Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Extrémne náročné dvojročné dieťa

ruza123
30. apr 2014

Ahojte kočky, dcérka má 2 roky, od narodenia je príliš živá, vytrápila som sa s ňou poriadne, ale to určite každá poznáte..myslela som si, že časom sa jej náročnosť zlepší, ale opak je pravdou..asi som zrelá na psychiatriu, teda niekedy mám taký pocit..cez deň ako ráno otvorí oči mi nedá ani na sekundu vydýchnuť, nesmiem ísť ani na wc, hneď beží za mnou, nemôžem jesť, lebo sa musím s ňou hrať, nedajbože variť..snažím sa ju do všetkého zapájať, ale je to veľmi náročné na čas a zväčša ju všetko baví asi 2 minúty..ak nie je po nej, spustí hysterický záchvat, vkuse mrnčí, je nespokojná, ak sa jej venujem vkuse bez prestávky je ako anjelik..ale to sa samozrejme pri všetkých povinnostiach nedá, resp. aj ja potrebujem ist na záchod, najesť sa, obliecť vonku atď..ak mi aj dá na 2 minútky pokoj, väčšinou niečo zničí, zdemoluje..presťahovali sme sa do krásneho bytu, po 2 mesiacoch tu vyzerá, ako by sme tu bývali min. 5 rokov..stále vymýšľa, všetky úkony su pre mňa horor, lebo sa nezaobídu bez trucu, kriku - napr. jedenie - veľmi zle je, dostať do nej nejaké sústo je na min. hodinu..vkuse niečo chce, o sekundu už chce niečo iné, väčšinou si vyžaduje úplné nezmysly, ktoré ju bavia ďalšiu minútu..som úplne vyšťavená, niekedy mám chuť sa len zavrieť do izby a nech si robí čo chce..má krásnu izbičku plnú hračiek, ako je deň dlhý tak bezo mňa do nej nevstúpi..musím sa ja s ňou hrať..inak ju hračky vôbec nezaujímajú, môžu pri nej ležať aj týždeň, stále len za mnou, ničiť veci, trhať, rozhadzovať..prosím Vás mamičky máte to aj Vy podobné..lebo niektoré kamošky zírajú že ich deti sa vedia aj sami aspoň chvíľočku pohrať sami, a neničia všetko naokolo..resp. že im deti aspoň dajú sa nadýchnuť :D ..

lucinocka
30. apr 2014

@ruza123 pises o mojej ci o svojej? :D kym navarim obed mam zdemolovany byt 😀

zuzana76
30. apr 2014

@ruza123 mala som nieco podbne s mladsim synom, pomaly sa to lepsi, ale stale to nie je ono, v juli bude mat 4 roky, ale stale je velmi zivy, neposedny, uz nenici tolko veci ako predtým, ale este stale je velmi narocny a jedine, kto si ho vezme na varovanie je moja mamina, nikto iny s nim nevydrzi dlhsie ako 2 hodinky, naprava ide velmi pomaly, navyse je velmi tvrdohlavy a neda sa s nim na nicom dohodnut. plati na neho jedine tvrdo, zakaz toho co am rad, teda ak neposluchne, tak napr, ze uz nebude nikdy pozerat film Smolkovia, ktory ma rad a pod. Cize ciste vydieranie, inak sa s nim neda na nicom dohodnut. Vidim, ze nejake svetle momenty uz ma, ale stale mi nepripada na 4-rocne dieta, do skolky nechodi, je s nim moja mamina a ja pracujem, ale som ucitelka, tak som doma skor a potom sa mu venujem ja.

rainee
30. apr 2014

@ruza123 ako u nas, nasa ma uz 4 a trosku sa to zlepsilo,ale nikdy by som neverila ze mat dieta bude take vycerpavajuce 😉 mam pocit ze nasa je aj za 3 deti, aj preto sme zostali zatial len pri jednom...

zuzana76
30. apr 2014

@rainee no nam sa narodil ako druhy v poradi, ale keby bol prvy, tak je asi dost dlho jedinacikom 😀

rainee
30. apr 2014

@zuzana76 u nas sa tiez dedkovci netrhaju varovat,mierne nezvladaju 😀 ale skolkou sa to isto zlepsi uvidis.

zuzana76
30. apr 2014

inak z nasho su vsetci susedia ci niekto, kto ho len tak stretne vonku nadseni, lebo on sa kazdemu zacne prihovarat, aj cudzim ludom, s kazdym sa da do reci, tvari sa ako cisty anjelik

zuzana76
30. apr 2014

@rainee mal by ist teraz od septembra do skolky

ruza123
autor
30. apr 2014

@rainee tak moja mamina niekedy nechápe, že my so sestrou sme také vôbec nerobili, ona si cez deň pri nás vyšívala :D .. tak to poteší..

zuzana76
30. apr 2014

@ruza123 ja som hackovala pri starsom, aj moja mama vravi, ze nas mala 3 a nic takého nezazila, uz neter bola takato ziva, ale nas syn je este zivsi a neposednejsi a starsi je uplne kludny

mirka414
30. apr 2014

@ruza123 ja som dcerke našla ked mala 2roky našu prvú kamosku,ktorej mamina chodila do prace a dievcatko je u nas dodnes.vsetky strany su spokojné mamina toho dievčatka chodi do prace,leonie ma o dva roky starsiu kamosku na hranie a ja ?zarobené peniaze a za to v klude navarím a ked sa baby pohrajú upracem izbu.velke + aj 2hodiny neviem o deťoch veľké - neskor ked vojdem do izby viem čo ma tam čaká :D

rainee
30. apr 2014

@ruza123 dnesne deti su uplne ine ako sme boli my 😉 nasa je neposedna, od zaciatku strasne malo spi, dlho sa nevedela chvilu sama prehrat,minutu nas nenechala vydychnut, vkuse nejake poziadavky, kazda aktivita ju bavi chvilu,je tvedohlava atd. Mam pocit ze ficime na 1000% 😀 som sa aj pytala dr.ci je to vobec normalne takato hyperaktivita ale vraj je nadpriem.inteligentna a tiez nexce spat aby nieco nezmeskala 😉

bronia13
30. apr 2014

necitala som prispevky ale ja mam taketo 2 doma a su od seba len 16 mesiacov rozdiel....kamoska vravi ze ma obdivuje ze zvladam dve lebo ona ma jednho takeho ziveho a ma dost.... som rada ze ich mam a su zdravi tak sa s tym zmiernujem......jedno babetko nam zomrelo pred drobcami tak mozno preto im viacej dovolim, neviem, som rada ze ich mam...su sikovny,zdravy, mudry,pekny 🙂 atd.... takze ja to velmi az tak neriesim som rada ze su tu...hm...

ruza123
autor
30. apr 2014

@bronia13 a ja sa utesujem, ze dve rovnake deti nemozu byt, robim si nadeje, ze druhe bude ako med 😀

janea
30. apr 2014

@ruza123 ano ano, viem o com pises🙂 ...treba len vydrzat, bude lepsie🙂 ... a som rada, ze som len v prenajme, po nas bude byt "vybyvany" 🙂

vulka
30. apr 2014

@ruza123 A aktivity v štýle Montesori by nepomohli?

tslobik
30. apr 2014

Hm....my máme tiež niečo podobné.....hlavne nás dosť vyčerpáva jeho spánok....skôr nespánok a prezliekanie. To trvá niekedy aj hodinu.....tie ceremónie okolo toho a vôbec okolo každej činnosti. Ale som šťastná, že je zdravý.....čo by možno iné mamičky dali za také dieťa. Takže všetko bude časom fajn 🙂

anniera
30. apr 2014

Presne ako by som písala o mojom staršom synovi. Vraj sa to časom zlepší. No neviem ako inde, ale môj už má 7 rokov a správa sa presne tak isto ako keď mal 2 roky. Vyžaduje rovnakú pozornosť, rovnako nespáva, rovnako je neustále otravný, stále robí v byte bordel, všetko ničí čo mu príde pod ruku. Upútava pozornosť. Len bohužiaľ pracujem, mám na starosti celú domácnosť, mám aj mladšie dieťa a jednoducho nemôžem celý svoj čas venovať len jemu. Keď sa mu venujem je OK, len tiež dlho nevydrží pri jednej činnosti. Sám nebude robiť nič. Druhý syn je úplný opak, je od 2 rokov úplne samostatný, nemám s ním žiadnu prácu, keď som s mladším tak sa nudím lebo on ma vôbec nepotrebuje. Myslím že to nie je chyba výchovy, skôr je to o povahe a temperamente dieťaťa. Mamička máš náročné dieťa, čím skôr sa s tým zmieriš, tým lepšie pre teba.

marikaema
30. apr 2014

jaaj kocky ja mam to iste mala 2 roky a mali 7 mesiacov. ani sa nepamatam kedy som bola sama na zachode🙂

zuzikovasandra
30. apr 2014

@ruza123 nerob si velke iluzie.... Viem o com hovorim... :D

dejka77
30. apr 2014

Co ti na to napisat? Treba urcit jasne pravidla a dodrziavat ich. Nauc ju hrat sa samu a take veci ako najest sa, ist na wc by si mala absolvovat bez stresu. Je uz dost velka aby to pochopila.

anega79
30. apr 2014

Moja mala sa tiez nechce sama hrat, tak ked nieco chcem robit, tak jedine telka pomaha. Ale teraz ju velmi bavi kreslenie, ale musim ja stale kreslit a ona vyfarbuje. Zlepsilo sa to aj prichodom novej malej susedky s ktorou sa zahraju ale tiez ich obe nieco bavi dve minuty. Inak tiez sa hra ako tvoja, hracky skoro vobec. V skolke ju to bavi, aj ju vacsinou chvalia. Tak mozno skus buduci rok skolku, ci jaslicky.

danula.ch
30. apr 2014

@ruza123 tvoja mala je vo vzdore. stanovte pevne pravidla, nastuduj si metodu prirodzenych a logickych dosledkov. ide tam o to, ze dieta nesie nasledky za svoje ciny, primerane veku samozrejme. napriklad ak pokresli steny, bude musiet steny sama vymalovat (samozrejme to akoze, potom to po nej opravis, ide o to, aby sa naucila, ze ak nieco znici, musi to napravit). pripadne jej zoberies pastelky na urcity cas. je to len priklad, kazda situacia je ina, kazde dieta je ine a vyzaduje ine riesenie. nam osobne takyto pristup velmi pomohol

co sa tyka toho, ze sa od teba na krok nepohne, ma hystericke zachvaty niekolko krat denne, aj to sme mali doma. tam zase pomohlo aktivne pocuvanie, nahlas vyslovis problem dietata, aby sa citilo byt pochopene. kazdy sa potrebuje citit chapany, najma od najblizsich ludi. ak to tak nie je, nastupuje nervozita a zmatok v hlave. takto sa citia aj nase deti, ked im nedavame dostatok porozumenia. odvtedy sa maly vyrazne ukludnil. skus si precitat aj nejake knihy o vychove, odporucam ako hovorit, aby nas deti pocuvali. je to velmi siroka tema, ale oplati sa venovat sa jej 😉 🙂
a to sme niekolko mesiacov tvrdohlavo odmietali nazor kamosky psychologicky, ze je to boj o pozornost. pripadalo nam to ako blbost, lebo sme mu venovali naozaj vela vela casu, ale nevenovali sme mu uz tolko pochopenia. treba priznat pocity dietata. ked ide za tebou na zachod, proste jeju povies, ze vidis, ze chce ist s tebou, tak nech ide. pokojne a s porozumenim.
verim tomu, ze sa po kratkom case vasa situacia zlepsi. hlavne to vidim ako riesenie, nech sa citi byt pochopena. zachvaty zlosti a aj nicenie veci ustupia, lebo to je jej sposob, ako uputat vasu pozornost, aj ked negativnu

danula.ch
30. apr 2014

@ruza123 a co sa tyka jedenia, vypusti paru, takto to nema zmysel. aj v tom sa daju pouzit prirodzene dosledky. nenaje sa, tak bude hladna. stanovte 5 jedal denne, v urcitu hodinu. ak nezje, do dalsieho jedla nedostane nic ine, iba ovocie. ked mal nas maly 3 roky a 13 kg, urobili sme to takto. na zaciatku jedol malo, po par mesiacoch sa to napravilo. hlavne jedol dobrovolne. uz na neho netlacime, nenutime ho, nekricime, robime presny opak. ty si ten, kto sa potrebuje najest, nie ja. ja hladna nebudem, ak ty nebudes jest. ale vsetko hlavne s kludom a tak, aby malej bolo jasne, ze zodpovednost je na jej strane. ak ju nutis, preberas za to zodpovednost ty
od hladu nezomrie, neboj sa a musela by mat silne narusenu psychiku, aby cely den nic nezjedla. v tom pripade by si to uz sama doma nevyriesila. v tomto mi velmi pomohla kniha maly tyran

bronia13
30. apr 2014

@ruza123 neviem nechcem ta strasit ale prvy je chlapec a on je super druhe je dievca a ta je taka mala opica....robi mu stale zle ale nechcem ta strasit 😉

dana_l
30. apr 2014

poznam pri matkach ktore maju len jedno dierta. kedze sa nema s kym hrat a ty si jedina nablizku - vysledok bude teba otravovat. a kedze ty si stale len s nou a vo vsetkom jej vyhovies tak nie je zvyknuta "cakat" ci "nedostat" to co chce. typicky jedinacik.
poriadte si druhe dieta a budes mat po probleme

euka210
1. máj 2014

no 2r su dost na to, aby pochopila, ze nie vsetko musi byt ako ona chce, ale niekedy musi proste pockat, prisposobit sa. Nie dieta ma diktovat co ma rodic robit. Ty chces pre nu len to najlespie, das jeje vsetko a ona to zneuziva (nevedome). Treba jej dat hranice, inak sa zblaznis.

katkalubkova
1. máj 2014

@ruza123 ja mam takehoto narocneho 5r. syna, od mala bol taky, ze si velmi vyzadoval pozornost, musela som sa mu neustale venovat, ked som varila mala som ho na boku, v jednej ruke varechu na druhej Jakuba. Na stastie nedemoluje chalupu, ani veci, uz by som sa nezdrzala a dostal by na zadok, je uz velky bude mat 6rokov, ale je neuveritelne narocny na vychovu, neustale potrebuje komunikovat, cikat, kakat, pit, vytriet zadok, hrat sa, ukazovat, vypytuje sa ( to aj ine deti ) sam sa nezahra a ja mam k tomu 10 mesacneo syna, vecer som hotova, mam problem sa umyt! Myslim, ze by ti pomohla skolka, ak bude vacsia, ale podla mna, bude taka narocna aj do dalsich rokov, podla mojich skusenosti. Priprav sa na to.
Musim, ale napisat, ze syn je velmi sikovny od 3 a pol roka plynule sam cita, nerobi mu problem lahka matematika, ovlada doprav. znacky ( lepsie ako ja ), ale tiez je dost zivy nieco take ako pises ty, len teda nekazi veci! Ale tiez je pri vsetkom 2-3 minuty.

tinach
1. máj 2014

No ved nemozu byt všetky deti ako Adamko a Sabinka z burliveho vina!🙂

wink5
2. máj 2014

@ruza123 ahoj, ja mam podobný problém. Synček má 22 mesiacov a od jeho narodenia som v jednom kole. Čakala som, že sa to upraví a vekom bude trochu viac času na domáce práce a snáď trošku aj na oddych. Ale je to rovnaké. Je veľmi živý, vkuse behá alebo niekde lezie, stále si vyžaduje pozornosť a už pár mesiacov sa k tomu pridružilo aj vzdorovité chovanie 😠. Niekedy sa neviem dočkať kedy bude osem hodín večer a vyčerpaná padnem do postele 😢 . Keď sa chvíľu hrá sám, znamená to, že byt zostane naruby a ja budem hodinu upratovať, čo on dokáže za pár minút vyhádzať. Veľmi si presadzuje svoj názor. Keď nie je po jeho kričí len tak treští. Nesťažujem sa, veľmi ho ľúbim a nedám ho za nič na svete 🙂 🙂 🙂 , len niekedy dobre padne, keď viem, že je takýchto živých detí viac a že je to len ďalší krôčik v jeho vývoji. A nám mamičkám nezostáva nič iné, len vydržať tú únavu a tešiť sa z tých našich milovaných drobčekov, ktoré nám rastú pred očami.

bajana
8. máj 2014

ja by som povedala, ze nie dnesne deti, ale dnesni rodicia su uplne ini, nez generacie v nie tak davnej minulosti....chce to prisnejsiu vychovu a nenechat robit zo seba otroka...nech si dieta trochu pohysterci, aspon sa nauci celit vlastnej frustracii...a prave matka by ho mala viest k tomu, ze sa netoci cely svet okolo neho a ze su tu aj ini ludia so svojimi potrebami....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli