Dokonalé - nedokonalé detičky

edita84
29. okt 2009

Ahojte
možno je to zlý názov témy ale iný sa mi nezdal dobrý

Mám 2,5 ročnú krásnu dcérku ktorá nemá ľavú ručičku od predľakia. zatiaľ som sa tu nestretla s nikým s takýmto osudom.

prosím ozvite sa ved aj vám príde vhod porozprávať sa s niekým kto chodí v takých koľajách ako vy.

sonicka25
29. okt 2009

Ahoj,moj mladsi brat(23-rocny) ma priatelku(20rocnu) ktora ma ties ruku len do predlaktia tak ako tvoja dcerka,lenze u nej je to prava ruka 😉 Ak mozes,posli mi e-mail adresu a ja ti poslem jej foto 😉
Je to velmi mile dievcatko a je velmi samostatna a silna osobka,mam ju velmi rada... 😵 Akurat studuje na vyske,je velmi uspesna a dobra vo svojej profesii 😉

sue
29. okt 2009

Moja kolegyňka nemá ľavú ruku od prelaktia a je to úžasná šikovná baba, mám ju veľmi veľmi rada. Viem, že to nemá veľmi ľahké - nepoužíva protézu pokiaľ viem, pracuje s počítačom a tak,takže to má zložité, ale mne samej trvalo asi 4-5 stretnutí než som si všimla,že ju nemá 🙂

Ona neviem odkedy ju nemá, či od narodenia alebo tak...nikdy sme sa o tom nebavili,ale je zžitá s tým a inak je to veľmi pekná dievčina 🙂

Držím palce tvojej dcérke, nech sa jej s tým dobre žije... čo jej Boh vzal na rúčke, vynahradil jej to inak 😉

edita84
autor
29. okt 2009

diki moc za povzbudenie a áno dal jej bystrosť a krásu.
🙂

simonka99
29. okt 2009

Ahoj edita84,ja sice osobne nikoho nepoznam,ale zijem v Anglicku a mame tu detsky kanal v televizii, kde maju sympaticku moderatorku,ktora tiez nema jednu ruku od predlaktia.Velmi sa mi paci,ze nikdty si to nemaskuje,nema protezu a verim tomu,ze aj vsetky deti,ktore ju vidia v telke,tak ju vnimaju uuuuplne v pohode.Mas nadhrenu dcerku a zelam vam vsetkym kopec stastnych chvil 🙂

sirinka
29. okt 2009

edita ja mam zase kamarata....ten sa narodil s pravou rukou od lakta kratkou a deformovanou, vystudoval pravo a je po kazdej stranke uplne v pohode...
ale viem, ze rozpraval, ze v detstve to lahke nemal...takze prajem vam aby vasa beatka bola silna osobnost, ktoru len tak hocico nezlomi a nebude mat strach ist za svojimi cielmi...

edita84
autor
29. okt 2009

Ďakujem za povzbudenie, zatiaľ nás nepostretlo veľa zlého lebo malá si vie získať ľudí. som rada že ste sa ozvali

edita84
autor
29. okt 2009

sonicka dostala som fotečku a je to zlaté dievča a prajem jej aby bola šťastná s tvojím bráchom.

lencici
29. okt 2009

ahoj môj manžel ma kolegu ktorý tiež nemá ruku od predlaktia...a je zvárač...v pohode si šoféruje a ma aj svoju rodinku...

edita84
autor
1. nov 2009

Ahojte ďakujem za reakcie a dúfam že sa mi ozve ešte viac maminiek so skúsenosťami aby sme sa o to mohli porozprávať.
dakujem

lienka55
1. nov 2009

Editka ja nepoznam nikoho a ani som sa nestretla s nikim kto by mal nieco podobne,ale chcem ti iba povedat,ze ste s manezlom silny ludkovia,ked dokazete taketo veci zvladat a brat s nadhladom.Obdivujem vas!!!!!!
Kazdy mame nieco,niekto to ma lahsie,niekto tazsie.
Vedeli ste co vas caka ,ked si bola este tehotna?Preco a co bolo dovodom,ze Beatka ma rucicku taku aku ma?

Drzim vam palce,aby ste sa nestretli s negativnymi odozvami. 🙂

dididi30
1. nov 2009

ahoj editka 🙂
mas krasnu dcerku, ma krasne copiky 😵
ja som mala kamosku, tiez mala takuto ruku a je z nej uspesna podnikatelka 😵 ma krasne deti, suprovo vydata za fesneho muza 😉 takze nieje o com 😉 😵
klobuk dole....len tak dalej 😉 😎 😵

edita84
autor
1. nov 2009

Ahoj lienka nie nevedeli sme že nebude mať ručičku ale aj keby sme to vedeli nechali by sme si ju ved je našim vytúženým dieťaťkom. dôvod nám povedali to že ked bola ešte velmi malinká v mojom brušku tak sa jej ruka zamotala do šnúrky čo trčí z placenty nie pupočnej.

dididi ďakujem za pozbudivé slová vážim si ich

blau
2. nov 2009

Moja sesternica nema lavu ruku, teda ma, ale taku zakrpatenu taky pahylik. Pamatam sa, ked som bola mala mala aj protezu, ale nepouzivala ju. Je velmi sikovna, bystra, mudra. Teraz je uz vydata a ma krasnu zdravu dcerku.
Prajem Vela zdravia a stastia 😉

elize
2. nov 2009

edita Beatka je velmi krasne dievcatko.
My mame na vyske dvoch mladych profesorov, chlapik nema obe ruky a dievcina jednu od zapastia. Su to velmi prijemni a inteligentni ludia. Clovek by povedal, ze budu zatrpknuti a daju nam na skuskach riadne zabrat, ale vobec to tak nie je 🙂 Ale hlavne ich vobec nevnimam ako handikepovanych ludi. Myslim, ze je to tym, ze sa oni sami nepovazuju za handikepovanych 😉

lusana
2. nov 2009

Beatka je nádherná

edita84
autor
2. nov 2009

Ďakujeme

marosko08
2. nov 2009

editka ahojte.ja osobne nikoho nepoznam,kto ma tento osud,ako Vy.ja mam kucerave vlasy od malinka a bola som v triede medzi detmi ina a posmievali sa mi do ,,kuceravych oviec,,ale ja som si z toho vela nerobila.moja sestra ma materske znamienko od hrudnika cez celu pažu bordovej farby a tiez bola svojim sposobom ina,tiez sa jej smiali.ale nechcem Ta tymto akosi zarmutit,len Ti chcem napisat,ze mamina nas vzdy podrzala a my sme,ake sme a nemali sme nijake vacsie komplexi. mate krasne dietatko,ktore je urcite Vasim anjelikom,preto urcite pre nu urobite vsetko pre to,aby sa vzdy citila dobre a prijemne medzi ludmi.drzte sa papa.kata

edita84
autor
3. nov 2009

Presne tak decká vedia byť veľmi kruté vysmejú aj za to že máš iné gate.
Ale snažíme sa našu malú učiť ubrániť, možno to vyznie surovo ale bud veľkou papulkou alebo ručne stručne. no nechcem aby bola nejaká bitkárka ale nejak sa to vyrieši. ja poznám riaditeľku v škôlke do ktorej som ju prihlásila a ona nám povedala že už mali detički čo nemali ručičku a zatiaľ nebol s tým problém lebo nazačiatku sa to vysvetlí a potom je to už v pohode.
Najhoršie je to ked malé dieťa je zvedávé čo a prečo a rodič to nevysvetlí ani nás nepoprosí aby sme mi vysvetlili a odtiahne svoje dieťa že sa s malou nemôže hrať.
tomu vravím primitívnosť.

dai
6. nov 2009

edita,
ja teda neviem co nazvat hendicap - ale toto mi ako handicap nepride... nepozerala som si tvoj album, vidim v svojom okoli ale vela ludi ktori ruku nemaju, mam kamarata so zakrpatenym rastom, mala som velmi dobreho kamarata bez nohy ( jemu ju amputovali kvoli chorobe ) - vsetci tito ludia su sebaisty a v tom co robia uspesni - a teraz ked rozmyslam tak im to fakt boh asi vratil na sikovnosti, lebo su vsetci velmi sikovni...

to s tym vysmechom maju baby pravdu - ja si pamatam ze u nas v triede sa primitivy vysmievali aj detom ktorym odstavali usi, ktore mali ine sustaky ako sa nosili... v puberte je jedno kto si a ako vyzeras, aj tak mas pocit ze si ten najhorsi a najskaredsi na svete... neviet edit - podla mna tu zalezi len natom ako malicku vy vychovate... primitivov mozes stretnut kdekolvek - ten pripad co popisujes patri medzi extremy - skor ten clovek sa zachoval ako handicapovany ( ktory odtiahol dieta ) - normalny clovek nieco taketo nespravy, len nejaky zakomplexovany divny...

ak malu budete podporovat v zdravom sebavedomom vyvine, mozno budete musiet odpovedat na viac otazok ako ini rodicia, v kazdom pripade je chybajuca rucicka nieco s cim sa da normalne zit, vykonavat vsetky cinnosti, vobec nebude obmedzovana... a hlavne ked to ma od narodenia, tak aj jej samej to bude take prirodzene ze to ani nikto iny pomaly vnimat nebude...😉

edita84
autor
6. nov 2009

Tak áno malej je to prirodzené a aj nám ďakujem ti za príspevok a ani mi to neberieme za handicap, mi jej ručičku voláme čuly a minule starká povedala jaj moja čuly a malá ju napomenula nie babi to len ja mám čuly ty máš ruky. mi jej hovoríme že je to ok a ona je takto dokonalá a milujeme tak ako je a to čo donesie budúcnosť to sa uvidí ale jedno je isté rodinu bude mať stále za sebou.

edita84
autor
8. nov 2009

dnes sme boli na pohotovosti lebo na malú padol vešiak a poranilo jej to hlavičku naklusali sme tam celý od krvi a manžel bez topánok len bosý a v krvavom tričku ja s malou na rukách zabalenú narýchlo do jej paplonika od krvi jasne. ale nič vážne len tá ranka sa spravila tam kde je menšia žilka a preto toľko krvi teraz už spinká a je dobre.

simonka99
8. nov 2009

edit zelam Beatke skore uzdravenie 🙂

edita84
autor
9. nov 2009

ďakujem 🙂

cestovatelkaandrea
9. nov 2009

Edita podla mna neexistuje ziadne nedokonale dieta 🙂 kazde dieta je krasne a svojim sposobom unikatne. Niektore maju od Boha nadelene to, druhe ono. Tvoja dcera je krasna (inak prajem skore uzdravenie) a urcite bude svoje okolie rozveselovat ako sa len da, ci uz ma rucku po laket alebo nie.

Citala som si aj to s tym posmievanim a je to bohuzial tak. Su tu aj taki obmedzeni ludia. Mne ked sa stal uraz v dospelosti a hrozilo mi ze nebudem moct hybat lavou rukou, tak niektori ludia nechapali ako mohol moj manzel vtedy este priatel ostat so mnou... je to smutne ze je to tak, ale aj to je zivot

zaria
14. dec 2009

Edi, dnes som prezrela Tvoj album a az na 4. foto som si vsimla, ze tvoja prekrasna babika nema rucicku, absolutne som si to nevsimla, lebo som si vsimala jej vellike okane, milujem deticky s velkymi kukadlami. Tvoja dcerka je absolutne dokonala!! Je krasna!! Moja neter na gympli , mozem povedat je kocka, vybera si chalanov, stale mi hovorila o jednom , aj foto mi ukazala, ozaj pohladny chalan, stale o nom vravela, aky je fesak, vtipny, mily... az po nejakom case spomenula, ozaj, nema jednu ruku.... absolutne zanedbatelna vec, vraj sa onho zaujima viac dievcat..tak niet co riesit...myslim, ze sa absolutne nemas nad cim trapit, je naozaj krasna....a tie kukadla!!!

edita84
autor
14. dec 2009

zaria dakujem a dúfam že moje dievčatko sa stretne veľa takýchto dobrých ľudí ako ste vy všetkým dakujem za vašu podporu 🙂

strapco13
15. dec 2009

ediat..nie je to handicap..stavaju sa bohuzial aj horsie veci ☹ ..ale pokial je to dietatku vysvetlene v skorom veku a je vedene k tomu, ze napriek chybajucej casti je uplne normalne..tak z neho vyrastie zdravy sebavedomy jedinec
len k tomu, ze malu ucite branit sa papulkou..to schvalujem, ale k tomu aby sa branila rucne strucne..na to velky pozor..na sidlisku kde som vyrastala, bolo jedno dievcatko, tiez jej chybala rucicka od predlakia..nemali sme ju radi, ale nie z dovodu, ze jej chyba ruka ale preto, ze bola agresivna, mala bezna nezhoda medzi detmi //napr o kyblik, loptu a pod/ a uz po nas hadzala veci a bila nas..myslim ale ze to je hlavne vychovou..takze nech sa vie branit ale pozor aby to neprerastlo na agresivitu...mimochodom, minule som tu slecnu stretla..ma dietatko, krasne zdrave aspon na prvy pohlad /len presli okolo mna, takze viac hodnotit neviem/

edita84
autor
16. dec 2009

atrapco máš pravdu o tom bití sa ale u nás to neprerastie lebo jej bolo vysvetlené aby sa biť nezačala len ked ju bijú vtedy sa bránila, zatiaľ to pochopila dúfam že sa to nezvrtne 😉