Dvojročná dcéra chce papať sama

natalienkan
30. nov 2013

Mám doma 2 ročnú dcéru a keď nachystám jesť tak ona všetko chytá do ručičky vidličku, ale aj lyzičku a chce sa kŕmiť sama, čo som si myslela najprv, že je dobre a uči sa samostatnosti..... aj sme to skúšali, ale nebolo to dobré riešenie a keď som ju chcela ja nakŕmiť tak to ostalo skôr boj "kto z koho", bol to boj kto nakŕmi skôr koho,či ja dcéru, alebo dcéra stôl, či podlahu....
Má obdobie vzdoru tak to bolo aj s hádzanim všetkého o zem ...už som jej aj dohovarala aj som si počkala pokial ostane viac chladná, lebo som si myslela, že skôr vymýšla ako je hladná a to máme aj pri pitnom režime pokiaľ nevidi dno fľaše pije a pritom vidím, že sa už nalieva nasilu a nevládze...
Neviem, či ju mám nechať a len ukazovať, či pridržiavať, alebo ju mám krmiť ja,aj keď na silu....
Poradťe mi prosim ....Čo je správne....?????

mima4
30. nov 2013

poznam 1,5 rocne deticky, co papaju takmer same..daz pred ne puding... a valaju vsetko lyzickou do seba 😉
Podla mna je prirodzene, ze 2 rocna chce papat sama, takze len ju motivovat a povzbudzovat 🙂

opicaskorica
30. nov 2013

nechaj ju jest samu, nasa mala cez rok, co chcela jest sama. nechala som ju aj za cenu toho, ze bolo vsetko zakydane... teraz ma rok aj 10 mesiacov a jedava uz pekne sama, vsetci ju chvalia a ona je happy (a ja tiez 🙂))

marissenka
30. nov 2013

nasi papali od roka sami.aj ked bolo vsade zo zaciatku bordelu,zaciatky su tazke :D nasa robi to iste...ked sa ponahlam a chcem ju nakrmit,spusti neskutocny rev,hadze sa do zadu...su v takom veku.a skus jej dat lyzicku a ty ju krm druhou.a my sme pri jedeni vyzbrojeni dvoma podbradnikmi,jeden tenky nepremokavy a na nom taky umely,kde sa to vsetko zbiera 😀

tamarka
30. nov 2013

@natalienkan určite ju nechaj aby papala sama, keď tak trošku jemne naviguj do pusiny. To že je zaprasený stol a dlážka, na to by som kašlala. Malá získa veľmi rýchlo obratnosť a bude krásne papať. Určite by som s ňou nebojovala, mohlo by to dopadnúť tak, že bude odmietať papať a to by ťa mrzelo asi viac ako špinavý stol 😉

natalienkan
autor
30. nov 2013

@opicaskorica ja ju necham ake mne vadi ked sucha lyzickou o stol a vsetko od kase ja vsetko hned po nej utieram ...

mimake
30. nov 2013

Ja mam 9 mesacnu dceru a uz teraz chce jest sama. Kazde papanie znamena noveoblecenie a nutnost vybrat vysavac a mop. Ziadne dieta ktoremu sa jedlo ponuka od hladu neumrie. Ja by som ju nechala nech si vsetko rozhadze po zemi, dalsie dostane az neskor. ( napr. Az na večeru) urobis to 2x 3x po sebe a potom si rozmysli ci to da do ust alebo hodi na zem

natalienkan
autor
30. nov 2013

@tamarka ona podbradnik nechce vobec tak jej ho nedavam ja ju nechavam samu ake priatelovi sa to nepaci ze sa s tym hra ci to brble ja som za to aby sa ucila vsetko sama aj ked zacala okrem polievky a privarkov som ju nechala dnes vie pekne drzat vidlicku a uz malokedy sa pichne tak ked si nie je ista tak si dava bokom a pomaha prstekami

bosoriak
30. nov 2013

@natalienkan A ako sa ma naucit sama jest? Myslis, ze vsetky deti zo dna na den zacali sposobne jest? Ved daj na stolicku uterak, na stol igelit a nechaj ju skumat jedlo.
Moja mladsia jedava sama od 10 mesiacov, ano, prve tyzdne bolo zaprasene vsetko okolo, ale od roka sa kompletne sama naje a ja mam pokoj, nemusim ju krmit. Po jedle poutieram ak nieco vykvaplo a hotovo.

Prepac, ale namiesto toho, aby si ju pochvalila a podporila v samostatnosti jej ukazujes, ako to nevie a ako to robi zle, lebo po nej vsetko utieras.
Nemyslim, ze je to spravne, ale tak ty si jej mama a ty rozhodnes o tom, ako vychovavas.

mimake
30. nov 2013

A ked ti vadi ze mas vsetko od kase tak na ukazku ako to vyzera u nas:

barcelona94901
30. nov 2013

@natalienkan
fľašu vymen za pohár ,už je to dosť veľká slečna 😉
a dovol jej, nech sa naučí sama jesť,v školke pri nej tiež nebudeš stáť a utierať po nej 😉 daj jej príležitosť a čas ,ty si sa s priateľom tiež nenaučila zo dna na den jesť a piť,prezliekať ako dospelák..
@bosoriak ti to veľmi pekne napísala

natalienkan
autor
30. nov 2013

@bosoriak ja som sa pytala kedze ma obdie vzdoru a potrebovalamradu a nie kritiku, mne to nevadi ale priatel mi vravi preco ju nechas samu vidis co robi a ty si myslis ze ma to nestveze ja vidim pokroky a on mi povie co ju nechas samu a preco ju radsej nenakrmis vidis co robi z jedlom.... ja ked'vidim ze chce jest sama som aj rada aspon si medzi tym poupratujem kuchynu po vareni vies ked na teba za chrbtom stoji a frfle potom si aj casom prestanes verit a pytas sa sam seba ci si dobry rodic ....
Nemusis hned utocit !

mimake
30. nov 2013

@natalienkan prata to po nej on alebo ty?daj mu precitat nase prispevky snad pochopi.....

zita19
30. nov 2013

@natalienkan Syptaj se priatelovej mamy ci on bordel pri jedeni nerobil. Podla moznosti pred nim, nech sa chlapec pouci. Tvoj priatel, by sa mal zamysliet nad sebou. Co on sa bez bordelicku jest naucil rovno s nastupam do skoly alebo kedy vlastne to zvladol.
Co si mysli ako sa vase dieta nauci jest ked nebude trenovat? Dvojrocne dieta ma uz papat same. Masko nakrajat, oblozit dieta starym postelnym pradlom na eliminaciu skod a nech sa krmi ako vie. Uvidis, ze za par tyzdnov ani svincik okolo nebude.

tamarka
30. nov 2013

@natalienkan neber to ako kritiku. V prvom príspevku o tvojom priateľovi nepadlo ani slovo. Celé to bolo postavené na tebe a na tom, že s dcérou bojuješ............ : Neviem, či ju mám nechať a len ukazovať, či pridržiavať, alebo ju mám krmiť ja,aj keď na silu....
Poradťe mi prosim ....Čo je správne....?????
...... to sú tvoje slová. Až potom si začala písať o priateľovi, že to skor vadí jemu, že je všetko zaprasené.

@bosoriak tiež len reagovala na tvoj prvý príspevok...

bosoriak
30. nov 2013

@natalienkan Potom som to zle pochopila. Z tvojho prispevku nie je jasne, ze ti za chrbtom stoji priatel a frfle. Akurat ked som videla, ze krmis dvojrocne dieta, tak ma trochu nadvihlo 🙂 Takze moja odpoved na tvoju otazku je: nechaj ju jest samu.
S obdobim vzdoru si kazda z nas musi poradit sama, lebo kazde dieta je ine. Ak by to bola moja dcera a povedzme naschval by hadzala jedlo po zemi, tak jej to jedlo vezmem a dostane az bude cas na dalsie jedlo pocas dna. Zoparkrat som to tak urobila, ked mi odmietali jest. Nechces jest obed? Nemusis, najblizsi chod je olovrant o 15:00. Par dni a bolo po odmietani.
Takze ak ide o riesenie rozhadzaneho jedla KVOLI vzdoru, tak si mala trosku inak napisat uvodny prispevok. 🙂

zita19
30. nov 2013

@mimake Nepochopi. Je to asi maco od podstaty. Treba ho zamestnat, nebude mat casu stat za chrbtom a ftflat. 😝

lia16
30. nov 2013

nechapem otazku......nas maly mal od zaciatku prikrmov (6 mesiacov) v ruke jednu lyzicku, ja druhu, on "varil", neskor si zacal triafat sam do pusy, od ca 14 mesiacov papa uplne sam, aj s lyzickou, aj s vidlickou, obidvomi ruckami, ja mu davam - ak sa mi zda, ze je moc hladny a "nestiha jest" este dalsou lyzickou, hlavne polievku, ma "celotelovy podbradnik", z Ikei, uz od sameho zaciatku, co som zistila, ze je jednoduchsie oprat kazdy den podbradnik, ako 8x za den bodycko, gate, ponozky, svetrik, podbradnik, atd, atd.......uz od ca 16 mesiacov si aj natiera sam na chlebik malym priborovym nozikom (dostal taku sadu, normalne chromovu, na koncekoch su zvieratka, tak sa mu to hrozne paci)
pytat sa, ked ma dieta 2 roky !!!!!!!!!!! ci ma jest samo sa mi zda trocha divne, nie????? JASNE, ZE ANOOOOO !
jasne, ze je bordel a omrvinky zametam 4x denne, stol utieram 8x denne a co?! bud chcem z neho vychovat samostatnu sikovnu bytost, alebo nemtaka.....ci? a hlavne, odkedy vie sediet, sedi s nami pri stole na svojej detskej stolicke a papame vsetci spolu, na zaciatku sme ho nakrmili my (bud manzel, alebo ja) a potom bud papal svoje "chrumky", alebo sa len tak hral s nejakym autickom, kym sme sa najedli my, dnes (22 mesiacov) dame na stol vsetkym naraz, zazelame si dobru chut a kazdy papa sam, ak chce pomoct, tak povie.....a je to super !!!!!!!!

kristinaanna
30. nov 2013

@natalienkan ak je tvoj priateľ otec malej, nech ju kŕmi on!, a ty si zatiaľ rob svoju robotu, ak mu to nepôjde, nechá to na teba, a už pri jedení nebude zavadzať 😉
to skúmanie jedla trvá tak najviac týždeň dva 😉
inak moja má 21 mesiacov a niektoré veci je lyžičkou a vidličkou sama, a keď si nakycká, hneď si to musí aj utrieť, lebo inak by ani nejedla 😉 musíme utrieť aj keď mne kvapne z lyžičky 🙂 ale keď je veľmi hladní nechá sa kŕmiť, ide to predsa len rýchlejšie
a na pitie používame len pohár, napije sa a ja odložím, lebo poháre so slamkou len vylievala ( skúmala ako to kvapká, keď ním búcha)
a tiež spolu stolujeme, každé jedlo🙂

natalienkan
autor
30. nov 2013

baby sorry ale je to aj tym ze stale si pripadam ze som zla matka ked vidim ako mi vravi stale niekto ze sa mu nepaci tvoja vychova a mam pocit ze som zla mama ja jej spravim jest a ona mi je aj rukami mne to nevadi pokial sme same a ked uz pride priatel tak malu stale napomina nebrbli to tak potom ako by ste sa citili vy ked ja ju ucim inak a on inak a aj ta dcera. ma s toho chaos

bosoriak
30. nov 2013

@natalienkan Tak vy mate problem niekde uplne inde, nez nejake rozhadzane jedlo. Ty si pre svoju dceru najlepsia mama, aku moze mat. Aj preto, lebo si jedina 🙂
Ostatne si musite vydiskutovat s partnerom, najlepsie nie pred dietatom, lebo z toho je akurat zmatene ked je raz tak a potom inak.

natalienkan
autor
30. nov 2013

@kristinaanna no to buchanie pohara za cielom vyliat mame dnes som jej dala caj a priatel odlej a este odlej a este az tam bola kvapka a ja uz nervy tak ako ju mam naucit pit z pohara otazka na neho a pritom v marci uz z pohara pila a do konca zo skla no vsetko padlo ked som sa vratila domov zo zahranicia a zrazu som bola vo vychove vo vsetkom zla lebo ja som ju to zle alebo moc skoro naucila a ja potom neviem co mam tiez robit pokracovat alebo pocuvnut 😒 tretiu stranu

natalienkan
autor
30. nov 2013

@natalienkan moj priatel stale vravi ze ju mam krmit a ze je mala na to aby jedla sama ano priznavam otazka mozno bola zle polozena ale teraz v tejto sprave vidis ze ani nie lebo ja som chcela vediet kto ma pravdu ci ja alebo otec malej...

fomarik
30. nov 2013

jasné, nechaj ju. Viem, že bordel je bordel ale učí sa samostatnosti. Moja pár dní po druhých narodeninách nastupila do školky a je samostatná úplne vo všetkom. Teda pulovrik jej pomáham obliecť ale sama papá už do 1,5 roka. Tiež som mala jedlo všade- tade po záclonách, na podlahe, aj medzi očami, ale nechcela lyžičku pustiť z ruky a ni za ten svet, tak som rezignovala a postupne sa naučila pekne jesť, aj tanierik si nakloní ked odjedá polievočku. len ju pekne nechaj, nechsa s jedlom "pohrá" a ty si obal nervy čokoládkou 😉

katie555
30. nov 2013

@natalienkan ja by som vobec nekrmila..mne pride mixovanie aj krmenie po roku a pol len skor pohodlnost matky...U nas od 6 tich mesiacov (zacanie prirkmovania) jedla zasadne sama a kusky...Teraz ma 13 mesiacov a uz sme asi 6 tyzdnov dozadu zacali davat lyzicku... Ked trafi trafi , ked nie zje rukami ...
Nehovorim ze bordel nerobi, ale vzdy sa plnohodnotne naje..A uz teraz akonahle zacne hadzat jedlo po zemi, pripadne si davat dole podbradnik obed / vecera konci ...Vybavene ...
by si sa cudovala aka zabava je jest rukami ryzu, ci sosovicovy privarok ...Jedinu vec co ju krmim (a to je hadam jedine co sa necha) je jogurt..
Moja rada - nechaj samu, ved nejako sa musia naucit... a nech sa priatel ide kuknut k hocikomu kto ma 2 rocne dieta...cim skor sa to nauci tym lepsie .. 😀

natalienkan
autor
30. nov 2013

@fomarik dakujem. cokalu si od zajtra. kupujem 🙂

melalex
30. nov 2013

Moja dcerka ma rok a pol a papa uz vsetko sama.Uz aj menej pokyca,niekedy bolo jedlo vsade.Este aj polievku ked je jej uz malo tak ju vypije z misky.

katie555
30. nov 2013

@natalienkan a este - pozri ako sa u nas jedia spagety a ryza...je bordel, mala spinava po usi, ale co - rovno sla do vane ...a neskutocne spokojna

ramzesa
30. nov 2013

Moja nema este ani dva roky a uz dlhsie papa sama, inak by sa nenajedla. Tiez ako pise @katie555 niekedy sa rozhodne vyberat z polievky ryzu a sosovicky rukami 😀 . Vacsinou je vsade okolo nej vsetko zadzabane a jedenie sa povacsinou konci sprchou 😅 .

natalienkan
autor
30. nov 2013

@katie555 keby som ho nepocuvala a isla si za svojim uz davno papa sama a teraz ze pomoc ja som taka blba,baby ze az ale sama si za to mozem co uz teraz sa budem snazit dobiehat, tak nieco vieme ale ppolievky a privarky ci ryrzu nie dufam ze vas dobehneme drzte nam palceky a je pravda ze ja som s priatelom nnebola. a vsetko som financne tahala sama a tak nema stolicku a preto beha vsade z jedlom

stastnamamulka
30. nov 2013

@natalienkan uuuprimne?😉bud stastna prestastna,ze sa tvoje dcera dostala do obdobia,ze chce papat sama....pises,ze neporiadok pri papkani ti nevadi...utries to ako to robia vsetky mamy😀....jediny problem vidim v tvojom priatelovi😖...prepac,ale pripomina mi nasho dedka...tiez sa do vsetkeho "montuje"😝😀...podporuj dcerku v samostatnosti,moj syn papa zhruba od roka,roka a pol sam,je tvrdohlavy ako ja,tiez si neda do toho hovorit😉