Dvojročné dieťa horúčka bez symptómov. Viete poradiť?

marosko08
15. jan 2011

ahojte dievcence.nas maly mal teplotu v noci po odratani 39,dala som cipok,klesla,cez den som podavala sirup proti horucke,teplotu nemal a terz vecer mu vystupila na 38.dala som zase cipok.nema ani kasel,ani sopliky,zubky ma uz vsetky.netusim,co mu moze byt.viete poradit?dakujem.kata

kaara1980
15. jan 2011

kukni do hrdla či nieje červené alebo zahnisané.ale angína sa prejaví tak na tretí deň.

marosko08
autor
15. jan 2011

@kaara1980 dakujem

kaara1980
15. jan 2011

@marosko08 neboj,to je len dáky chrípkový vírus.za 2 dni je po horúčke.ak bude mat angínu,tak radšej chodte k dr..držte sa

alusha
15. jan 2011

@marosko08 aj nasi chalani to mali pred tyzdnom a aj susedia, je teraz taky virus nejaky horuckovy rozsireny... trvalo to dva dni a preslo bez akychkolvek inych priznakov...

amadora
15. jan 2011

@marosko08 tiež to tipujem na angínu

marosko08
autor
15. jan 2011

@kaara1980 dakujem za radu.potesila

marosko08
autor
15. jan 2011

@alusha dakujem moc.tato odpoved ma ozaj velmi potesila.bojim sa,lebo maly byval prvy rok svojho zivota stale chory a na pohotovot sa mi moc nechce.pondelok je daleko

koniarova
15. jan 2011

Ja Ťa asi nepoteším, ale opakujúca sa horúčka bez symptómov môže byť aj zápal obličiek. Ja som to mala u oboch synov.Keby Ti neprechádzala u malého 2- 3 dni, určite daj vyšetriť moč.

marosko08
autor
15. jan 2011

@koniarova dakujem,planujem ist predsa zajtra na pohotovost,ak to neprejde,nech ho pozru.

dzeni
15. jan 2011

aj my sme mali rovnake priznaky-iba vysoke horucky z nicoho nic, ktore isli stale vyssie a cim dalej sa horsie stahovali.
predvcerom sme prisli z nemocnice, bolo to taktiez zapal obliciek.
Necakat velmi, utekat cim skor, nech ho vysetria.
Drzim palceky, nech je to radsej nejaka ta chripka 🙂

zitaje
15. jan 2011

Moja mensia mala v septembri tri dni vysoke horucky v noci (najvyssiu mala 40,2), cez den mala len zvysenu teplotu. Ja som na pohotovost nesla, lebo sa horucka dala dostat pod kontrolu (zabaly, kupel, cipok). Nechala som jej telo, nech trocha zabojuje, a tie horucky urobili svoju pracu a kym sme sa v pondelok dostali k lekarke, uz len skonstatovala, ze to bola nejaka viroza. Potom bola este asi tyzden oslabena, ale niekedy je lepsie zbytocne teplotu nestahovat a vydrzat.

cairka
15. jan 2011

tak ja som zvedavá na tie 2 dni 😕 Malá začla horúčkovať v noci na piatok a stále teplotuje...Včera to zraziť celý deň nešlo, dnes už áno. ak je to táto viróza, tak zajtra by malo byť už fajn, tak dúfam.

marosko08
autor
15. jan 2011

dievcence,ste late,dakujem za odpoved,tie oblicky sa viackrat opakuju,dame si pozor.volala som na pohotovost,povedali mi,ze ak to neprejde,mam dojst zajtra aj a mocom-asi ste sa dost zhodli.pekny vecer prajem a este raz dakujem

eliana
15. jan 2011

my sme mali viacero takych chorob, horucka a nic, preslo to za par dni, zo zaciatku to vyplasi ale clovek si zvyjne to treba byt radsej prehnane opatrny aby sa cosi neprehliadlo ako mysliet si ze ved o nic nejde a cosi prehliadnut

kris557
15. jan 2011

@koniarova ahoj, prosím ťak chcela by som sa ťa popýtať vidím, že máš rovnakú skúsenosť. Ja mám zo zápalalu obličiek traumu už skoro rok. S malou sme boli 1.4. 2010 v nemocnici v BA, mala zápal obličiek, hovorím si, že sú aj horšie veci, dúfam, že raz na tie zážitky zabudnem ☹ teraz chodíme na kontroly k nefrológovi,pravidelné branie moču pri každej horúčke, po stolici ju vždy umyjem, užíva vitamíny rybý olej a brusnicový extrakt už som z toho chorá, stále ju sledujem ešte viac ako predtým som na ňu straaaašne háklivá. Vtedy mala 2 roky 1 mesiac a teraz nastupuje do škôlky a desím sa tam tých záchodov a aby tam náhodou neprechladla alebo niekde na ihrisku, lebo z čoho to dostala fakt neviem. V živote nesedala na studenom, stále mala kríže zastrčené, keď bola spotená som ju hneď prezliekla aj plienku som jej veľmi často vymieňala, atď.
No ty keď si si to prežila s obidvoma chlapcami to muselo byť hrozné. Prosím ťa, napíš mi sem alebo do IP kam chodíte k lekárovi a aké im robili vyšetrenia a niečo bližšie. Ďakujem! 🙂
@marosko08 veru radšej čím skôr zober moč, ak by si nevedela ako napíš, poradím ti! 😉

kris557
15. jan 2011

@dzeni prosím ťa, mohla by si mi tiež niečo bližšie napísať, ako to u vás prebiehalo, kde ste boli v nemocnici a aký máte ďalší postup na liečbu. Tiež budete teraz ešte musieť užívať ATB ďalších 6 týždňov?

marosko08
autor
15. jan 2011

@kris557 dakujem za radu,maly cika bezproblemov do nocnicka a este mam aj tie sacky,ktore som si kupila,ked bol malinky.dakujem moc,si zlata.malinkej prajem co najmenej komplikacii.papa

indiankaindi
15. jan 2011

@marosko08 Ahoj, naša drobčica mala teraz 2 roky aj 1 mesiac a tiež sme týmto prešli. V jeden deň jej z ničoho nič vybehla teploty na 38.5 V panike som letela k doktorke ale povedala, že počkame. Vraj je taky virus teraz, že su vysoke teploty až do 40 take 3-4 dni a buď to prejde bez ničoho same, alebo sa dieťa rozkašle, rozsoplí ale teploty klesnú. Tak sme čakali, o dva dni sme dobehli zase, lebo sa blížil víkend, ale stále rovnaká odpvoeď, lebo mala aj dýchanie čisté aj hrdlo v poriadku no a na 4 deň teplota zmizla a už večer začala malá kašlať a sopliť. Takže v pondelok nám dali antibiotiká, včera sme ich dobrali. Kašle, ale už menej a teplota sa objavila prvý deň ako sme nasadili antibiotiká, ale len 38. Takže možno to bude len tetno virus. No a nakoniec sme to chytili aj my s manželom, takže je toho strašne veľa všade naokolo. 😒

marosko08
autor
15. jan 2011

@indiankaindi dakujem a prajem Vam vsetkym doma skore uzdravenie.papa

kris557
15. jan 2011

@marosko08 ďakujem, no tak pre tie ktoré nevedia, lebo ja som ani netušila, že zobrať sterilný moč malému dieťaťu je komplikované:
Sedimentácia:
1. dobre poumývať najlepšie s čistou vodou
2. utrieť do sucha
2. ak sa dá najlepší je prvý ranný moč
3. zobrať stredný prúd /dieťa si trošku odcvrkne alebo odciká a až potom naberáme rovno do sterilnej skúmavky, pričom sa nemôžeme dotknúť vrchnáka odspodu, ani kože, a ani nesmie moč stekať po nohách, jednoducho - rovný prúd do skúmavky 🙂
4. do 2 hodín od odobratia musí byť moč v laboratóriu a ak je to akútne do 1 hodiny je výsledok
5. z tohto moču sa dá preliať časť do druhej sterilnej skúmavky na kulivačné vyšetrenie /podrobnejšie vyšet. na baktérie/ výsledok je o 3-4 dni😉

dzeni
16. jan 2011

kriss 557
takze nam zacali horucky z nicoho nic v piatok pobede 38,5 a v noci uz mala 40-ky,tak sme dali cipok, zabal-klesla, ale len na par hodin.
ráno zasa 39 a hore, isli sme radsej na pohotovost, ale tam nas odflakli, ani moc ani krv-nic netreba,pockajte na obvodnu do pondelka. tak sme cely vikend horuckovali.
Konecne pondelok, po odobrati mocu u obvodnej, okamzite nemocnica, tak nas prijali v pondelok,malej dali hned infuziu do hlavicky,priviazali do postielky a tak 24 hodin, teploty stale vysoke, aj sestricky sa potili co jej to nie a nie zrazit, az od stredy zacali ustupovat a uz bolo dobre, zacali sirupovu formu antibiotik a uz sa teplota neukazala.
vo stvrtok nas prepustili, v piatok kontrola obvodna a predpis liekov.
Ano antibiotika musime este uzivat 2 tyzdne, medzitym kontrola-nefrolog.
Ale dufam ze uz to bude v poriadku.
Verim ze mas z toho zly zazitok, ale tusim cim sme na ne viac haklive, tym horsie 🙂 co ma prist aj tak pride, nechaj tomu volny priebeh, lebo verim ze uz musis byt z toho unavena.
My ako aj doteraz -casto menit plienocky, umyvat, sledovat teplotu a aby nesedela na studenom, ale nejako to prehanat nebudeme

terez34
16. jan 2011

mne ked mala dostala teplotu len tak bez kaslu soplikov na druhy den som sla na pohotovost doktorka ze to ma urcite od zubkou teplota vsak nesla dole a aj velmi tazko sa zrazala musela som pouzit az dvoje lieky na teplptu v pondelok sme prisli ku svojej lekarke a ta jej zistila ze me afty v pusike to sa jej na okraji jazycka spravili biele pluzgieriky a tie su strasne bolave ani papat z toho nechcela a druhy krat sa jej vyhodila herpesova angina takze priznaky mozu byt hociake moze to byt aj zapal mocovych ciest

susik77
16. jan 2011

u nas mala starsia v 16 mes, 5 dni 40-tky horucky. bol to nakoniec zapal moc. mechura. nasa pediatricka nas nechala tak dlho bez antibiotik. Ze vraj kym nenaberieme moc. Ona na nocnik nechodila, chytit do sacku bo, problem. Neskor mi kamratka hovoruila, ze dr. mala tie antibiot. nasadit hned, ze verca moze mat z toho teraz poskodene oblicky. Teda dr. jej vtedy zobrala krv na CrP=mala 100, skonstatovala, ze ma niekde silny zapal=asi mocove cesty ale ze musime chytit moc=co bol problem.
Tak fakt to rieste promptne, verca zbytocne skoro tyzden trpela, ach jo 😢

marosko08
autor
16. jan 2011

@dzeni no mate to zle.nie je co zavidiet ☹ .drzte sa a skore uzdravenie.ja idem zajtra s malym k obvodnej,pohotovost som neriesila,nebolo treba,teploty su minimalne,chvalabohu.uvidim v noci a zajtra u obvodnej.papa

dzeni
16. jan 2011

dzeni @ marosko 08
Ked miznu teploty je dobre, u nas to veru nehrozilo, pod 38 sme sa len tazko dostavali.
dakujeme. Aj Vam skore uzdravenie a dufam ze zajtra dobre dopadnete 🙂

kris557
16. jan 2011

@dzeni Jéjda, no hrozné a koľko má tvoja malinká mesiacov? Boli ste v nemocnici v BA? A ATB budete užívať len 2 týždne? My sme mali celkovo 6 týždňov vrátane biseptolu na doliečenie...a tiež je máš dávať rybý olej? Držím vám palce nech už je malá zdravučká 🙂

kris557
16. jan 2011

@marosko08 super, možno fakt nejaká viróza...no je dobre, že sa to lepší 🙂

marosko08
autor
17. jan 2011

@kris557 dakujem.uz sme boli u lekarky,je to viroza,ale hadam dobre-uvidime podla vysledkov,pekny den

dzeni
17. jan 2011

dzeni-kris557
mame 14 mesiacikov. a ta super starostlivost ☹ nas chytilla v Galante.
Ano, zatial mam nakazane 2 tyzdne podavat ATB, potom mame kontrolu a podla toho sa zevraj uvidi.
Ine nepodavame, ziadne oleje,nic mi nekazali.
Velmi pekne dakujem,a drzte sa aj vy !!! 🙂
Ak by ta este nieco zaujimalo, kludne sa spytaj.

ivalam
18. jan 2011

@kris557
ahoj, citam Tvoj prispevok a mam mozno riesenie... pocula si uz o Tiansi? ide o cinsku medicinu. my si tym riesime hlavne detske choroby - mam dve dcery (2 a 3 roky), sme uz aj v skolke a nastastie sme nevynechali pre chorobu. Tiansi ma prirodne antibiotikum bez vedlajcich ucinkov, plus dalsie skvele produkty. nechcem Ta tym obtazovat, ak nemas zaujem. pokial ano, kludne sa mi ozvi na juriva@zoznam.sk. predpokladam, ze si z BA / 9.2.2011 organizujem prednasku v materskom centre v Lamaci. mas moznost dozvediet sa viac. mrkni si ich stranku - treba sa nahlasit vopred. mam aj svoju stranku, nie celkom dokoncenu, ale mozno posluzi na zaciatok - www.zdravsizivot.webnode.sk
vsetko dobre zelam, ivana