Dvojročné dieťa ma stále bije

legatka
19. feb 2015

Ahojte maminy, chcem sa len spytat na radu, mam 2rocneho syna a asi pred mesiacom ma zacal bit, stale za vsetko ked sa mu nepaci, alebo len tak, furt ma facka a bije, niekde som citala ze mu to treba akoze vratit, skusala som aj toto ale vzdy sa rozplakal a chytil hisak, takze nic moc, mozno to je len to obdobie vzdoru a treba len vydrzat, ale uz mi to lezie na nervy ze ma vsade len otlka, som cela modrinova a furt sa len jedujeme..mate dajaku skusenost? dakujem

pilinka1
10. mar 2015

ja by som skúila terapiu objatím, videla som o tom super dokument a ono to fakt funguje. kopec informácii nájdeš, keď do googla hodíš "terapia pevným objatím"

martinaluky
12. mar 2015

Neprečítala som si všetky rady, možno sa budem opakovať. mám 3 ročnú dcéru a ona sa s tatinom s kľudom plieska. Byť vidím, že ona mu dala riadnu s pakruky v rámci vzdoru, on to vždy uhral na srandu. JA S TÝM OSOBNE nesúhlasím, a moja dcéra to už pár x skúsila aj na mňa, ale vždy dostala "slabú" späť s veľmi prísnym výrazom a jadrným vysvetlením, že toto mne robiť nebude. Takto som sa správala od začiatku a naozaj, teraz s tým nemám problém. Zo začiatku boli aj plače a neviem čo všetko, ale ak sa mi dačo nepáči dám to silno najavo.. nebijem ju, ale ostrejší hlas a nezáujem o ňu, lebo spravila to čo spravila... UPOZORŇUJEM bez výčitiek a nekonečného vysvetľovania... iba jej dám na javo svojim správaním, že sa mi to nepáči. "BABY KONEČNE PRESTANTE ČÍTAŤ TÝCH MILION KNIŽIEK AKO SPRÁVNE VYCHOVÁVAŤ DETI. Každé je iné, ale hlavne je Vaše a vy musíte v nútri cítiť, čo je správne a čo nie. Vy viete, či viac pomôže dohodvor, zamračená tvár, alebo niekedy aj capnutie, VY STE MAMY a tak sa začnite aj správať!!! Tu Vám poradia 10100 vecí ako to fungovalo u nich, ale je len na Vás ako to spravíte. NIE ŽE KAŽDÉ DIEŤA JE INDIVIDUÁLNE, ALE Vy ste individuálna. Svet sa netočí iba okolo detí. Aj naše deti sa musia prispôsobiť nám!!!! A tomuto ich musíme čím skôr naučiť. A teraz supermamy poďte do mňa 😀

kykuska
12. mar 2015

....
@martinaluky ...tak a pustam sa do teba!!!!akurat niesom supermama, 🙂)))ale snazim sa ako viem, a pravda je taka ze v snahe vychovavat a vytvorit nasim detom bavlnkove detstvo si same robime z nich cukricky a dnesna doba, ktora prava deti kladie nadovsetko im vlastne ublizuje lebo z nich robi tyranov....manzel uci v skole a casto rozprava ako deti svoje prava vyuzivaju, a on okrem hlasnejsieho upozornenia nemoze nic, aj ked taka vychovna pre deviataka by bola namieste🙂)))suhlasim s tebou deti su nase vsetko ale nemoze sa tocit iba okolo nich🙂))co budeme robit ked ostaneme na starobu bez nich🙂))

martinaluky
14. mar 2015

@kykuska nezávidím tvojmu manželovi, ja by som ich tĺkla hlava nehlava 😀 😀 😀 Vieš, je iné, keď maminy sú doma stále. Ale ja som sa vrátila po 3 rokoch do práce a naozaj nemám niekedy čas sa malej naplno venovať. K tomu mám ešte 11 ročnú už skoropubertiačku, ktorá má tiež svoje záujmy a koníčky...nehovorím o športových tréningoch, ktoré musím medzi tým všetkým zvládať. Niekedy naozaj nieje čas aby to malé škvŕňa diktovalo celej rodine čo a ako sa bude robiť. A učiteľkou by som byť nemohla 😖 😖 ja by som asi fakt na niektoré deti použila trstenicu 😠 😠 😠 . Kamarátka je vychovávateľka v jednej škole v centre Bratislavy a keď tá my hovorí svoje zážitky a nielen s deťmi, ale aj s rodičmi, tak by som bila aj tých rodičov 😀 😀 😀 😀

adrika10
1. apr 2015

Aj ja mám dve deti a veľmi dobre viem čo je obdobie vzdoru, teda obdobia. Ale aj napriek tomu, si moje dieťaťa nikdy nedovolilo zdvihnúť na mňa ruku ani na ostatných ľudí či iné deti. Vedelo totiž, že ja by som mu to vrátila 2 násobne. A prečo? Preto lebo som z neho chcela vychovať slušného a poriadneho človeka.Pritom mám svoje deti veľmi rada. Dieťa musí pochopiť, že Vy ste niekto koho si musí vážiť a nie ten po kom môže cápať, kedy sa mu zachce. Čo vyrastie z detí, ktoré si budú môcť od mala robiť čo chcú? A čo keď bude biť iné deti alebo ľudí okolo seba, ktorí mu to vrátia? Potom čo? Takí nepoužijú "terapiu objatia" ako sa vyššie píše. Čo potom urobí dieťa z toho šoku, že niekto si dovolil, to čo robí ono bežne? V dnešnej dobe deti diktujú rodičom ako to bude a nie naopak a to je chyba. Vychovávajme svoje deti správne kým sa dá, lebo keď ich začne vychovávať sám život, potom budú plakať oni.

legatka
autor
1. apr 2015

dakujem za dobre rady, aj komenty, uz sa to lepsi, zaviedli sme trucovnu a ta pomohla asi najviac, uz to spravi len obcas, takze rady pomohli, aj tie dobre aj tie zle..dakujem pekne.snad sa to uz bude len a len kepsit.pekny den vam prajem

kykuska
3. apr 2015

@martinaluky ...si zlata🙂))je pravda ze nieedy clovek fakt nestiha, snazi sa zabezpecit rodinku apritom nestiha niektore zakladne veci🙂))este som chcela dodat, ze mamina, ktora nezazila zeby mala bitkara, tak to nepochopi🙂))mne to skusala dcerka, a tej stacil to ray napomenut alebo vratit a uz to neskusala🙂))na synceka sme sli rovnako, raz nieco pomoze, potom si uz o 5minut na tu výchovnu ani nepamäta🙂))raz je lepsie obdobie a raz horsie....ale mam taký pocit ze to hadam dotiahneme do uspesneho konca aj s pribudajucim vekom🙂))len chcem povedat ze maminy nieedy pozeraju na ine deti cez prsty, a velakrat s bitkarmi clovek vivinie väčšieusiele ako s deturencami ktore sa nebiju🙂))samozrejme, niektorým mamma je to jedno, ja niesom jedna z tých, a castokrat sa pre mojho bitkara citim velmi neprijemne, ale upozornim , capnem, alý sa musi ospravedlnit astale to iste dookola a hadam raz to pprestane🙂))))drzte sa maninky🙂)))

ivana03
8. apr 2015

No,dievcata,skutocne su tu niektore prispevky,ci rady mne osobne na grc ! Vy snad ani matky byt nemozete. Alebo mate na miesto mimca babiky. Taketo spravanie je uplne normalne. Urcite by som to nevracala,nezatvarala do miestnosti a podobne. Dieta jednoducho nechape,co robi. Ja to riesim tak,ze len ukazem smutnejsiu tvar,pokrutim hlavou,ze sa to nerobi a pohladkam ju mojou rukou,aby citila,ze pohladenim jej rucka citi nieco uplne ine. Mam 19 mesacne sidlo a 20rocneho syna,ktory je velmi rozumny mlady muz a dzentlmen aj bez bitky. A ten tym prechadzal tiez. Len pevne nervy. Drzim palce.

amaretti
8. apr 2015
amaretti
8. apr 2015

@amaretti
@martinaluky U nas to tiez tak funguje ako pises ...

kvetinka4
26. feb 2017

@ivana03 hmm... a ked ti poviem, ze poznam deti vo veku (su to surodenci) 6 a 8 rokov, ktori tiez nevedeli co robia a doteraz sa medzi sebou skrabu do krvi na tvari, az im ostavaju jazvy? zacalo to hryzenim mamy, potom babky, dedka, mojich deti a neskoncilo, lebo sa skrabu medzi sebou. tiez sa to riesilo pevnym objatim a podobnymi vecami a nepomohlo. aku radu mas pre nich?

daren1
26. feb 2017

neverila by som keby som nezažila. Starsia skusila raz a naozaj stacil dohovor, pohrozenie, zvysit hlas a fungovalo. Tiež som tak pozerala na maminy ktoré dieta otlkalo, akože nezvladaju ????
Teraz mam druhu a presne ma to dobehlo...dohovarnie-nepomaha, zvýšiť hlas zvýši aj ona, hrozit to je ako ohanat muchu...proste priebezne udrie manžela mna...aj sme jej to parkrat vratili a tiež nič...aspon že povie prepač. Ma tri a velmi dobre si uvedomuje co robi..nie ako tu niekto píše chudence nevedia co robia..ta moja to velmi dobre vie. Zatial som nenasla nic co by zaberalo...a tiež chcem mat z nej slušného človeka.Len je proste uplne ina povaha ako starsia preto aj prístup musí byt iný ...
Hovori sa nieco také ako nesud iného kým si nechodil v jeho topankach...asi tak

vevericka31
6. feb 2018