Dvojročná dcérka nerozpráva

klaudi77
24. feb 2022

Dobry den dcerka ma 2 roky ,no este nerozprava vobec okrem slova mama... zatial nevie ukazat na sebe oci ,hlavne veci.. nevie ani ukazat zvieratka v knizke nic..hram sa snou snazim sa jej vsetko ukazovat ucit no zatial nic ked nieco chce tak ma taha zo sebou.. chcem sa spytat aj vy to mate niektora takto ci by som to uz mala riesit ? Dakujem za odpovede!

luccija
24. feb 2022

@klaudi77 určite ano

diamond007
24. feb 2022

@klaudi77 to bude vážnejší problém už v jej veku, zaostáva za vývojom, treba to riešiť cez pediatricku

magdalenal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaudi77
autor
24. feb 2022

@magdalenal dakujem zo sluchom nic nema uz sme to riesili

diamond007
24. feb 2022

@klaudi77 švagrova neter je takáto ako popisujes, ale tiez nepomenovava nič iba ťahá ľudi a ukazuje čo chce, ale už má tri a chápe keď jej povedia obuj si papuče, ale nepovie to ani nevie zopakovať a teda geneticky ani nič iné nezistili, iba že bude na predĺženej rodičovskej a viac nevedia zistiť prečo ani pokiaľ sa bude vyvíjať.
Držím palce, snáď sa malička ešte trošku posnaží a nebudete mať problém

klaudi77
autor
24. feb 2022

@diamond007 vsak prave toto ona chape co jej poviem ,aj ocny kontakt ma aj pride ked ju zavolam .. taha ma zasebou ,alebo ked napodobnujem zvieratka tak sa namna pozera a usmeje sa..len nechce napodobnovat a neukazuje pojdem pediatricke teda

luccija
24. feb 2022

@klaudi77 to môže byť xy iných veci.Aj autisti či asperb.maju očný kontakt, rozumejú...možno je len flegmoska,možno potrebuje pomôcť s rečou, ukazovať zvieratká v knihe a kde má oči, ruky vedia ročne deti.Nedaj sa od pediatricky odbiť, že má čas...pýtaj sa k logopedovi, psychológovi...

jasminka22
24. feb 2022

@klaudi77 moja ma 1,5 roka, ale uz davno ukazuje prstom a hovori aspon par slov, ako mama, tata, baba, dede, papa a vie napodobnit aspon par zvieratiek , hoci vidim, ze to velmi nechce robit, ani slova uz dlhsie nepridava. Myslim si, ze pediater sa mal na to uz davno pytat a poslat napr. Neurologovi. My napriklad chodime na kontroly

nwnw
24. feb 2022

@klaudi77 ahoj. Smer klinicky logoped cim skor.

noemi125
8. júl 2022

@klaudi77 dobry, co je s vami od tej doby?

klaudi77
autor
20. okt 2022

@noemi125 dobrý už začala blbotat ,ale nie ešte normálne slová .. ale je veľký výraz zmeny jej správaní .. k lepšiemu ..

kris_tin257
20. okt 2022

Môj má tri roky a začal hovoriť prvé slová pred dvoma mesiacmi, riešili sme pediatricku logopedicku obe povedali že je to len oneskorený vývoj reči že on sa rozrozprava... Tak "čakáme a trénujeme" 😊