Doporučíte mi jasle v Bratislave, prípadne v Pezinku?

sylvie
15. jún 2007

Ahojte kocky,
mohli by ste mi prosim napisat ake mate skusenosti s jaslickami v Bratislave, pripadne v okoli (Pezinok). Viete mi nejake odporucit? Hladam hlavne take, kde mi drobca zoberu aj na 2 dni v tyzdni na cely den.
Napiste mi prosim aj ak mate nejake zle skusenosti a cokolvek co vas napadne, napr. ako to tam funguje, ake velke deti beru, podmienky a pod.
Vopred dakujem za odpovede.
🙂

katka120
17. máj 2011

Ahojte, chcela by som dať dcéru do jasličiek, keď bude mať 6 mesiacov. Vie mi niekto poradiť-odporučiť jasličky v Petržalke, s ktorými má skúsenosť. ďakujem

puclik77
18. máj 2011

ahojte mamicky, ja by som vam len chcela poradit, aby ste urcite nedavali deti do jasliciek Fialocka!!!! (jaslicky blizko Patronky sice v tichom a krasnom prostredi rodinneho domu, mili a zlati majitelia, ale nic nestoji za to, aby vase dieta skoncilo so 40 stupnovymi teplotami a imunitu tak, ze bola podla vysledkov krvi takmer nemeratelna!!! Moja mala tam chodila 2tt z dvoch mesiacov a uz treti mesiac ju davame zdravotne dohromady. Viac detailov vam viem napisat, keby ste mali zaujem vediet viac.

janna_1
14. jún 2011

tak vlastna skusenost s jaslami na Robotnickej ... klasicke jasle, ako za starych cias, chudobne vybavene (nemaju tam ani cd prehravac, aby mohli detom pustit detske pesnicky ..., ), v triede od 16 - 18 deti, povinne je oblecenie jaslislickove, fasovane vzdy v pondelok, nesmie mat pri sebe svoju hracku, ani na spanie. Ucitelky - sestry su vo veku pred dochodkom, takze o nejakych inovaciach v pedagogickom zmyslani pochybujem, PObyt na vzduchu je to, ze deti vyvedu na balkon a tam sa pomotaju. Hygiena - prebalovanie, stalo sa a ni raz ze sme cely viked liecili bolavu ritku, aj ze nam ho odvzdali pokakaneho. Uz sa nastastie pyta a stiha to rano doma do serbla. Strava - vypisany jedalny listok, taky echt klasicky (vianocka s kakaom, puding s keksom, vyziva s keksom, nikdy som tam za ten rok necitala ze by mali jogurt, cereali, ovocny tanier !!! a raz som mala tu cest ochutnat puding a ten bol tak neskutocne presladeny!!! ) Ovovie, tiez chudoba, na pitie zarabane sirupy. A chorobnost? tak o tej skoda pisat. Sustavne moraxela, hemofilus, streptokoky. ATB skoro kazdy mesiac a po 2 mesacnej liecbe doma a nastupe v pondelok (prezliekali sa s nami 2 zasoplene ukaslane deti a bez problemov ich zobrali do triedy) uz vo stvrtok opat sople a to pritom ma syn imunitne vysetrenie za 1. Momentalne riesim prestup syna. uz ho tam odmietam davat a to su mestske jasle s platbou 290 e mesacne + dalsie vydaje akoze sponzorsky zoznam - nosit utierky, papierove vreckovky a ked je mdd alebo mikulas, priniest 16 ks rovnakych sladkosti a pod. + samozrejme vlastne plienky, (co nie je malo, ked si porovnam sukromne s uplne odlisnym vybavenim, a hlavne aktivitami, atd za 380 e, Viem ze sukromne opatrovatelske centra mi nezarucia ze nepochyta bakerii od vymyslu sveta, ale to co sustavne "nakupi" na Robotnickej a dokolecka je na zaplakanie. Velmi dufam a verim ze zmena prostredia a menej deti v kolektive, mu prinesie len pozitivum. A co sa tyka psychiky syna, zo zaciatku boli problemy, plakaval, zvykol si, jednu ucitelku lubi, na nu sa vzdy tesi ale ako nahle je tam ta druha, odmieta ist do triedy a place, krici ze ju nelubi ze ona krici ... a samozrejme posledny gol, maly sa hral doma a popri tom si nieco rozpraval a zrazu: ty jedno nechutne decko, to som este nevidela. skoro mi oci vypadli. od nas to nema ani z ihriska, jedine z jasli ... ked som sa ho pytala ze ci tak niekto hovori tak ze hmm a kto? tak len sklopil zrak a nereagoval. samozrejme ze to nemuselo byt myslene na neho, alebo na ine dieta, mozno vramci rozhovoru uciteliek, ale taketo vety medzi deti nepatria!

nemate nahodou niekto skusenost s centrom Zamok hier?

janna_1
14. jún 2011

@janna_1 jooj a este taka oblubena cinnost uciteliek, hromadne kremovanie tvariciek deti!!! zivna poda pre prenasanie bakterií. Vyslovene som ucitelky ziadala aby mi syna nekremovali a aj tak mi ho nakremovali ☹ . prestali ho kremovat az ked kazde rano im bolo povedane ze si neprajem jeho kremovat!

evina313
14. jún 2011

necitala som reakcie, len chcem pochvalit jaslicky v Dubravke - svetielko. maly mi tam chodi od aprila, ale len do buduceho mesiaca, kedze uz ma 3 roky.
vyborne ucitelky, z toho jedna je logopedicka, pekne velke vnutorne priestory / vonku vsak dost slabe 😖 / stale maju nejake akcie, divadielka v skolke, maly sa mi tam uzasne rozhovoril uz vie 2 basničky 😀 / doteraz nerozpraval! / ja som velmi spokojna. a cenovo su to asi jedny z tych najlacnejsich, 303 bez stravy.
jedinu nevyhodu v tychto sukromnych vidim v tom, ze platim mesacne plnu sumu ci chodi, ci nechodi. vynimkou je ze platim len udrziavaci poplatok 80 eur ak dieta nechodi 20 po sebe nasledujucich dni. ale to sa nam este nepodarilo 😉 v septembri ide do statnej skolky, tak som zvedava ci nebudem lutovat

puclik77
20. jún 2011

@emjee ahoj, ja mam velmi negativnu skusenost s jaslami Fialocka!!!!! Ak chces napisem viac, ale tam by som uz svoje dieta nikdy v zivote nedala!!!!

zeleny_cajik
20. jún 2011

Ahojte, má niekto skúsenosti s jasličkami MiniWonderland v Dúbravke? Mám pozitívne info na svetielko, ale tam už nemajú miesto ☹
Na Wonderland som nenašla žiadne referencie, ocením každú info. Ďakujem.

evina313
20. jún 2011

osobne nemam, ale mam tam 2 kamaratky, co tam mali deti - ale v skolke. ta jedna je spokojna a ta druha odisla, lebo dosla o kopu penazi. plati sa tam 2 mesiace vopred. Maly napokon skoro vobec nechodil, kedze bol stale chory. chory - nechory, platis.to vidim ako jedinu nevyhodu. nakoniec mu lekarka odporucila nechodit do kolektivu, takze zopaar mesiacov mali zaplatenych zbytocne, nevratili nič.a neviem, ci neplatitli aj nejake peniazky za zrusenie zmluvy. za 2 mesiace ti to robi okolo 700 eur, alebo tak nejak. Bohuzial, nikdy nevieme, ako budu reagovat nase deti v kolektive. mne je maly chory pravidelne kazde 3 tyzdne. ☹ odkedy zacal chodit do jasiel.
inak celkovo si skolku chvalia.
v kazdom pripade, ci je to skolka, ci jasle, odporucam poriadne si precitat zmluvu pred podpisom.

cicus13
23. jún 2011

@beruska.zuzanka ahoj 🙂 poznáte tú škôlku ? a neviete koľko sa tam platí ?

cicus13
23. jún 2011

@mcela ako to dopadlo ?

beruska.zuzanka
23. jún 2011

@cicus13 ahojky posielam info do IP 😉

zeleny_cajik
24. jún 2011

@evina313 ďakujem za info... no ten nenávratný paušál, to sme vedeli, ale pokiaľ viem, je to tak už všade. zmluvu samozrejme poriadne prečítam, ale bude mi to asi houby platné, záujemcov majú dosť aj bez toho, aby sa im niekto rýpal v zmluve 😖 tak dúfam, že to malý zvládne....

cicus13
26. jún 2011

Ahojte koľko dopredu sa treba hlásiť s dieťatkom ?

bleelka
26. jún 2011

Ahojte, viete mi, prosim, odporucit nejake dobre jasle na trase Slovnaft - Aupark (medzi tymito dvoma lokalitami, aby sme to mali po ceste z jednej prace do druhej a nemuseli zachadzat niekam daleko)? Vdakaaa

tomaseva
28. jún 2011

@puclik77 Tiankina mamina, rad by som vedel viac detailov co sa tyka zdravotneho stavu vasej dcerky a dosledkoch jej kratkeho pobytu v nasom centre lebo mne ste po tom ako bola dlhsie chora len oznamili, ze ma slabu imunitu a doktorka jej neodporucila kolektiv. Bol som prekvapeny a mrzi ma, ked som si vo fore precital vase komentare a rady mamickam aby do Fialocky deti urcite nedavali. Mame centrum plne deti, ktore su zdrave a nebyvaju casto chore, samozrejme v kolektive je vzdy vacsia pravdepodobnost nakazy a prenosu infekcii na deti ako ked je samo doma. Rodicov ale vzdy upozornujeme, ze prve 2 tyzdne az mesiac po nastupe do kolektivu, zvyknu byt deti chore, lebo nemaju tak vybudovanu imunitu, ktoru casom ziskaju, vo vacsine pripadov bez vacsich problemov, to sme povedali aj Vam. Nevedeli sme, ze Vasa Tianka u nas tak velmi ochorela a velmi nas to mrzi, lebo nic si viac nezelame ako zdrave a stastne deti, ale asi to suvisi s jej slabsou imunitou. Mame vlastne dieta priblizne v jej veku, ktore travi s detmi v jaslickach kazdy den a nebyva chore, podobne ako dalsie male deti okolo 1 roku. Nikdy vedome nedrzime chore deti v centre aby nenakazili ostatnych ale niektore virusove ochorenia sa prejavia az po case a tam staci par hodin ktore deti spolu stravia v kolektive a prenosu nezabranite. Napriklad ako ovcie kiahne, ktore sa u nas nedavno vyskytli. Prinieslo ich jedno dievcatko z nemocnice a prejavia sa az vyrazkami ale to po niekolkych dnoch a medzitym sa rychlo roznasaju. Prenieslo sa to na vacsinu deti v centre, ale deti v tomto veku to nastastie znasaju pomerne dobre a je to ovela menej rizikove ako v dospelosti, nikto s tym nemal problemy a deti to uz maju aspon za sebou. Celkovo udrzat chorobnost v centrach, skolkach a skolach na minime, vobec nie je jedoduche a je to jeden z najvacsich problemov s ktoym sa pri nasej praci stretavame. Ak zistime, ze dietatko byva castejsie chore, ma zrejme oslabenu imunitu a snazime sa odporucit rodicom navstevu imunologa, tam niekedy pomozu vhodne vitaminove doplnky a stav sa zlepsi. Tianka bola ale u nas len kratko, asi 2 tyzdne, takze sme sa k tomu nedostali. Pre niektore deti nie je zo zdravotneho hladiska kolektiv vobec vhodny a lekari ho ani neodporucia. Aj ked je to skoda lebo dieta v nom ovela rychlejsie napreduje, uci sa a prospieva to jeho socializacii a zacleneniu sa do spolocnosti.
Tianke zelame vsetko dobre a hlavne aby bola zdrava, snad sa niekedy stretneme na Beinej oslave a uvidime ako vyrastla 🙂, s pozdravom
majitel detskeho centra Fialocka

seminkads
28. sep 2011

ahojte maminky, chcem sa vas spytat ci neviete o nejakych jaslickach v blizkosti ruzinova(najlepsie nemocnice)kde beru deticky od 8mesiacov a maju otvorene cca od 6:30 do 19:30 bola by som vam velmi vdacna

wivian
8. okt 2011

ahojte,
ja by som prijala vase skusenosti a nazory na jasle detskekralovstvo
dakujem

megann7
19. okt 2011

Baby chcela by som vás poprosiť o info na neaké jasle bud Pezinok, Sv. Jur, alebo Bratislava okolie ružinovskej nemocnice. Ako sa dá s nimi dohodnuť ak nechem dávať dieťa do jasli každý den a kedy je naskorší príchod do jasli a tak . dakujem za jažde info .

lenkazilava
17. feb 2012

Ahojte, aj ja som hladala dobre jasle v BA a nasla som! Nakoniec som malu 1,5 rocnu teraz od januara dala do jasliciek anjelik.eu a zatial nelutujem. Dobry kolektiv uciteliek, staraju sa a kazdy den presne viem co robili, co papali (vytlacaju jedalnicek kazdemu rodicovi na cely tyzden), maju pekne 2 dvory, stavali aj snehuliaka... Myslim ze vidim na malej ze starostlivost je dobra, lebo tam uz chodi rada, nijake place a chodi dobre unavena takze vecer uz nevymysla 🙂 Este je tam kratko tak potom este napisem viac.

mimikas
21. máj 2012

mate niekto nejake nove skusenosti s jaslickami Fialocka? My sme tam boli dnes pozriet a dost sa nam tam pacilo, zarazili ma vsak negativne hodnotenia. A nemate niekto nejake skusenosti s jaslickamy Babyrelax v Dubravke?

jaslicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
clarita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
clarita
24. júl 2012

Ahojte,
skúste pozrieť môj profil a možno ás osloví.
Vďakáááááááááá

clarita
24. júl 2012

Skúste pozrieť môj profil a možno Vm pomôže v rozhodovaní
Vďaka

clarita
25. júl 2012

@megann7 Dobrý deň,
budeme v Rači, to máte po ceste, info cez IP. Ďakujem

stacinka
27. júl 2012

Maminky, ake mate skusenosti s jaslickami na Smrecnianskej v Bratislave?: http://www.detskekralovstvo.sk/vismo/dokumenty2...

simmi80
30. júl 2012

Babulky nejaka dobra skolka na Palisadoch od 2r.?

bibap
24. aug 2012

Ahojte kocky, my sme s nadsenim chodili k pani Kovacovej do Mini-jasiel. Brali sme ju ako druhu mamu nasej Emmky, mala ju uplne miluje. Kedze sme ale z Dunajskej Luznej a do Petrzalky mame hodinu v zapche tam a hodinu v zapche spat, rozhodli sme sa ju dat blizsie k domu. Pani Kovacova ma teraz jedno miesto volne od septembra.
Je mi to strasne luto, ale tie zapchy su brutal, takze sa musime s pani Kamilou rozlucit. Pomaham jej aspon takto, ze davam do pozornosti, ze ma miesto volne a budem rada, ked sa podari nejake dalsie babo najst.

sharmana
26. aug 2012

ja mám vynikajúce skúsenosti s doc Zelena hviezdička, odporúčam, dcérku tam mám vyše roka, nízka chorobnosť a velmi príjemná atmosféra, malý kolektív... je to v Prievoze, v rodinnom dome 🙂 ak by mi tento štát preplácal príspevok na starostlivosť dlhšie než do 3 rokov, určite by som ju tam nechala až do 5 rokov 😉