Dvojročné dieťa sa vyprázdňuje len do plienky

helmanka
15. aug 2016

Dobrý večer, dcéra mala 2 roky a vycika sa len do plienky, aj si ju donesie, na nočník a sedátko si len sadne, ale neurobí nič, máte s tým niekto skúsenosť? Plienky som už aj schovala, že nie sú, ale aj tak sa nevycikala😦

janickacrazy
17. aug 2016

@evittam No ked nezaberá, tak nezaberá, určite netreba na silu nútiť. Určite to príde neskor. Koľko má malá?

evittam
17. aug 2016

@janickacrazy 2 roky a 8 mesiacov....Syn sa bez problémov naučil keď mal 2,5 roka - do 2 týždňov bol bez plienok.....takže ani neporovnávam-zbytočné. 😉

jaruskatt
17. aug 2016

náš má 3 roky a 1 mesiac. Od 2 rokov nosí plienku iba na spanie a od 2 rokov pekne ciká do veľkého wc. No kakať iba do plienky. Prinesie si ju, ľahne a musí ju mať. Do wc ani na nočník kakať ani za svet... :-/

sardinka335
17. aug 2016

@evittam ved ja to beriem tak ze zavisi to od dietata, ale tu zakladatelka temy nepiše o zadrziavani ani o žiadnych extra scenach proste ze len skušaju a nič...tak treba skušať dalej... 🙂 ale kebyze mi dieta zadržuje moč a neviem ake problémy by z toho boli tak zase to človek vidi inak a rieši tak situačne. Aj to je uspech ked dieta len posedi aj ked nič neurobi...proste krok za krokom to nejako pride. Chce to iste aj trpezlivost.

janickacrazy
17. aug 2016

@evittam moj prvý sa naučil, ked mal 2 roky a 2mes., druhý ked mal 3 roky, tretí má ešte len 9 mes. tak uvidíme

katka253111
17. aug 2016

@elanor no asi to tak.necham,nech uz ten posledny zub si dorazi cestu von a potom ked bude kludny a bez bolesti,tak to bude lepsie,snad 🙂

elanor
17. aug 2016

@jaruskatt skus to co som pisala vyssie jednej maminke, s tym drzanim za ruky atd.

jaruskatt
17. aug 2016

@elanor skúšali sme... ale jak sa spomenie záchod či šerblík, alebo čo i len spomenieme že nech skúsi bez plienky už vreští...

andreasiskova3
31. aug 2016

Moje majú 2roky a 3 mesiace, majú plienky. Vedia, keď cikaju aj lákajú, oznámia, ale s nocnikom sa moc nekamaratia. Vonku ich teraz nechávam len v nohavičkách a prezliekanie.Pripominam nočník, že cika sa tam, aby neocikala krásne obrázkové gaťky. Alžbetka sa sem tam vycika do nocnika vonku, občas aj do záchoda pred kúpaním. Julka ani za svet. Ak sa ju snažím na nočníku zadržať, tak v momente ako sa z neho dostane preč sa pocika. Takže zatiaľ to nechávam tak, sem tam ponúkam nočník, ale väčšinou naň ani nesadnu. No čo už, počkáme ešte.

franka211
31. aug 2016

@helmanka presli sme si tym aj my...prvykrat sa vycikal na nocnik ked ma 2 roky a 3 mesiace...a do plienky kakal az do 2 a pol roka...musi na to prist samo...vsetko chce cas

helmanka
autor
31. aug 2016

Maminky, takže už vyše týždňa cikáme do nočníka, ten si vybrala, dnes sme už aj vonku do trávičky skúsili, takže to ide pozvolna, plienku už len na spanie dávam, ďakujem za podporu☺

andreasiskova3
31. aug 2016

@helmanka super, držím palce

angelinja
31. aug 2016

@evittam nwverim tomu ze rocnemu dietary vadi mokro Tak ze zacne na nocnik...mne mama hovorila tiez ze I'd roka sin vedela ze ma stale posadzovali na nocnik...akoze sky to ma vyznam chodit cely den za dietatom s nocnikom.nevedeli sme to ani jeden.iba ONI za nami chodili a davali na nocnik Lebo voli Latkove plienky.ja mam uz teraz stres ked bude maleho tri dni bark at urcite ho bude chcet oducat.ja som proti tomy