Dokedy dávať dieťaťu dudlík?

tanja61
19. nov 2008

ahojte no moj maly ma 15mes.ale asi zrejme si neviem predstavit byt bez dudlika,zacalo to ked mu zacala ist zubky....v celku je to aj vyhovujuce napr.ked sme vonku a ma dudlik tak ho ani nenapadne zeby nieco daval do pusy,ale ked ho nema tak vsetko ho zaujima...nedari sa mi rozpravanim a ani zakricanim niekedy aby nedvihal veci za zeme ze to nieje dobre...vacsina ma uz upozornuju aby som ho odnaucila od cumla...co si myslite vy?dokedy ma mat dieta cumel?

orchidea123
22. okt 2013

My máme 16 mesiacov a dudlikujeme stále do dvoch rokov je to normálne keď ideme vonku tak mi nepapá všetko zo zeme v tomto je výhoda bez dudky ani nezaspí starší syn bol bez dudky ale si začal mlgať veľký hrubý palec a dlho mu to ostalo takže si poviem nech si malá dudliká do tých dvoch rokoch potom bude liečba v odúčaní .

mia1112
12. sep 2015

@lucosko ahoj vidim ze prispevok je uz hodne davno ale som bezradna. Dcera bude mat v novembri 3r. Dudlik mala len na spanie vsak som jej tento tyzden uplne zibrala. No odvtedy nevie zaspat cez obed, v noci sa budi placom, rano od 5 je hore...co ona bola vzdy dokonalo spinkajuce dieta.
Zvazujem ze jej vratim na noc, len presne bude o krok spat a o pol roka zas to mam absolvovat????
Ako ste to nakoniec vyriesili? Dakujem za radu

lenkamatus
12. sep 2015

@mia1112 juuuuj my sme natom preeeesne tak isto....moje vzdy dokonalo spiace dieta je fuc...zaspavala polozeni do postielky a rano o 7 vstavala o 12 chodila spat a o 20 spat vecer....teraz cista katastrofa..akurat sedim pri nej co estw nespi...minimalne hodinu ju uspaaavam cele zle...tiez neviem co robit...budi sa v noci...

hamca
12. sep 2015

@mia1112 ja ti neporadim, nasa mala tri roky v juni a stale ma dudu na noc. Akoze dvakrat sme to skusili, ale hrozne vrieskala a tak sme jej ho zatial na noc nechali (cez den uz dlho nespi, takze to neriesim)
Ale ja som sa rozhodla neist na to drasticky. Zacali sme si kazdy vecer rozpravat o vilach, ktore nosia detickam dudliky, takym detickam, ktore nemaju dost peniazkov, aby im to mohli rodicia kupit a ze ci moze aj k nej prist vila a ci po zaspinkani pozicia svoju dudu. vyzera to tak, ze sa na to chytila a ze teda raz snad pride den, ked povie, ze moze dudu zobrat uplne, resp. Za ju niekomu daruje.
Nie som za drasticke riesenie, ved ja sama som si ju na dudu naucila, tak preco ma teraz kvoli mojej minulej pohodlnosti prerevat niekolko noci?

brady1
12. sep 2015

co tu čítam som štastná že som malej dudel vobec nedala, fu
a tr

mia1112
12. sep 2015

@lenkamatus no dnes je to 5. Den a neviem ci som spravila Dobre. Mala mala presne taky rezim ako pises ty a nic z tohi. Je nervozna, ba vymyslela ze sa boji skolky co ona uz rok chodi a miluje tam chodit....
Dudu sme mali vzdy len na noc...cez den sme sa hrali na to ze duda odisla a pride len na spanie..

Pondelok vsak ona vymyslela ze by chcela chodit do skoly co ja som jej odpovedala ze ale tie deti dudku nemaju a ona povedala ze ani ja nechcem....

Co teraz???? Vazne zvazujem ze jej este dnes v noci vratim dudku spat....ale bude to spravne rozhodnutie???

mia1112
12. sep 2015

@hamca dakujem za pozitivne spravy! Viem ze dudka ma aj pre aj proti...a vidim ze nebude ani prva ani posledna v tom veku s dudkou. Asi mi nestoji za to aby plackala, ale v sebe mala strach, ajtak uz prekonala toho vela strachu. Brutal fobia lekarov, tazkostami a rehabkou sa naucila chodit ako 16.m a potom si zlomila nohu, takze opat 6 t trapenia :( a rehabka od znova a je tomu presne rok...

jeennyv
12. sep 2015

@mia1112 ak sa sama rozhodla takym trikom, ze dudku nechce, keby to nebolo nejak akutne nevracaj... ja si dodnes pamatam ako som mala cumel cca o troch rokov a uz mi sli na krivo zuby, cize pokym dieta pristupu na take male oblbnutie a odvykne si je to len dobre 🙂

libka1
12. sep 2015

ja len ze dominika cibulkova sla s dudlom do prvej triedy a vydite aka fasa baba z nej je 😀 ja mat dokonale spiace dieta tak jej vopcham dudel do ust a do kazdej ruky este po jednom len nech sa nezobudi 😀 😀

lenkamatus
12. sep 2015

@mia1112 my sme dnes 6;den a tiez zvaujem vratenie na spanie lebo toto nieje normalne...mimochodom je stale hore ja uz neviem co mam robit

mia1112
12. sep 2015

@lenkamatus dokonca mam pocit ze kazdym
Dnom je horsie...zaciatky neboli take zle...ak rano sa zobudi o 5-6 tak si pis ze dudka konci v puse...

lenkamatus
12. sep 2015

@mia1112 ach ja tiez som nechcela sa uz k dude vratit ale neviem teda ci toto stoji zato...keby viem kolko to bude trvat ...ale dlho takto nevydrzim lebo to je na porazenie....

lenkamatus
12. sep 2015

@lenkamatus neviem co mam robit uz....ja som z toho tiex riadne nervozna mala sto krat dostane na zadok kym zaspi...cize ani ja ani ona niesme spokojne...

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 no co kedy ste vstavali ?

mia1112
13. sep 2015

@lenkamatus ahoj prave som ti chystila napisat aj ja;) dnes az neuveritelne ale 7:50! Takze zatial sa drzime, dokonca dobru naladu ma zatial....vy ste ako na tom?

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 my zle o 23 30 zaspala a o 5 50 bola hore

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 akoby vobec nebola unavena

zm79
13. sep 2015

@lenkamatus necitala som vsetky prispevky, ale moja rada je - vratit sa k dudliku. Ved to nie je asi pre nikoho dobre, ked mate vecer stres az do polnoci. Ja som "oddudlikovala" 3 deti, a jedno viem urcite. Keby som vedela, ze to bude take v pohode, tak nemam vobec stres, ci vobec dudlik davat. Ale aj dieta musi byt na to pripravene v spravny cas. Moja najstarsia mala 1,5 roka a pol rocneho surodenca s dudlom. cize som sa bala, ze jej este nevysvetlim, ze ona uz nie a brat ano. raz nam dudel padol do jazera, jej sme povedali, ze ho dala kacke a bolo. 1 vecer trochu dlhsie zaspavala. Druhe dieta malo 2,5 roka, ked sme zrusili dudel na spanok. a nebolo to na 1.krat. aj sme ho chceli uplatit hrackou 😉 ale tiez nepomohlo, tak do 2,5 sme to tahali. a tretie dieta ho zahodilo same 😉 ako vidis, 3 deti rovnakych rodicov a vzdy inak. Tak sa neriad kamaratkami, ale svojou malou. na spanok je to uplne v pohode, ved je to este babo 😉

hamca
13. sep 2015

@lenkamatus no neviem, ale ja by som sa asi tiez k cumliku vratila a nechala to na nu. Ja som sa uz pri detoch naucila, ze niekedy sa my rodicia snazime deti tlacit do niecoho, na co nie su pripravene a len robime vsetkym stresy. Dieta si pride na to same. A som to tiez takto robievala, ale pri odplienkovani starsej som sa to rozhodla zmenit. Stale sme ju skusali odplienkovat a ona uplna ignoracia, vsetci uz krivo pozerali, ze aka velka a ona este plienky a potom mala skoro 2,5 roka, povedala ze ju nechce a bolo, plienku som jej uz nikdy nedala a ona sa vobec nepocikavala, take dokonale odplienkovanie. Tak som si povedala, ze uz do nicoho nebudem tlacit a pockam si na nich.
Inak a spat k cumliku, ja to robim tak, ze mala zaspi a ja jej ho vytiahnem z pusi, aby jej to nekrivilo zubky.
Drzte sa

mia1112
13. sep 2015

@lenkamatus tak dudka prave vratena! 2 hod sa snazila zaspat, po 35min placom prebudenie....dala som jej dudku, otocila sa a spinka uplne v klude dalej

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 odpadnem

kristinkahugo
13. sep 2015

@mia1112 z vlastnej skusenosti. Naša mala do 4,5 roka . Do skolky ho nenosila lebo sa hanbila. Plus plienka mojkacka ktorú ma dodnes a to ma 8,5 roka. S tou dudkou mi uz tiez išla na nervy a tak dom si vymyslela dudkovu vilu. Povedala som jej nech dá dudku na parapetu a nech si zazela co chce a ze vila si dudku zoberie a prinesie jej darček. Ja som na to trúba zabudla a ona chudá tam dávala dudel a pýtala si barbie s krídlami . Az raz som to vymakla a vmomente som volala manželovi nech kúpi barbie 40e. 😢😢Ale fakt to zafungovalo a odvtedy si uz dudku nepýtala.
Syn zas ju vypľul do záchoda ked mal asi 2 a náramne sa na tom zabával ze ju spláchli. No ved chlap.

astonka
13. sep 2015

@mia1112 no ja som sa nevratila...no len vydržat...odučala som ked bol mladši od tvojej mal nejak 2r.aj 3mes...bol odplienkovany aj zubky už boli vonku - kedže duda ho velmi ukludnovala...dotoho odučania dostal hnisavu angínu -chcela som sa vrátit ale zvladli sme to...u nas sa spanok nijako nezmenil kedže spavala zle vždy...našiel si nahradu takeho maca na spanie....

lenkamatus
13. sep 2015

Ja som mals dudu uz v ruke ale navratila som ju ale mysim ze na noc dam ☺☺☺

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 a ako prebehol den? Pytala si potom dudu?a teraz vecer si jej dala???

mia1112
13. sep 2015

@lenkamatus cez den nic vobec si nepytala. Dohoda bola za ked vstane musi nechat dudku v posteli ona odide a vrati sa ked pojde vecer spat. Po kupani sa pytala ci uz dudka prisla, kukli sme a dudka bola v posteli a zaspala za 2min...som presvedcena ze som spravila dobre. Nebola pripravena a pride jej cas este

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 aj my sme vratili akurat pekne sama zaspava snad sa jej to podari...tiez nelutujem skusime neskor odudlovat...

mia1112
13. sep 2015

@lenkamatus ozvi sa ked sa opat rozhodnete...verim ze nam to pojde lepsie! Tak krasne sny!

lenkamatus
13. sep 2015

@mia1112 aj vam krasne sny...som zvedava na noc este heh

lenkamatus
7. okt 2015

@mia1112 ahoj no co ako dudel mate na spinkanie stale?? Nezahodili ste ho znovu ?? My zaspavame s dudinkou stale, obcas cez den si na nu spomenie ale nejako ju zabavim....