne inych rukach....teraz sa naucila pretacat,trosku lozi,sama si sadne takze je to o CHLPIK lepsie...niekedy mozem ist aj na WC... 😒
Je neskutocne rozmazlena a jedovita...no proste narocne dietatko a nie len v tomto..

mamina2208
10. mar 2013

aj my sme mali tento problém ani na záchod som nemohla isť lebo ma nevidela a plakala aj ked prišiel niekto ku nám hned plakala, nič ju nebavilo, stále som sa s ňou musela hrať ale ako začal 6 m niekto mi vymenil dieťa,neplače za mnou,cudzi ludia jej nevadia, zahrá sa sama no čím to je neviem ale držím palce nech sa to aj u vás čoskoro zmení 🙂

anjelik87
10. mar 2013

Tak moj ma prave dnes 5 mesiacov a tiez je velmi narocny ale zasa pohra sa aj sam davam ho na hraciu deku a nad nim visia hracky tak si do nicj bucha niekedy vydrzi dlhsie a niekedy kratsie ale co mam problem tak ze mi nespi. Cez den max. pol hodinu a preto ho davam do koca a tam mi vydrzi dlhsie ale musim s nim chodit inak sa hned rozplace a koniec ako aj dnes proste koc nemoze zastavit. A v noci mi tiez zle spi a tebe aspon spi dobre????

marcelatje
10. mar 2013

Určite sa nikde nestala chyba (ani ty si ju neurobila) ako tvrdí @usiko niektoré deti sú jednoducho také. Zlozvyky si začínajú vytvárať až okolo 4-5- mesiaca takže ak je tvoj malý taký od narodenia nie je to tvojou vinou. Nemám rada kritiku mamičiek ktoré majú od narodenia pokojné deti na adresu mamičiek s deťmi nepokojnými. Ak by im dieťatko vkuse plakalo tiež by ho nenechali v postieľke, alebo inde teda až na tie hardcore ktoré zastávajú techniku vyplakania.....
A teda k tvojmu problému tiež poradiť neviem, aj keď u nás sa to trošku v poslednom čase zlepšuje. Vie si lepšie chytiť hračku, viac vníma okolie možno je to tým. Asi treba len veľa síl a pevné nervy raz to prejde 🙂

ena1903
10. mar 2013

Ja viem, ze asi schytam za to, ze svoje dieta zatial nemam a dovolim si sa vyjadrit - a je pravda ze mozno o rok o takomto case sa tu budem verejne ospravedlnovat za to, co dnes poviem lebo moje dieta bude take iste... Ale aj tak, nemozem si pomoct, mne pride, ze ten fenomen deti, ktore nevydrzia ani na mikrosekundu same a vyzaduju 150 percent pozornosti mamy 24 hodin denne, vecne nosenie a nekonecne uspavanie je zalezitostou poslednej doby, mozno poslednych rokov. Mozno som o tom nehovorila s dostatocne sirokym spektrom mam z vekovej kategorie nasich matiek, ale ja si fakt nespominam, ze by starsie zeny hovorili, ze mali taketo narocne deti. Takze bud je chyba v tom, ze si to uz poriadne nepamataju a v pamati si ulozili len to dobre, alebo je chyba niekde v dnesnej dobe. Mozno sa len dnes berie ako standard dobrej vychovy venovat dietatu VSETKU svoju energiu a VSETOK svoj cas a kedysi sa to proste tak nebralo, takze aj deti boli zvyknute a naucene inak. V kazdom pripade ja za seba si myslim, ze budem vychovu svojich deti konzultovat prave s mojou mamou a starsimi pribuznymi, ktore vychovali niekolko deti bez toho, aby sa pri tom zrutili od vycerpania a dufam, ze sa to nejako podobne podari aj mne. V kazdom pripade drzim palce vsetkym, ktore maju deticky, co bez nich nevydrzia, aby sa to cim skor zlepsilo...

nikolka2
10. mar 2013

5 mesacny ? sa spamataj ..ze sam ???? ved to ani sediet samo neviem ,nie to sa este samo zahrat 🙄

bronia13
10. mar 2013

wow tak to ja som doma nemala, hm... mozno kazde dieta je ine, ja som si poriadila,navarila,poprala... netrebala som sa s nimi hrat,bud spali,alebo lezali v postielke alebo sa hrali na zemi...neviem, ale ja som to robila tak od zaciatku - ved keby som sa im venovala tak ako ty tak by som absolutne nic nespravila

gumidekmomo
10. mar 2013

ja si myslim ze asi tie deti maju rozne obdobia ja to vidim u nas tiez bolo ze som sa nemohla ani pohnut od neho a hlavne ked zaspal a teraz v pohodke uz u to nevadi a cez den je v takom hojdacom lehatku a tam sasam rozhojda takze čučí a ja si mozem vklude robit...a nejdu mu aj zubky? moze byt aj preto taky nepokojny

reanda
10. mar 2013

ako ktore... tvoje sa evidentne nedokaze.. nie je to nicia chyba, je to fakt.. dieta sa neda na nieco len tak naucit, ked mu to nie je prirodzene, mozes ho akurat tak donutit, ze nebude mat na vyber 😒
aky mas nosic? niektore deti sa zo zaciatku nerady nosia, ale keby skusis kazdy den chvilocku, mozno si zvykne, ked je rad na rukach, malo by sa mu pacit aj v nosici
a mozno je aj z teba nervozny, ked si unavena a mas toho dost, viem si predstavit, tiez ma hrozne vycerpava, ked ma mala dni, ze nemozem z nej oka spustit
tak sa skus nejak uvolnit 😉 , on je este malicky, rychlo sa meni, pockaj, ked bude pohyblivejsi a bude lozit, to ho lepsie zabavi 🙂

mummy01
10. mar 2013

ja mam deti dve...prve sa od narodenia same zabavilo a to druhe sa nezabavi dodnes a to uz ma 3 roky 😀 K obom detom som pristupovala rovnako,vychovavala rovnako ale oni niesu rovnake.A celkovo chlapci su trocha narocnejsi,vyzaduju viac pozornosti ale vsetko zavisy od povahy dietatka.Dcera je premyslajuci,empaticky a citlivy tvor a dokazala sa s jednou hovadinkou vyhrat fakt dlho,syn je netrpezlivy a od narodenia panovacny ale aj veeelmi precitlively a on ma proste potrebuje za prdelkou dodnes stale 😀

rose1988
10. mar 2013

Nemyslim si, že si niekde urobila chybu asi mas len také dieťa poznám to. Prejde to neboj no chvýlu to asi potrva. No to to obdobie je najkracsie uzi si svoje dieťa ak ta potrebuje tak bud pri nom.

azbestica
10. mar 2013

tak to je jasne ze takto v domacnosti nic nespravis.....tie najnevyhnutnejsie veci mozes stihnut ked pride manzel alebo ked ti pride niekto pokociarovat a ked si s malym tak si to naplno uzivaj ved pri takomto malom babatku je to vlastne sladke nic nerobenie a bavkanie sa.....to ked chces ist na WC alebo fakt nevyhnutnu nevyhnutnost spravit tak si maly trosku poplace ved predsa tie 3 minuty mu nijako vazne nenarusia osobnost.
Moja dcerka bola v tomto obdobi rovnaka ja som pri nej, pri postielke este aj obedovala ale vyrastla z toho 😉

bambibam
10. mar 2013

mám dve krátko po sebe ,jedno ma "nepotrebuje" baví sa samé, druhé vláčim nemôžem sa vzdialiť a dokonca aj na wc-ku sedí somnou, ono to prejde ,chce to čas ,neboj čoskoro ti bude smutno ,že už nieje maličký, a budeš čakať kedy príde. Ber to športovo,možno si aj ty už trošku unavená, skús si spraviť jeden voľnejší deň - nič nerobenia , ja mám každú stredu taký deň oddychu.

euka210
10. mar 2013

nas bol podobny a tiez som rozmylala ci som ho naozaj nenaucila na ruky, ale od mala slabo a kratko spal a tym mozno bol aj unaveny a chcel aby sa s nim niekto bavil. Tiez som bola rada, ked som navarila. Kedysi nechali dieta plakat a tak sa naucilo ze musi byt samo a plac mu nepomoze...ale to nie je vztahova vychova. Prejde to. Ked mal 7-8m pretacal sa a cestoval si po zemi tak to bolo lepsie. Obcas mal take obdobia potom, ze sa vedel sam hrat a niekedy len ked som sa hrala s nim. Takze to prejde ked bude viac samostatnejsi. Tiez som zavidela tie deti, co same zaspia, same sa hraju a pod. Ale teraz si vychutnavam doslova ked pribehne a sa prituli a chce sa mojkat a stale len "mama" toto a toto chcem vediet 🙂 Je velmi vnimavy a sikovny a aj myslim na svoj vek ukecany 🙂

zigzag
10. mar 2013

nie nevie, moj sa aj teraz zarha sam len na chvilu, a to bude mat 2 roky, vyzaduje si moju pozornost stale 😅 ale zase vie z kopec veci, je sikovny, pochytal uz kopec zrunosti a vlastne vsetko robime spolu, 🙂

kattrin5
11. mar 2013

Ahoj ja mam 5 mesacnu a mame to to iste. Tiez sa moc nepohra a stale musim ku nej rozpravat spievat a robit opicky aby sa ako tak zabavila..inak hned mrnci alebo place tiez. Ono ked budu sediet a lozit sa to zmeni a zahraju sa aj same..teda v to dufam lebo tiez niekedy ani na zachod nemozem ist...a moja k tomu este aj nespava, pospi max pol hodinu a tak 3 krat za den a len v kocari vonku takze ja doma absolutne nic nespravim. Niekedy mam pocit ze to uz nezvladam ale ked sa na mna usmeje hned mam lepsi den🙂 su to nase deti treba vydrzat

zuzana909
11. mar 2013

prispejem aj ja, lebo príspevok od @usiko sa ani mne veľmi nepáči a nie je to vôbec vec výchovy, ale vec detí.

moja prvá dcéra bola také dieťa ako opisuje usiko, vedela sa sama zahrať, sama zaspala aj keď s tým sme mali zo začiatku problémy, ale rýchlo sa to upravilo, dnes má 4 roky a nemáme problém so spaním, aj keď momentálne chodíme spať o 9:00, ale takýto spánok jej vyhovuje, chodí do škôlky teší sa z nej, proste žiadne problémy, obdobie vzdoru som ani nepostrehla, proste ukážkové dieťa. keď bola maličká tak ako sme ju doniesli z pôrodnice tak sa zobúdzala až okolo 5-6 na prvé kŕmenie, takže naša malá prespala celú noc od začiatku, len jednu noc mala takú, že sme boli pri nej hore. ani sme nevedeli kedy jej aký zub narástol. jednoducho ideálne bezproblémové dieťa.

druhé dieťa je úplne ale úplne iné, je to chlapec a s ním prvé mesiace boli veľmi ťažké, tiež si vyžadoval maximálnu pozornosť, nevedel byť chvíľu sám a podotýkam postup výchovy bol ten istý, veď sme to mali odskúšané na prvej a fungovalo to super, ale uňho nič nezaberalo.
môžem povedať, že jeho režim sa začal upravovať keď mal 4 mesiace, on je dosť aktívny, začal mi skoro sedieť a lozíme od 5,5 mesiaca, takže to už som nebola taká potrebná, momentálne už chodíme okolo nábytku takže už si vyžaduje menej a menej pozornosti, teraz sa vie prehrať aj 2 hodinky sám bez našej aktívnej účasti.

čo naňho zabralo ťažko povedať, nechala som ho aj plakať keď som potrebovala ísť na WC alebo niečo uvariť, zo začiatku varil manžel keď prišiel z práce, ale takto to nešlo stále, u nás sa zo začiatku osvedčilo aj lehátko a varil so mnou v kuchyni a bol chvíľku kľud.
teraz sa nám napríklad veľmi osvedčila krabica s hračkami, tie si vyhadzuje a vždy si nájde jednu, ktorá ho zaujme a s tou sa vie prehrať a už nie je taký naviazaný na mňa.

deti sú rôzne a na každé zaberá niečo iné, treba skúšať ho nechávať pohrať sa a byť chvíľku sám, u nás veľmi zaberali aj detské pesničky, vtedy sa upokojil a bol chvíľu ticho a počúval, nevidím nič zlé na tom aby sa deti počúvali piesne.
úspech je keď vydrží čo i len 5 minút sa sám zahrať a skúšať tieto doby zväčšovať, uvidíš určite sa to začne upravovať keď bude starší aj ja som si prvé mesiace myslela, že to bude stále tak, ale začalo sa to postupne zlepšovať 😉

katia7
11. mar 2013

no, tiez nesuhlasim s tymi teoriami ze si nieco urobila zle 😝 ja mam zatial dve deti, jedno bolo take ako ty popisujes a preslo to skratka v troch rokoch, druhe sa hra same snad od narodenia a uz som zvedava na to tretie 😀 skratka zelam pevne nervy a nech to u vas prejde skor 😉 a podla mna nechat vyplakat a podobne nie je nic moc nikdy som to nepraktizovala a ani nebudem, a pristup som mala k obom rovnaky, spali s nami v posteli, mala som postielku na ten "balkon" prerobenu, nosila som oboch v satke, skratka kazde dieta je ine a usiko asi potrebuje este jedno, kto nezazil nepochopi 😉 😎

zebra41
11. mar 2013

ked ma babo 5 mesiacov a este si aj pospinka co to cez den,tak je jasne,ze je to mile zlate sa mu stale venovat...no uvidis neskor,ked budes musiet navarit. ked uz nebude tolko spinkat a ty nebudes nic stihat. ked o chvilu zistis,ze ti materska prerasta cez hlavu a musis cosi robit aj pre seba....potom uvidis,ze ja som tu len pre babo bude trosku nad tvoje sily. Nehovorim,ze ho mas nechat vyplakat. Ale mozes ho predsa dat pod hrazdicku a napr. zehlit a odtial sa mu prihovarat resp. umyvat riady. Aby babo pochopilo,ze mas aj robotu a casom sa to nauci akceptovat. spolu dajte prat,ked sprchujes,tiez si ho daj do kupelky. Ono je sice vela mamin,ktore sa dokazu "obetovat" a venovat kazdu minutu casu len tomu, co chce babatko,ale priznam sa,ze ja nie som toho zastancom. netreba robit veci na silu,ale postupne babo na to ucit. lebo ti o chvilu zacne lozit, chodit, menej spat a potom uvidis,ze naozaj nic nestihas. a po veceroch sa treba venovat mm a nie domacim pracam a vareniu. Aj on potrebuje pozornost. A ked uz sedis s babom na zemi,tak sa mu naozaj venuj. Lebo tak polovenovanie,ze som pri nom,ale na pocitaci, tiez nie je nic moc. radsej 30 min intenzivne a potom ho uz nechat same.

burina4
11. mar 2013

ano skus si ho nachvílu posadiť do bežky daj mu tam hrkálky a bude tam sedieť a hrať dokedy ho to bude baviť a ty si rýchlo urobiš čo môžeš 🙂