Ešte vzdorovité či už rozmaznané dieťa?

hubinka17
5. júl 2018

Maly ma zachvilku 5 rokov, do troch rokov to bolo také zlaté chlapca a potom ako keby ho vymenili. Za všetko mi reve. Reve aj za to že je hladný, alebo keď niečo chce, alebo ked niečo nechce. Keď mu niečo prikážem a jemu sa nechce tak začne revať ale poslúchne. Ideme do školky reve ako keby som ho drala z kože a keď sa zatvoria dvere je z neho ine dieta. Ja uz nechapem. Alebo ma dni že nereve ale robi napriek...

mikadooo
5. júl 2018

@hubinka17 ahoj u nás najstaršia dcéra vo veku 2,5 roka sa jej v mozgu niečo preplo a trvalo to cca do 5,5-6 rokov. To som len s malou dušičkou čakala ako to dopadne v škole. Odkedy chodí do školy zmenila sa, upokojila. Nemyslím si že je to školou, skôr mozog nejak"dozrel" konečne a už proste vie ovládnuť svoje emócie (väčšinou). Druhá dcéra bude mať štyri a hysterické scény sú na dennom poriadku, napríklad dnes aj za to že najprv bola hrozne hladná a hneeeeeeď chcela jesť, potom zas revala že je to horúce a potom za chvíľu zas som jej naložila príliš veľa na tanier. Už na to až tak nevytáča keďže sme si tým už raz prešli :D. Takže podľa mňa chvíľu počkaj a snáď sa unormálni. Keďže je chlapec a tí vraj dozrievajú neskôr, možno to bude trvať o čosi dlhšie... Pevné nervy prajem...

hubinka17
autor
5. júl 2018

@mikadooo dufam ze to prejde...

skjatqo
5. júl 2018

Vsetko raz prejde. Uz aj nas mladsi dostal emocny cip. (Star trek andoid Data) Reve az v usiach zalieha a sula sa po zemi. Minule vydrzal pol hodinu. Ked udru emocie, uplne im to zatemni mozog. Pomaha obmedzit sladke, zvysit podiel strukovin hlavne sosovice a stopat jedlom cely den. Starsi je pomaly na psychiatriu ked je hladny. Alebo smadny. To ma asi po mne 😉 Nam pomaha aj rozpravat sa o tom, snazit sa pochopit emocie, vysvetlit ako sa to da bez placu, co konkretne ma povedat.

flientica
5. júl 2018

Ma take obdobie asi, pokial je taky, ze povies a sice reve ale urobi tak rozmaznany nebude

deti95060810
6. júl 2018

autistické správanie...nie autizmus....má to aj moje dieťa....

hubinka17
autor
6. júl 2018

@flientica posluchne, dokonca sa mi nikdy ani o zem nehodil.....len vsetko odreve.

hubinka17
autor
6. júl 2018

@deti95060810 autistické spravanie? Hladala som na nette ale vyhadzuje mi len autizmus