Dvojročné dieťa nerozpráva

dedoo
20. máj 2014

Ahojte mamičky chcela by som sa opýtať ako sú na tom vaše detičky..dcérka má 2 roky a nechce sa jej nejako hovoriť. Povie len pár slov a to : mamka, baba, dedo, auto, oko, kde je auto ,kde je dedo a vie aj meno našej mačky 🙂.. to že nehovorí neberiem ako veľký problém ale problém je skôr v tom že ak sa ju snažím niečo naučiť a na to nikdy nemá čas je to veľmi živé dieťa neustále len pobehuje je výkonnejšia než ostatné deti 😀 Nevie napodobňovať žiadne zvieratká, nevie nič snažím sa ju niečomu naučiť ale ako keby ma ignorovala stane sa niekedy že aj niečo zopakuje ale po dlhom čase a neustálom opakovaní..ale všetkému rozumie taktiež aj my jej. Rozpráva svojou rečou stále niečo bľaboce. Čo myslíte je to normálne?

nikola1212
20. máj 2014

môj malý je na tom podobne tiež nič nehovorí..

saska.t
20. máj 2014

@dedoo je to uplne normalne,medicinsky to treba riesit,az ked dieta nerozprava v 3 rokoch,takze ziadny stres,tvoja dcera je na jej vek uplne v poriadku

cerez
20. máj 2014

Je to normálne. To že nemá nikdy čas alebo sa jej nechce, neznamená že ťa nevníma. Počúva veľmi dobre a nasáva slovíčka. Jazyk sa rozviaže a potom príde obľúbené slovíčko " a prečo?" 😀

emilia0381
20. máj 2014

ahojte, tento isty problem mame aj my...... tiez rozpava iba svojou hatlaninou a zopakuje iba slova, ktore sa jej pacia.....

jankach
20. máj 2014

v poho mame susedu ma 3 a 4 mesiace chodí do škôlky a vie základné slová. A to keď nechodila do škôlky tak len hundrala tataráčtinou. A zase naše krstniatko 2,5 ročné nehovorilo teraz má 3 a rapoce jedna radosť. Nebolo o čom 🙂

kikusa8
20. máj 2014

to iste aj nas maly..tiez ma dva roky a sprava sa ako tvoja mala...je to v pohode 🙂 Raz zacnu a aj nas to mrziet bude 😀

brady1
20. máj 2014

@dedoo mz sme na tom tak isto, povie len co sa jej hodi alebo paci, ale inak ma svoju rozkošnú reč, a strasne ma rada knižky rada cita, tvari sa že telefonuje a usta sa jej nezastavia 🙂 aj ja dufam že sa jej už rozviaže jazyček, lebo ma dva roky a jeden mesiac,ale každy simysli že už chodi do skolky taka je vysoka a nevie rozpravat,asi to pre niekoho vyzera divne. Ale nam to nevadi,myjej rozumieme 😉

satanka1
20. máj 2014

@dedoo
@kikusa8
@brady1 môj malý mesiac pred tretími narodeninami a nástupom do škôlky nevedel povedať skoro nič...tiež som mala obavy...po mesiaci v škôlke brblal jedna radosť....odvtedy až doteraz sa mu pusa nezavrela.Žiadny strach..ešte budete chcieť,aby boli ticho 🙂

bernadetab
20. máj 2014

Poznám rodinu kde im dcéra nerozprávala normálne vety do 5 rokov kým ju nedali do škôlky..Teraz vám rozprávajú málo vaše deťúrence 🙂 keď budú veľké budete čakať kedy už prestanú aspoň na chvíľu rozprávať :D ;)

maryah
20. máj 2014

náš malý je na tom rovnako, niečo málinko rozpráva, ale väčšinou tou jeho krásnou "hatlaninou"... tiež som mala obavy, ale všetci hovoria, že do troch rokov je času dosť...

alexanotbad
20. máj 2014

@dedoo nas starsi tiez dlho nerozpraval, bola som z toho smutna, a teraz ho kolkokrat prosim, aby bol aspon 5min ticho 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu369
20. máj 2014

@dedoo ahoj, zbytočne sa nestresuj...ak dcérka rozumie čo jej hovoríte vy, tak sa nemáš čoho báť, ona sa sama rozhodne kedy sa rozrozpráva a budeš chcieť aby bola aspoň troška ticho 😉 Moja dcérka bola taká istá, do 2,5 roka nerozprávala len pár slovíčok, no rozumela úplne všetko a ako náhle je prešlo 2,5 roka tak sa jej jazýček tak rozviazal, že občas by som bola rada, keby bola tíško aspoň 5 minút 😀 teraz si prechádzam tým istým, mám takmer 2 ročného syna, ktorý tiež vie povedať pár slov, rozumie všetko, no rozprávať sa mu nechce...tak uvidíme kedy sa mu rozviaže jazýček 😉

milota164
20. máj 2014

podla mna je to ok hlavne ze rozumie 🙂

siska53
20. máj 2014

@dedoo vcera tu bola zalozena vlastne rovnaka tema...
dieta sa rozhovori,daj mu cas. Moj zacal rozpravat ako 2,5r. Teraz sa mu pusa nezastavi. A to tiez som sa mu venovala,len jemu,vela sme citali,lebo ho to bavilo,ale tiez mal vrtulu v zadku,pokus o opakovanie mal na haku,ani ma nesledoval,ako artikulujem (to skor mala).
ked som sa na jeho nerozpravanie pytala dr.,odpovedala mi,ze je cas do 3r. a hlavne chlapcom davaju cas.
mala ma 2r.,tiez vravi len zakladne slova. Neriesim,netreba,zacne,ked bude pripravena,do 3r.ma cas.

lauricka
20. máj 2014

hm, dobre znamenie je, ze sklada viacslovne vety - Kde je dedo.. napr. Mozno je to len tym, ze jednoducho teraz je zamerana na ine veci. Ak mas pochybnosti, nic nedas za kontrolu u neurologa.

betunka39
20. máj 2014

Nic sa neboj.Moje starsie dti v dvoh rokoch rozpravali jedna radost.ale mali napr.na noc plienku.Ale najmladsia Alzbetka mala dva rocky teraz v aprili .Dovtedy vedela zoper slov.vsetko ukazovala a mal svoju pksunkovu rec.ktorej sme rozumeli.Avsak asi tyzden po druhyh narodkach z nicoho nic.zacala opakovat slovo.po slove a aj sama zacala pomenuvat veci.Siee necisto.ale rozumieme jej.Neverili sme usiam.Ale paradox bol.ze ona je od januara uplne bez plienok a aj na noc.Ked zacala rozpravat tak tri fni po sebe sa zacala pocikavat.Ale len cez den. V noci nie.z coho namvyslo.ze v noci nerozprava .ale cez den mal asi mozog problem spracovat vsetko.Po troch dnoch vsetko prislo do svojich kolajia a dnes msla cim dalej tym viac rozprava.Takze treba len vydrzat.Tvoja mal je ziva tak myslim.ze ej rste chvilu pkckaye.Drzim palce .nech to pride coskoro.je to take rozkosne.ked objavuju nove slovicka.

mawka
21. máj 2014

moje deti nerozpravali do 3 rokov vobec. maly vobec nic, sem tam par slov a potom snad z tyzdna na tyzden zacal zlozite vety, krasne, nechapali sme. a doteraz sa nezastavil 😀 mala ta strasne blabotala, bola som z toho na nervy, ze nezrozumitelne, ale v skolke za pol roka sa to otocilo a tiez keca. aj ked ma nosovu rec, ale to riesime odrtranenim nosnych mandli a tiez jej na ORL "podrezavali" jazyk. mala kratku uzdicku, preto neartikulovala dobre. po zakroku sa to uplne zlepsilo do par dni. este tie mandle. aj logoped. nam hovorila, ze do 5. rokov mozu huhnat a blabotat, ale v 5. rokoch ak to je take, tak to treba riesit. tak pockame co tie mandle a az potom ju budu riesit. to iste aj s pocikavanim nocnym, este minuly rok sa vedela pocikat, tiez uz hotova z toho, ze co sa deje, ale patologicke to je az po 5. roku. a zo dna na den sa prestala pocikavat. a nemoze za to ani vychova, ale nejaky hormon ci co, ktory zahustuje moc a pokial je moč riedky, to dieta sa pocikavat bude. neberte sa tak tragicky, maminy. ziadne dieta nemusi byt ako z ucebnice. kazde je unikatne a ak je v niecom dopredu tak v inom moze byt trochu pozadu, ale to neznamena, ze nie je v poriadku. moj syn je drevo na pohyb, ale ma vynikajuci dar reci. by sa uzivil uz teraz ako pravnik alebo politik...a to na neho pozerali, ze je "pribrzdeny" ked nerozprava. ja som rozpravala zase expresne rychlo - v 9. mesiacoch a od jedneho roka ma uz posielali na jaslickarske sutaze. tiez extrem. ale zase som tupa na ine veci 😀 vsetko bude ok 😉

dejka77
21. máj 2014

Kto si pocka, ten sa docka 🙂 . Ved slovencina je dost tazky jazyk. Minule som to porovnavala s anglictinou. Tu v uk je normalne, ze malicke deti hovoria. Jasne, ze hej ked maju kopec lahko vyslovitelnych slov. V porovnani s nasim jazykom sa to vlastne porovnavat ani neda.
Ani moja dcera ako 2-rocna vela nehovorila, len nejake slova. Asi ako 2,5 roc. zacala rozpravat viacej. A odkedy pozera Fihu tak vie zaspievat hadam vsetky pesnicky. Sice este nehovori vsetko cisto, ale je to o inom ako trebars pred rokom. Neboj dockas sa aj ty.

hanka21
21. máj 2014

Naš malá má 2r a 4 mesiace a tiež máme slovnú zásobu pár slov...

rush
21. máj 2014

@dedoo neboj vsetko nasava teraz a potom sa rozkeca 😉

veriiii
21. máj 2014

ano, je to normalne, ak by dieta po 3.roku nepovedalo jedno zmysluplne slovo, to by nebolo normalne..je dost mozne, ze sa rozrozprava zo dna na den..

veriiii
21. máj 2014

@dejka77 akurat som sa dnes o tom bavila s kamoskou-Ceskou-jej dieta vyrasta v bilingvalnej rodine a sama priznala,ze anglictina sa jej uci lepsie ako cestina..

roamers
23. máj 2014

@dedoo, @veriiii @dejka my sme bilingvalna rodina, maly ma 21m a po anglicky vie vela, dokonca aj spaja ako daddy bye bye a pod. Slovenske slovicka....mozem spocitat na prstoch jednej ruky 😕. Ja hovorim na neho len po slovensky a byvame striedavo sr a usa, takze oba jazyky ma rovnako zastupene. Vyplyva mi z toho, ze slovencina je fakt tazka.

cobhan
23. máj 2014

nasa mala dva roky teraz v maji, ale tiez toho moc nenahovori, ma par slov, ktore pouziva cca 10 a s tymi si uplne vystaci. Ma tri jazyky, tak tak nejak ocakavam, ze zacne hovorit neskor. Obcas ma tendencie cosi zopakovat, ale potom zase aj dva tyzdne nic, skor stale pocuva a nosi knizky a musim pomenuvat veci, pripadne ludi na fotkach do zblbnutia, tak myslim, ze uz coskoro sa jej jazyk rozviaze a my budeme s laskou spominat na tie casy ked doma bolo relativne ticho a klud 😀

leeaa8
31. máj 2014

@nikola1212 aj moj a ma 2,5 a sedi to na popis 2rocnej kocky

miriatko
28. jún 2014

Ahojte, ak môžem, rada by som sa s vami poradila. Mám synčeka, má 17 mesiacov, vôbec mi nerozpráva a mám pocit, že mi moc ani nerozumie, na pokyny pod papat, čajík, kde je tatino a pod ešte ako tak reaguje, reč je len aa, eee, sem tam si pre seba slabikuje, ked niečo chce tak len kričí, pozerá striedavo na mna a na to čo chce, očný kontakt je uplne vporiadku, prstom neukazuje, teda sem tam čosi ukáže,ale žiadne ukazovanie, ako iné deti ukazujú na všetko, nenapodobnuje žiadne zvuky zvierat, furt by len behal hore dolu a len ku všetkému sa dostať, knižky ho nezaujímajú, hračky len porozhadzovať. Najviac ma trápi to absolutne nehovorenie a to že vonku neukazuje prstom na to čo ho zaujíma.

ivankaamiska
14. júl 2015

Ahojte mam dvojročnu dcerku a nechce mi večer spavat už ako 3.mesačna bola naučena okolo 7.hod spavat a stale jej dodržujem ten čas no niekedy okolo 8.hod.No ako ju uložim do postielky tak vydrži tam byt asi tak 5.minut tichučko a potom stale plače aj ked tam pridem tak aj tak plače a zaspinka mi až okolo 11.hod.Prosim poradte mi už neviem čo mam robyt 😢

jeennyv
14. júl 2015

@ivankaamiska 3 mesacne a 2 rocne dieta ma ine potreby, inak travi a vyplna svoj den, nepises co robite pocas dna, aka je aktivna, kolko spi poobede...je jasne, ze ak sa cez den nevybeha alebo poobede dlhsie spi, tak sa jaj o 7 spat este nechce...

jaruskatt
14. júl 2015

Aj náš malý al teraz 2 roky a rozpráva iba pár slov... a potom také skomoleniny č nik nerozumie 🙂 to čo chce dostane, dosiahne, "dohovorí sa"... takže zatiaľ mu to stačí