Dokedy ste mixovali stravu?

my_kids_my_love
12. jan 2018

Ahojte mam dve deticky dvojicky zajtra maju rok a papaju mi vzdy len mixovane neviem ci to tak ma byt aby rocne deti papali len mixovane dokedy ste detom mixovali stravu a ako ste naucili papat nemixovane? Dakujem za radu

beky1813
12. jan 2018

Do cca 7 mesiacov, potom uz popucene a po 8 mesiaci normalne kusky

lucia147852
12. jan 2018

Moja bude mat za chvilu rok a tiez na normalne najedenie sa obed taky ze vsetka zelenina do hladka pomixovana a masko mozu byt aj kusocky ale podrtene robotom. Inak chlebik pozuje normalne kusky aj ovocie.

siska53
12. jan 2018

@my_kids_my_love malemu do roka a pol-20mesiacov,ale do toho uz papaval aj nemixovane. Dcerke do 13.m. Lebo ta chcela,aby jedlo vyzeralo ako nase,mixovane odmietala.. Inak by som.tiez dlhsie,lebo mali neskoro zuby a napr.maso nechcela potom jest,lebo ho s 2zubmi nevedela pozut..

siska53
12. jan 2018

@my_kids_my_love a naucili sa normalne bez problemov,aj ked mali dost dlho mixovane..

my_kids_my_love
autor
12. jan 2018

@beky1813 mne chlebik tiez pekne papaju sami hryzkaju ale obed ked im popucim vadia im kusky musi to byt dohladka rozmixovane inak ich napina

my_kids_my_love
autor
12. jan 2018

@siska53 ja som cakala kym budu mat zuby aspon 5 skusala som ale nechcu mi papat tak ale uz pomalicky ich musim ucit zuby maju vedia pozut

deti95060810
12. jan 2018

moje staršie deti mix. stravu ani nikdy nejedli - nikdy som im to nerobila. Niekedy je na škodu deťom mixovať., zvyknú si nato a odmietajú bežnú resp. popučenú stravu.

kvetinka75
12. jan 2018

nikdy som nemixovala, vždy nakrájala na drobné kúsky alebo vidličkou roztlačila.

kuriatko84
12. jan 2018

To je co za napad mixovat stravu? To som nikdy malej nerobila. A prve zuby mala az v 10 m.
Pevne nervy pri oducani.

danusskaaa
12. jan 2018

Cca do 7 mesiaca hned ako mal 4 zuby papa kúsky. Mixujem len hovadzinu lebo to by zul hodinu.

alice.jant
12. jan 2018

Aj Ja som maximalne tak popucila trochu vidlickou, a od zaciatku jedna kusky, nemixovala som.

slimstar
12. jan 2018

vela mám mixuje, mne sa ešte drhne s chlebom a popučené nechce a o hlade ho nenechám

kvetinka75
12. jan 2018

nechcem nikoho uraziť ani podceňovať , kritizovať alebo čosi podobné, aby si to niekto zle nevysvetlil, ale keď vidím čo dnes niektoré ženy pri deťoch ,,vystrájajú,, ja sa ani nečudujem že sú s nimi potom problémy - nechcú poriadne jesť, odučiť sa od plienok, sú arogantné, agresívne, neposlúchajú. Niekedy si rodičia sami na seba chystajú búdu do budúcna svojim prílišným ,,rozmaznávaním,, detí. Netvrdím že u nás bola všetko super a dobré ale bol to rodič kto určoval základné pravidlá a dieťa určité veci muselo rešpektovať. Ono sa to začína od narodenia, čím viac okolo detí skáčeme a uľahčujeme im niečo, čo ani netreba, tým viac sa nám to môže vypomstiť a v budúcnosti vyvolať problémy. Viem že každý chce pre svoje dieťa len to naj, ale prílišné uľahčovanie a zjednodušovanie vecí je niekedy na škodu.

lenka1993
12. jan 2018

Nikdy som nemixovala.nakrajala na drobno a pucila vydlickou. Ani ma nenapadlo mixovat jej stravu. Potom sa kasne naucila vsetko si v ustach poprezuvat a nemala problem prejst na normalnu stravu a to mala prvy zub az 8 mesacna.

willino1
12. jan 2018

mám tiež dvojky... teraz 2,5 roka... čím skôr začať skúšať pevnú stravu treba... moji už v roku pevnú stravu jedli (niežeby nemali radi aj pekne pomixovanú 🙂 ) ... najskôr začať dávať popučenú a potom malé kúsky... niečo mäkké a hlavne to čo majú naozaj radi a keď sú naozaj hladní a budú ochotní sa s tým trápiť... nechať ich sa s jedlom aj dlhšie "hrať " nech ho okusujú, žužlajú a až po dlhšej dobe dotlačiť mixovanou stravou ak zjedia málo... inak dieťa aj bez zúbkov vie papať pevnú stravu 🙂 moji išli v 1,5 do kolektívu a už normálne jedli normálne jasličkárske jedlo dokonca sami aj pili z normálneho pohárika... pri mixovanej strave sú naučení dať do pusy a prehltnúť, čo pri kúskoch sa nedá, musia sa naučiť si dať do pusy v puse popučiť a potom prehltnúť... keďže chlebík si vedia pohrýzť (takže princíp poznajú) naťahuje ich z toho, že sú zvyknutí obed len do pusy a prehltnúť a teraz to nejde... možno by som ešte vyskúšala dať na obed aby aj videli (ako ten chlebík) že je to v jednom kuse a nevyzerá to ako mixované tak im naservírovať trebárs úplne do mäkka uvarenú mrkvu (inú zeleninu) a na tanierik nakrájané na kolieska aby videli kus jedla a že ho treba pohrýzť ...

zinica
12. jan 2018

Moji tiež veru už hádam v 8-9mesiacoch jedli normálnu stravu a to bez zubov. Začala som tycinkami varenej zeleniny, aby sa im dobre držali a boli dostatočne mäkké (cviklu, mrkva, petržlen,..) od hádam 19-20mesiacov jedia pekne lyžicou a už zvládajú aj polievky. Už v roku sa sami najedli, aj keď to bol riadny svincik, no kŕmila som ich iba keď sme sa niekam ponáhľali. Ja som však zanedbala pitie, pijú iba z fľaše so slamkou, pohár na seba vzdy vyleju, bola som lenivá ich prezliekať po každom pití a teraz má čaká tiež riadna fuška, aby som sa tých slamiek zbavila 🙁.

bibistec
12. jan 2018

Maju zuby? Moja ako rocna mala.dva horne tak je rozdiel.ci maju alebo nie
Ja by som.nestrewovala pride ich cas ak ich napina mixuj meboj sa nikto.dospely neje mixovane. Moja do 3 rokov mixovame ale ona mala problem.so svalmi tak preto

lealei
12. jan 2018

My mame 10m.a ziaden zub co stym?aku stravu?

michaella94
12. jan 2018

Ani ja som nikdy nemixovala....od zaciatku len popucene...v roku mi uz jedli obaja vsetko ako srtotovniky...teraz ma mladsi 1,5 roka a papa sam niektore jedla...napriklad jogurt kasu....tiez m davala asi od 8m nakrajane jedlo na kocky a nechala maleho sameho jest...urcite uz nemixuj a davaj kusky y potom drobci nemali problem s kusanim a jedenim...inak deticky pozuju aj bez zubkov moji nemali ziadny problem...

michaella94
12. jan 2018

@zinica no ja pri starsom napodobne teraz ma 3,5 roka a uz pije pekne ale pri mladsom si uz davam zalezat a v roku a vedel napit s pomocou...stale mu drzim pohar lebo by sa cely olial 😂

luckarisko74
12. jan 2018

Ja som nemixovala nikdy popucila som len vidlickou....tiez si myslim ze pozuju aj bez zubov....starsi mal 9mesiacov ked mu vysiel prvy zub a mladsi 15 mesiacov....to by jedli mixovane pomaly do dvoch rokov keby na zuby cakam.....

aklutam
12. jan 2018

ja som dlho mixovala,a čo. ....tiež mi zjedla hocičo aj pokusala,ale polievky chcela mixovane inak ju napinalo a nechutilo jej to.keď som chcela aby sa napapala tak som jej ich mixovala a všetko popapala.a nejak to potom prišlo samo že som jej začala pucit a teraz už papa krásne.nestresuj sa,ked to tak chcú tak mixuj.

katriona1
12. jan 2018

prikrmuji od 4 mesícu a celé mixované mel asi 5 dní, potom jsem postupne mačkala, po 6 mesíci, už jedl normálne celý hrášek, kusy brokolice, nakrájené maso a testoviny a první a zatím jediný zub mu vyšel po 7 mesíci, za týden bude mít 8 mesícu a už si dává jídlo sám do pusy
starší dceru jsem začala prikrmovat od 6 mesícu a taky jsem po chvíli mačkala, od 9,5 mesíce jsem jí dávala treba bramboru na kostičky aby si jedla sama a od roka se sama krmila vidličkou a jedla pevné jídlo
nemyslím si, že je potreba s mačkáním čekat na zuby, čím dýl se mixuje tím víc si na to díte zvykne, ale zase jednou se to naučí každé, takže když vám to nevadí tak mužete mixovat

katriona1
12. jan 2018

@lealei takovou jakou díte zvládá, jenom kvuli tomu, že nemá zub mixovat nemusíš, oni mají dost silné dásne a to jídlo, si dokážou spracovat, když chtejí

evittam
13. jan 2018

@my_kids_my_love Neboj, normalne sa naucia jest aj nemixovamu stravu. Synovi aj dcerke som mixovala minimalna do 1.5roka. Vsetko je v poriadku, vedia normalne jest, nic im nechyba a ani sa im nič nestalo.😉 A nič som ich "neoducala", proste postupne som prestala mixovat. Bud rada,ze sa napapaju.

evittam
13. jan 2018

@kvetinka75 Mixovanim stravy rozmaznávam deti?😂😂😂

marcelatje
13. jan 2018

Moj syn ked zistil ze strava moze mat aj inu ako tekutu konzistenciu uz mixovane nechcel. A cim vacsie kusy, tym lepsie 😁😁😁😁 ale niektorym detom to trva dlhsie, viem si predstavit ze ak by mi dieta grcalo len preto ze v strave ma kusky a napina ho z toho tak mu po pomixujem, ved raz sa nauci

my_kids_my_love
autor
13. jan 2018

@evittam to si myslim aj j pride t sano ked sa naucia a budu sami chceit papat skusam im pomali ale napina ich a chcem aby papali len tazko som ich naucila papat tak budem mixovat dokym to pojde deti su dost nudre na to aby vedeli sa sami naucit postupne prezuvat aj vacsie kusky

vhlave
13. jan 2018

Nikdy som nemixovala. Len pucila

my_kids_my_love
autor
13. jan 2018

@kvetinka75 kazdy ma na to svoj nazor len nechaprm preco by mali byt deti arogantne a agresivne aj v inych veciach ja napriklad doteraz musim uspavat mixovat aj vsetko ale som sama na dve deti ktore su pre mna vsetko tak nejak im to ulahcit musim a rozmaznane koli tomu niesu