Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojročná dcéra chce papať sama

natalienkan
30. nov 2013

Mám doma 2 ročnú dcéru a keď nachystám jesť tak ona všetko chytá do ručičky vidličku, ale aj lyzičku a chce sa kŕmiť sama, čo som si myslela najprv, že je dobre a uči sa samostatnosti..... aj sme to skúšali, ale nebolo to dobré riešenie a keď som ju chcela ja nakŕmiť tak to ostalo skôr boj "kto z koho", bol to boj kto nakŕmi skôr koho,či ja dcéru, alebo dcéra stôl, či podlahu....
Má obdobie vzdoru tak to bolo aj s hádzanim všetkého o zem ...už som jej aj dohovarala aj som si počkala pokial ostane viac chladná, lebo som si myslela, že skôr vymýšla ako je hladná a to máme aj pri pitnom režime pokiaľ nevidi dno fľaše pije a pritom vidím, že sa už nalieva nasilu a nevládze...
Neviem, či ju mám nechať a len ukazovať, či pridržiavať, alebo ju mám krmiť ja,aj keď na silu....
Poradťe mi prosim ....Čo je správne....?????

katie555
30. nov 2013

@natalienkan skus 'zacat' ako my sme zacinali v 6mesiacoch - mrkvu na hranolky - a podjme do ruky a pekne si bude kusat ...skratka vsetko na hranolky ...lyzicka nie je problem potom ...mala napriklad vie co ma robit, len predsalen tak motorika 13 mesacneho dietata este nie je taka aby sa vedela sama lyzickou nakrmit... na vydlicku kolkokrat aj napichne sama a druhou rukou vezme a da do ust ...
vobec by som sa nezaoberala bordelom !! jednoducho bez toho to nie ...ved upratujes ty (tipujem) tak co ?
my si nevieme vynachvalit ze u nas vecere jeme vsetci pokope , od malinka v podstate , nemusime krmit a vsetci pekne naraz..
drzim palce..neboj sa , nikdy nie je neskoro ...

natalienkan
autor
30. nov 2013

diki baby za podporu a za pomoc aspon. viem ze nie som zla mama ....len sa nebat a nechat a trochu. viac pozorovat dieta nie len zakazovat a napominat

sedem
30. nov 2013

@natalienkan suhlasim s ostatnymi, urcite nechat, aj ked zo zaciatku bude viac neporiadku, casom sa to zlepsi, ci si tym prejdete teraz alebo o rok je v podstate jedno, najlepsie je ucit dietatko samostatnosti vtedy, ked si to samo pyta a ma zaujem, pravdepodobne od troch rockov budete chciet dat dcerku do skolky a to uz je neskoro zacinat s ucenim, v skolke uz by sa mala vediet sama napapat, staci lyzickou..Niki dostala lyzicku do ruky cca v roku aj mesiaci-dvoch, najskor sme krmili naraz, teda jednu lyzicku si dala sama, potom nahanala jedlo po tanieri, medzitym som jej dala ja jednu - dve lyzicky a potom zasa ona 🙂 A treba nechat dietatko aj jedlo ohmatat, pre nich je to vsetko nove, potrebuju si to aj pochytat, ale samozrejme, ak bude rozhadzovat a podobne, tak treba usmernit, ze sa to nerobi, u nas ked mala zacala velmi vymyslat, upozornila som, ak nepomohlo, brala som tanier, nasledoval plac a rychlo si uvedomila, ze tak sa papat nema...no a cca od roka a pol papa vsetko sama, aj polievocky, relativne uz mame cisto, len obcas nevie co so sebou a ma zo vsetkeho srandu, tak potom je to aj vidiet okolo taniera... 😀 Vyzbrojit sa trpezlivostou a mozno sa aj vela nasmejete 😉

natalienkan
autor
30. nov 2013

a
@sedem a uz. som sa aj. zasmaia ked ste. pisali o tej srande. nam sa paci ked nieco padne. a hlavne jogurt z lyzicky na. zem ci chladnicku 😉

sedem
30. nov 2013

@natalienkan a tu sme mali veselu chvilku - cukinovu omacku sme si pomylili s mydlom 😀 ale aspon sme sa zabavili 😉

cerez
30. nov 2013

@natalienkan Čo je správne? Máš šikovné dieťa, ktoré chce byť samostatné. Áno, aj za cenu neporiadku. Treba ju v samostatnosti podporiť. Mám doma tiež dvojročného. Neporiadok na stole, na zemi, zababraná stolička. Ešte 4 dni dozadu mi zababral všetko čo sa dalo, ale teraz mi nechce jesť vôbec. Ako by som teraz chcela mať ten neporiadok okolo neho. Aspoň by som vedela, že sa najedol.

dejka77
30. nov 2013

To, ze robi bordel pri jedeni je v jej veku normalne. Aj moja dcera to robi. Tiez vsetko obchytava, chyta jedlo rukami, aj mne na tanieri. Proste to patri k veku. Podla mna je super, ze chce papat sama. Normalne ju nechaj a zabezpec miesto jedenia tak aby sa to dalo lahko upratat.
Ked to priatelovi vadi, nech sa nepozera 🙂 . Aj mne to lezie niekedy poriadne na nervy, predtym mala take obdobie, ze stale vyliala caj alebo vodu na zem, stol. Ale treba si uvedomit, ze je to dieta, nie dospely clovek.

darzneba
30. nov 2013

@natalienkan to je typ dietata, 1 dcera sa nechala krmit, potom syn jedol od roka sam a mam 2 rocnu malu, co papa sama uz rok a nezaspini nic. Je to na dietati, aky ma charakter. Nasa je strasne samostatna, sama sa oblieka, umyva zuby, vsetko

darzneba
30. nov 2013
h2
30. nov 2013

@natalienkan Ahoj, skúsim Ti aj ja poradiť z mojich skúseností. Hlavné a najdôležitejšie je, aby si Ty bola pokojná, nestrácaj nervy kvôli jedlu na podlahe, alebo na stole, o nič nejde. Mňa už nenaštve, ani keď syn niečo rozbije, alebo inak zničí, lebo keď už sa to stalo, tak s tým aj tak nič nenarobím, keď sa budem nervovať. Ak odmieta podbradník, skús používať namiesto toho staršie tričko, ktoré jej pred jedením oblečieš. Ak bojujete o lyžičku, či vidličku, no tak to my sme mali obdobie, keď sme si k jedlu nachystali aj 4 lyžice, syn v každej ruke jednu, ja jednu, ktorou som mu vždy šupla sústo do úst, kým on si naberal a jedna do rezervy, keby náhodou niektorú hodil o zem. Po jedle malý už sám od seba uteká po metličku a lopatku, nechám ho nech si po sebe pozametá, aj keď narobí viac škody, lebo to rozmetá do širšieho priestoru, ale no a čo, nevadí, on zametá, ja mu akože pomáham a pritom to poutieram handrou. Najdôležitejšie sú pevné nervy, netreba utierať stôl po každom fľaku, až po jedle sa uprace. O nič nejde, ber to s humorom a s nadhľadom. (Tiež som bývala nerváčka, ale vedome som to v sebe potlačila a mám oveľa ľahší život.) 🙂

natalienkan
autor
1. dec 2013

@h2 dakujem ti. za radu uz dnes ranno papa sama a. ani si ju v uvozovkach jnevsimam. leno davuam pozor aby si neublizila

culia1
1. dec 2013

Necitala som vsetky prispevky,ale nas maly chcel jedavat sam od roka.a tak ked sa ponahlam, tak som vyzbrojena dvoma lyzickami a pomedzi jeho lyzicku davam aj moju a tak sa naje. A ked sa neponahpame, tak si patricneuzivam jeho samostatnost a samostatnost, citam si popri nom a zasqhujem len ked mrauci. Ten bordel okolo o tom pomlcim, aleco mesiac tak je to lepsie.

natalienkan
autor
1. dec 2013

@natalienkan baby ste velmi zlate chcem vam podakovat za rady a pomoc ranajky namiesto kakaa vo flasy s cumlom chleba. s maslom a syrokrem a pohar caju .....caj vsde len nie v pohariku a syrokrem vsade len nie na chlebiku ale. kja som len dvihala chlebik aby nebehala zo stolicky... lebo my mame iba jedalensku a ked ide idole. tak uz malokedy. pojde naspatked dojedla odtiahla tanier a zliezla isla pri kupelnu a povedala na tricko kde bol flak "mama kako"
a umyli sme sa este som sa opytala ci nejde na. nocnik. lebo je bez plienky

kristinaanna
4. dec 2013

@natalienkan neboj máš šikovné bábo, a čo robíš robíš správne, keď bude tvoj priateľ s malou celé dni doma nech ju vychováva on! ale ty si s ňou a ty určuješ čo môže, čo nemôže a ty vidíš, čo sama zvládne a čo nie, nenechaj si od neho kecať , keď bude s malou 24 hodín denne 7 dní v týždni, tak potom môže do toho hovoriť 😉

azbestica
11. jan 2014

@natalienkan a v com je problem??? ved ked chce papat sama tak nech sama papa, ved to je dobre nie??? je uplne jasne ze jedlo bude vsade ale skor ci neskor sa to naucit musi. Len aby si ti nestalo (co ti urcite neprajem), ze mala ti neskor nebude uz chciet jest sama lebo strati zaujem a ty budes chciet aby jedla sama. ja sa jej ani necudujem ze sa nervaci ked ona chce urobit taky krok k samostatnosti a ty jej to nechces dovolit
nasa chce jest sama a dovolim jej to ja si zoberiem este jednu lyzicku ona sa tam morduje pokial si da par lyziciek a ja ju zatial krmim a niekedy ju necham sa potrapit dlhsie. Na vianoce (to som bola prekvapena) zjedla sama polievku a dokonca bola cista!!! :O 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli