Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Existuje krstné meno Milla, Mila na Slovensku?

Dievčenské mená
szzuzka
21. nov 2019

Ďakujem. 🙂

miku1
21. nov 2019

Toto meno existuje vo Fínsku a Estónsku, meniny 19.05. 😀 Inak, na SR by som asi také meno nedávala, u nás je to známy keks, a nechcela by som, aby sa meno dieťaťa spájalo s keksom....

sissy27
21. nov 2019

@miku1 tiež mi to napadlo. Ale na druhej strane sú aj Anita kekse, Zuzanky a kadečo iné.

mogaa
21. nov 2019

no deti jej budú hovoriť že je napolitánka🙂

kittykat22
21. nov 2019

Mila je skratka od Milena na Ukrajine - viz Mila Kunis. Mne sa Mila meno paci, len ked bude dievcatko male, budu ju volat Milka - a to vo mne ekovuje cokoladu vo fialovom obale na ktorom je nakreslena krava.

lenzas
21. nov 2019

@kittykat22 No prvy krat pocujem o tom, ze Mila je skratka od Milena na Ukrajine. Celkovo som take meno ako Milena alebo aj Mila na Ukrajine nepocula a to som na Ukrajine byvala takmer 25 rokov ;)

kittykat22
21. nov 2019

@lenzas Mila Kunis sa vola Milena 😀

lenzas
21. nov 2019

@kittykat22 Ale Mila Kunis nie je povodom ukrajinka 🙂

kittykat22
21. nov 2019

@lenzas ved sa narodila na Ukrajine.

chichua
21. nov 2019

Znama ma dcerku s menom Mila.

lenzas
21. nov 2019

@kittykat22 To ano, aj Milla Jovovichová. Avsak ani jedna nie je ukrajinka 🙂 Kazdopadne nie je to typicke ukrajinske meno, urcite sa niekto najde s tym menom, ved nepoznam po mene kazdeho obyvatela na Ukrajine. Urcite sa najdu aj Jessica alebo Mohamed, avsak typicke mena pre Ukrajin to nebudu.
Mne osobne meno Mila sa paci, mne sa to nespaja s keksikom, ale mozno to tym, ze som nevyrastala na Slovensku 🙂

laska201
21. nov 2019

U nas je Mila proste Emilia vzdy bola aj bude.A preto som po sebe dcere meno nedala.Neznasala som skratku Mila hlavne v skole.takze takto k mojmu menu co o par dni bude v kalendari a dnes ze 34rokov vsetko v kope.

h2
21. nov 2019

@sissy27 Prosím, prosím, prosím, nie keksE!
KeksY! Ďakujem.

sissy27
21. nov 2019

@h2 tak teda sušienky 😂

iva812
21. nov 2019

@szzuzka Mila je pekne meno, ale dala by som iba s jedným L, s dvoma sa mi to zdá preexponovane.

terka533
21. nov 2019

podobné tomuto menu a je aj na slovensku je Emília

airaw
21. nov 2019

Keď môže byť meno Lina, môže byť aj Mila 🙂 keks ako keks 🙂

kiwi3
21. nov 2019

mne sa paci aj mila aj lina, sladucke mena

galioska
21. nov 2019

Krásne meno by som neriešila, vieš koľko ľudí dalo meno , ktoré mi je nepríjemné lebo som.z ním.zazila niečo nervydrasajuce?🤣

zubrienka1
21. nov 2019

Kamaratka ma Milu😉

terka533
21. nov 2019

Emília sa už tu dávno používa. Nič v zlom ale nechápem čo je na tom zlé každý nech si vyberie meno aké sa mu páči. Ja by som sa nevypitovala na nete ale radšej blízklej rodiny a manžela a tak...

terka533
21. nov 2019

Toto na mk neskúži už na pravdivé info ale na humor 😀 😀 😀

ertlovik18
21. nov 2019

@szzuzka podla mna pekne a zaujimave meno, deti ked chcu na vsetkom si nieco najdu, takze je to asi jedno, na sk v kalendari nie je, ale meniny by som jej oslavovala na milenu 🙂

vroni
21. nov 2019

@lenzas, hlboko sa mýliš, Mila Kunis aj Milla Jovovich sú obe rodene ukrajinky. Ze prijali občianstvo juesej z nich nerobí rodene Američanky.

dadus_ka
21. nov 2019

@szzuzka ja som Jarmila a hovoria mi Mila. 😀

mpg
21. nov 2019

Obyčajne aj Emílie volajú Mila alebo Milka

lenzas
21. nov 2019

@vroni Ale to ze sa narodili na Ukrajine nerobi z nich ukrajinok, pokial viem, tak sa to berie podla rodicov. Ani jedna nema rodicov ukrajincov ;) Teda, ked ujo google hovori pravdu, osobne ich teda nepoznam ;)

vroni
21. nov 2019

@lenzas, v čase, keď sa narodili Ukrajina neexistovala, takže tipujem, že budú Exrusky. Rodičia sú trikrát asi Rusi plus raz Srb, ale zase - Ukrajina ako štátny celok neexistovala, ani srnky netušia, či su rodičia Rusi ci Ukrajinci (ujo Google možno tuší, ale nechcelo sa mi s ním konzultovať) V každom prípade možno meno Mila označiť za meno slovanského pôvodu.

lenzas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenzas
21. nov 2019

@vroni No v tom pripade sa da povedat, ze ani Slovensko neexistovalo. Avsak mam dojem, ze kazdy vie svoju narodnost, aj ked sa narodili za cas Česko-Slovenska. Aspon teda moj manzel mi tvrdi, ze je slovak 🙂 Neviem teda ako to bolo na Slovensku, ale v Sovietskom zvaze bolo to uvedene aj v rodnom liste, narodnost dietata a aj jeho rodicov a nasledovne aj v obciansom. Tak podla toho sa dobre vedelo ci je clovek rus, ukrajinec alebo aj inej narodnosti. Ale neidem sa hadam alebo nieco dokazovat 🙂 Ved to v podstate jedno, autorku to urcite nezaujima ci boli ukrajinky alebo nie ;)

vroni
21. nov 2019

@lenzas, ruský rodný list som nikdy nevidela, netuším, čo je v ňom. Ani ako to mali medzi sebou riešené Rusi a Nerusi. Ale máš pravdu, nie je to podstatne. Len z toho odvodzujem ten slovanský pôvod. Mimochodom, ani jedna z týchto dvoch Milí nie je "naozaj" Mila/Milla, jedna je Milena a druha Milica 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli