Dvojročný syn stále nerozpráva

love232
21. jún 2013

Ahoj maminky chcem sa spitat maly mal terqz roky a stale sa mu necgce rozpravat povie len take slabiky ako mama tata baba mnam mnam lampa ...ale nechce alebo nevie alebo preco este stale nerozprava? Rozpravat sa snim stale rozpravame aj mu hovorim ja nviem napr ide auto a ja aha auto povedz auto a on nic :( co s tym???

saska.t
21. jún 2013

@love232 nic,maloktory chlapec rozprava tak skoro,vsetci az tak okolo 3 roka,takze ma cas,chlapci su proste lenosi a vobec si nerob starosti 😉 az ked nebude rozpravat po 3 roku, potom hladaj odbornika 😉

martinkatinka
21. jún 2013

My máme cez dva roky a tiež si hovorí len to svoje - mama, tata, baba, brm, mňam, boty, páni a tak.... myslím si, že zatiaľ je to OK a príde moment, keď sa rozkecá....do troch rokov to riešiť nebudem, ukáže, povie svojou rečou aj ja mu veľa rozprávam, ale nič, on si nájde ten svoj čas.

love232
autor
21. jún 2013

@saska.t dakujem jaa len nerozumiem co mam kamaratky maju tolko isto a uz rozpravaju :( takto ho neviem ani naucit bez plienok bo ku neviem vysvetlit ze co a preco nema cikat do plienky ...vcera sa mi prvy kraaat vycikal do nocnika to bol zazrak a nahoda a ked som mu vravela ako sa tesim tlieskala ze tak to ma byt tak voobec netusil o com tocim... jhuuj uz chcem aby kecal :b dufam ze to uz nebude dlho trvat a rozhovori sa

love232
autor
21. jún 2013

@martinkatinka presne tak aj nas ako ja mu rozumiem ze co a ako ...

aristka
21. jún 2013

vitaj v klube...moji chlapci tiež nerozprávali do 2 rokov a poslednú mám dievča a okrem mama ,ahoj ,moje nepovie absolútne nič a WC neriešim,vydrží 5 sekúnd a hotovo...všetko má svoj čas a netreba nič siliť,... 😉

amee
21. jún 2013

@love232 neboj sa, zacne hovorit. ja mam dvoch synov, starsi zacal hovorit velmi skoro, mladsi pravy opak. mladsi ma 2,5 roka, v dvoch rokoch hovoril tiez velmi malo, asi ako tvoj. co sa tyka plienok - zase u nas plati, ze starsi bol ovela sikovnejsi v oducani od plienok... myslim si, ze je to individualne, kazde dieta ma svoje tempo... susedin chlapec nerozpraval do 3 rokov, myslela si, ze je nemy, a okolo 3ho roka sa rozhovoril 🙂
btw, videla som tvojo fotky, aj ja som vyrastala na Chrenovej 😉

anos18
21. jún 2013

Ahoj, moj syn sice velmi skoro a velmi krasne zacal rozpravat, ale moja sestra vraj nerozpravala do 3 rokov, mama s nou bola u lekara, lebo sa bála, ci nie je nema 🙂, ale vsetko bolo v poriadku. A potom sa vraj naraz krasne rozrozpravala. Takze podla mna nic nerob, len s nim trpezlivo dalej rozpravaj a casom to pride.

love232
autor
21. jún 2013

@aristka
@amee
@anos18 dakujem za ukludnenie ako popri tom cela odina aj kamarati hovoria ze ma strasny rozum ;) ze co ho napadne normalne sa nam rozum pozastavuje voakedy akurat zevraj je lenivy ze nechce rozpravat...ale je zlaty bo teraz sa ho vsetcipitali a kolko mas rockov a maly ukazal dva prsteky a povedal "da" ;)))

anos18
21. jún 2013

@love232 Neboj sa, naozaj s nim treba vela komunikovat a vysvetlovat. Ja som sa tiez vela so synom rozpravala, aj ked mi este nevedel odpovedat. A hlavne spisovne, ziadne suslanie a podobne. A ked je to dieta vnimave, co urcite vidis, tak je to v poriadku.

heros62
21. jún 2013

Nič si z toho nerob, jeden syn ten rozprával už v 1. roku vety, stále mal nejaké otázky, bol strašne zvedavý a teraz nejdeš z neho dostať sovo, na všetko sa ho musíš pýtať. Druhý začal rozprávať v 4. roku života a to ako keby seklo a začal tak normálne rozprávať. Teraz je ukecaný, nič mu neujde a aj keď mám pocit, že nevníma, tak všetko veľmi dobre vníma, čo zistím aj o pár dní, keď mi to pripomenie. Presne tak ako ti radia, len sa s ním stále rozprávaj a netreba ho nútiť. Dynamika vývoja CNS je individuálna.

xxx123
21. jún 2013

@love232
ahoj, povedz mu len auto alebo sa ho spýtaj čo je to auto alebo napr.traktor. chvíľku pocitaj do 10 a ked nepovie tak potom povedz za neho auto. potom to v priebehu pár dni zopakuj to isté a uvidíš ako rychlo sa naučí nové slovo. rychlo si zvykne na takú formu.

love232
autor
21. jún 2013

@xxx123 ako on je straaasne rozumny to hovoria vsetci len on je lenivy ;) ja mozem povedat aj 10krat za sebou neake slovo a nic...ale napr. Minule kamaratka mu ukazuje hovori ze "aha lampa" a maly od vtedy furt len ukazuje a hovori ampa ampa 🙂) ja viem ze sa to neda donutit ale tak mrzi ma ze len blaboce aj ked viem ze vsetkorozumie

petraxy6
21. jún 2013

@love232 nič si z toho nerob 🙂 môj synovec nerozprával skoro 2,5 roka. ledva povedal mama, ináč posunková reč (dodnes nechápem, ako sme si rozumeli 😀 ) pamätám si ako som prišla s prvou dcérou z pôrodnice, dali sme ju do postieľky a plakala a on môjmu mužovi povedal: Ádin, potom hm hm (ukázal na malú prstom) a akože plakal 😀 chichoceme sa na tom aj teraz 😀 a potom z ničoho nič začal sám od seba rozprávať. Samozrejme, išli k logopedičke, lebo mu nešlo "L a R" ale teraz je v pohode. A ako si písala o synčekovi, aj náš Jakub bol veľmi rozumný a hlavne pracovitý, len proste nechcel hovoriť. Ja som za ním aj pol dňa s knižkou behala, že ideme čítať, nech počúva a trt, utekal radšej pracovať 🙂

simojka
23. jún 2013

ahoj,moja dcera ma 2 roky a 5 mesiacov a nechce rozpravat iba blaboce,nic jej nerozumiet.Tiez ma to trapi,lebo mam pocit,ze mi nerozumie.Dufam,ze sa to coskoro zmeni,ale aj tak mam obavy.Ak nieco chce tak ma chyti za ruku a ukazuje mi co chce,ale nic nepovie.

marcela99
23. jún 2013

@love232 Ahoj,mi sme mali tento mesiac 2roky,a tiež drobec veľa toho nenahovorí,ale zlepšuje sa to..S nočníkom,ale problémy vôbec nemáme,sám sa ide vycikať aj vykakať,keď mu treba 😉
Si myslím,že s rozprávaním to časom budete mať lepšie...možno potom sa ani nezastaví 😉 😉
S nočníkom by som ho do toho nasilu netlačila,aspoň podľa mojej osobnej skúsenosti..,.Aj na toto má každé dieťa svoj čas...Napríklad keď ja som nútila toho môjho,tak to nemalo žiaden efekt,tak som to nechala sam...Po čase som mu po raňajkách ponúkla nočník,či sa nechce vykakať tam...súhlasil,aj sa mu podarilo...čo som nečakala a odvtedy je s nočníkom kamarát,zhruba tak 2mesiace...
Neboj,všetko príde,len každé dieťa má ten svoj iný čas 😉 Držím vám palce 😉

xxx123
24. jún 2013

@love232 ahoj, veru dieťa nedonutis, sám musí nato prist. aj môj tak reaguje, ked vidí na mne že sa mocsnazim alebo cíti z mojej strany nátlak tak si povie zopakuje úplne niečo iné ako ked sa snažímu nejaké slovo naučiť v úvodzovkách. učiť sa to proste nedá. to som napísala len jednu zo stratégii, ktora sa tu uz aj na koníky spomínala, nemyslela som tým že tvoje dieťa nevie rozoznať medzi autom a traktorom, je to len taka pomôcka.

sasrnka
2. júl 2013

Hovoris o mojom synovi? 😉 🙂 Tiez mame 4-5 slovny slovnik. Nejako to zatial neriesim, ale obcas ma to nastve, lebo ked mu nieco nedovolim, tak sa zacne strasne jedovat a jacat, lebo nevie inak vyjadrit, ze nieco chce...alebo, ked mu nerozumiem. Zvacsa sa vsak naucil presne ukazat, co chce. Aj ked je hladny, tak si ide sam zobrat pecivo, alebo pred chladnicku s lyzickou, pred potravinovu skrinu 😀 S nocnikom tak isto ako vy, ani nahodou sadnut, plienka je pohodlnejsia. Zatial to neriesim, cakam, ze sam na to pride. Dcerka v jeho veku rozpraval uz cele vety, dokazala pozerat celu rozpravku...tento krpal sa jeduje, ak nie je po jeho.

ivular
2. júl 2013

Ahoj, celkem rozsáhlou diskusi o opožděném vývoji řeči a vývojové dysfázii máme tu https://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-s... tak třeba tam najdete užitečné info 😉

love232
autor
2. júl 2013

@marcela99 noo nocnik uz semtam pouzijeme ale tak ze ho tam posadim a pustim rozpravku tak sa za den vycikal 3krat do nocnika ...ale ze by sa sam pital alebo rozumel tomu ze sa vycikal do nocniku tomu tiez nechapal :/ tesila som sa jak mala a on len pozeral ze "co tej mame harasi" ;))

babul83
2. júl 2013

@love232 Môj starší začal rozprávať, keď mal 2 roky aj 3 mesiace. Ráno sa zobudil a povedal nám pár slov, trošku sme my onemeli. 🙂 Do týždňa nám rozprával celé dlhé vety, skloňoval, časoval proste všetko. :D Zato mladší mal teraz tri, svoje hatlaniny rozpráva snáď od roka a pol, ale hrozne nezrozumiteľne. Povie aj celé vety, ale musíme hádať čo hovorí, tak mu nerozumieť. :(

love232
autor
3. júl 2013

@babul83 jheeej to by bolo super keby sa rano zobudi a zacne ;))) nas bude.asi skor ako ten vas mladsi

mysti
6. aug 2013

Ahoj, moj syn ma 21 mesiacov a tiez hovori len nejake slova, vety nehrozi... A mnoho slov hovori este skratene alebo po svojom, napr. Voda je "vo" a podobne si vsetko skracuje. Inak spi sam v izbicke vo velkej posteli asi od 19 mesiacov a uz tri tyzdne mame plienocku len na spanie, cez den sa pekne pyta. Je velmi sikovny a vnimavy a vidim ze kazdy den vie a povie viac slov. Stale mu to ide lepsie a lepsie 🙂 Takze neboj, zachvilu budu kecat az nas budu usi boliet 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ocko78
9. aug 2013

nic s tym nenarobis...ked sa mu bude chciet rozviaze sa mu jazycek... susedove chlapcek zacal ked mal 3,5 roka v skolke bol motivovany medzi detmi a moje krsniatko kocka mala vyse 3 rkov ked zacala ,, teraz ma 3,5 ale stale pomaly uz sa snazi povedat co chce ,, niektore vety pekne niektore tak ze rozmyslam co mi vlastne hovori... neboj nic uz ked sa rozrecni aj usi ta budu boliet 🙂

love232
autor
9. aug 2013

Dakujem maminky ;) tak co sa tíka rozpravanie sme na tom tak isto ale s nocnikom sme postupili o level dalej vcera ooonecne pochopil na co nocnik ma ...chytil si pipik uteka a pozaram on si normalne sadol a vycikal sa dufam ze to bude tak pokracovat ;)) a s rozprvanim cakat ine mi neostava asi

terezka1947
4. feb 2014

@love232 ahoj,nasla som si tuto temu,lebo moj ma dva roky a 4mesiaca a rozpravanie ide tazko 😒
ma pokusy-okrem tych klasickych mama,tata,havo,kava,atd...chape suvislosti sem tam prekvapi napr.dveve-dvere,bec-pec,kosi-kosik...ale mam pocit,z eiba ked sa mu chce ☹ ...plienka detto,povie mama kaka....a ja utekam s nocnikom,dam ho a nic...posedime...a nakoniec aj tak skonci vsetko v plienke....nenutim ho do nicoho,snazim sa mu vsetko ukazovat....ale okolo su mamicky,kt.maju deti v podobnom veku a su daleko sikovnejsie....je pravda,ze aj ked sme casto vonku,mame malo moznosti hrat sa s malymi detmi...mala som ho 2x v skolke,ze ako to bude tam...a celkom ok...nebal sa,chodil za detmi...sem tam riesil nieco sam...alebo pozoroval ostatnych...ale prepada ma pocit zlyhania ☹

laurika25
4. feb 2014

@love232 my sme boli na tom podobne,potom postupne pribudali slova a ked mal 2,5 roka tak sa to rozbehlo..teraz mame 32 mesiacov a kazdy den prekvapi niecim novym-🙂tiez som sa obavala..od 20 mesiacoch chodime na logopediu.

jankaba1
4. feb 2014

Ahoj, to nevadi. On sa este narozprava. Mam znamu, ktora ma syna v auguste mal 3r. a rozprava resp. brble ako rocne dieta.To chce cas. raz sa mu jazycek rozmoce. Rozpravaj sa s nim a podporuj, aby opakoval aj on. Skus ako robi havo, macicka apod...ono to pride 🙂

natalianr
4. feb 2014

ahoj, aj moj rozpraval do 2,5 takou hatlaninou..teda ja som mu rozumela, ostatní s tazkostami....v maji mal 3 a odvtedy to islo samo, aj plienku na noc odhodil po narodkach sam, tiez som bola z toho na nervy, ale ako spominali baby vyssie, je to ,,chlap" ..ma cas 🙂

kamca25
4. feb 2014

ahojte, mam podobny problem, mladsia dcerka tiez nerozprava a aj to co zacala (mama, tata) tak prestala. no rozumie vsetko, mam pocit ze sa jej nechce, radsej na nieco ukaze a povie 'heee'. pricom starsia rozprava od roka,