Dvojročný syn hryzie

mirkava
13. apr 2016

Ahojte žienky, nemali ste takýto problém nietorá? Náš dvjročný syn hryzie a štípe. Už to raz robil ked nemal ani rok, prestala som si to všímať, odťiahla som ho keď ma chcel uhryznúť a on s tým prestal. Teraz má dva a začal stým znova. Skúsila som všeličo ale nejako to nezaberá. Robí to väčšinou keď mu niečo nedovolím, alebo keď sa mu nevenujem, ale niekedy aj "len tak". Máte niektorá podobnú skúsenosť? Ako na neho?

cervikpepik
13. apr 2016

@mirkava ahoj,riesim to iste....syn bude mat 15mesiacov a posledny mesiac zacal byt vzdorovity....ked uhryzne uhryznem ho naspät,slabo ale tak aby to citil...ver ci nie pomaha to....chodila som s otlackami a modrinami a to mal len 14mesiacov
😉

anjeli_k
13. apr 2016

Ahoj, moj syncek ma rok a pol a tiez hryzie aj stipe, ale tak ja tovobec neriesim,lebo to ma iba take obdobie, typujem, ze o par tyzdnov ho to prejde.to iste bolo s tahanim vlasov.mam dlhe vlasy a vkuse mi ich tahal, niekedy aj vythol😂a tiez ho to preslo.teraz si uz moje vlasy ani nevsima.a skus si tovobec nevsimat, tvarit sa neutralne, lebo im sa to paci, ked povies"au"alebonieco podobne.prestane ho to bavit.

mirkava
autor
13. apr 2016

@anjeli_k juuuj neda sa to uz nevšímať si, lebo zacal hrýzť aj iné deti a fakt to straaaasne boli....

mirkava
autor
13. apr 2016

@cervikpepik aj to som skusala, pohrýzť ho späť....... nezaberá.... on vie, že ho neuhryznem takou silou ako on mňa a skôr to berie ako hru...

lanugo
13. apr 2016

Moj tiez hryzie, hryzu vsetky deti.Prejde to, neboj. Pred casom sa zacal bit.Hlavne starsieho bije a mna tahal za vlasy.Vtedy som my chytila ruku, pohladkala som mu a povedala moj- moj. Neviem, mozno to pomohlo, lebo prestal.Starsiemu som capla po rucke, tomu asi doslo vtedy.Kazde dieta je ine, ale vsetky to preslo.Netrap sa🙂

inka04
13. apr 2016

15 mesacny syncek hryzie a bije (capne rucickou, ale riadne pecka). Prvy syncek to nikdy nerobil. Ale on hryzie tak, ze mam modriny po nohach, jedny nohavice mi az prehryzol a potrhal 😀 Myslim, ze to prejde, ale kedy?

kuriatkomm
13. apr 2016

Moja dcérka (1,5r) má teda vie riadne zmlátiť 🤐 hryzie,ťahá vlasy,búcha, ja na ňu nikdy nekričím ani jej to nevraciam,vždy jej poviem ,že "maminka sa nebije,maminke sa robí mója a pušku" ,zaberie to, po hladká má dá pušku,objímeme sa a všetky moje modriny a krvavé hryzance sú zabudnuté 😀

miricka77
13. apr 2016

Ahoj.moj syn zacal hryzt v skolke,mal 2,5 roka.bolo to hrozne.kazdy den niekoho uhryzol.vydobijal si tak pozornost a hracky.uz som sa az bala ist ponho,ze co zas urobil,koho pohryzol.ucitelky to ale zvladli super.urobili detom taku besedu,kde im rozpravali o psikoch,ze niekore nosia nahubky a ze preco ich nosia.jeden nahubok doniesli do triedy a zavesili na viditelne miesto,ze to je teda pre deticky,kt.hryzu ine deticky.asi sa zlakol,lebo odvtedy bol pokoj.

zabina27
13. apr 2016

ti 2-rocni uz podla mna velmi dobre vedia, ze to nesmu, ze to boli, maju uz ine chapanie, ako rocni, 15mesacni...
nas zatial teda nehryzie, stipe len mna do nosa... co sa mi tiez nepaci, zatial ho vzdy len odstrcim a poviem mu, ze ma to boli... ja sa pri takychto veciach bojim hlavne toho, aby to nespravil inym detom vonku, preto mu nehovorim, ze maminka sa nehryzie (nebije, nestipe a tak dalej), ale ze nikoho nesmie.
@mirkava ked si myslis, ze "on vie, že ho neuhryznem takou silou ako on mňa", tak ho pre zmenu raz skus silnejsie, snad to pochopi, oni uz su niekedy riadne "vychcani", ked to tak musim povedat 😀 uz to nie su babatka 😀

janinah
13. apr 2016

Dcéra hrýzla svoju staršiu sestru,nepomáhalo dohováranie,prestala v momente,kedy som uhryzla ja ju a celkom dosť,však ak sa hryzieme,tak všetci.... 😉

maxiva
14. apr 2016

no co ja viem,uhryznut dieta naspät?to mu podla mna ukazujete,ze hryzt je normalne 😒 ja by som dieta za kazdym poslala na nejake miesto ,kym sa ukludni.aj ked 50 razy,ale nakoniec pochopi,ze je to neziaduce chovanie 😉

lyrra
14. apr 2016

@mirkava moja dcera hryzla a stipala od malicka. Nielen ked sa hnevala, ale aj od radosti alebo ked chcela na seba uputat pozornost, pripomenut sa. Akoby prave takto prejavovala svoje emocie, napriek tomu, ze velmi skoro rozpravala. Ked som sa jej pytala, preco ma uhryzla, postipala, odpoved vacsinou bola, lebo ta lubim, lebo sa tesim. Robila to len blizkym, cudzim ludom alebo detom nie. Ja som vacsinou reagovala tak, ze som jej vysvetlila, ze ma to bolelo, akoze som sa rozplakala, urazila, prestala som sa s nou hrat, venovat sa jej, donekonecna som jej opakovala, ze ked ma radost a chce sa ma dotykat, moze ma objat, vyskocit na mna, ale nie ustipnut. Tatino jej obcas to uhryznutie a postipanie vratil. Hryzt prestala, stipanie pretrvava doteraz, hoci uz bude mat styri roky. Uci sa to ovladat, takze si kontroluje intenzitu ustipnutia, tak, aby to prilis nebolelo 🙂 vie, ze sa to nesmie, tak to len tak naznaci alebo povie stipky stip 🙂 pripadne sa aj opyta, ci si moze stipnut 🙂 ine je to v konfliktnej situacii s bratom, tam ho ustipne uplne bez zabran, ale vzdy nasleduje trest. V skolke sa takto neprejavuje.

mirkava
autor
14. apr 2016

ďakujem baby za reakcie ste milé 🙂