Dvojročný syn strašne piští

zuzuk22
7. nov 2015

Ahojte . Prosim poradte. Syn bude mat dva roky a uz asi pol roka strašne hlasno piští . Ked sa mu nieco nepáči alebo len tak z ničoho nic . Ale to su iné decibely . Mne až v uchu zalahne . A uz neviem ako ho to Odnaučiť .... Zatial ani nerozpráva . Max tak mama ked sa jeduje alebo baba papa to je tak vsetko . Ale to neriešim ale to pištanie je fakt hrozne . Uz sa ho aj deti na ulici boja alebo začnú plakať . a trápi ma to. Akurát dnes u nas v dedine sa otvorilo take decke centrum pre detičky co este nechodia do škôlky ale aj väčšie tam môžu chodiť . Dve hodny denne a bojim sa ako to tam bude . Sme tam dnes boli a začal tiez pišťať z ničoho nic , dobre ze okna nepraskli :( a este aj take dievčatko tam začal strkat :( ako to mam riešiť ? Nič nepomáha . Ani napomínanie a vysvetľovanie ze to nemôže ani ked vždy za to dostal po zadku nepomáha tak ja uz neviem co mam robi . A uz to trvá okolo pol roka ... Ked si s nim chcem aj kreslit tak to vôbec . Ja si kreslím a on len prekladá ceruzky alebo ich hádže na zem . Aj ked nieco chce nie ze by prišiel a ukázal mi pekne s kludom ale nie on hned sa zacne jedovat a pišťať . Nemate prosim nejaku radu ako na to . Dakujem

mooonika1975
18. máj 2018

@ninks povaha sa prejaví neskôr , nie v roku, tocite o inom...

ninks
18. máj 2018

@mooonika1975 dieta je samostatny jedinec s povahou spravanim s ktorym ty “pracujes” vychovavas!!! ma vrodene geny to jest spravanie s ktorym bude disponovat po zbytok svojho zivota!!! no ty budujes jeho “osobnost” nie povahu geny akoze jediny kto nevie o com pise si ty !! niektore deti su take a ine onake to nezmenime no vieme sa potesit ze dane obdobie prejde no pride nieco nove ( to co ma dieta v povahe=genoch) ,,,, keby si mi odpovedala na otazku preco bol s mojou sestrou problem ked bola dieta tak som ticho ale nedozvedela som sa :(

ninks
18. máj 2018

@mooonika1975 apropo tych prikladov kde je v rodine jedno dieta kludne vyrovnane a druhe naopak ukricane vzdorovite mam niekolko ... proste si dala svojim detom kludne geny 😉 no mozem povedat ze svojmu synovi sa venujem maximalne mame rozne aktivity nekrici sa u nas ale je po muzovom ocovi ktory mal nervy zo vsetkeho zo vsetkych .... hold geny

mooonika1975
18. máj 2018

@ninks bavíme sa v prvom rade o pistani a vyvádzani dieťaťa dvojročného? Má v povahe vari taký malý jedinec neuróticku povahu a agresívne správanie? Už teraz? Ja som si není istá. Skôr si myslím že treba načúvať viac dieťaťu, ak piští že sa ide odísť z ihriska a on sa ešte zrovna dobré baví, tak treba zmeniť prístup, napr. Presmerovať ho na nejakú inú aktivitu, ktorá je po ceste domov, dieťa je variabilné. Dúfam že sa chápeme už teraz.

mooonika1975
18. máj 2018

@ninks áno, zažila som že mi maminka v škôlke hovorí, že jej dieťa je neuróticke a ona nevie po kom? Asi po jej svokrovi. V dvoch rokoch? Fuuu, silná kava

mooonika1975
18. máj 2018

A ešte dopisem, že to dieťatko bolo zo začiatku zúrivé ale už jej to zostalo len pre rodičov, v škôlke bolo úžasné, za dverami koniec sveta.

ninks
18. máj 2018

@mooonika1975 reagovala som na tvoju prvu a asi tretiu diskusiu kde si povedala ze ako sa detom venujes a ze tvoje deti to nerobili to je vsetko pekne a gratulujem ale su deti a aj asi vela pretoze vsade citam moje dieta sa hazde o zem moje dieta si bucha hlavu to obdobie to som aj pisala no ty si stala za tym ze je to ako sa venujes dietatu myslim ze kazda jedna mamka chce odvratit pozornost na nieco ine zoberie ho pomojkat vysvetli mu preco atd to robi kazda jedna no este raz si precitaj co si napisala ;) nehadam sa ani nic kazda mamka vie co je pre jej dieta najlepsie ;) ked mas kludne vyrovnanie dieta preco si v tejto diskusii ?! tu su mamky co si chcu poradit ked nefunguje nic ;) ...... a ja mam 2 synov a po svoktovi je 12r. no mam “tusak” ze aj ten 26 mesacny

ebi88
18. máj 2018

Aj nas tak robi. Ma 14 mes a hocikedy si zvreskne, ale tak vysoko, ze podla mna to uz registruju aj netopiere. Osobne si myslim ze ho neodnaucis; nienjento v podstate nic zle. Jeho prejav. Treba vydrzat.

ninks
18. máj 2018

@ebi88 u nas to trva 2-3 tyzdne a cudujem sa susedom ze este neprisli klopat ... momentalne to pripisujem zubkom je z toho nervozny ale zeby krical az tak ?! kazopadne mam “temperamentne” dieta lebo ked nieco vysvetluje hotovy talian gestikuluje a decibeli riadne ale krik prisiel teraz .... tak uvidime

xima
18. máj 2018

Myslím že sa chápeme všetky čo takéto deti máme (nič v zlom @mooonika1975). Venujeme sa im ako vieme, a áno,jasne že keď je situácia keď vieme že ten piskot pravdepodobne príde (napr keď ideme preč z ihriska), tak ja napríklad kľudným až veselým hlasom s nim rozprávam čo budeme robiť doma(niečo čo ho baví). Ono to niekedy funguje viac,niekedy menej. A stále trvám na tom že každé dieťa má svoju povahu,a áno, prejavuje sa už odmala

mooonika1975
19. máj 2018

@xima samozrejme nič v zlom, je to diskusia a ja ťa nejdem presviedčať o vývine a psychológii dieťaťa, pekný víkend želám .

xima
19. máj 2018

@mooonika1975 napodobne, pekný víkend prajem

michaela011
15. sep 2023

@anemone123 viem ze stary koment ale musim reagovat nas tak strasne pisti nielen ked sa hneva ale aj ked sa tesi a tym ze nerozprava tak sa tak vyjadruje. Ked pridu k nemu deti a on sa z toho tesi a na mna vsetky matky pozeraju ako na debila co si neukludnim to dieta akoby som mu ja kazala aby vrieskal…. A ked preslo par rokov tak mi povedz kedy sa to zlepsilo? Tym ze zacalo dietatko rozpravat?