Dokáže toto 9 mesačné dieťa?

anjika42
19. aug 2016

Toto som skopírovala z jednej diskusie a rada by som vedela, či toto tak malé bábo dokáže, alebo či si dotyčná vymýšľa: "od asi 9m mi pomahala vesat pradlo-podavala z kopy, "vysavat", utierat prach napr z hraciek, alebo cistit okna. Navliekanie napr.cestovin na snurky. Najvyssi cas naucit ho zliezat z postele" Podľa môjho názoru má toto vedieť ročné dieťa a nie 9mesačné.

candii
19. aug 2016

Chod si robit prdel z plasteliny 😉

anjika42
autor
19. aug 2016

nerobím si srandu, vážne toto jedna napísala, tak reku, či je to pravda, chcem vedieť

zooeynka
19. aug 2016

Dotycna matka je asi trosku premotivovana ked v kazdej cinnosti svojho dietata vidi pomoc v domacnosti...

candii
19. aug 2016

@anjika42 .. a ty si co ..Retardovana ze nevies rozlisit co dokaze male babo a co nie?

anjika42
autor
19. aug 2016

No ona sa prezentuje ako dokonalá matka, tak asi aj jej malá je šikovná, či?

candii
19. aug 2016

@anjika42 .. sorry ale toto ani najsikovnejsie 9mesacne dieta na svete nedokaze 😂

jaruskatt
19. aug 2016

no to dokáže dieťa možno tak od 18mesiacov... možno chcela napísať že má 19 a nie 9 :-/

anjika42
autor
19. aug 2016

ja som myslela, že od roku

alaguema
19. aug 2016

Mamicka to nazyva cistenim, ale islo zrejme o to, ze decko smatlalo handrou po okne, alebo hracke. O navliekani cohokolvek maleho na snurku v 9 mesiacoch trosku pochybujem. Muselo by mat na svoj vek velmi dobru jemnu motoriku.

candii
19. aug 2016

@anjika42 podla mna tak od 3 to dokaze otazkou je ale ako? A ci vobwc budw chciet 😂😂 to jze to dokaze neznamena ze to b7de robit

jaruskatt
19. aug 2016

@anjika42 no možno tak podať tú handričku... alebo nejaké to prádlo z koša.

jaruskatt
19. aug 2016

a to navliekanie... 😕 hmmm no to ozaj moc šikovne dieťa v 2 rokoch

jankalukasova
19. aug 2016

Pre boha... ja som mala na opatrovačke decká v takom veku.. a áno.. vie Ti niečo podať z kopy, prípadne má rúčku položenú na hadici od vysavača, kým mama vysáva... ale nazvať to, že pomáha vešať prádlo je trošku pritiahnuté za vlasy. To je na rovnakej úrovni, ako keď Ti podáva napr. hračku... je to dieťa, jemu jedno čo Ti podáva, prirodzene sa snaží opakovať po Tebe... a navliekanie cestovín na šnúrky.. no neviem..

jasminet
19. aug 2016

ano, aj moje 9m vytiahlo mokru fuseklu z kopy opraneho pradla a na povel akoze podala...ale ze by som to nazvala vyvesavanim pradla, to nie. aj handrou suchotala po nabytku, ale ze by cielene utierala prach, ee 😀 zliezat z postele v pohode 9 mesacne dieta dokaze, moji dvaja starsi to dokazali, tato mala to doteraz nechape. ale navliekat veci na snurku, nehrozi 😀

charlie1980
19. aug 2016

@anjika42 Moj chodil ako 9.mesacny, a ano, dal si do suvisu to, ze vesiam pradlo a nosil mi ho z kopy a podaval. Ale ze by ho efektivne vesal, tak to zas nie. Aj handrou akoze improvizoval, Ale ze by sa byt leskol cistotou, tak to nie. Zatial upratujem iba ja a to ma 3r 😀 Myslim, ze mamicka mala na mysli nejake to improvizovanie, napodobnovanie. Cestoviny sme nikdy nenavliekali, vysavaca sa bal. A liezol z postele cca v 7.mesiacoch, Este len stvornozkoval, a to ako ryba na suchu na bruchu sa nasmeroval nohami smerom na zem a tak sa zosuchol. Syn bol pohybovo zdatny od narodenia, vzdy popredu, dvojtyzdnovy sa rozhojdal nohami a otocil sa nabok na prebalovacom pulte, vtedy ma lekar upozornoval, ze ani na sekundu ho nespustit z oci alebo prebalovat na posteli, prestali sme pult aj pouzivat, bol len na strach.

ullala
19. aug 2016

A ty nevies rozlisit recesiu od reality?

anjika42
autor
19. aug 2016

áno, určite ide o improvizáciu - inak to navliekanie nejde ani mne 😀

pukita
19. aug 2016

@anjika42 nevravim ze nie su sikovnejsie deticky, v rodine mame na porovnanie dve. A chlapec 8m sa lepsie chyta chodit ako dievcatko 1r ale zeby takto? 😀

sardinka335
19. aug 2016

prosím vás, ze ste jej tu na to skočili.....bud je mentálne retardovana 9 mesačne dieta nikde nikdy nevidela, alebo si z vas robi prdel. Prazdniny ešte neskončili. Ze ročna čistit okna....jasne, Kim Čong Il je ,,hadr,, ten vraj v 6 týždnoch už chodil a rozpraval...takze čo robil v 9 mesiacoch a roku ze? Fakt tieto temy....

vydrnik
19. aug 2016

@anjika42 tak tomu sa snad neda verit,zrejme si nekto robi zas srandu,ved su prazdniny a to su temu jedna lepdia ako druha,

katriona1
7. nov 2016

k tomu navlékání dodám jenom tolik, že moje dcera navlékala před 11. měsícem velké korále nebo těstoviny na provázek, trefila se i maxi knoflíkem na špejli, před tím v 10ti měsících napichovala na tenkou tyčku kroužky, takže je to možné zvládnout i dřív než ve 2 letech, na jemnou motoriku byla šikovná 🙂 ale zase v hrubé motorice nic moc ( chodit začala v 15ti měsíích, jezdit jako tak na cykloodrážedle až ted ve skoro 3 letech ) pořádně se rozmluvila až po 2,5 letech, takže úplně normální dítě 🙂

monika23791
17. mar 2017

:D :D haha moja má za chvíľu rok a nedokáže to, úprimne pochybujem, že dieťa v takom veku robí niečo cielene , vačšinou len tak skúša... ale čítala som už všeliake prehnané príspevky napriklad, že dieťa do roka má nájsť v texte písmenko A alebo podobne hovadiny :D A keď aj nejaká mamička chúďa dieta donúti k nejakej takejto činnosti, musí si uvedomiť že decko potrebuje na všetko čas a prehnane nútenie detí do toho aby vedelo všetko je len na škodu :D ale vtipné to je :D

lilka5566
22. mar 2017

Teraz by to dieťa malo mať skoro rok a pol podla mna už perie a vešia samé ;) ;)