Dvojročná dcérka chce viac babku ako matku

mata2014
7. sep 2015

Ahojte konikarky, mam 2 rocnu dcerku. Manzel si zobral tyzden dovolenky a isli na par dni k svokrovcom. Ked sme u nich, tak dcera zacala viac vsade volat svokru. Ked ju chcem prezliect ci prebalit alebo zobrat si ju a pohrat sa s nou aby si svokra oddychla tak nechce a zacne jacat a len baba, baba. Ked sa zobudi vola mna ale o desat minut ma nechce ale svokru. Baby, co mam robit? Uz som kvoli tomu aj plakala..Doslova ma dcera zacne bit a hnevat sa na mna a mam ist prec ukazuje..dakujem za rady

zuzu7899
7. sep 2015

Obdobie vzdoru

livocka21
7. sep 2015

Tak chodte domov a doma bude vsetko po starom....

bonaqa2013
7. sep 2015

išli ste len na pár dní? Takže tých pár dní musíš prežiť a potom bude zas všetko ako predtým....

moni244
7. sep 2015

@mata2014 tak ju nechaj, nech je zo svokrou, kokso, moja tonrobi od roka, pravidelne, bud, ked sme u mojich rodicov a za mojim otcom, ak nie je doma, tak moja mama a ked tak aj moja sestra je jej dobra, ked sme u svokrovcoch, ja som jej dobra len na uspatie. Furt za vsetkymi a za mnou nie a ani za otcom, proste nas ma cely rok, pravidelne, ich len obcas. Ale zeby som kvoli tomu plakala a stresovala? To urcite nie, ja si tie chvile oddychu vychutnavam a nechavam na svokre/mame/otcovi, nech sa staraju

jaja1979
8. sep 2015

No ja by som bola rada, ze si oddychnem... Ved je super, ze ma k babke dobry vztah, ked ste tam na par dni, neries to, sprav si kavu, vyloz nohy, kup casopis a nech sa dedkovci toacia okolo malej, ked chcu. Kolko rodicov by bolo stastnych, ze sa im niekto o dietko postara... Ja by som z toho tragediu nerobila - aj dieta potrebuje zmenu, nielen sa stale tocit okolo maminej sukne. A ty sa preber a uzivaj si chvilu zivot bez dietata, dokedy sa da, ked sa vratite domov, vsetko sa zase vrati do starych kolaji...

maslenka47
8. sep 2015

@mata2014 sa jej prestan nasilu pchat do zadku, ked ti evidentne dava najavo, ze chce nieco insie. Potom ta nebude bit. A zacni sa zmierovat s tym, ze dieta nie je tvoj pes, aby ta pocuvalo na slovo a skakalo podla toho, ako piskas. Ma to vlastny rozum, vlastne nazory a zaujmy a ty by si to mala respektovat a podla moznosti podporit. Ked sa v zivote nebude chciet venovat povolaniu, co si si ty pre nu vysnivala, tiez ju budes nutit a revat do vankusa, ak sa bude branit?! Chudak dieta.

Najdi si konicky alebo kamosky v tvojom veku a nebudes musiet ziarlit na vlastne decko. Inak sa z toho to dieta bud zblazni, alebo z nej vyrastie individuum, co si v 16tich nevie same utriet zadok a nema vlastny nazor, lebo vzdy to za neho robila matka.

siska53
8. sep 2015

@mata2014 ved to je normalne,nie je s nimi casto..tak si ich chce uzit..aj my ked sme u svokrovcov,tak sme na vedlajsej kolaji,maly si obsadi babku,dakedy aj mala.. A ked su u nas nasi alebo my u nich,tak zas len dedo,prip.babka. Ked sa nam o nich v lete starali,tak tiez boli dni,ze prisla som z prace a kaslali na mna a zas dni,kedy len mna a ich posielali prec.
Sprav si ty svoj program a vybavena vec. Ono je to asi teraz tazke,kedze si cas travula len s dcerou a zrazu nevies,co s volnym casom,ako ho vyplnit...

somavi
10. aug 2018

To sem tam aj moja robí , keď sme s babkou , ma 3 roky . Ale neriešim . Viem , že ma lubi 🙂❤️ A samozrejme aj babku a ono vieš, ja som s ňou stále , každý deň , takmer cely deň . Od rana v podstate do rana . Babka je taká zmena , teší sa , že ma niekoho iného pri sebe a tak . Alw neboj , podľa mna , keby mala ostať s babkou a ty by si odchádzala preč , to by bol plac🙂