Hnačka napriek diéte

liuka
27. sep 2017

Máte skusenost prosim s hnackou kvôli zubkom? Dcérka (18M) ma relatívne dlho hnacky,zaviedli sme diétu, pomaly nic nejedla, uz kakala pekne a dnes zase riedke. Nič ju ine netrápi, nič neboli, vsetko ostatne je ok. Zvuky jej rastu, ano, ale to sa mi nejak nezda. Zajtra sa chystame k dr na vyter. Môžu to byť zuby? Vdaka

jankapo
27. sep 2017

urcite by som priciny hnacky hladala inde ako v zubkoch...moj syn maval riedku stolicu pri zubkoch, ale take 2 dni...aj to sa nedalo povedat ze hnacka skor neformovana stolica...

bets
27. sep 2017

Moja malá nemala vyslovene hnačky, ale kašovitú stolicu. Spomenula som to doktorke a hovorí mi, ze dieťa v tomto veku uz musi mat stolicu, ktorá sa da vyklopiť. Spravila jej kopec vyšetrení a nakoniec jej vyšla histamínová intolerancia. Začala som dodržiavať základnú diétu a to stačilo, ze sa jej stolica upravila. Odsledovala som, ze jej najväčší problém robil banán, ktory som jej dávala práve na zahustenie.

denisa098
27. sep 2017

Pediatricka vam da probiotika a podavat,ryzu,bezlaktozove mliecko,varenu mrkvu,zemiak az ked sa stolica upravi pomaly pridavat ine cestovina,jeden den stary rohlik atd.

emi16
27. sep 2017

Moja mavala hnacky aj zo zubou aj z ATB
Od kedy davam nekadex probiotika moze aj ATB a nema ani len redsiu stolicu pri zubkoch
Skuste si o nom precitat na nete

Ten vyter si ale urcite dajte urobit, moze to byt cokolvek

liuka
autor
27. sep 2017

@bets no,nasa ma tak striedavo,teraz 2 dni uz peknu, takze verim ze žiadna intolerancia to nebude

aliii3
28. sep 2017

Nebude mat na nieco alergiu alebo jej nejako zle mozno travi. U doktorky ste boli?

kellypiu
28. sep 2017

tiez som sa chcela spytat v prvom rade na to, ci ste boli u doktorky? intolerancia to podla mna nebude, to by bola na tom podla mna horsie

liuka
autor
28. sep 2017

@kellypiu neboli,vravela že zatial netreba,ze mame skusit diétu a az potom. Pride mi zvlastne ze ju nič neboli, nanic sa nestazuje,len proste 2-3krat denne neformovana stolica(nie zrovna voda). Ale tak predsa len asi pôjdeme,nech sme si isti

bets
28. sep 2017

@liuka ani moju nič nebolelo, tiež 2-3x neformovana stolica.

domika225
20. mar 2022

@bets dobrý deň. môžem sa spýtať, ako sa máte teraz? Ale potraviny ste vylúčili? Ďakujem 🙂

bets
21. mar 2022

@domika225 rok držala prísnu antihistaminovu diétu, potom začala chodiť do škôlky. Kým som zistila, kto má na starosti stravu, začala jesť všetko. A bolo lepšie, ta dieta pomohla, trávenie sa upravilo. Teraz ju však často nadúva, myslím, ze v buducnosti budeme musieť zase upravovať stravu.

domika225
2. apr 2022

@bets ďakujem Vám 🙂 ešte hľadám vo presne jej vadí a snáď sa aj my časom dáme na diétu. Mame aj Abkm, tak je to o to ťažšie. Exem máme na nohách a tak vadí určite ešte niečo... Nech ste zdraví 🙂