Dvojročné dieťa si dáva dole plienku, keď ide cikať

tanejka
16. máj 2016

Ahojte mamicky. Prosim poradte som zufala. Mam 2 rocnu dcerku ktora si posledne 2 tyzdne dava dole plienku ked chce cikat. Zhruba tak 4 az 5 krat denne. Stalo sa to uz aj v noci. Este pekne povie cikam. No moj problem spociva v tom ze ani za nic jej nedokazem vysvetlit ze treba ist na nocnik. Ked cika a zbadam to rychlo jej dam nocnik no ona odbehne a vycika sa na zem abo postel, gauc. No a ked sa vycika a nezbadam to a potom pridem nato ze cikala ked pride za mnou hola a opytam sa jej ci sa nahodou necika na nocnik ona si nan sadne a povie nejde. Ako jej to mam vysvetlit? Vopred dakujem za rady 😕

migelka
16. máj 2016

Moj maly pil vela vody a stale si precikal plienku, cele nohavice mokre.. Prezliekla som ho a o hodinu zas precurany.. a na nocnik si nechcel ani sadnut.. Raz som sa nahnevala, nechala ho precuraneho asi 20 min. a ked mu to uz zacalo vadit, som ho vyzliekla a konecne vysvetlila, ze na nocniku sa cika, ze ked bude chciet cikat, musi hopat na nocnik. Odvtedy ziadna plienka, sem-tam sa pocikal, ale to asi patri k tomu..to mal rok 9 mesiacov. Skus jej dat nejake nohavice na traky, ktore neda dole a plienku nedavaj, nech sa pocika do nich. Mozno, ked bude chvilu mokra, tak sa to podari ako nam..

bzzzz
16. máj 2016

Veď to je super, že je vadí, keď je pocikaná. Ste na dobrej ceste, určite to rýchlo pochopí. Možno vysvetliť, že aj mama a ocko cikajú do WC a skúsiť sedatko na WC miesto nočníka.

stastnablcha
16. máj 2016

moja kamoska dieta zacala uplacat kinderkami 🙂 a pomohlo 🙂

natalym
16. máj 2016

Havo ciká na zem. Človek do nočníka, do záchoda. Možno záchod by sa jej páčil, po cikaní môže spláchnuť. U nás bol záchod u jednej dcéry topka a druhá sa strašne bála splachovania. 😀

katrin21
16. máj 2016

@tanejka zacnem tym, ze je super, ze tvoje dieta uz vie, kedy ma potrebu cikat. Takze toto je skvele a odtial uz je len krok k odplienkovaniu. Skus nech vidi, ze aj vy dospelí chodite na WC a skus jej dat nie nocnik, ale sedatko na WC, redukciu, aby aj ona chodila ako " velka" na WC.. u nas to zabralo...

tanejka
autor
16. máj 2016

Dakujem vsetkym za rady poskusam 😉

antonia308
24. máj 2016

Ahojte idem vas prosit o radu prosim vas ako naucim dcerrku 21 mesacnu dcerku na nocnik??? Stale hu tam prikladam chvilku tam posedi ale nevicika sa postavi sa a len sa trochu obzriem inam uz sa vicika na zem ..prosim o rady dakujem

martinocenocka
18. jún 2021

P

veronikaferancova
3. apr 2024

Dobrý večer moja známa ma 14 mesačne dieťa dievcatko si dáva dole posledné 4 dni plienky. Neviete náhodou prečo to robí ona ešte musí nosiť. Jej staršia sestra októbri bude mať tri roky ktorá cez deň nenosí plienky keď potrebuje na WC povie ze potrebuje WC tak ju mama dá