Doporučíte mi jasle v Bratislave, prípadne v Pezinku?

sylvie
15. jún 2007

Ahojte kocky,
mohli by ste mi prosim napisat ake mate skusenosti s jaslickami v Bratislave, pripadne v okoli (Pezinok). Viete mi nejake odporucit? Hladam hlavne take, kde mi drobca zoberu aj na 2 dni v tyzdni na cely den.
Napiste mi prosim aj ak mate nejake zle skusenosti a cokolvek co vas napadne, napr. ako to tam funguje, ake velke deti beru, podmienky a pod.
Vopred dakujem za odpovede.
🙂

zuzanecka17
29. aug 2012

ahojte maminy, ja doporucujem vo vrakuni (pri cintorine ruzinov) skolku Sovicka, maju velku zahradu, vlastnu kuchynu, mily personal, aj cena je pristupna.

littlemonkey
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dcchobotnicka
24. okt 2012

Milé maminky, pozrite si nás profil, možno vás osloví ;)

espania
25. okt 2012

Dobrý deň, pokiaľ máte záujem o cudzojazyčné jasličky, pozývam Vás k nám do MŠ Espania na Kozej ulici 25

clarita
31. okt 2012

Milí rodičia, v BA Rača sme otvorili jasličky pre ďeťúrence v peknom RD s vlastný dvorom. Ak by ste mali záujem
o bližšie info, kudne sa ozvite a rada zodpoviem Vaše otázky, poprípade, si pozrite našu web stránku
Tešíme sa na každé dieťatko.

rough
12. nov 2012

@lenkazilava ahoj, este mas malu v anjelikovi? Ja prave vyberam jaslicky a tieto na mna zaposobili. Si s nimi spokojna? Vdaka za kazde info, moj drobec by tam siel ako 15 mesacny.

katka008
22. nov 2012

Ahojte, aj ja hladam jaslicky niekde v Ruzinove, cca od 17-18 mesiacov. Mate skusenosti. Dakujem

weronika187
23. nov 2012

@rough @lenkazilava ahojte maminky, chcem sa aj ja spytat na jaslicky anjelik...Boli sme sa tam pozriet a tiez som mala fajn pocit, no na nete som nasla len negativne referencie :( Tak poradte, najlpesie su osobne skusenosti.... Dakujeeeem 🙂

rough
23. nov 2012

@weronika187 nuz, my tam od januara nastupujeme, tak potom budem vediet napisat🙂 popravde, to, co bolo vytknute v dvoch negativnych hodnoteniach, nam neprekaza alebo tak dokonca vobec nie je ( nasla som len stare reakcie) a pre nas maju zatial viac vyhod ako nevyhod. Rozhodla aj sluzba "drive-in"🙂 kde ti babo preberu rovno z auta, a aj ti ho nalozia. Nepodstatna, ale vskutku vychytrala sluzba, najma, ked drobca bude vozit manzel🙂

weronika187
23. nov 2012

@katka008 ja som citala niekde na nete velmi dobre hodnotenia jasliciek "Adikin domcek", ale vraj nemaju netovu stranku a funguju na odporucani...Aj niekde tu na MK vo fore o tom pisala jedna holka, pacili sa mi jej referencie, no pre nas je to od ruky, kedze v Ruzinove... ak na ten link este natrafim, urcite napisem 😉

weronika187
23. nov 2012

@rough jeeeej, aj my by sme mali nastupit od januara 😉 Polohu maju super, len par metrov od manzelovej prace a aj ja dokonca s mhd tam dokazem byt do 10-15min... Len tie hodnotenia ma trosku hnevaju.... 😖

rough
23. nov 2012

@weronika187 jeejda, to budu malicki spoluziaci🙂 tiez ide k lienkam, predpokladam🙂 ake hodnotenia si citala? Ja som nasla len na forum.rodinka a tu na mk, a ziadna z vytykanych veci mi nepride tak strasne, resp i opravnena. Je normalne, ze je vopred dohodnuta vypovedna lehota, tiez penale, je sice vyssie, ale vsak treba platit nacas, kazdopadne, ako jedna z mala jasli maju zvlastne sluzby pre rodicov, priestory su...no ako v starom meste, ja to mam tiez 2 zastavky busom z prace a mm po ruke (je to tak na pol ceste medzi nami. Pani riaditelka mi prisla pri zmysloch, vie co robi, ma desiatky rokov skusenosti so skolkami, primerany pocet deti v triede...akurat si sami nevaria, no to zvladneme. Mne sa paci, ze maju samostatne spalnicky s kupelkou, mini deticky maju triedu tiez pri kupelke, obrovske plus je samostatny dvor na stvorkolkovanie ci kupanie sa v lete a aj zahradu na santenie. Z mojho pohladu ovela viac plusov nez minusov. Nevravim, su iste aj lepsie jasle, ale pre nas tak od ruky, ze by som cestovanim do jasli travila hodinu v zapchach...to radsej stravim s malym, ked pon pojdem vcas🙂 ak mozes, hod mi pls linky na tie negativne hodnotenia. Vdaka

weronika187
24. nov 2012

@rough jasne, tiez ide k lienkam 😉 parada, budu kamosi 😀 jedno negativne hodnotenie som nasla tu: https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/kedy-beru-skolky-deticky/
a zvysne (bolo ich viac) boli skor typu, neodporucam tieto jaslicky/skolku, ci uz z vlastnych skusenosti autorky alebo od ostatnych mamiciek 😖 vsak ved uvidime... ale mam aj jedno veeeelmi pozitivne - od manzelovej kolegyne. Chodi im tam syncek (teraz uz ma 2,5 roka a teda je uz pri malych skolkaroch), ale tiez chodil este do jasliciek tam a veeelmi sa mu pacilo, ze tam chodil s radostou a bez problemov 😎 a tak si zvykol na kolektiv deticiek, ze aj ked boli na dovolenke, museli ist do detskeho kutika niekde, aby sa pohral s detickami, co mu chybalo 😀 tak ma to ukludnilo, ze mame take super odporucanie od niekoho konkretneho 🙂 a ona bola nadmieru spokojna, nechce menit, tak dufam, ze sme dobre vybrali... My este zmluvu nemame, tak neviem presne podmienky, ale co sme rozpravali s dcerou majitelky (velmi mila a prijemna), tak tiez mi vsetko prislo oki a normalne....

lenkazilava
1. dec 2012

@rough Ahoj prepac ze tak neskoro, ano malu mam v Anjelikovi a spokojnost aj malej aj nas 🙂 Maju pestry program, dobru stravu a vzdy nam daju z ich cinnosti foto o video aby sme videli co tie nase ratolesti porabali. Mala tam chodi rada, maju fajn ucitelky a pani riadietelka a majitelka v jednej osobe je tam stale a na vsetko dohliada.
Nemali sme zatial najmensi problem.

rough
1. dec 2012

@lenkazilava nevadi, ze neskor🙂 kazda skusenost z prvej ruky potesi. Som rada, ze sme teda zvolili spravne🙂

lenkazilava
2. dec 2012

@rough tak som rada ze aspon toto pomohlo ale mozes byt vazne kludna - skutocne tam maju deticky aj dost majetni ludia takze jednoducho su tlaceni sa vyborne starat 🙂 Ale podstatne je prijemne prostredie, dobre ucitelky a pestre aktivity takze deti sa rozhodne nenudia.
Inak vzdy dbaju na to aby mali v miske nakrajane ovocie a zeleninu a dostavaju aj jogurtiky a robia im aj neslany pop corn...

rough
22. dec 2012

@weronika187 ahoj, tak mi uz mame tyzden adaptacie za sebou a poviem pravdu, moj sa voooobec neadaptoval. Hoc su tam vsetci fakt strasne mili, deticky/spoluziaci su zlate a vyzeraju spokojne, moj robinko vresti len co vytiahnem paty a to je v mojej pritomnosti uzasne sebavedome a priatelske mimino. Po tyzdni dochadzky sme sa dostali len k dvom hodinam bez maminy, ze by tam sam spal zatial vobec nehrozilo. Nuz prvy januarovy tyzden zopakujeme tieto poldne ale potom tam uz proste bude musiet stravit cely den. A k jaslickam, su fakt prijemne. Mozem povedat, ze obe opatrovatelky pri najmensich sa o decka staraju, vsimaju si ci treba prebalit, odniest na zachod, zahraju sa s nimi, polaskaju...atd. Akurat to cerstve ovocie som tam nevidela, ale mozno preto, ze toto su este malicke lienky. Vy co, budete sem chodit?

weronika187
22. dec 2012

@rough ahojky, jasne, budeme chodit, nastupujeme v januari a vtedy mame aj adaptacny tyzden... Len teraz sa zacinam obavat, ci to bude len tyzden 😒 Chceme zacat 7.1, kedze dovtedy sme mimo Ba, kedze som pocitala s tym, ze to pojde hladko 😅 ale chrustik je tiez taka moja prisavka, kde sa pohnem, vsade so mnou (aj na WC 😀 ), tak uvidime, ci ma prekvapi 🙂 horsie bude ak nie a bude to trvat dlhsie...asi bude mat ocinko dovolenku a pojde tam s nim on 😉
inak si ma velmi potesila, ze sa pacilo, aj pristup aj tak celkovo 🙂 drzim palce, nech sa drobcekovi zapaci a rychlo sa adaptuje a budem rada, ak mi napises novinky, ako vam to ide 🙂

weronika187
5. jan 2013

@rough ahojky, chcem sa spytat, ci ste boli tento tyzden v jaslickach a ako sa vam darilo? Robinko tam uz aj spinkal? 🙂 My nastupujeme v pondelok, ale nakoniec s nim pojde manzel, kedze uz musim do prace a okrem ineho nam aj odporucili, aby sme skusili adaptacny bezo mna, tak uvidime... ale normalne mam strach 😒

rough
5. jan 2013

@weronika187 hej, boli sme aj tento tyzden, ale len stvrtok a piatok, len na dopoludnie (2,5 hodky). Prvy den plakal hodinu a tak sa unavil, ze druhu hodinu spinkal, v piatok vraj plakal uz "len" nejakych 20 minut, ale my sme chodili na adaptacku uz aj tyzden pred vianocami a skoncili sme prezvracany a hnackovanym vikendom, take mal z toho stresy. Robinko je proste mojkac a toto odlucenie tazsie znasa. Aj nam pani riaditelka odporucila, aby ho do jasliciek skusil vodit tatko, nuz to v pondelok chceme skusit, ci bude mensi plac🙂 ja do prace na full time nastupujem od 15/1 takze mame posledny tyzden na pokusy. V utorok ho tam chcem nechat uz aj spat. No uvidiiiiime. Ale musim povedat, ze od zaciatku januara tam chodi aj jedno nove male dievcatko a ta je uuuuplne v pohode. Vobec neplacka a je kludnucka. Fakt zalezi na dietatku. Moj nie je vobec zvyknuty na to, ze je niekde bez nas, maximum co bol, tak 3 hodiny u babky, inak furt s nami....preto to ma tazke ...a vlastne aj ja to mam tazke:/

weronika187
6. jan 2013

@rough takze zajtra tam budu dvaja ocinkovia 😀 No som velmi zvedava ako to bude znasat nas chrustik, kedze aj on je taky moj "maznacik", vsade so mnou, dokonca este stale ho uspavam drzanim za ruku..No uz druhy den mu rozpravame, ze pojde pozriet deticky a bude sa s nimi hrat a aj s novymi hrackami, co tam maju a tvari sa celkom v pohodke, aj sa usmeje a potesi, ze tam budu deticky, ale tak jedna vec je rozpravanie, druha realita.... 😅 No a taktiez som aj ja zvedava ako sa mi bude pracovat, ked nebudem s mojim chrustikom... 😒

rough
12. jan 2013

@weronika187 tak ako sa vam zacal prvy tyzden? Nas uz zvlada lepsie, place vraj len chvilku. Naucili sme sa ho len odovzdat vo dverach a ist prec, vtedy place menej, chudatko nase. Ako christopher?

weronika187
13. jan 2013

@rough ahojky, tak prve dni to bolo placu a placu ☹ Manzelovi vobec nedovolili byt s nim v jaslickach, vraj adaptacia tak dlhsie trva a rodic rusi ostatne deti, a tak ho pekne vypoklonkovali von, co sa mi nepacilo 😖 😠 takze vlastne od prveho dna bol tam sam, chudatko male....ale zvladol to, i ked prvy den odmietol papat aj pit, potom sa to zlepsovalo 😅 no a v piatok uz neplakal vobec, len od obedu stale opakoval mama, mama az kym som neprisla (cca 14:30) 🙂 Teraz to uz vsak bude tazsie, kedze doteraz tam chodil tak na 9-tu a od zajtra na 7:30 😒 A inak tiez ho len odovzdavane vo dverach, vraj je to tak lepsie...Tak uvidime... Ale inak videla som tvojho Robinka, ked som bola po chrustika a je zlatucky 😵 krasnucke babo a voobec neplakal, bol uplne v pohodke 😉

mimikas
15. jan 2013

@weronika187
@rough
Ahojte kocky, citam ze mate deticky v jaslickach Anjelik, ako ste spokojne, dajte mi vsetky pozitiva aj negativa, ja o nich uvazujem pre maleho od augusta, bude mat 1r a 8 mesiacov, podla vas su vhodne pre take male tedi a prisposobuju sa jednotlivym potrebam kazdeho dietatka? Dakujem za odpovede.

weronika187
15. jan 2013

@mimikas Ahojky, tak nas chrustik nastupil minuly pondelok (7.1), to mal presne 19 mesiacov a 7 dni 😵 a zatial sa dobre adaptuje 🙂 Pani ucitelky (deticky ich vsak volaju normalka menami) su strasne zlate a vzdy, ked si pridem vyzdvihnut chrustika, tak mi zreferuju, kolko toho spapal na obed a aj mimo obedika, kolko spinkal, co robil, ci aj plakal, no proste vsetko. Dokonca, ked si aj pocas dna zavolas do jasliciek, tak povedia info, co je super 😎 No a myslim, ze sa prisposobia potrebam dietatka - napr. chrustik tam nechcel spinkat, tak ho jedna p.ucitelka nosila na rukach a hladkala, kym nezaspinkal a teraz tam spinka bez problema 😉 co ma neskutocne tesi je, ze kreslia, maluju, tvoria vecicky (dnes napr. modelovali z plasteliny) a hlavne chodia vonku, co chrustik miluje 😀 vcera aj dnes stavali snehuliaka a santili v snehu, takze parada 🙂 ja som zatial spokojna 😉
A este mi napadlo len jedno negativum a to ten adaptacny proces - povodne mal byt manzel s chrustikom v jaslickach (kedze ja som uz musela do prace) a postupne ho nechavat na dlhsi cas osamotene, ale nakoniec to zmenili... ale chrustik to aj tak zvladol 🙂 Uy mi nic take nenapada, ak mas nejake otazky, kludne sa pytaj 😉

rough
15. jan 2013

@mimikas Ahojky, nuz, nam jaslicky plne vyhovuju (moj maly ma len 15 mesiacov). Velkou vyhodou je, ze su od mojej prace vzdialene len par metrov a od muzovej tiez len kusok, takze minimum casu travime presunom za nim, a tiez podla mna tieto jasle pochopili, ze ked sa uz clovek rozhodne dat dieta do jasli, tak je asi pracujuci a tym padom su otvorene v normalnych hodinach a nie od 08:00 do 16:00, to proste pri mojej praci nemam sancu stihat....
Co sa tyka pristupu, tak ja som mohla chodit s malym na adaptacny program, s tym, ze som s nim najprv travila par hodin v jaslickach a postupne som ho tam nechavala sameho, ale toto bol proces dobry pre mna. Riaditelka ma fakt pravdu v tom, ze deti je lepsie "hodit do vody" a zvyknu si. Len ja som nestastna, ked mi ho rano vytrhnu z ruk a nedovolia ani poriadne pomojkat - je to vsak v prospech dietata....myslim, ze weronika187 doplatila na to, ze moj maly mal adaptacny program so mnou a bol preto dost placlivy. Odkedy som ho len odovzdala, place daleko menej ak vobec. Musim povedat, ze chodenie do jasli velmi prospelo v jeho samostatnosti a nezavislosti. Donedavna to bol moj maznacik, odkedy je jaslickar, uz sa vie aj sam zahrat, nejanci ked vytiahnem paty z izby, vydrzi aj s babysitterkou atd. zacal aj papat, kedze deticky v jaslickach papaju, aj sa rozrecnil...avsak, prisla nevyhnutna choroba:/ ale s tym treba pocitat, ze dieta v kolektive bude castejsie chore. Kym bol robinko doma, tak ani raz nebol chory, teraz uz ma druhu virozu....na samostnych jaslickach ocenujem aj pristup opatrovateliek, ani raz sa mi nestalo, ze by som narazila na nevrlu odpoved, pekne sa s detickami hraju, aj sa im venuju. Mile su tam vsetky, od upratovaciek, cez opatrovatelky, ucitelky az po pani riaditelku. Neviem ti povedat, ci sa prisposobuju individualne potrebam dietata, ale kym som s nim chodila na adaptacku videla som, ze jaslickari svoje tety zboznovali, tulili sa k nim, aj ich postiskali, mojho maleho dokonca uspavali na rukach ked nevedel zaspat sam. Fakt su zlate. Chodime tam zatial kratko, boli sme len necele dva tyzdne, preto je to stale taky prvy dojem, no zatial nemozem povedat zle slovo. Paci sa mi, ze tam vzdy vidim upratane, a vidiet, ze ten, kto skolku zariadoval, tak naozaj MYSLEL. Najmensi maju zachody najblizsie - hned pri triede. Spacia miestnost je oddelena a ma vlastnu kupelku, maju vlastnu velku zahradu aj betonovy dvor na trojkolkovanie a bazeny, nikto cudzi na deti necumi, aj na rodicov myslia, pravidelne nas informuju o strave a planovanych aktivitach (tie su skor pre starsie deticky) atd. Ako hovorim, za ten kratky cas sme spokojni.

katuskat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
efiku
20. jan 2013

@katuskat ahojček čítam o jasličkam len sa chcem spýtať ake su najlepšie v dubravke a od kedy beru detičky lebo som sa ocitla vo velmi zlej situácii nakolko nas opustil otecko maleho a ja mam hypotéku a on sa tvári jak keby sa ho nič netýkalo,takže sa budem musieť čím skôr vráttiť do práce ☹ aj ked velmi nerada lebo som s malym chcela byť čo najviac doma a užiť si to ako maminka

mimikas
20. jan 2013

@weronika187
@rough dakujem za odpovede, v pondeliok sa tam idem na obed pozriet a uvidim, ale aj cez telefon sa mi zdali strasne mily takze uvidim zajtra ale zatial mam dobry dojem 😀

mimikas
20. jan 2013

@katuskat ahoj, pozerala som si tie jaslicky na internete a vies mi povedat pribliznu cenu za celodenny pobyt a info ako napriklad aka tam je strava a otvaracie hodiny_ Dakujem pekne