Dvojročný syn je strašne hanblivý

rencika8
2. jún 2016

Ahojte, prosim poraďte ak máte skusenost. Mam dvoch ročného syna a všade kam ideme a tak sa ani nechce hrať len sa za mňa schováva a keď sa mu náhodou niekto prihovorí tak sa stáva že sa dokonca aj rozplače. Niekedy je to horšie niekedy nie. Myslíte že to mám riesit aj zo psychologičku?

janinah
2. jún 2016

Nie,nemáš....moja v tom veku bola taká istá a dnes je dospelá,cestuje po svete,teraz so mnou skypovala z Bogoty a nejaká hanba z cudzích ľudí či miest je pre ňu pojem neznámy .

pribinak
2. jún 2016

Nie, este je malicky a je to normalne. Ono sa to časom zmení, netlac na neho, daj mu cas 🙂

nicollettka
2. jún 2016

detom treba dat cas 🙂 myslim ze kazde dieta si musi takouto fazou prejst

tyelde
2. jún 2016

Ja mám o dosť viac a príšerne hanblivá som furt...nechaj ho, buď ho to prejde, alebo ho budeš do niečoho nútiť a bude z toho mať dlhodobo traumu (vlastná skúsenosť)... Nie každý je extrovert. Podľa mňa nechaj tak, uvidíš či z toho vyrastie ;)

jana_eyre
2. jún 2016

aj moj prvy syn bol velmi hanblivy asi tak do 3 rokov.. teraz sa rozprava s kazdym ked ma prilezitost.. a to ma vsetci strasili, ze ked bude s nami doma a nebude chodit do skolky tak taky ostane 😀

monikaparson
2. jún 2016

Nie ,nerieš to, máme presne to isté. Nehrá sa s deťmi, nechce ani na preliezku, ak sú tam. Vždy len mama, mama. Beriem to tak, že to prejde. 😉

zabina27
3. jún 2016

nas ma 2 a hanblivy je akurat k tym, ktorych nepozna alebo nestretava casto (to sa aj rodiny tyka). tych, co pozna z videnia, tych sa nehanbi, povedala by som, ze niekedy sa az predvadza, blizkej rodiny, co sa stretava castejsie, to vobec, po detoch ide ako blaznivy, hlavne po takych v skolkarskom veku, tych sa nehanbi, neboji, aj na mna zabuda, ked ich vonku vidi... 😒 ja si zase myslim, ze v takom veku nech je radsej hanblivy, ako by mal "ist" s kazdym, aspon sa nemusis bat 😉