Dvojročné dieťa nerozpráva

dedoo
20. máj 2014

Ahojte mamičky chcela by som sa opýtať ako sú na tom vaše detičky..dcérka má 2 roky a nechce sa jej nejako hovoriť. Povie len pár slov a to : mamka, baba, dedo, auto, oko, kde je auto ,kde je dedo a vie aj meno našej mačky 🙂.. to že nehovorí neberiem ako veľký problém ale problém je skôr v tom že ak sa ju snažím niečo naučiť a na to nikdy nemá čas je to veľmi živé dieťa neustále len pobehuje je výkonnejšia než ostatné deti 😀 Nevie napodobňovať žiadne zvieratká, nevie nič snažím sa ju niečomu naučiť ale ako keby ma ignorovala stane sa niekedy že aj niečo zopakuje ale po dlhom čase a neustálom opakovaní..ale všetkému rozumie taktiež aj my jej. Rozpráva svojou rečou stále niečo bľaboce. Čo myslíte je to normálne?

ivankaamiska
14. júl 2015

No dobeda ak je pekne tak ideme na ihrisko a tam sa uhra s detičkami a okolo pol 12 hod ju davam spinkat no niekedy spinka hodinku a niekedy dve a stalo sa aj že už spala 3 hodinky a ked sa zobudi dam jej papat a ideme vonku stale chodi sama malo čo sa pyta na ruky a vonku sme asi tak 4 hodinky stale beha a hrasa s detičkami alebo na odražadle a doma taktiež stale beha s izby do obyvačky a niekedy chvilu pozera rozpravky praveže ked je niekedy viac unavena tak sa jej moc spat nechce.Do teraz nebol problem so spinkamin pekne zaspinkal chvilku sa pohrala v postielke a potom zaspinkala začala vymyšlat asi tak pred 3 dna mysliš že ju to prejde ☹

ivankaamiska
14. júl 2015

No dobeda ak je pekne tak ideme na ihrisko a tam sa uhra s detičkami a okolo pol 12 hod ju davam spinkat no niekedy spinka hodinku a niekedy dve a stalo sa aj že už spala 3 hodinky a ked sa zobudi dam jej papat a ideme vonku stale chodi sama malo čo sa pyta na ruky a vonku sme asi tak 4 hodinky stale beha a hrasa s detičkami alebo na odražadle a doma taktiež stale beha s izby do obyvačky a niekedy chvilu pozera rozpravky praveže ked je niekedy viac unavena tak sa jej moc spat nechce.Do teraz nebol problem so spinkamin pekne zaspinkal chvilku sa pohrala v postielke a potom zaspinkala začala vymyšlat asi tak pred 3 dna mysliš že ju to prejde ☹

mirka099
22. aug 2018

@miriatko ahoj ako je to teraz u vás?

ivuska21
21. apr 2022

@miriatko dobry den, chcela by som sa spytat ako to dopadlo. Mam podobne dieta. Dakujem