Doporučíte mi jasle v Bratislave, prípadne v Pezinku?

sylvie
15. jún 2007

Ahojte kocky,
mohli by ste mi prosim napisat ake mate skusenosti s jaslickami v Bratislave, pripadne v okoli (Pezinok). Viete mi nejake odporucit? Hladam hlavne take, kde mi drobca zoberu aj na 2 dni v tyzdni na cely den.
Napiste mi prosim aj ak mate nejake zle skusenosti a cokolvek co vas napadne, napr. ako to tam funguje, ake velke deti beru, podmienky a pod.
Vopred dakujem za odpovede.
🙂

maaja
20. jún 2007

sylvie - dobry napad s otazkou ;) aj ja som zvedava na odpovede !

sulamith
21. jún 2007

ahojte,trosku som patrala 😉
amikol.s-n
jaslicky-safarri
mini-jasle
detskekralovstvo

...mozno tam toho mate aj viac,tak si pozrite co ponukaju,kolko sa plati...
maaja,ty uz musis ist do prace?To je skoda,lebo Marek ta velmi potrebuje.Ale samozrejme chapem maminy,ktore naozaj nemaju na vyber. Tak vas pekne pozdravujem a spravne si vyberte 😉

danii
21. jún 2007

... ja poznam len zirafu v ruzinove 😉

lodia
22. jún 2007

..ja poznam, skor moja dcerka viacej 🙂 jasle v Dubravke, som spokojna s pristupom a pod...len tie choroby ☹

sylvie
autor
22. jún 2007

lodia, prosim ta ako sa volaju tie jasle?

mne sa podarilo zatial zistit, ze jasle Zirafa beru deti na minimalne 3 dni v tyzdni, cena je potom alikvotna cast z celomesacnej tarify..
jasle Atlantis v Raci uctuju rovnaku cenu, ci je dieta v jasliach 2 dni alebo 5..
jasle Harmancek v Pezinku beru na akukolvek dobu, cena je 100 Sk za hodinu (ked dieta chodi praviedelne, cize kazdy den tak je to len 30 Sk), vraj ak by chodil pravidelne, tak sa vieme dohodnut na lepsej cene..

lodia
25. jún 2007

sylvie,

vola sa to detske sukromne zariadenie, cenu si mozes dohodnut, ak dieta na pol dan, tak 5 000, ak cely den, tak 6 000 mesacne, da sa aj na hodiny platba...
treba sa porozpravat a dohodnut, k cene treba pripocitat aj stravu...
skus blizsie pozriet debatu v casti Ba 4, regiony, tam sme sa rozpravali s jednou babou..ak ta este nieco zaujima, tak IP

sylvie
autor
26. jún 2007

lodia, dik.. pozriem..

tilly
19. júl 2007

baby a opatrovatelky neviete poradiť? a čo je lepšie, dať dieťa k opatrovateľke, alebo do škôlky?

sylvie
autor
19. júl 2007

tilly, ja by som radsej dala dieta opatrovatelke, ale to by musel byt niekto znamy, alebo by mi niekto z mojich znamych musel niekoho odporucit s kym ma skusenosti..
jasle maju zase tu vyhodu, ze dieta je v kolektive a to moze dietatu dost dat, ale pri nich je zase nevyhoda, ze tam moze kazdu chvilu chytit nejaku chorobu..
vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody..

tilly
19. júl 2007

hej, má to výhody aj nevýhody, neviem, keby boli jasle, ktoré sa dajú platiť na hodiny, lebo ja by som niekedy potrebovala celý deň, ale od 10tej do 19tej, inokedy len od 10tej do 12stej... piatky vôbec nie, ja to mám strašne rozhádzané, niekedy nemusím ísť do práce celý týždeň inokedy budem musieť makať od rána do večera a ešte aj víkendy... tak fakt neviem

sylvie
autor
20. júl 2007

vacsina jasiel bohuzial ma presne stanovene od kedy do kedy beru deti a tiez vacsinou len na cely mesiac..
ale urcite sa najdu aj take jasle, kde by ste sa vedeli takto dohodnut, napr. jasle Hamancek v Pezinku, odtial mi pisala, ze by sme sa vedeli dohodnut. mozno aj u vas v okoli sa nieco najde..

tilly
20. júl 2007

a koľko sa tak platí na hodinu? lebo jedna taká služba tu je, len platí sa stovku na hodinu, to sa mi zdá dosť...

sylvie
autor
21. júl 2007

tilly, to je bezna suma.. aj v tom Pezinku tolko beru, ak ide o jednorazove opatrovanie.. pokial dieta chodi kazdy den cely mesiac, tak je to vraj len 30 Sk na hodinu.. a pokial by sme sa dohodli na nejakom pravidelnom opatrovani, napr. ako som ja chcela, ze dva dni v tyzdni pravidelne, ze by sme sa vedeli dohodnut na lepsej cene.. ze vsetko je o dohode..

babulka
20. aug 2007

Ahojte, tak ja aktualne riesim tuto otazku. Uz dlhsi cas spekulujem, co s drobcom, ale kedze v robote su strasne zlati, dovolili mi pracovat na ciastocny uvazok, tak sa s manzelom pri Matikovi striedame. Ale uz asi nebudem moct dlhsie "zneuzivat" dobrotu zamestnavatela, roboty je dost, a vsteko si pri svojom povolani zas vziat domov nemozem.
Zvazovala som, ci opatrovatelku alebo jasle, ale asi vitazia jaslicky. Opatrovatelky nevedia, co pytat, pritom su to mlade zaby, studentky a tvaria sa ako vystudovane guvernantky s anglickymi certifikatmi 😒
Pozerala som ponuku jasli, chcela by som mensi kolektiv, nasla som jedny super na Kramaroch, ale to je zas strasne daleko, aj ked ma to tam laka aj kvoli anglictine. Ale su dobre jaslicky aj tu v petrzalke, na Bzovickej ul., ale tam je zas do 20 deti, co sa mi zda dost, hlavne kvoli chorobam. Urcite dam Matika zaockovat proti pneumokokom este pred vstupom do jasiel.

sylvie
autor
20. aug 2007

babulka,
ked som pozerala na internete jaslicky, tak som hladala aj pocet deti v skupine.. samozrejme nie vsetky jaslicky to tam maju uvedene.. tieto jaslicky mali na nete uvedene tieto pocty:

Detske centrum Atlantis, Raca... 6-8
Detske kralovstvo, Nivy... max 15
Klaudia - Domcek, Pod. Biskupice... 7-8
Little Angel, Kramare.. max 8
MS Lienka, Gorazdova... max 15

Vsetky okrem Klaudia-Domcek mali uvedenu aj anglictinu.. Viac sa mi toho nepodarilo zistit, lebo som v tom nepokracovala, kedze som sa nakoniec rozhodla, ze dam maleho do jasiel az na jar (kvoli tym chorobam), takze mam este kopu casu.. ked chces mozem ti poslat na mail taku tabulku co som zacala robit..

babulka
20. aug 2007

sylvie, to by bolo super, poslem IP s mailom 🙂 dakujem. Ja sa tiez bojim tych chorob, ale asi vela neporiesim, kedze do jari uz asi nebudem moct zostat doma ☹ A opatrovatelku - hm, hm, hm. Iba ak by tu niekto poznal a odporucil dobru milu dusu, inac inzeratom neverim 😖

sylvie
autor
21. aug 2007

babulka, presne ako pises, neverim inzeratom, tiez by som brala len taku opatrovatelku, kt. by mi niekto odporucil..
a keby som nemala na vyber ako ty, tiez by som dala maleho uz teraz do skolky..
a nemas za co.. ako som pisala, je to len take rozrobene..

jaja25
23. aug 2007

Ja som dala malých do jasiel Mravček. Platí sa 7980Sk, ale berú aj na 1,2,3dni do týždňa a potom je cena adekvátna tomu. Ak si tam dáte 2 deti ako ja, tak máte 10% zľavu. 😉

babulka
26. aug 2007

baby, tak som si bola vyzdvihnut dotazniky da jasliciek Koralky (na Bzovickej ul.), zaciname v polovici spetembra pomalicky, postupne, najskor rano na hodinku - dve, tak, aby sme do dvoch tyzdnov uz boli ako-tak zabehnuti. Mam z toho trosicku strach, ale Matik to zvladne urcite (to skor aby som ja zvladla 🙂 ), len sa bojim tych chorob, kedze zatial este nebol chory. Nebojim sa takych tych beznych detskych, ale skor horsie, vaznejsie, ktore zvyknu poprinasat deti nezodpovednych materi, ktore daju aj chore decko do kolektivu, len aby nemuslei zostat s nim doma (mam skusenost vo svojom okoli, kde kamaratkina cderka chytila takeho pneumokoka, ze jej useli operacne vkladat do usiek dreny a poelazli si v nemocnici dva tyzdne, a to len kvoli jednemu decku, co tam takto nakazilo este par deti... 😠 )

sylvie
autor
26. aug 2007

babulka, tak drzim palce.. ja sa tiez bojim tych chorob.. ja dam maleho az na jar, vtedy je ich vraj menej.. a asi do toho pezinka, teda dufam, ze uz budeme byvat dovtedy v modre..

inac tie nezodpovedne matky, co daju deti do skolky chore, by som dobre prefackala.. minule tu niekto pisal, ze jedna matka prisla na rodinnu oslavu s 3 detmi, kt. vsetky mali ovcie kiahne.. 😲 to je uz chore..

teraz ma napada, ked ucitelky vidia, ze dieta kt. prislo do jasiel je chore, neposlu ho domov?

verulka
26. aug 2007

sylvie mali by 🙄 ale casto to nerobia.V nasej skolke som zaznamenala vyrazny pokrok v tomto smere. ale niekde na to kaslu. Poznam rodicov, co rano nadzgaju dietatu paralen, aby stiahli teplotu a bachnu ho do skolky. 😠 V jasliach by to malo byt prisnejsie.
Babulka, matik to krasne zvladne, ako ho poznam, bude sa mu pacit 😉

sylvie
autor
27. aug 2007

verulka, dik za odpoved.. nemam slov na takych rodicov.. 😠

tilly
15. sep 2007

baby, tak teraz som začala riešiť tie jasle, chcem to len na rok a tri dni v týždni, možno 4, ale skôr tie tri, ale najskôr od deviatej, skôr sa do BA určite nedostaneme, viete poradiť? teraz listujem zoznam jasiel, ale neviem, podľa čoho mám vyberať?

tilly
15. sep 2007

babyschool čo hovoríte na toto?

emjee
21. jan 2009

mici2009 • Dnes o 09:44
(Príspevok bol upravený adminom, lebo nebol v súlade s pravidlom Nevkladaj kontaktné údaje firiem)
Ahojte,

chcela by som Vam odporucit sukromne jaslicky v Podunajskych Biskupiciach v Bratislave. Tohto casu moja dcera tam uz konci, lebo nastupuje do skolky. Tieto jasle navstevovala 15 mesiacov a bola som s nimi nadmieru spokojna. Su rodinneho charakteru, o deti sa stara byvala ucitelka v MS spolu s manzelom a poobede s detmi. Tiez ma na vypomoc jednu alebo dve dievcata - studentky.
Chorobnost za 15 mesiacov tam bola minimalna! Moja dcera vymeskala za ten cas dokopy mozno 3 tyzdne! Cena je primerana pomerom v BA, podla mna este najlepsia! Jaslicky sa nachadzaju v rodinnom dome so zahradou. Je to tam super a mozno tento odkaz niekomu pomoze svoje dietatko zverit do opatery, ktora pre moju dceru bola velmi dobrou nahradou za domace prostredie!

Kontakt: klaudia-domcek

kudlynka
24. feb 2009

Ahojte maminky,nepotrebujete opatrovanie pre svoje deturence?

emjee
22. máj 2009

tehula • 37tt • 20. máj 2009 o 22:31
(Príspevok bol upravený adminom, lebo nebol v súlade s pravidlom Nevkladaj kontaktné údaje firiem)
Ahojte, nakolko sa pomerne zavratnou rychlostou mnozstvo statnych predskolskych zariadeni a jasli rusi zo dna na den, no aj so sukromnymi jaslami je to neiste... poprosila by som vas, aby ste mi vypichli, ktore z danych zariadeni, co sa mi podarilo vybrowsovat, su este aktualne. Mozte pripojit vasu skusenost a zaujimalo by ma, od akeho veku beru deticky, pripadne aj prevadzkova doba a priblizny cennik. Nasla som totiz webstranky len niektorych.

Mini jasle Rutinka Bratislava
Detské centrum Ambrova Bratislava
Centrum starostlivosti AAK Bratislava
Jasle u Žirafy Žofie Bratislava
Jasle Wonderland Bratislava
Detské centrum Bilíkova Bratislava
Detské centrum Bradáčová Bratislava
Jasle Bzovícka Bratislava
Britská medzinárodná škola Bratislava
Jasle Čajkovského Bratislava
Detské centrum Rozprávkovo Bratislava
Jasle Fedáková Bratislava
Detské centrum Babyland Bratislava
Detské centrum Fialôčka Bratislava
Jasle Hollého Bratislava
Jasle Javorínska Bratislava
Jasle Jelšová Bratislava
Detské centrum Anjelik Bratislava
Detské centrum Kaméliová Bratislava
Jasle Safarri Bratislava
Detské centrum Srdiečko Bratislava
Jasle Letná Letná 5 Bratislava
Detské centrum Felix Bratislava
Detské centrum Happy Days Bratislava
Domček - Klaudia Zachová Bratislava
Detské centrum Minikin Bratislava
Jasle Palkovičova Bratislava
Detské centrum Svetielko Bratislava
Detské centrum Kľúčik Bratislava
Jasle Plickova Bratislava
Mravček - Vlasta Kindji Bratislava
Kačiatko - Katarína Opluštilová Bratislava
Jasle Rádiová Bratislava
Jasle Robotnícka Bratislava
Detské centrum Hipoškôlka Bratislava
Detské centrum Atlantis Bratislava
Detské centrum Fantasy Bratislava
1. SOS - Stanislava Kotúčková Bratislava
Mini-jasle - Kamila Kováčová Bratislava
Jasle Tbiliská Tbiliská 2 Bratislava
Detské centrum Vavilovova Bratislava
Detské centrum Stromček Bratislava
Detské centrum Vihorlatská Bratislava
Jasle Západná Západná 1 Bratislava
Súkromná MŠ a jasle BAMBI Bratislava
Detské kráľovstvo Bratislava

Dakujem za radu

sisa2
29. máj 2009

my chodime na robotnicku, takze tie su urcite 😀 a na 100% nie su na kramaroch na jelsovej - kedysi tam robila mama a zrusili ich.

sisa2
29. máj 2009

co sa tyka robotnickej, my sme spokojni, i ked su to klasicke mestske jasle. otvorene su tusim od 06:30 - 17:00 hod, mesacne platime 190 eur (pokial mas dieta v jasliach, dostavas aj rodicovsky prispevok). v pripade, ze maleho odhlasime do 8:00 hod, tak sa odrataju peniaze za stravu, co je na den 0,99 eur.
deticky beru myslim od 6 mesiacov, mozu byt tusim do 4 rokov (kedze je teraz nariadenie, ze skolkari "musia" mat k 31.08. 3 roky ... nam chyba 12 dni 😠 ).
ak by ta nieco zaujimalo, kludne sa popytaj.

gabca78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz