Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojročný synček nerozpráva

lukihomamina
6. jún 2013

Ahojte baby,
môj malý má 22 mesiacov, čiže onedlho 2 roky ale vôbec sa mu nechce rozprávať. Jeho slovná zásoba pozostáva z 10 slov + nejaké zvuky zvieratiek a vozidiel. Počuje dobre. Rozumie všetkému, v knižke mi vie všetko ukázať...lenže vôbec nechce rozprávať. Zbytočne sa snažím. Iné deti v jeho veku už majú celkom bohatú slovnú zásobu. Lekárka sa so nou na poslednej návšteve vadila ako s malým deckom, že prečo nerozpráva. Čo mám robiť?

tinusa80
10. jún 2013

moj maly bude 2.5 roka a tiez malo rozprava povie len tato, mama, bye ze dovidenia 🙂 alebo este povie ano a nie.A ked nanho volame tak niekedy sa robi ze nepocuje ale ked robi zlost a na neho pokricime hned reaguje a hrozi palcikom lebo vie ze mi na neho tak ukazujeme. tak mam tiez trosku obavy ale verim ze sa to do 3 rokov zlepsi 😝

miskanasa
10. jún 2013

ahoj, aj my sme rozprávali pomenej , ale nástupom do školky sa to uplne zmenilo, teraz nezavrieme "hubu"🙂veľa robí detský kolektív. je rozdiel či dieťa denne komunikuje len s dospelými alebo sú tam prítomné aj deti

karmella
10. jún 2013

môj malý má 2 roky a vie len základné slová a keď si niečo pýta, tak povie len začiatočné dve písmenka slova a to si niekedy musím parádne domýšľať, čo vlastne chce. Rozprávať rozpráva, ale asi mandarínčinou, lebo nikdy mu nerozumieme 🙂. Inak je veľmi rozumný. Spočiatku som bola z toho nervózna, že asi má nejakú poruchu reči, lebo staršia dcéra vedela v jeho veku už básničky. Ale aj doktorka ma upokojila, že v dnešnej dobe to je úplne prirodzené a zatiaľ ho nemáme stresovať návštevou odborných lekárov. Tak uvidím, kedy príde ten deň a verím, že potom budeme chcieť, aby bol aspoň chvíľu ticho 🙂.